نخستین هم اندیشی انجمن پیشرفت نوش آباد با دانش آموختگان

نخستین هم اندیشی انجمن پیشرفت نوش آباد با دانش آموختگان

نخستین هم اندیشی انجمن پیشرفت نوش آباد با دانش آموختگان این شهر در محل سالن سردار شهید راحمی برگزار شد . در این مراسم که با حضور منصوری نماینده مردم کاشان – آران و بیدگل ، فرماندار شهرستان آران و بیدگل ، اعضای شورای اسلامی ، شهردار نوش آباد و دیگر اقشار این شهر برگزار گردید پس از تلاوت آیاتی از قران کریم فرماندار شهرستان آران و بیدگل طی سخنانی به بحث گردشگری پرداخت . ایشان با اشاره به نوسان قیمت نفت و موقعیت گردشگری جمهوری اسلامی ایران گفت : از آنجایی که استکبار جهانی هر روز یک برنامه ای در خصوص نفت دارد و از طرف دیگر منطقه با کمبود آب روبرو می باشد لذا ما باید از فکر درآمدهای نفتی و کشاورزی بیرون آمده و به فکر درآمدهای دیگر باشیم و با توجه به اینکه کشور دارای اماکن تاریخی و گردشگری بسیار زیادی می باشد باید به سمت و سوی صنعت گردشگری برویم .

معین نژاد فرماندار آران و بیدگل اظهار نمود : منطقه کاشان – آران و بیدگل از پتانسیل گردشگری بالایی برخوردار می باشد . در حال حاضر در سطح استان جهت امور گردشگری برنامه ریزی هایی صورت گرفته است نزدیک به 32 هزار آثار معینی داریم . ایشان گفت طبق آمار تنها 5 درصد از آثار باستانی و گردشگری ایران شناسایی شده و 95 درصد آن هنوز شناسایی نشده است .

اینکه چگونه جذب گردشگر کنیم به برنامه ریزی و اتجاد و انسجام ما بر میگردد . قیمت گردشگری در ایران ارزانتر از همه نقاط جهان است و ایران در این زمینه رتبه اول را دارا می باشد و ما باید روی این موضوع کار کنیم . معین نژاد در ادامه اظهار نمود که ایران دارای 360 رشته صنایع دستی می باشد . یکی دیگر از صنعت های گردشگری در ایران که از اهمیت ویژه ای نیز برخوردار می باشد صنعت گردشگری مذعبی و زیارتی می باشد که در بویژه در منطقه ما بسیار زیاد مورد استقبال قرار گرفته است .

در پایان این مراسم کلنگ دانشگاه پیام نور نوش آباد در زمینی به مساحت 10 هکتار زده شد . این دانشگاه در منطقه شهید منتظری نوش آباد احداث می گردد در خصوص هزینه ساخت این واحد دانشگاه یکی از خیرین نوش آباد بنام دکتر استادی مبلغ یک میلیارد تومان پرداخت می نماید .

همچنین در پایان این مراسم فرصتی دست داد تا با مهندس علی اصغر شقایقی شهردار نوش آباد گفتگویی داشته باشیم که از نظر خوانندگان گرامی می گذرد .

مهندس شقایقی در خصوص انجمن پیشرفت و توسعه نوش آباد گفت : این انجمن در سال 1393 به ثبت رسید که دارای هیئت مدیره و مدیر عامل رسمی می باشد و اهداف این انجمن توسعه و پیشرفت نوش آباد می باشد و همه ساله اولین جمعه سال جلسه انجمن با دانش آموختگان تشکیل می شود . این انجمن دارای 5 کار گروه اقتصادی – عمران – گردشگری – علمی و فرهنگی می باشد که هر کار گروه اعضای خود را مشخص کرده و در طول سال به دنبال اهداف از پیش تعیین شده میباشند .

در خصوص احداث دانشگاه پیام نور شهر نوش آباد مهندس شقایقی گفت : دکتر استادی یکی از خیزین نوش آباد که کلنگ دانشگاه توسط ایشان زده شد قول داده که در سال جاری با مشارکت 50 درصدی دانشگاه مرکزی پیام نور این واحد به بهره برداری برسد .

مهندس شقایقی اظهار نمود که بحث گردشگری در نوش آباد با توجه به فعالیت های چند سال گذشته شهرداری و شورای اسلامی شهر و دوست داران میراث فرهنگی و مدیریت شهر زیر زمینی پیشرفت قابل توجهی داشته است تا جایی که به طور متوسط در 8 روز اول سال 3000 نفر بازدید کننده از آثار تاریخی نوش آباد داشته ایم .

شهردار نوش آباد در ادامه در خصوص شهر زیر زمینی اظهار داشت با توجه به نوع معماری و ساخت چنین شهری در 4 طبقه زیر زمین بازدیدکنندگان را به تحیر واداشته و این اثر تاریخی در جهان بی نظیر است و می تواند در مباحث پدافند غیر حامل برای کلیه مسئولین مورد استفاده تحقیقاتی قرار گیرد در حال حاضر مباحث خروجی شهر زیرزمینی منطقه شهید مطهری و آماده نمودن فضاهای شهر زیر زمینی منطقه شهید منتظری و منطقه شهید بهشتی در دستور کار قرار دارد که امیدواریم در اسرع وقت اقدامات لازم انجام شود.

تشکیل کارگروه گردشگری با حضور شهرداران منطقه فرهنگی کاشان بزرگ می تواند در رابطه با پذیرش گردشگری در این منطقه که هم نقاط کوهستانی و هم نقاط کویری را در خود دارد معجزه گردشگری را در منطقه خلق کند .

مهندس شقایقی در قسمت پایانی این گفتگو به خبرنگار عصر کاشان گفت : شهرداری در سال گذشته با توجه به اشتیاق گردشگران جهت بازدید از آثار تاریخی شهر نوش آباد و عدم زیر ساختهای مناسب جهت خدمات به گردشگران اقدام به آماده سازی 3 پارک با مجموعه سرویس بهداشتی – آسفالت معابر و خیابان ها و مکانهای مورد بازدید که بالغ بر 70 میلیارد ریال هزینه در برداشته است که مبلغ 5 میلیارد رایل آن در شهر زیرزمینی و مسائل ایمنی این مکان گردیده است و با توجه به اعتبار بودجه 85 میلیارد ریالی که برای سال جاری در نظر گرفته شده است  در صدد هستیم تا خدمات بیشتری به گردشگران و شهروندان نوش آبادی ارائه دهیم .

 

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/01/01
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

برنامه و پروژه ها

 • هفتم مهرماه روز آتش نشانی و خدمات ایمنی را به همه قهرمانان بی ادعا تبریک عرض می نماییم.

  هفتم مهرماه روز آتش نشانی و خدمات ایمنی را به همه قهرمانان بی ادعا تبریک عرض می نماییم.

  #آتشنشانی وخدمات ایمنی 🔹به مناسبت ۷ مهر، روز ملی آتش نشانی و ایمنی حضور سرپرست محترم شهرداری ، مدیر خدمات شهری و اعضای محترم شورای اسلامی شهر نوش آباد در محل ایستگاه آتش نشانی شهر نوش آباد و تجلیل از آتش نشانان ۷مهرماه۱۴۰۰ #قهرمانان بی ادعا #قهرمانان_واقعی

  مشاهده مقاله
 • بازدید از پروژه عمرانی

  بازدید از پروژه عمرانی

  مشاهده مقاله
 • 🔹دعوت وحضورآقای حسن پور کارشناس ناظرپروژه‌های شهرستان کاشان وآران وبیدگل در ادراه کل راه وشهرسازی استان اصفهان پیرامون ادامه وتکمیل دهانه دوم پل خط راه آهن

  🔹دعوت وحضورآقای حسن پور کارشناس ناظرپروژه‌های شهرستان کاشان وآران وبیدگل در ادراه کل راه وشهرسازی استان اصفهان پیرامون ادامه وتکمیل دهانه دوم پل خط راه آهن

  🔹دعوت وحضورآقای حسن پور کارشناس ناظرپروژه‌های شهرستان کاشان وآران وبیدگل در ادراه کل راه وشهرسازی استان اصفهان پیرامون ادامه وتکمیل دهانه دوم پل خط راه آهن 🔺سه شنبه۱۴۰۰/۶/۱۶

  مشاهده مقاله
 • جلسه ونشست اعضاشورای شهر وسرپرست شهرداری بامهندس عصارزاده ریاست محترم اداره راه وشهرسازی شهرستان

  جلسه ونشست اعضاشورای شهر وسرپرست شهرداری بامهندس عصارزاده ریاست محترم اداره راه وشهرسازی شهرستان

  🔹جلسه ونشست اعضاشورای شهر وسرپرست شهرداری بامهندس عصارزاده ریاست محترم اداره راه وشهرسازی شهرستان درمحل دفترشورای اسلامی شهرنوش اباد پیرامون موضوعات: #پل دهانه دوم ریل راه آهن #مسکن_مهرنوش آباد #جاده_کنارگذر دوشنبه۱۵شهریور

  مشاهده مقاله
 • شروع لکه گیری آسفالت معابر و کوچه های سطح شهر

  شروع لکه گیری آسفالت معابر و کوچه های سطح شهر

  شروع لکه گیری آسفالت معابر و کوچه های سطح شهر بخصوص بافت قدیم و فرسوده با توجه برنامه و اولویت اجرا

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه

ارسال خبرنامه به ایمیل شما

گالری تصاویر