نخستین هم اندیشی انجمن پیشرفت نوش آباد با دانش آموختگان

نخستین هم اندیشی انجمن پیشرفت نوش آباد با دانش آموختگان

نخستین هم اندیشی انجمن پیشرفت نوش آباد با دانش آموختگان این شهر در محل سالن سردار شهید راحمی برگزار شد . در این مراسم که با حضور منصوری نماینده مردم کاشان – آران و بیدگل ، فرماندار شهرستان آران و بیدگل ، اعضای شورای اسلامی ، شهردار نوش آباد و دیگر اقشار این شهر برگزار گردید پس از تلاوت آیاتی از قران کریم فرماندار شهرستان آران و بیدگل طی سخنانی به بحث گردشگری پرداخت . ایشان با اشاره به نوسان قیمت نفت و موقعیت گردشگری جمهوری اسلامی ایران گفت : از آنجایی که استکبار جهانی هر روز یک برنامه ای در خصوص نفت دارد و از طرف دیگر منطقه با کمبود آب روبرو می باشد لذا ما باید از فکر درآمدهای نفتی و کشاورزی بیرون آمده و به فکر درآمدهای دیگر باشیم و با توجه به اینکه کشور دارای اماکن تاریخی و گردشگری بسیار زیادی می باشد باید به سمت و سوی صنعت گردشگری برویم .

معین نژاد فرماندار آران و بیدگل اظهار نمود : منطقه کاشان – آران و بیدگل از پتانسیل گردشگری بالایی برخوردار می باشد . در حال حاضر در سطح استان جهت امور گردشگری برنامه ریزی هایی صورت گرفته است نزدیک به 32 هزار آثار معینی داریم . ایشان گفت طبق آمار تنها 5 درصد از آثار باستانی و گردشگری ایران شناسایی شده و 95 درصد آن هنوز شناسایی نشده است .

اینکه چگونه جذب گردشگر کنیم به برنامه ریزی و اتجاد و انسجام ما بر میگردد . قیمت گردشگری در ایران ارزانتر از همه نقاط جهان است و ایران در این زمینه رتبه اول را دارا می باشد و ما باید روی این موضوع کار کنیم . معین نژاد در ادامه اظهار نمود که ایران دارای 360 رشته صنایع دستی می باشد . یکی دیگر از صنعت های گردشگری در ایران که از اهمیت ویژه ای نیز برخوردار می باشد صنعت گردشگری مذعبی و زیارتی می باشد که در بویژه در منطقه ما بسیار زیاد مورد استقبال قرار گرفته است .

در پایان این مراسم کلنگ دانشگاه پیام نور نوش آباد در زمینی به مساحت 10 هکتار زده شد . این دانشگاه در منطقه شهید منتظری نوش آباد احداث می گردد در خصوص هزینه ساخت این واحد دانشگاه یکی از خیرین نوش آباد بنام دکتر استادی مبلغ یک میلیارد تومان پرداخت می نماید .

همچنین در پایان این مراسم فرصتی دست داد تا با مهندس علی اصغر شقایقی شهردار نوش آباد گفتگویی داشته باشیم که از نظر خوانندگان گرامی می گذرد .

مهندس شقایقی در خصوص انجمن پیشرفت و توسعه نوش آباد گفت : این انجمن در سال 1393 به ثبت رسید که دارای هیئت مدیره و مدیر عامل رسمی می باشد و اهداف این انجمن توسعه و پیشرفت نوش آباد می باشد و همه ساله اولین جمعه سال جلسه انجمن با دانش آموختگان تشکیل می شود . این انجمن دارای 5 کار گروه اقتصادی – عمران – گردشگری – علمی و فرهنگی می باشد که هر کار گروه اعضای خود را مشخص کرده و در طول سال به دنبال اهداف از پیش تعیین شده میباشند .

در خصوص احداث دانشگاه پیام نور شهر نوش آباد مهندس شقایقی گفت : دکتر استادی یکی از خیزین نوش آباد که کلنگ دانشگاه توسط ایشان زده شد قول داده که در سال جاری با مشارکت 50 درصدی دانشگاه مرکزی پیام نور این واحد به بهره برداری برسد .

مهندس شقایقی اظهار نمود که بحث گردشگری در نوش آباد با توجه به فعالیت های چند سال گذشته شهرداری و شورای اسلامی شهر و دوست داران میراث فرهنگی و مدیریت شهر زیر زمینی پیشرفت قابل توجهی داشته است تا جایی که به طور متوسط در 8 روز اول سال 3000 نفر بازدید کننده از آثار تاریخی نوش آباد داشته ایم .

شهردار نوش آباد در ادامه در خصوص شهر زیر زمینی اظهار داشت با توجه به نوع معماری و ساخت چنین شهری در 4 طبقه زیر زمین بازدیدکنندگان را به تحیر واداشته و این اثر تاریخی در جهان بی نظیر است و می تواند در مباحث پدافند غیر حامل برای کلیه مسئولین مورد استفاده تحقیقاتی قرار گیرد در حال حاضر مباحث خروجی شهر زیرزمینی منطقه شهید مطهری و آماده نمودن فضاهای شهر زیر زمینی منطقه شهید منتظری و منطقه شهید بهشتی در دستور کار قرار دارد که امیدواریم در اسرع وقت اقدامات لازم انجام شود.

تشکیل کارگروه گردشگری با حضور شهرداران منطقه فرهنگی کاشان بزرگ می تواند در رابطه با پذیرش گردشگری در این منطقه که هم نقاط کوهستانی و هم نقاط کویری را در خود دارد معجزه گردشگری را در منطقه خلق کند .

مهندس شقایقی در قسمت پایانی این گفتگو به خبرنگار عصر کاشان گفت : شهرداری در سال گذشته با توجه به اشتیاق گردشگران جهت بازدید از آثار تاریخی شهر نوش آباد و عدم زیر ساختهای مناسب جهت خدمات به گردشگران اقدام به آماده سازی 3 پارک با مجموعه سرویس بهداشتی – آسفالت معابر و خیابان ها و مکانهای مورد بازدید که بالغ بر 70 میلیارد ریال هزینه در برداشته است که مبلغ 5 میلیارد رایل آن در شهر زیرزمینی و مسائل ایمنی این مکان گردیده است و با توجه به اعتبار بودجه 85 میلیارد ریالی که برای سال جاری در نظر گرفته شده است  در صدد هستیم تا خدمات بیشتری به گردشگران و شهروندان نوش آبادی ارائه دهیم .

 

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/01/01
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

برنامه و پروژه ها

 • آغاز عملیات عمرانی بلوک فرش کوچه شهروند 2

  آغاز عملیات عمرانی بلوک فرش کوچه شهروند 2

  آغاز عملیات عمرانی بلوک فرش کوچه شهروند 2

  مشاهده مقاله
 • ششمین مصاحبه مدیر روابط عمومی شهرداری با شهردار محترم شهر نوش آباد

  ششمین مصاحبه مدیر روابط عمومی شهرداری با شهردار محترم شهر نوش آباد

  ششمین مصاحبه مدیر روابط عمومی شهرداری با شهردار محترم شهر نوش آباد ‏ورودی شهر نوش آباد از کاشان ایمن می شود

  مشاهده مقاله
 • از سری برنامه های مناسبتی ایام الله دهه فجر ۹۹ تقدیر و تشکر از زحمات و خدمات رسانی شایان توجه رانندگان تاکسی خطی نوش آباد

  از سری برنامه های مناسبتی ایام الله دهه فجر ۹۹ تقدیر و تشکر از زحمات و خدمات رسانی شایان توجه رانندگان تاکسی خطی نوش آباد

  تقدیر و تشکر از زحمات و خدمات رسانی شایان توجه رانندگان تاکسی خطی نوش آباد و اهداء لوح تقدیر با حضور شهردار محترم،رییس محترم شورای اسلامی شهر ، مدیر خدمات شهری و مسئول حمل و نقل شهرداری.

  مشاهده مقاله
 • افتتاح پروژه عمرانی جدولگذاری و آسفالت معابرشهرک مسکونی حسن آباد بمناسبت ایام الله دهه فجر

  افتتاح پروژه عمرانی جدولگذاری و آسفالت معابرشهرک مسکونی حسن آباد بمناسبت ایام الله دهه فجر

  افتتاح پروژه عمرانی جدولگذاری و آسفالت معابرشهرک مسکونی حسن آباد بمناسبت ایام الله دهه فجر

  مشاهده مقاله
 • نصب سیستم جامع شهرسازی

  نصب سیستم جامع شهرسازی

  در راستای بروز نمودن سیستم های نرم افزاری شهرداری طی توافق با سازمان همیاری شهرداریهای استان اصفهان(همیارشهر)اقدام به نصب سیستم جامع شهرسازی بروز نمود در این خصوص خدمات شهرداری به شهروندان با سرعت بالاتر و دقت لازمه صورت می گیرد. شهردار نوش آباد اظهار داشت در راه تکریم ارباب رجوع از سه سال گذشته سیستم های نرم افزاری جدیدی به منظور ارتقاء وضعیت اداری شهرداری خریداری و نصب گردیده است و از کاربران تقاضای خدمات به موقع را در تحقق اهداف پیش رو نموده که اتلاف وقت و بروکراسی طولانی در امور اداری شهرداری یکی از نگرانیهای مجموعه بوده است؛امید است با اینگونه اقدمات در سالهای آتی شهرداری بصورت الکترونیک خدمات خود را سرعت بخشیده تا انتظارات شهروندان از این مجموعه خدماتی مرتفع گردد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه

ارسال خبرنامه به ایمیل شما

گالری تصاویر