بداخلاقی، میدان مینی است که نسل جوان را تهدید می‌کند

بداخلاقی، میدان مینی است که نسل جوان را تهدید می‌کند

عضو هئیت علمی دانشگاه آزاد اسلامی گفت:بداخلاقی میدان های مینی است که دنیای امروز به ویژه نسل جوان با آن تهدید می شود و برای نجات از این مسیر باید در سن کمتر از 10 سال آنها را با آموزه های اخلاقی آشنا کرد و خانواده، رسانه و فضای آموزشی، سه محیط آموزش اخلاق است

به گزارش باشگاه خبرنگاران ، محسن عرب عامری" افزود: جهان غرب که دچار پندار "خودبرتربینی" است، جنگ نرم را برای تسخیر کشورها برگزیده است تا باورها و ارزشهای جامعه را تغییر" دهد.
به گفته وی، فناوری مانند شمشیر دو لبه است و غرب با این باور که با زور نمی توان عقاید و اخلاق جوامع را تغییر داد، از مسیر تکنولوژی پسامدرن مثل فضای مجازی، شبکه های اجتماعی و بازیهای رایانه ای وارد میدان شده است .
وی اظهار داشت: تجدد مهمترین "مین" است که نسل تحصیل کرده را هدف گرفته است و برای دفاع در برابر آن باید ذهن و اندیشه های ذهنی افراد را اصلاح کردتا از گذرگاهها گذشته و مهارت کسب کند.
وی تئوری "دیگری" را از دیگر ابزار جنگ نرم و مینهای تهدید کننده کشورهای درحال توسعه ذکر کرد و تصریح کرد: دولتمردان آمریکا از دهه 20 با توسعه ساختمانهای بزرگ و ماشین های بزرگ، در صدد القا بزرگ بودن آمریکا در کشورها کرد و جهان سومیهای درحال گذر، فکر میکند که "دنیای دیگری" دنیای بهتر است.
وی تصریح کرد: اگر خودباوری نداشته باشیم، الگوهای وارداتی را به عنوان الگوی برتر انتخاب می کنیم هرچند که با ارزشهای جامعه در تضاد باشد .
این استاد دانشگاه افزود: هویت، ترکیبی از هدف و ارزشها است و از اینرو جهان استکبار در صدد حذف هویت، از جوامعی است که افراد آن برای خود هدفی ندارند.
وی تاکید کرد: کم شدن احترام، یکی از مینهای فرهنگی است، و باید حرمتها را در جامعه حفظ کنیم. حسن و قبح، زشتی و زیبایی، مفاهیمی یکسان در همه فرهنگها است اما اندازه آن، متغیر است .
به گفته وی، "زود پذیری" از دیگر تهدیدهای نسل جوان است. جوامع شرقی، مردمانی آرمان گرا هستند و دنیای فانتزی را به راحتی می پذیرند اما تحلیل پذیر نیستند و چون توجهی به تغییر شرایط ندارند، آرمانهایشان محدود است.
عرب عامری افزود: باید ارزشهای جامعه را احیا کنیم، برای توسعه فرهنگی باید عنصر شناخت را در جامعه ترویج کنیم،تا شهروندان به بصیرت و معرفت برسند و برای موفقیت باید ظرفیت های غیردولتی را فعال کنیم و دنبال قهرمان دولتی نباشیم.

لینک ایلنا

لینک باشگاه خبرنگاران

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/01/01
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

برنامه و پروژه ها

 • آغاز عملیات عمرانی بلوک فرش کوچه شهروند 2

  آغاز عملیات عمرانی بلوک فرش کوچه شهروند 2

  آغاز عملیات عمرانی بلوک فرش کوچه شهروند 2

  مشاهده مقاله
 • ششمین مصاحبه مدیر روابط عمومی شهرداری با شهردار محترم شهر نوش آباد

  ششمین مصاحبه مدیر روابط عمومی شهرداری با شهردار محترم شهر نوش آباد

  ششمین مصاحبه مدیر روابط عمومی شهرداری با شهردار محترم شهر نوش آباد ‏ورودی شهر نوش آباد از کاشان ایمن می شود

  مشاهده مقاله
 • از سری برنامه های مناسبتی ایام الله دهه فجر ۹۹ تقدیر و تشکر از زحمات و خدمات رسانی شایان توجه رانندگان تاکسی خطی نوش آباد

  از سری برنامه های مناسبتی ایام الله دهه فجر ۹۹ تقدیر و تشکر از زحمات و خدمات رسانی شایان توجه رانندگان تاکسی خطی نوش آباد

  تقدیر و تشکر از زحمات و خدمات رسانی شایان توجه رانندگان تاکسی خطی نوش آباد و اهداء لوح تقدیر با حضور شهردار محترم،رییس محترم شورای اسلامی شهر ، مدیر خدمات شهری و مسئول حمل و نقل شهرداری.

  مشاهده مقاله
 • افتتاح پروژه عمرانی جدولگذاری و آسفالت معابرشهرک مسکونی حسن آباد بمناسبت ایام الله دهه فجر

  افتتاح پروژه عمرانی جدولگذاری و آسفالت معابرشهرک مسکونی حسن آباد بمناسبت ایام الله دهه فجر

  افتتاح پروژه عمرانی جدولگذاری و آسفالت معابرشهرک مسکونی حسن آباد بمناسبت ایام الله دهه فجر

  مشاهده مقاله
 • نصب سیستم جامع شهرسازی

  نصب سیستم جامع شهرسازی

  در راستای بروز نمودن سیستم های نرم افزاری شهرداری طی توافق با سازمان همیاری شهرداریهای استان اصفهان(همیارشهر)اقدام به نصب سیستم جامع شهرسازی بروز نمود در این خصوص خدمات شهرداری به شهروندان با سرعت بالاتر و دقت لازمه صورت می گیرد. شهردار نوش آباد اظهار داشت در راه تکریم ارباب رجوع از سه سال گذشته سیستم های نرم افزاری جدیدی به منظور ارتقاء وضعیت اداری شهرداری خریداری و نصب گردیده است و از کاربران تقاضای خدمات به موقع را در تحقق اهداف پیش رو نموده که اتلاف وقت و بروکراسی طولانی در امور اداری شهرداری یکی از نگرانیهای مجموعه بوده است؛امید است با اینگونه اقدمات در سالهای آتی شهرداری بصورت الکترونیک خدمات خود را سرعت بخشیده تا انتظارات شهروندان از این مجموعه خدماتی مرتفع گردد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه

ارسال خبرنامه به ایمیل شما

گالری تصاویر