گردشگری با برنامه به ایجاد اشتغال کمک می‌کند

گردشگری با برنامه به ایجاد اشتغال کمک می‌کند

به گزارش روابط عمومی شهرداری نوش آباد:

نخستین نشست بررسی سیاست‌های راهبردی صنعت گردشگری آران و بیدگل پیش‌ازظهر جمعه ۸ مردادماه با حضور نماینده مردم کاشان و آران بیدگل در مجلس شورای اسلامی در آب‌انبار مرکزی، ورودی ۲ شهرزیرزمینی نوش‌آباد برگزار شد.

در این نشست که اعضای شورای شهر آران و بیدگل و نوش‌آباد حضور داشتند، عباس شافعی مدیر مجموعه شهر زیرزمینی نوش‌آباد از توجه ویژه نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس به حوزه گردشگری تشکر کرد و در ادامه و پس از خیرمقدم علی اصغر شقایقی شهردار شهر نوش‌آباد به حاضران، «حسینعلی وکیل» مدیرکل اسبق میراث فرهنگی استان اصفهان و مدیر سابق اداره ثبت آثار تاریخی کشور در سخنانی از عدم توجه به ثبت آثار تاریخی در ایران گله کرد و با تصریح بر این‌که هنوز اطلاعات جامعی در مورد آثار ثبت‌ نشدهٔ ایران نداریم تاکید کرد: با این وضعیت، دو وظیفه داریم؛ شناسایی آثار تاریخی، مخصوصا توسط تشکل‌های مردمی که در این امر فعالیت دارند، و دیگر ثبت آثار یافته و کشف شده که برای جلوگیری از تخریب آثار تاریخی و محافظت از آن‌ها، باید تلاش کرد این آثار ثبت شود. چون بر اساس قانون تخریب آثار ثبت‌شده، جدای از پرداخت زیان‌های مالی ۶ ماه تا ۲ سال حبس هم برای تخریب کننده به‌دنبال دارد.

وکیل با اشاره به روند کند ثبت آثار تاریخی در کشور خاطرنشان کرد: در طول ۸۵ سال ۳۲ هزار اثر ثبت‌شده که این روند ضعیف باعث شده از دهه ۴۰ تا حالا خیلی از آثار تاریخی ما از بین برود.

وی با تاکید بر این‌که یکی از الزامات گردشگری موزه هست که تاریخ گذشته را روایت می‌کند، عدم توجه به شناسایی و ثبت در بخش آثار معنوی را فاجعه‌آمیز خواند و گفت: خیلی از آداب و رسوم و سنن ما مثل لهجه و لباس و غذاهای سنتی و آیین‌ها در ۵۰ سال گذشته از بین رفت.

در ادامه کار‌شناسان حاضر در نشست نظرات خود را بیان کردند و سپس نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل که نشست به دعوت و ابتکار وی تشکیل شده بود، با جمع‌بندی نظرات ارائه‌شده خاطرنشان کرد: گردشگری بدون آسیب ممکن نیست اما مهم آنست که بتوانیم با برنامه‌ریزی آسیب را به کمترین حد ممکن کاهش دهیم.

سید جواد ساداتی‌نژاد با بیان این‌که محور فعالیت بنده در این ۴ سال گردش‌گری خواهد بود و با اشاره به ظرفیت‌های بالای گردشگری منطقه کاشان و آران و بیدگل اظهارداشت: با برنامه می‌توانیم یک صادرکننده فرهنگی شویم و چالش فرهنگی در این حوزه را به حداقل برسانیم.

ساداتی‌نژاد با اشاره به این‌که این منطقه الگوی اقتصاد مقاومتی در کشور است تصریح کرد: در حوزه گردشگری به یک طرح جامع نیاز داریم که در آن اولویت‌ها مشخص باشد و سه مساله مشکلات جاری، مسائل راهبردی و چشم‌انداز آینده گردشگری منطقه در آن مشخص شود.

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/01/01
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

برنامه و پروژه ها

 • آغاز عملیات عمرانی بلوک فرش کوچه شهروند 2

  آغاز عملیات عمرانی بلوک فرش کوچه شهروند 2

  آغاز عملیات عمرانی بلوک فرش کوچه شهروند 2

  مشاهده مقاله
 • ششمین مصاحبه مدیر روابط عمومی شهرداری با شهردار محترم شهر نوش آباد

  ششمین مصاحبه مدیر روابط عمومی شهرداری با شهردار محترم شهر نوش آباد

  ششمین مصاحبه مدیر روابط عمومی شهرداری با شهردار محترم شهر نوش آباد ‏ورودی شهر نوش آباد از کاشان ایمن می شود

  مشاهده مقاله
 • از سری برنامه های مناسبتی ایام الله دهه فجر ۹۹ تقدیر و تشکر از زحمات و خدمات رسانی شایان توجه رانندگان تاکسی خطی نوش آباد

  از سری برنامه های مناسبتی ایام الله دهه فجر ۹۹ تقدیر و تشکر از زحمات و خدمات رسانی شایان توجه رانندگان تاکسی خطی نوش آباد

  تقدیر و تشکر از زحمات و خدمات رسانی شایان توجه رانندگان تاکسی خطی نوش آباد و اهداء لوح تقدیر با حضور شهردار محترم،رییس محترم شورای اسلامی شهر ، مدیر خدمات شهری و مسئول حمل و نقل شهرداری.

  مشاهده مقاله
 • افتتاح پروژه عمرانی جدولگذاری و آسفالت معابرشهرک مسکونی حسن آباد بمناسبت ایام الله دهه فجر

  افتتاح پروژه عمرانی جدولگذاری و آسفالت معابرشهرک مسکونی حسن آباد بمناسبت ایام الله دهه فجر

  افتتاح پروژه عمرانی جدولگذاری و آسفالت معابرشهرک مسکونی حسن آباد بمناسبت ایام الله دهه فجر

  مشاهده مقاله
 • نصب سیستم جامع شهرسازی

  نصب سیستم جامع شهرسازی

  در راستای بروز نمودن سیستم های نرم افزاری شهرداری طی توافق با سازمان همیاری شهرداریهای استان اصفهان(همیارشهر)اقدام به نصب سیستم جامع شهرسازی بروز نمود در این خصوص خدمات شهرداری به شهروندان با سرعت بالاتر و دقت لازمه صورت می گیرد. شهردار نوش آباد اظهار داشت در راه تکریم ارباب رجوع از سه سال گذشته سیستم های نرم افزاری جدیدی به منظور ارتقاء وضعیت اداری شهرداری خریداری و نصب گردیده است و از کاربران تقاضای خدمات به موقع را در تحقق اهداف پیش رو نموده که اتلاف وقت و بروکراسی طولانی در امور اداری شهرداری یکی از نگرانیهای مجموعه بوده است؛امید است با اینگونه اقدمات در سالهای آتی شهرداری بصورت الکترونیک خدمات خود را سرعت بخشیده تا انتظارات شهروندان از این مجموعه خدماتی مرتفع گردد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه

ارسال خبرنامه به ایمیل شما

گالری تصاویر