حضور شهرداری نوش آباد در اولین همایش بین المللی گردشگری فرهنگی آئینی

حضور شهرداری نوش آباد در اولین همایش بین المللی گردشگری فرهنگی آئینی

نخستین همایش بین المللی گردشگری فرهنگی آئینی کشور در ۲۳ خرداد ماه ۱۴۰۱ در مجموعه رفاهی گردشگری خورشید اردهال برگزار گردید.
مدیر آسیا و اقیانوسیه مرکز ارتباطات و بین الملل حوزه های علمیه کشور با بیان اینکه در این همایش پس از رونمایی از مجمع تشکل های گردشگری دینی، این مجمع با تشکیل دبیرخانه رسما کار خود را آغاز خواهد کرد، افزود: با حضور تشکل های دینی، افراد حقیقی و حقوقی فعال در عرصه گردشگری دینی، در این مجمع برنامه ریزی های لازم به عمل خواهد آمد.
هدف از برگزاری این همایش شناسایی ظرفیت‌های بالقوه و هم افزایی مراکز نهاد‌ها و تشکل‌های فعال در صنعت گردشگری آیینی در ایران بوده که با برخورداری از ظرفیت‌های بالای گردشگری در زمینه آثار و بنا‌های تاریخی طبیعی، مذهبی، زیارتی و سیاحتی زمینه مناسبی برای جذب گردشگر داخلی و خارجی و کسب درآمد بالا فراهم شده است.
در حاشیه این نشست مستندی از برگزاری آئینهای مذهبی شهر آئینهای عاشورایی، نوش آباد، از قبیل مراسم سقاخوانی،کتل بندی،پنجه بندی،خیمه کوبی، خیمه برداری و جریده شویی به دبیر خانه نخستین همایش بین المللی گردشگری فرهنگی آئینی ارائه گردید.
مدیر فرهنگی ورزشی و گردشگری شهرداری نوش آباد ابراز امیدواری نمود با استفاده حد اکثری از تمام ظرفیتهای فرهنگی ، تاریخی،آئینی و سنتی در شهر نوش آباد ، بتوان در راستای معرفی پیشینه و عمق تاریخی و فرهنگی شهر نوش آباد گامهای موثری برداشت.
روح الله سالکیان بیان داشت : برگزاری مراسم مذهبی تعزیه ایام ماه محرم، و استقبال کم نظیر مردم منطقه فرهنگی کاشان و آران و بیدگل از این رویداد در معرفی شهر نوش آباد بعنوان شهر آئینهای عاشورایی بسیار تاثیرگذار بوده است.
این همایش که با حضور دکتر شالبافیان معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری، حجت الاسلام ملکی قائم مقام حوزه های علمیه کشور، حجت الاسلام حسینی کوهساری مدیر کل ارتباطات و بین الملل حوزه های علمیه کشور، دکتر ضیایی رئیس ستاد گردشگری منطقه اصفهان قم و مرکزی، دکتر ایزدی مشاور وزیر و مدیر کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان، نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان کاشان حجت الاسلام حسینی و امام جمعه مشهد اردهال حجت الاسلام سلیمانی برگزار گردیده بود پس از افتتاح دبیرخانه بین المللی همایش به کار خود پایان داد.
 
🔸️ روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر نوش آباد🔸️

روابط عمومی
توسط: روابط عمومی 1401/03/23
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

آخرین مقالات

برنامه و پروژه ها

 • کلیپ عملکرد دوساله شهرداری نوش آباد

  کلیپ عملکرد دوساله شهرداری نوش آباد

  منتخبی از اقدامات و عملکرد دوساله شهرداری نوش آباد

  مشاهده مقاله
 • نخستین پویش شهر بدون زباله در شهر نوش آباد

  نخستین پویش شهر بدون زباله در شهر نوش آباد

  به گزارش روابط عمومی شهرداری نوش آباد، مدیر خدمات شهری شهرداری نوش آباد از شروع فاز اول پویش خانه بدون زباله در منطقه شهید منتظری و شهید باهنر شهر نوش آباد خبر داد.

  مشاهده مقاله
 • پيام شهردار نوش آباد به مناسبت سوم خرداد

  پيام شهردار نوش آباد به مناسبت سوم خرداد

  پیام شهردار نوش آباد به مناسبت گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر

  مشاهده مقاله
 • آگهی مزایده عمومی سالن ورزشی زنده یاد محلوجی

  آگهی مزایده عمومی سالن ورزشی زنده یاد محلوجی

  آگهی مزایده عمومی مرحله اول سالن ورزشی زنده یاد محلوجی به مدت یکسال

  مشاهده مقاله
 • آگهی مزایده عمومی اجاره سالن ورزشی سردار شهید ساجدی

  آگهی مزایده عمومی اجاره سالن ورزشی سردار شهید ساجدی

  آگهی مزایده عمومی مرحله اول اجاره سالن ورزشی سردار شهید ساجدی به مدت یکسال

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه

ارسال خبرنامه به ایمیل شما

گالری تصاویر