چگونگی حفاظت ، کاوش ، مستند سازی و ساماندهی حریم تاریخی شهر زیر زمینی نوش آباد بررسی شد

چگونگی حفاظت ، کاوش ، مستند سازی و ساماندهی حریم تاریخی شهر زیر زمینی نوش آباد بررسی شد

با حضور استاندار اصفهان: چگونگی حفاظت ، کاوش ، مستند سازی و ساماندهی حریم تاریخی شهر زیر زمینی نوش آباد بررسی شد
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری اصفهان، دکتر رسول زرگرپور در جلسه ی ساماندهی شهر تاریخی زیرزمینی نوش آباد، که با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و مدیران ذیربط استانی و شهرستانی برگزار شد، اظهار داشت: پیرو بازدید اینجانب از شهر زیر زمینی نوش آباد که به شدت تحت تأثیر معماری باستانی آن قرار گرفتم و متعاقب آن بازدید اخیر معاون محترم رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی ، در جلسه ی هفته ی گذشته با ایشان بر ضرورت ساماندهی و ارتقاء جایگاه این شهر به صورت جدی تاکید شد.
استاندار اصفهان با بیان اینکه این شهر می تواند جایگاه ویژه تری در ابعاد گردشگری و میراث فرهنگی داشته باشد، گفت: مدیریت استان و معاون رئیس جمهور آماده ی هر گونه حمایت از ساماندهی ، مرمت و حفاظت شهر زیرزمینی نوش آباد هستند.
زرگرپور افزود: با توجه به جمیع جهات ، استقبال محلی، استانی و ملی از این مجموعه وجود دارد و باید از این شرایط استثنایی استفاده شود. 
وی با تاکید بر اینکه لازم است در خصوص مردم شناسی ، ادامه ی عملیات کاوش، مستند سازی و‌شناسایی این مجموعه کار شود، تصریح کرد: باید شناخت کاملی از این مجموعه وجود داشته باشد و محدوده ی آن مشخص شود و همچین برای توسعه و حفظ این شهر زیرزمینی برنامه ی مدون طراحی و اجرا و اعتبارات آن نیز معین گردد.
رسول زرگرپور یکی از مشکلات شهر نوش آباد را عدم اجرای پروژه ی فاضلاب آن برشمرد و گفت‌: این موضوع باید به لحاظ ایجاد مشکلات احتمالی برای شهر زیر زمینی و به منظور حذف چاههای خانگی با جدیت در اولویت قرار گیرد و اجرایی شود.
وی تاکید نمود: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری باید طی ۳ ماه آینده محدوده ی قابل قبول از وسعت مجموعه داشته باشد و اولویت های اکتشاف وحفاری را مشخص نماید تا برنامه ی اجرایی میان مدت تدوین شود.
مدیرارشد استان با بیان اینکه عملیات اجرایی این مجموعه نباید تعطیل شود، گفت: باید سریعا توسط تیم کارشناسی کار مدون برای آن تدوین گردد و ظرف ۱۵ روز آینده تعیین تکلیف شود.
 
استانداراصفهان بااشاره به اینکه طی ۳ ماه گذشته ۴۵ هزار نفر از این شهر بازدید نموده اند، گفت: این میزان از گردشگران بدون هیچگونه تبلیغی از این شهر بازدید داشته اند و اگر تعداد بازدید کنندگان افزایش یابد ، خود به خود مسائل جنبی آن نیز حل خواهد شد.
رسول زرگرپور اظهارداشت: متاسفانه در این مجموعه امکانات و تسهیلاتی برای گردشگران وجود ندارد و باید در این خصوص تدابیری اندیشیده شود که گردشگران بتوانند بدون مشکلی از این شهر زیرزمینی بازدید کنند.
زرگرپور افزود: همانگونه که روستای ابیانه به عنوان یک روستای خاص و ویژه مورد توجه قرار گرفته است نوش آباد نیز باید بعنوان یک پروژه ی ویژه در نظر گرفته شود.
وی در پایان اظهارداشت: با توجه به اعلام آمادگی معاون رئیس جمهور باید بتوانیم اعتبارات ملی را جذب نموده و این پروژه ی محلی را به پروژه ی ملی تبدیل کنیم تا جایگاه خود را پیدا کند.
شایان ذکر است در این جلسه طرفه معاون هماهنگی امور عمرانی ، مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری ، فرماندار شهرستان آران و بیدگل ، رییس شورای شهر و شهرداران شهر نوش آباد و شهر زیر زمینی (اویی) گزارشات خود را در خصوص مسائل مختلف و مشکلات و راهکارها به جلسه ارائه نمودند.
 

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/01/01
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

برنامه و پروژه ها

 • حضور جناب آقای دکتر عزیزی مدیر کل پایگاه های میراث فرهنگی کشور در محل پایگاه میراث فرهنگی نوش آباد و نشست صمیمانه با مسئولین شهر و گفتگو و تبادل نظر در خصوص آثار تاریخی، میراث فرهنگی و گردشگری شهر نوش آباد و تخصیص اعتبارات و بودجه لازم جهت ساماندهی، مرمت و بهره برداری از چندین پروژه میراثی

  حضور جناب آقای دکتر عزیزی مدیر کل پایگاه های میراث فرهنگی کشور در محل پایگاه میراث فرهنگی نوش آباد و نشست صمیمانه با مسئولین شهر و گفتگو و تبادل نظر در خصوص آثار تاریخی، میراث فرهنگی و گردشگری شهر نوش آباد و تخصیص اعتبارات و بودجه لازم جهت ساماندهی، مرمت و بهره برداری از چندین پروژه میراثی

  حضور جناب آقای دکتر عزیزی مدیر کل پایگاه های میراث فرهنگی کشور در محل پایگاه میراث فرهنگی نوش آباد و نشست صمیمانه با مسئولین شهر و گفتگو و تبادل نظر در خصوص آثار تاریخی، میراث فرهنگی و گردشگری شهر نوش آباد و تخصیص اعتبارات و بودجه لازم جهت ساماندهی، مرمت و بهره برداری از چندین پروژه میراثی 🔺دوشنبه دوازدهم خردادماه ۹۹ در محل سالن جلسات پایگاه میراث فرهنگی نوش آباد

  مشاهده مقاله
 • پیگیری شهردار محترم و شورای اسلامی شهر جهت رفع موارد ترافیکی بلوار ایثارگران،با حضور جناب آقای مهندس آقابیگی(معاون محترم فنی فرماندار) و جناب سرگرد نژاد حسینی رئیس پلیس محترم راهور شهرستان پنج شنبه مورخ ۹۹/۳/۸

  پیگیری شهردار محترم و شورای اسلامی شهر جهت رفع موارد ترافیکی بلوار ایثارگران،با حضور جناب آقای مهندس آقابیگی(معاون محترم فنی فرماندار) و جناب سرگرد نژاد حسینی رئیس پلیس محترم راهور شهرستان پنج شنبه مورخ ۹۹/۳/۸

  پیگیری شهردار محترم و شورای اسلامی شهر جهت رفع موارد ترافیکی بلوار ایثارگران،با حضور جناب آقای مهندس آقابیگی(معاون محترم فنی فرماندار) و جناب سرگرد نژاد حسینی رئیس پلیس محترم راهور شهرستان پنج شنبه مورخ ۹۹/۳/۸

  مشاهده مقاله
 • نشست مشترک میراث فرهنگی،شورا و شهرداری پیرامون هماهنگی جهت انجام پروژه های عمرانی شهر نوش آباد.  ۱۱ خرداد ۹۹

  نشست مشترک میراث فرهنگی،شورا و شهرداری پیرامون هماهنگی جهت انجام پروژه های عمرانی شهر نوش آباد. ۱۱ خرداد ۹۹

  نشست مشترک میراث فرهنگی،شورا و شهرداری پیرامون هماهنگی جهت انجام پروژه های عمرانی شهر نوش آباد. ۱۱ خرداد ۹۹

  مشاهده مقاله
 • شروع عملیات عمرانی سطح شهر با اجرای پروژه کانیوگذاری کوچه شهروند دوم

  شروع عملیات عمرانی سطح شهر با اجرای پروژه کانیوگذاری کوچه شهروند دوم

  شروع عملیات عمرانی با اجرای کانیوگذاری کوچه شهروند دوم ، واقع در بلوار شهید شمس آبادی روبروی شهرداری.... ۱۸ اردیبهشت ماه نود و نه

  مشاهده مقاله
 • بررسی مسائل و مشکلات امور ورزش نوش آباد و پیگیری جذب اعتبارات لازم به منظور ساخت خانه ورزش نوش آباد

  بررسی مسائل و مشکلات امور ورزش نوش آباد و پیگیری جذب اعتبارات لازم به منظور ساخت خانه ورزش نوش آباد

  نشست اعضای شورای شهر و شهردار نوش آباد با آقای فرد نژاد رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان، آقای فتاحی مدیر اداره جهاد کشاورزی شهرستان و آقای سجادی نماینده شورا در امور ورزش نوش آباد با موضوع بررسی مسائل و مشکلات امور ورزش نوش آباد و پیگیری جذب اعتبارات لازم به منظور ساخت خانه ورزش نوش آباد

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه

ارسال خبرنامه به ایمیل شما

گالری تصاویر