نشست راهنمایان گردشگری با شهردار نوش آباد

نشست راهنمایان گردشگری با شهردار نوش آباد

راهنمایان گردشگری اماکن تاریخی و شهر زیر زمینی نوش آباد به همراه مدیر فرهنگی ورزشی و گردشگری شهرداری، در نشستی که روز دوشنبه ۱۶ خرداد ماه برگزار شد با شهردار و اعضا شورای شهر دیدار و به بیان نقطه نظرات در خصوص تقویت پتانسیل گردشگری شهر نوش آباد پرداختند.
در این دیدار شهردار نوش آبادضمن تقدیر و تشکر از همه فعالان صنعت گردشگری در شهر نوش آباد خصوصا راهنمایان گردشگری ، حرکت مثبت و رو به جلو تلاش در راستای توسعه گردشگری شهر را ستودنی دانستند و خاطر نشان کردند:
یکی از مهم‌ترین مولفه‌های توسعه گردشگری آموزش است. هنوز در نقاط مختلف شهر، زمینه‌ها، توانایی‌های بالقوه و بالفعل زیادی در زمینه گردشگری وجود دارد که یا ناشناخته مانده است یا به‌لحاظ عدم وقوف لازم به امور سیاحتی، همچنان بی‌اعتبار تلقی می‌شوند. یکی از مواردی که سبب جذب گردشگر و توسعه گردشگری می‌شود، آموزش نحوه صحیح برخورد کسانی است که دربخش راهنمایی گردشگری فعالیت می‌کنند.
شهردار نوش آباد افزود: واضح است که گردشگرانی که برای اقامت و استراحت به جایی می‌روند، در صورت برخورد صحیح، رضایت بهتری خواهند داشت و آن اقامتگاه را به دیگران نیز پیشنهاد می‌دهند و همین سبب رونق کار می‌شود. زیرا جذب گردشگر، جذب ثروت و جذب ثروت، ایجاد اشتغال را به‌دنبال دارد. به‌طور کلی، زمانی گردشگری توسعه می‌یابد که از قالب آماتور خارج شود و با برگزاری کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی متناسب با تک‌تک فعالان گردشگری به این مهم جامه عمل پوشانید شود.
مهندس شاه بالائی بیان داشتند : توجه به گردشگری رویدادمحور یکی از موارد مهمی است که می‌تواند علاوه بر تبلیغ و تشویق گردشگری، توجه به‌سمت گردشگری و جایگاه واقعی آن را در جامعه نهادینه کند. برگزاری مراسم‌ و جشنواره‌ها، مراسم‌ مخصوص سنتی و آئینهای مذهبی، می‌تواند سبب رونق گردشگری و جذب گردشگر شود. ایجاد و برگزاری مراسم‌هایی که در دید عموم جامعه باشد، سبب می‌شود که مردم از نزدیک با این رویدادها ارتباط برقرار کرده و اهمیت جایگاه گردشگری برای آن‌ها ملموس‌تر شود.
علاوه بر رونق گردشگری، چنین مراسمی می‌تواند به پاسداری از زبان، سنت‌ها و آداب‌و‌رسوم منطقه منجر شود که بی‌گمان یکی از دغدغه های مهم فرهنگی است.
همچنین تشکیل کمیته گردشگری شهر نوش آباد به منظور احصا ایده ها و هم اندیشی بیشتر جهت توسعه زیرساختهای گردشگری نوش اباد از دیگر مواردی بود که مورد تاکید شهردار محترم قرار گرفت.


🔸️روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر نوش آباد🔸️

روابط عمومی
توسط: روابط عمومی 1401/03/17
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

آخرین مقالات

برنامه و پروژه ها

 • آغاز فصل نهم کاوش در محوطه باستانی ایلخانی

  آغاز فصل نهم کاوش در محوطه باستانی ایلخانی

  بازدید شهردار نوش آباد از محوطه تاریخی ایلخانی

  مشاهده مقاله
 • پیام شهردار نوش آباد بمناسبت روز قوه قضائیه

  پیام شهردار نوش آباد بمناسبت روز قوه قضائیه

  سالروز شهادت آیت الله دکتر بهشتی

  مشاهده مقاله
 • شهردار نوش آباد میزبان اصحاب رسانه

  شهردار نوش آباد میزبان اصحاب رسانه

  نشست صمیمانه شهردار نوش آباد با اصحاب رسانه

  مشاهده مقاله
 • گرامیداشت روز ملی اصناف

  گرامیداشت روز ملی اصناف

  پیام شهردار نوش آباد بمناسبت روز ملی اصناف

  مشاهده مقاله
 • صدای نوش آباد روی موج رادیو کاشان

  صدای نوش آباد روی موج رادیو کاشان

  راه اندازی برنامه رادیوئی شهر نوش آباد

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه

ارسال خبرنامه به ایمیل شما

گالری تصاویر