بهسازی بیش از 9 هزار متر مربع بافت فرسوده نوش آباد

بهسازی بیش از 9 هزار متر مربع بافت فرسوده نوش آباد

خبرگزاری ایمنا: شهردار نوش آباد گفت: با هدف توسعه زيرساخت هاي صنعت گردشگري بيش از 9 هزار و ۶۰۰ متر مربع از بافت فرسوده و قديمي اين شهر بهسازي و اصلاح شده است.

علي اصغر شقايقي در گفتگو با خبرنگار ایمنا در کاشان، اظهار داشت: براي ساخت خيابان نيايش به طول يک كيلومتر و بوستان محله به مساحت سه هزار متر مربع در اين محور، دو ميليارد و ۵۰۰ ميليون ريال هزينه شده است.
به گفته وي، با تكميل اين طرح، محور تاريخي مسجد جامع، مسجد امام علي عليه السلام، شهر زيرزميني، آب انبار درب ريگ و كاروانسراي تاريخي نوش آباد به هم متصل خواهد شد.
شهردار نوش آباد اظهار داشت: براي اجراي اين طرح، مجموعه عملياتي شامل ۷۲ هزار متر مكعب خاكبرداري، ۵۴ هزار متر مكعب خاكريزي، ۱۱ هزار متر مكعب زيرسازي و ۲كيلومتر جدول گذاري انجام شده است. 
وی تصريح كرد: توسعه گردشگري نيازمند تامين زير ساخت هايي است كه از جمله آن، سهولت در مسير دسترسي به آثار تاريخي و ايجاد شرايط ماندگاري مسافران است. 
شقایقی گفت: گردشگری یک شاخص زمینه توسعه یافتگی است و برای توسعه اين صنعت در شهرهای کوچک، قبل از هر چیزی بایستی به فکر بسترسازی و سرمایه‌گذاری در این زمینه بود تا بسترهای لازم برای ورود گردشگر فراهم شود. 
وی افزود: وجود آثار منحصر به فرد در نوش آباد و نزديكي فاصله تا كاشان، فرصتي برای حضور طولانی مدت گردشگران است كه با مساعدت مسوولان سازمان ميراث فرهنگي براي جذب سرمایه گذار در بخش گردشگری در این شهر مي توانيم شاهد رشد و توسعه هر چه ببشتر این شهر باشيم.
گفتنی است؛ شهر تاريخي نوش آباد از جمله پنج شهر كوچک گردشگري است كه در تعطيلات نوروز گذشته، ۱۶۵ هزار گردشگر از مجموعه آثار تاريخي نوش آباد ديدن كردند.

لینک ایمنا

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/01/01
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

برنامه و پروژه ها

 • آغاز عملیات عمرانی بلوک فرش کوچه شهروند 2

  آغاز عملیات عمرانی بلوک فرش کوچه شهروند 2

  آغاز عملیات عمرانی بلوک فرش کوچه شهروند 2

  مشاهده مقاله
 • ششمین مصاحبه مدیر روابط عمومی شهرداری با شهردار محترم شهر نوش آباد

  ششمین مصاحبه مدیر روابط عمومی شهرداری با شهردار محترم شهر نوش آباد

  ششمین مصاحبه مدیر روابط عمومی شهرداری با شهردار محترم شهر نوش آباد ‏ورودی شهر نوش آباد از کاشان ایمن می شود

  مشاهده مقاله
 • از سری برنامه های مناسبتی ایام الله دهه فجر ۹۹ تقدیر و تشکر از زحمات و خدمات رسانی شایان توجه رانندگان تاکسی خطی نوش آباد

  از سری برنامه های مناسبتی ایام الله دهه فجر ۹۹ تقدیر و تشکر از زحمات و خدمات رسانی شایان توجه رانندگان تاکسی خطی نوش آباد

  تقدیر و تشکر از زحمات و خدمات رسانی شایان توجه رانندگان تاکسی خطی نوش آباد و اهداء لوح تقدیر با حضور شهردار محترم،رییس محترم شورای اسلامی شهر ، مدیر خدمات شهری و مسئول حمل و نقل شهرداری.

  مشاهده مقاله
 • افتتاح پروژه عمرانی جدولگذاری و آسفالت معابرشهرک مسکونی حسن آباد بمناسبت ایام الله دهه فجر

  افتتاح پروژه عمرانی جدولگذاری و آسفالت معابرشهرک مسکونی حسن آباد بمناسبت ایام الله دهه فجر

  افتتاح پروژه عمرانی جدولگذاری و آسفالت معابرشهرک مسکونی حسن آباد بمناسبت ایام الله دهه فجر

  مشاهده مقاله
 • نصب سیستم جامع شهرسازی

  نصب سیستم جامع شهرسازی

  در راستای بروز نمودن سیستم های نرم افزاری شهرداری طی توافق با سازمان همیاری شهرداریهای استان اصفهان(همیارشهر)اقدام به نصب سیستم جامع شهرسازی بروز نمود در این خصوص خدمات شهرداری به شهروندان با سرعت بالاتر و دقت لازمه صورت می گیرد. شهردار نوش آباد اظهار داشت در راه تکریم ارباب رجوع از سه سال گذشته سیستم های نرم افزاری جدیدی به منظور ارتقاء وضعیت اداری شهرداری خریداری و نصب گردیده است و از کاربران تقاضای خدمات به موقع را در تحقق اهداف پیش رو نموده که اتلاف وقت و بروکراسی طولانی در امور اداری شهرداری یکی از نگرانیهای مجموعه بوده است؛امید است با اینگونه اقدمات در سالهای آتی شهرداری بصورت الکترونیک خدمات خود را سرعت بخشیده تا انتظارات شهروندان از این مجموعه خدماتی مرتفع گردد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه

ارسال خبرنامه به ایمیل شما

گالری تصاویر