اختصاص یک میلیارد ریال برای مرمت حوض خانه شهر نوش آباد

اختصاص یک میلیارد ریال برای مرمت حوض خانه شهر نوش آباد

اختصاص یک میلیارد ریال برای مرمت حوض خانه شهر نوش آباد

 شهردار نوش‌آباد گفت: کار مرمت حوض‌خانه تاریخی شهر نوش‌آباد از ابتدای سال آغاز شده و برای تکمیل مرمت و بهسازی آن یک میلیارد ریال توسط شهرداری و کمک اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آران و بیدگل اختصاص یافته است.

علی اصغر شقایقی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه اصفهان در آران و بیدگل، اظهار کرد: حوض‌خانه شهر نوش‌آباد مربوط به دوران صفویه است که سال گذشته در کنار مسجد موسی بن جعفر(ع) شهر نوش‌آباد شناسایی و کشف شد. کار مرمت حوض‌خانه تاریخی شهر نوش‌آباد از ابتدای سال آغاز شده و برای تکمیل مرمت و بهسازی آن یک میلیارد ریال توسط شهرداری و کمک اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آران و بیدگل اختصاص یافته است.

وی اظهار کرد: این حوض‌خانه در قدیم‌الایام به دلیل وجود دو چاه قنات در آن و راه ورودی به شهر زیرزمینی جهت استفاده اهالی از آب آشامیدنی در مواقع اضطراری استفاده می‌شده است.

شقایقی خاطرنشان کرد: با برنامه‌ریزی انجام شده عملیات مرمتی، شامل 200 متر لایروبی تا شهر زیرزمینی، حفاری حوض‌خانه، پایه چینی و عملیات استحکام بخشی این حوض‌خانه مراحل پایانی خود را طی می‌کند.

وی با اشاره به اینکه شهر زیرزمینی نوش‌آباد به عنوان اثری منحصر به فرد به عنوان یک مقصد گردشگری همواره مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی قرار گرفته  است، تصریح کرد: از مسیر این حوض‌خانه تا ورود شهر زیرزمینی 200 متر فاصله است که پس از لایروبی کامل این حوض‌خانه می‌تواند به‌عنوان ورودی و خروجی سوم شهر زیر زمینی مورد استفاده قرار گیرد.

شهردار نوش‌آباد گفت: این شهر با دارا بودن آثار تاریخی منحصر به فرد ملموس و ناملموس، هم‌اکنون دارای 25 اثر تاریخی ثبت شده ملی است.

شقایقی خاطرنشان کرد: وجود این آثار تاریخی موجب شده که سالانه بیش از 200 هزار نفر از این شهر تاریخی به ویژه در فصل بهار و تابستان بازدید کنند.

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/01/01
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

برنامه و پروژه ها

 • آغاز عملیات عمرانی بلوک فرش کوچه شهروند 2

  آغاز عملیات عمرانی بلوک فرش کوچه شهروند 2

  آغاز عملیات عمرانی بلوک فرش کوچه شهروند 2

  مشاهده مقاله
 • ششمین مصاحبه مدیر روابط عمومی شهرداری با شهردار محترم شهر نوش آباد

  ششمین مصاحبه مدیر روابط عمومی شهرداری با شهردار محترم شهر نوش آباد

  ششمین مصاحبه مدیر روابط عمومی شهرداری با شهردار محترم شهر نوش آباد ‏ورودی شهر نوش آباد از کاشان ایمن می شود

  مشاهده مقاله
 • از سری برنامه های مناسبتی ایام الله دهه فجر ۹۹ تقدیر و تشکر از زحمات و خدمات رسانی شایان توجه رانندگان تاکسی خطی نوش آباد

  از سری برنامه های مناسبتی ایام الله دهه فجر ۹۹ تقدیر و تشکر از زحمات و خدمات رسانی شایان توجه رانندگان تاکسی خطی نوش آباد

  تقدیر و تشکر از زحمات و خدمات رسانی شایان توجه رانندگان تاکسی خطی نوش آباد و اهداء لوح تقدیر با حضور شهردار محترم،رییس محترم شورای اسلامی شهر ، مدیر خدمات شهری و مسئول حمل و نقل شهرداری.

  مشاهده مقاله
 • افتتاح پروژه عمرانی جدولگذاری و آسفالت معابرشهرک مسکونی حسن آباد بمناسبت ایام الله دهه فجر

  افتتاح پروژه عمرانی جدولگذاری و آسفالت معابرشهرک مسکونی حسن آباد بمناسبت ایام الله دهه فجر

  افتتاح پروژه عمرانی جدولگذاری و آسفالت معابرشهرک مسکونی حسن آباد بمناسبت ایام الله دهه فجر

  مشاهده مقاله
 • نصب سیستم جامع شهرسازی

  نصب سیستم جامع شهرسازی

  در راستای بروز نمودن سیستم های نرم افزاری شهرداری طی توافق با سازمان همیاری شهرداریهای استان اصفهان(همیارشهر)اقدام به نصب سیستم جامع شهرسازی بروز نمود در این خصوص خدمات شهرداری به شهروندان با سرعت بالاتر و دقت لازمه صورت می گیرد. شهردار نوش آباد اظهار داشت در راه تکریم ارباب رجوع از سه سال گذشته سیستم های نرم افزاری جدیدی به منظور ارتقاء وضعیت اداری شهرداری خریداری و نصب گردیده است و از کاربران تقاضای خدمات به موقع را در تحقق اهداف پیش رو نموده که اتلاف وقت و بروکراسی طولانی در امور اداری شهرداری یکی از نگرانیهای مجموعه بوده است؛امید است با اینگونه اقدمات در سالهای آتی شهرداری بصورت الکترونیک خدمات خود را سرعت بخشیده تا انتظارات شهروندان از این مجموعه خدماتی مرتفع گردد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه

ارسال خبرنامه به ایمیل شما

گالری تصاویر