چگونگی حفاظت ، کاوش ، مستند سازی و ساماندهی حریم تاریخی شهر زیر زمینی نوش آباد بررسی شد

چگونگی حفاظت ، کاوش ، مستند سازی و ساماندهی حریم تاریخی شهر زیر زمینی نوش آباد بررسی شد

با حضور استاندار اصفهان: چگونگی حفاظت ، کاوش ، مستند سازی و ساماندهی حریم تاریخی شهر زیر زمینی نوش آباد بررسی شد
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری اصفهان، دکتر رسول زرگرپور در جلسه ی ساماندهی شهر تاریخی زیرزمینی نوش آباد، که با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و مدیران ذیربط استانی و شهرستانی برگزار شد، اظهار داشت: پیرو بازدید اینجانب از شهر زیر زمینی نوش آباد که به شدت تحت تأثیر معماری باستانی آن قرار گرفتم و متعاقب آن بازدید اخیر معاون محترم رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی ، در جلسه ی هفته ی گذشته با ایشان بر ضرورت ساماندهی و ارتقاء جایگاه این شهر به صورت جدی تاکید شد.
استاندار اصفهان با بیان اینکه این شهر می تواند جایگاه ویژه تری در ابعاد گردشگری و میراث فرهنگی داشته باشد، گفت: مدیریت استان و معاون رئیس جمهور آماده ی هر گونه حمایت از ساماندهی ، مرمت و حفاظت شهر زیرزمینی نوش آباد هستند.
زرگرپور افزود: با توجه به جمیع جهات ، استقبال محلی، استانی و ملی از این مجموعه وجود دارد و باید از این شرایط استثنایی استفاده شود. 
وی با تاکید بر اینکه لازم است در خصوص مردم شناسی ، ادامه ی عملیات کاوش، مستند سازی و‌شناسایی این مجموعه کار شود، تصریح کرد: باید شناخت کاملی از این مجموعه وجود داشته باشد و محدوده ی آن مشخص شود و همچین برای توسعه و حفظ این شهر زیرزمینی برنامه ی مدون طراحی و اجرا و اعتبارات آن نیز معین گردد.
رسول زرگرپور یکی از مشکلات شهر نوش آباد را عدم اجرای پروژه ی فاضلاب آن برشمرد و گفت‌: این موضوع باید به لحاظ ایجاد مشکلات احتمالی برای شهر زیر زمینی و به منظور حذف چاههای خانگی با جدیت در اولویت قرار گیرد و اجرایی شود.
وی تاکید نمود: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری باید طی ۳ ماه آینده محدوده ی قابل قبول از وسعت مجموعه داشته باشد و اولویت های اکتشاف وحفاری را مشخص نماید تا برنامه ی اجرایی میان مدت تدوین شود.
مدیرارشد استان با بیان اینکه عملیات اجرایی این مجموعه نباید تعطیل شود، گفت: باید سریعا توسط تیم کارشناسی کار مدون برای آن تدوین گردد و ظرف ۱۵ روز آینده تعیین تکلیف شود.
 
استانداراصفهان بااشاره به اینکه طی ۳ ماه گذشته ۴۵ هزار نفر از این شهر بازدید نموده اند، گفت: این میزان از گردشگران بدون هیچگونه تبلیغی از این شهر بازدید داشته اند و اگر تعداد بازدید کنندگان افزایش یابد ، خود به خود مسائل جنبی آن نیز حل خواهد شد.
رسول زرگرپور اظهارداشت: متاسفانه در این مجموعه امکانات و تسهیلاتی برای گردشگران وجود ندارد و باید در این خصوص تدابیری اندیشیده شود که گردشگران بتوانند بدون مشکلی از این شهر زیرزمینی بازدید کنند.
زرگرپور افزود: همانگونه که روستای ابیانه به عنوان یک روستای خاص و ویژه مورد توجه قرار گرفته است نوش آباد نیز باید بعنوان یک پروژه ی ویژه در نظر گرفته شود.
وی در پایان اظهارداشت: با توجه به اعلام آمادگی معاون رئیس جمهور باید بتوانیم اعتبارات ملی را جذب نموده و این پروژه ی محلی را به پروژه ی ملی تبدیل کنیم تا جایگاه خود را پیدا کند.
شایان ذکر است در این جلسه طرفه معاون هماهنگی امور عمرانی ، مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری ، فرماندار شهرستان آران و بیدگل ، رییس شورای شهر و شهرداران شهر نوش آباد و شهر زیر زمینی (اویی) گزارشات خود را در خصوص مسائل مختلف و مشکلات و راهکارها به جلسه ارائه نمودند.
 

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/01/01
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

برنامه و پروژه ها

 • آغاز عملیات عمرانی بلوک فرش کوچه شهروند 2

  آغاز عملیات عمرانی بلوک فرش کوچه شهروند 2

  آغاز عملیات عمرانی بلوک فرش کوچه شهروند 2

  مشاهده مقاله
 • ششمین مصاحبه مدیر روابط عمومی شهرداری با شهردار محترم شهر نوش آباد

  ششمین مصاحبه مدیر روابط عمومی شهرداری با شهردار محترم شهر نوش آباد

  ششمین مصاحبه مدیر روابط عمومی شهرداری با شهردار محترم شهر نوش آباد ‏ورودی شهر نوش آباد از کاشان ایمن می شود

  مشاهده مقاله
 • از سری برنامه های مناسبتی ایام الله دهه فجر ۹۹ تقدیر و تشکر از زحمات و خدمات رسانی شایان توجه رانندگان تاکسی خطی نوش آباد

  از سری برنامه های مناسبتی ایام الله دهه فجر ۹۹ تقدیر و تشکر از زحمات و خدمات رسانی شایان توجه رانندگان تاکسی خطی نوش آباد

  تقدیر و تشکر از زحمات و خدمات رسانی شایان توجه رانندگان تاکسی خطی نوش آباد و اهداء لوح تقدیر با حضور شهردار محترم،رییس محترم شورای اسلامی شهر ، مدیر خدمات شهری و مسئول حمل و نقل شهرداری.

  مشاهده مقاله
 • افتتاح پروژه عمرانی جدولگذاری و آسفالت معابرشهرک مسکونی حسن آباد بمناسبت ایام الله دهه فجر

  افتتاح پروژه عمرانی جدولگذاری و آسفالت معابرشهرک مسکونی حسن آباد بمناسبت ایام الله دهه فجر

  افتتاح پروژه عمرانی جدولگذاری و آسفالت معابرشهرک مسکونی حسن آباد بمناسبت ایام الله دهه فجر

  مشاهده مقاله
 • نصب سیستم جامع شهرسازی

  نصب سیستم جامع شهرسازی

  در راستای بروز نمودن سیستم های نرم افزاری شهرداری طی توافق با سازمان همیاری شهرداریهای استان اصفهان(همیارشهر)اقدام به نصب سیستم جامع شهرسازی بروز نمود در این خصوص خدمات شهرداری به شهروندان با سرعت بالاتر و دقت لازمه صورت می گیرد. شهردار نوش آباد اظهار داشت در راه تکریم ارباب رجوع از سه سال گذشته سیستم های نرم افزاری جدیدی به منظور ارتقاء وضعیت اداری شهرداری خریداری و نصب گردیده است و از کاربران تقاضای خدمات به موقع را در تحقق اهداف پیش رو نموده که اتلاف وقت و بروکراسی طولانی در امور اداری شهرداری یکی از نگرانیهای مجموعه بوده است؛امید است با اینگونه اقدمات در سالهای آتی شهرداری بصورت الکترونیک خدمات خود را سرعت بخشیده تا انتظارات شهروندان از این مجموعه خدماتی مرتفع گردد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه

ارسال خبرنامه به ایمیل شما

گالری تصاویر