گردشگری با برنامه به ایجاد اشتغال کمک می‌کند

گردشگری با برنامه به ایجاد اشتغال کمک می‌کند

به گزارش روابط عمومی شهرداری نوش آباد:

نخستین نشست بررسی سیاست‌های راهبردی صنعت گردشگری آران و بیدگل پیش‌ازظهر جمعه ۸ مردادماه با حضور نماینده مردم کاشان و آران بیدگل در مجلس شورای اسلامی در آب‌انبار مرکزی، ورودی ۲ شهرزیرزمینی نوش‌آباد برگزار شد.

در این نشست که اعضای شورای شهر آران و بیدگل و نوش‌آباد حضور داشتند، عباس شافعی مدیر مجموعه شهر زیرزمینی نوش‌آباد از توجه ویژه نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس به حوزه گردشگری تشکر کرد و در ادامه و پس از خیرمقدم علی اصغر شقایقی شهردار شهر نوش‌آباد به حاضران، «حسینعلی وکیل» مدیرکل اسبق میراث فرهنگی استان اصفهان و مدیر سابق اداره ثبت آثار تاریخی کشور در سخنانی از عدم توجه به ثبت آثار تاریخی در ایران گله کرد و با تصریح بر این‌که هنوز اطلاعات جامعی در مورد آثار ثبت‌ نشدهٔ ایران نداریم تاکید کرد: با این وضعیت، دو وظیفه داریم؛ شناسایی آثار تاریخی، مخصوصا توسط تشکل‌های مردمی که در این امر فعالیت دارند، و دیگر ثبت آثار یافته و کشف شده که برای جلوگیری از تخریب آثار تاریخی و محافظت از آن‌ها، باید تلاش کرد این آثار ثبت شود. چون بر اساس قانون تخریب آثار ثبت‌شده، جدای از پرداخت زیان‌های مالی ۶ ماه تا ۲ سال حبس هم برای تخریب کننده به‌دنبال دارد.

وکیل با اشاره به روند کند ثبت آثار تاریخی در کشور خاطرنشان کرد: در طول ۸۵ سال ۳۲ هزار اثر ثبت‌شده که این روند ضعیف باعث شده از دهه ۴۰ تا حالا خیلی از آثار تاریخی ما از بین برود.

وی با تاکید بر این‌که یکی از الزامات گردشگری موزه هست که تاریخ گذشته را روایت می‌کند، عدم توجه به شناسایی و ثبت در بخش آثار معنوی را فاجعه‌آمیز خواند و گفت: خیلی از آداب و رسوم و سنن ما مثل لهجه و لباس و غذاهای سنتی و آیین‌ها در ۵۰ سال گذشته از بین رفت.

در ادامه کار‌شناسان حاضر در نشست نظرات خود را بیان کردند و سپس نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل که نشست به دعوت و ابتکار وی تشکیل شده بود، با جمع‌بندی نظرات ارائه‌شده خاطرنشان کرد: گردشگری بدون آسیب ممکن نیست اما مهم آنست که بتوانیم با برنامه‌ریزی آسیب را به کمترین حد ممکن کاهش دهیم.

سید جواد ساداتی‌نژاد با بیان این‌که محور فعالیت بنده در این ۴ سال گردش‌گری خواهد بود و با اشاره به ظرفیت‌های بالای گردشگری منطقه کاشان و آران و بیدگل اظهارداشت: با برنامه می‌توانیم یک صادرکننده فرهنگی شویم و چالش فرهنگی در این حوزه را به حداقل برسانیم.

ساداتی‌نژاد با اشاره به این‌که این منطقه الگوی اقتصاد مقاومتی در کشور است تصریح کرد: در حوزه گردشگری به یک طرح جامع نیاز داریم که در آن اولویت‌ها مشخص باشد و سه مساله مشکلات جاری، مسائل راهبردی و چشم‌انداز آینده گردشگری منطقه در آن مشخص شود.

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/01/01
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

آخرین مقالات

برنامه و پروژه ها

 • بازدید از پروژه عمرانی

  بازدید از پروژه عمرانی

  مشاهده مقاله
 • 🔹دعوت وحضورآقای حسن پور کارشناس ناظرپروژه‌های شهرستان کاشان وآران وبیدگل در ادراه کل راه وشهرسازی استان اصفهان پیرامون ادامه وتکمیل دهانه دوم پل خط راه آهن

  🔹دعوت وحضورآقای حسن پور کارشناس ناظرپروژه‌های شهرستان کاشان وآران وبیدگل در ادراه کل راه وشهرسازی استان اصفهان پیرامون ادامه وتکمیل دهانه دوم پل خط راه آهن

  🔹دعوت وحضورآقای حسن پور کارشناس ناظرپروژه‌های شهرستان کاشان وآران وبیدگل در ادراه کل راه وشهرسازی استان اصفهان پیرامون ادامه وتکمیل دهانه دوم پل خط راه آهن 🔺سه شنبه۱۴۰۰/۶/۱۶

  مشاهده مقاله
 • جلسه ونشست اعضاشورای شهر وسرپرست شهرداری بامهندس عصارزاده ریاست محترم اداره راه وشهرسازی شهرستان

  جلسه ونشست اعضاشورای شهر وسرپرست شهرداری بامهندس عصارزاده ریاست محترم اداره راه وشهرسازی شهرستان

  🔹جلسه ونشست اعضاشورای شهر وسرپرست شهرداری بامهندس عصارزاده ریاست محترم اداره راه وشهرسازی شهرستان درمحل دفترشورای اسلامی شهرنوش اباد پیرامون موضوعات: #پل دهانه دوم ریل راه آهن #مسکن_مهرنوش آباد #جاده_کنارگذر دوشنبه۱۵شهریور

  مشاهده مقاله
 • شروع لکه گیری آسفالت معابر و کوچه های سطح شهر

  شروع لکه گیری آسفالت معابر و کوچه های سطح شهر

  شروع لکه گیری آسفالت معابر و کوچه های سطح شهر بخصوص بافت قدیم و فرسوده با توجه برنامه و اولویت اجرا

  مشاهده مقاله
 • با پیگیری های شورای محترم اسلامی و به همت و همکاری شهرداری نوش آباد و اداره محترم برق شهرستان آران و بیدگل جابجائی و نصب سه اصله تیر برق واقع در معبر بلوار شهید حاج قاسم سلیمانی( محور کاشان -نوش آباد ) با هزینه ای بالغ بر ۱۵۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال انجام شد.

  با پیگیری های شورای محترم اسلامی و به همت و همکاری شهرداری نوش آباد و اداره محترم برق شهرستان آران و بیدگل جابجائی و نصب سه اصله تیر برق واقع در معبر بلوار شهید حاج قاسم سلیمانی( محور کاشان -نوش آباد ) با هزینه ای بالغ بر ۱۵۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال انجام شد.

  با پیگیری های شورای محترم اسلامی و به همت و همکاری شهرداری نوش آباد و اداره محترم برق شهرستان آران و بیدگل جابجائی و نصب سه اصله تیر برق واقع در معبر بلوار شهید حاج قاسم سلیمانی( محور کاشان -نوش آباد ) با هزینه ای بالغ بر ۱۵۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال انجام شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه

ارسال خبرنامه به ایمیل شما

گالری تصاویر