برای ترویج فرهنگ شهروندی باید از مشارکت هیئت های مذهبی استفاده کنیم

برای ترویج فرهنگ شهروندی باید از مشارکت هیئت های مذهبی استفاده کنیم

شهردار نوش آباد گفت: برای توسعه و ترویج فرهنگ شهروندی، باید از مشارکت و اثرگزاری هیئت های مذهبی به عنوان فراگیرترین سازمانهای مردم نهاد استفاده کنیم

به گزارش باشگاه خبرنگاران، "علی اصغر شقایقی" در نشست با مدیران هیئت های مذهبی نوش آباد" افزود: رعایت فرهنگ شهروندی واحترام به حقوق یکدیگر همواره مورد سفارش تعالیم دینی بوده است و اهمیت عمل به آن در جامعه به منزله امربه معروف بوده است.
به گفته وی، حفاظت از محیط زیست ، از جمله حقوق شهروندی و وظیفه همگانی است که حق نداریم اقدام به نابودی آن کنیم و تفکیک زباله یکی از راههای جلوگیری از نابودی محیط زیست است.
وی اظهار داشت:شهرداری نوش آباد، با همکاری هیئت های مذهبی و نقش اثر گذار آنها در جلب مشارکت و مسوولیت پذیری شهروندان، طرح تفکیک زباله در مبدا را برای اولین بار در این شهر اجرا می کند.
وی تصریح کرد: روزانه به طور متوسط بیش از پنج تن زباله در این شهر 15 هزار نفری تولید می شود که 70 درصد آن زباله نیست و قابل استفاده دوباره می باشد و با وجود مخاطرات فراوان دفع ناقص زباله، اما هنوز فرهنگ تفکيک زباله از مبدأ به صورت جدي بين مردم شکل نگرفته است .
شهردار نوش آباد گفت: در اجرای این طرح، هیئت های مذهبی، در هر محله اقدام به ایجاد پایگاه های خرید مواد زائد شهروندان می کنند که هم مشارکت در حفظ محیط زیست و هم ایجاد اشتغال است.
وی افزود: بااجرای این طرح ، هزینه دو میلیارد ریالی که صرف دفن زباله می شود، برای کمک به هیئت های مذهبی و ترویج فعالیت های مربوط به فرهنگ شهروندی اختصاص داده خواهد شد.
شقایقی اظهار داشت: امیدواریم اجرای موافقت آمیز این طرح، الگویی برای همه کشور شود و با کاهش زباله شهری، مشکل دفن زباله و آلودگی محیط زیست نیز کاهش پیدا کند.

لینک باشگاه خبرنگاران

لینک ایمنا

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/01/01
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

برنامه و پروژه ها

 • آغاز عملیات عمرانی بلوک فرش کوچه شهروند 2

  آغاز عملیات عمرانی بلوک فرش کوچه شهروند 2

  آغاز عملیات عمرانی بلوک فرش کوچه شهروند 2

  مشاهده مقاله
 • ششمین مصاحبه مدیر روابط عمومی شهرداری با شهردار محترم شهر نوش آباد

  ششمین مصاحبه مدیر روابط عمومی شهرداری با شهردار محترم شهر نوش آباد

  ششمین مصاحبه مدیر روابط عمومی شهرداری با شهردار محترم شهر نوش آباد ‏ورودی شهر نوش آباد از کاشان ایمن می شود

  مشاهده مقاله
 • از سری برنامه های مناسبتی ایام الله دهه فجر ۹۹ تقدیر و تشکر از زحمات و خدمات رسانی شایان توجه رانندگان تاکسی خطی نوش آباد

  از سری برنامه های مناسبتی ایام الله دهه فجر ۹۹ تقدیر و تشکر از زحمات و خدمات رسانی شایان توجه رانندگان تاکسی خطی نوش آباد

  تقدیر و تشکر از زحمات و خدمات رسانی شایان توجه رانندگان تاکسی خطی نوش آباد و اهداء لوح تقدیر با حضور شهردار محترم،رییس محترم شورای اسلامی شهر ، مدیر خدمات شهری و مسئول حمل و نقل شهرداری.

  مشاهده مقاله
 • افتتاح پروژه عمرانی جدولگذاری و آسفالت معابرشهرک مسکونی حسن آباد بمناسبت ایام الله دهه فجر

  افتتاح پروژه عمرانی جدولگذاری و آسفالت معابرشهرک مسکونی حسن آباد بمناسبت ایام الله دهه فجر

  افتتاح پروژه عمرانی جدولگذاری و آسفالت معابرشهرک مسکونی حسن آباد بمناسبت ایام الله دهه فجر

  مشاهده مقاله
 • نصب سیستم جامع شهرسازی

  نصب سیستم جامع شهرسازی

  در راستای بروز نمودن سیستم های نرم افزاری شهرداری طی توافق با سازمان همیاری شهرداریهای استان اصفهان(همیارشهر)اقدام به نصب سیستم جامع شهرسازی بروز نمود در این خصوص خدمات شهرداری به شهروندان با سرعت بالاتر و دقت لازمه صورت می گیرد. شهردار نوش آباد اظهار داشت در راه تکریم ارباب رجوع از سه سال گذشته سیستم های نرم افزاری جدیدی به منظور ارتقاء وضعیت اداری شهرداری خریداری و نصب گردیده است و از کاربران تقاضای خدمات به موقع را در تحقق اهداف پیش رو نموده که اتلاف وقت و بروکراسی طولانی در امور اداری شهرداری یکی از نگرانیهای مجموعه بوده است؛امید است با اینگونه اقدمات در سالهای آتی شهرداری بصورت الکترونیک خدمات خود را سرعت بخشیده تا انتظارات شهروندان از این مجموعه خدماتی مرتفع گردد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه

ارسال خبرنامه به ایمیل شما

گالری تصاویر