آمادگی شهر نوش آباد برای مراسم های عزاداری روزهای هشتم,یازدهم و دوازدهم محرم

 آمادگی شهر نوش آباد برای مراسم های عزاداری روزهای هشتم,یازدهم و دوازدهم محرم

«علی اصغر شقایقی» شهردار نوش آباد درحاشیه نخستین همایش ملی کاوشهای باستان‌شناسی منطقه کاشان در گفتگوباخبرنگارخبرگزاری ایلنا در کاشان با تسلیت ایام شهادت حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران با وفایش، به قدمت بسیار تاریخی مردم این شهر دربرگزاری مراسم‌های بسیار باشکوه عزاداری نوش آباد درایام محرم اشاره کرد و گفت: به دلیل قدمت برگزاری مراسم آیین‌های سنتی نوش آباد، عزاداری روز یازدهم محرم  این شهر سه سال پیش ثبت آثار ملی شد.

وی ازاستقبال بسیارخوب عاشقان اهل بیت (ع) و گردشگران مذهبی ازسراسر کشور در روزهای دوم، هشتم، یازدهم و دوازدهم محرم درشهرنوش آباد خبرداد و گفت: همه ساله هزینه‌های هنگفتی در رابطه با برگزاری مراسم‌های عزادای حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و اصحاب با وفایش دراین شهرهزینه می شود

وی افزود: ازعموم کسانی که درکشورخواهان دیدن این مراسم بسیار بی‌نظیر و سنتی هستند دعوت می‌شود جهت روبرو شدن با واقعیت‌های روزهای عاشورا وتاسوعا به این شهر تشریف بیاورند واز نزدیک این مراسم‌ها را مشاهده کنند.

شقایقی از شهرداری نوش آباد به عنوان عامل هدایت کننده درپیدایش وکشف اثرهای مهم تاریخی خصوصا شهر زیر زمینی نوش آباد نام برد و گفت: شهرداری این شهربا هزینه نمودن مبالغ زیادی در شهر زیر زمینی نوش آباد زمینه بازدید روزانه تعداد زیادی ازگردشگر داخلی و خارجی را فراهم کرده است.

شهردارنوش آباد ازتثبیت پایگاه پژوهشی فرهنگی میراث فرهنگی به منظورلایروبی و کشف آثارتاریخی بیشتر دراین شهر خبرداد و گفت: این پایگاه پژوهشی درحال حاضر به کاوهشهای جدیدی زیر نظر اساتید مجرب درحال فعالیت می‌باشد.

شقایقی ازشهر نوش آباد به عنوان بخش مهمی از منطقه فرهنگی کاشان با قدمت بسیار زیاد نام برد و گفت: برگزاری نخستین همایش کاوش‌های باستانی‌شناسی کاشان توانست مکانهای تاریخی این شهرستان که قدمت چندین هزارساله دارد را برای علاقه مندان به ثبوت برساند.

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/01/01
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

برنامه و پروژه ها

 • آغاز عملیات عمرانی بلوک فرش کوچه شهروند 2

  آغاز عملیات عمرانی بلوک فرش کوچه شهروند 2

  آغاز عملیات عمرانی بلوک فرش کوچه شهروند 2

  مشاهده مقاله
 • ششمین مصاحبه مدیر روابط عمومی شهرداری با شهردار محترم شهر نوش آباد

  ششمین مصاحبه مدیر روابط عمومی شهرداری با شهردار محترم شهر نوش آباد

  ششمین مصاحبه مدیر روابط عمومی شهرداری با شهردار محترم شهر نوش آباد ‏ورودی شهر نوش آباد از کاشان ایمن می شود

  مشاهده مقاله
 • از سری برنامه های مناسبتی ایام الله دهه فجر ۹۹ تقدیر و تشکر از زحمات و خدمات رسانی شایان توجه رانندگان تاکسی خطی نوش آباد

  از سری برنامه های مناسبتی ایام الله دهه فجر ۹۹ تقدیر و تشکر از زحمات و خدمات رسانی شایان توجه رانندگان تاکسی خطی نوش آباد

  تقدیر و تشکر از زحمات و خدمات رسانی شایان توجه رانندگان تاکسی خطی نوش آباد و اهداء لوح تقدیر با حضور شهردار محترم،رییس محترم شورای اسلامی شهر ، مدیر خدمات شهری و مسئول حمل و نقل شهرداری.

  مشاهده مقاله
 • افتتاح پروژه عمرانی جدولگذاری و آسفالت معابرشهرک مسکونی حسن آباد بمناسبت ایام الله دهه فجر

  افتتاح پروژه عمرانی جدولگذاری و آسفالت معابرشهرک مسکونی حسن آباد بمناسبت ایام الله دهه فجر

  افتتاح پروژه عمرانی جدولگذاری و آسفالت معابرشهرک مسکونی حسن آباد بمناسبت ایام الله دهه فجر

  مشاهده مقاله
 • نصب سیستم جامع شهرسازی

  نصب سیستم جامع شهرسازی

  در راستای بروز نمودن سیستم های نرم افزاری شهرداری طی توافق با سازمان همیاری شهرداریهای استان اصفهان(همیارشهر)اقدام به نصب سیستم جامع شهرسازی بروز نمود در این خصوص خدمات شهرداری به شهروندان با سرعت بالاتر و دقت لازمه صورت می گیرد. شهردار نوش آباد اظهار داشت در راه تکریم ارباب رجوع از سه سال گذشته سیستم های نرم افزاری جدیدی به منظور ارتقاء وضعیت اداری شهرداری خریداری و نصب گردیده است و از کاربران تقاضای خدمات به موقع را در تحقق اهداف پیش رو نموده که اتلاف وقت و بروکراسی طولانی در امور اداری شهرداری یکی از نگرانیهای مجموعه بوده است؛امید است با اینگونه اقدمات در سالهای آتی شهرداری بصورت الکترونیک خدمات خود را سرعت بخشیده تا انتظارات شهروندان از این مجموعه خدماتی مرتفع گردد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه

ارسال خبرنامه به ایمیل شما

گالری تصاویر