بداخلاقی، میدان مینی است که نسل جوان را تهدید می‌کند

بداخلاقی، میدان مینی است که نسل جوان را تهدید می‌کند

عضو هئیت علمی دانشگاه آزاد اسلامی گفت:بداخلاقی میدان های مینی است که دنیای امروز به ویژه نسل جوان با آن تهدید می شود و برای نجات از این مسیر باید در سن کمتر از 10 سال آنها را با آموزه های اخلاقی آشنا کرد و خانواده، رسانه و فضای آموزشی، سه محیط آموزش اخلاق است

به گزارش باشگاه خبرنگاران ، محسن عرب عامری" افزود: جهان غرب که دچار پندار "خودبرتربینی" است، جنگ نرم را برای تسخیر کشورها برگزیده است تا باورها و ارزشهای جامعه را تغییر" دهد.
به گفته وی، فناوری مانند شمشیر دو لبه است و غرب با این باور که با زور نمی توان عقاید و اخلاق جوامع را تغییر داد، از مسیر تکنولوژی پسامدرن مثل فضای مجازی، شبکه های اجتماعی و بازیهای رایانه ای وارد میدان شده است .
وی اظهار داشت: تجدد مهمترین "مین" است که نسل تحصیل کرده را هدف گرفته است و برای دفاع در برابر آن باید ذهن و اندیشه های ذهنی افراد را اصلاح کردتا از گذرگاهها گذشته و مهارت کسب کند.
وی تئوری "دیگری" را از دیگر ابزار جنگ نرم و مینهای تهدید کننده کشورهای درحال توسعه ذکر کرد و تصریح کرد: دولتمردان آمریکا از دهه 20 با توسعه ساختمانهای بزرگ و ماشین های بزرگ، در صدد القا بزرگ بودن آمریکا در کشورها کرد و جهان سومیهای درحال گذر، فکر میکند که "دنیای دیگری" دنیای بهتر است.
وی تصریح کرد: اگر خودباوری نداشته باشیم، الگوهای وارداتی را به عنوان الگوی برتر انتخاب می کنیم هرچند که با ارزشهای جامعه در تضاد باشد .
این استاد دانشگاه افزود: هویت، ترکیبی از هدف و ارزشها است و از اینرو جهان استکبار در صدد حذف هویت، از جوامعی است که افراد آن برای خود هدفی ندارند.
وی تاکید کرد: کم شدن احترام، یکی از مینهای فرهنگی است، و باید حرمتها را در جامعه حفظ کنیم. حسن و قبح، زشتی و زیبایی، مفاهیمی یکسان در همه فرهنگها است اما اندازه آن، متغیر است .
به گفته وی، "زود پذیری" از دیگر تهدیدهای نسل جوان است. جوامع شرقی، مردمانی آرمان گرا هستند و دنیای فانتزی را به راحتی می پذیرند اما تحلیل پذیر نیستند و چون توجهی به تغییر شرایط ندارند، آرمانهایشان محدود است.
عرب عامری افزود: باید ارزشهای جامعه را احیا کنیم، برای توسعه فرهنگی باید عنصر شناخت را در جامعه ترویج کنیم،تا شهروندان به بصیرت و معرفت برسند و برای موفقیت باید ظرفیت های غیردولتی را فعال کنیم و دنبال قهرمان دولتی نباشیم.

لینک ایلنا

لینک باشگاه خبرنگاران

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/01/01
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

آخرین مقالات

برنامه و پروژه ها

 • بازدید از پروژه عمرانی

  بازدید از پروژه عمرانی

  مشاهده مقاله
 • 🔹دعوت وحضورآقای حسن پور کارشناس ناظرپروژه‌های شهرستان کاشان وآران وبیدگل در ادراه کل راه وشهرسازی استان اصفهان پیرامون ادامه وتکمیل دهانه دوم پل خط راه آهن

  🔹دعوت وحضورآقای حسن پور کارشناس ناظرپروژه‌های شهرستان کاشان وآران وبیدگل در ادراه کل راه وشهرسازی استان اصفهان پیرامون ادامه وتکمیل دهانه دوم پل خط راه آهن

  🔹دعوت وحضورآقای حسن پور کارشناس ناظرپروژه‌های شهرستان کاشان وآران وبیدگل در ادراه کل راه وشهرسازی استان اصفهان پیرامون ادامه وتکمیل دهانه دوم پل خط راه آهن 🔺سه شنبه۱۴۰۰/۶/۱۶

  مشاهده مقاله
 • جلسه ونشست اعضاشورای شهر وسرپرست شهرداری بامهندس عصارزاده ریاست محترم اداره راه وشهرسازی شهرستان

  جلسه ونشست اعضاشورای شهر وسرپرست شهرداری بامهندس عصارزاده ریاست محترم اداره راه وشهرسازی شهرستان

  🔹جلسه ونشست اعضاشورای شهر وسرپرست شهرداری بامهندس عصارزاده ریاست محترم اداره راه وشهرسازی شهرستان درمحل دفترشورای اسلامی شهرنوش اباد پیرامون موضوعات: #پل دهانه دوم ریل راه آهن #مسکن_مهرنوش آباد #جاده_کنارگذر دوشنبه۱۵شهریور

  مشاهده مقاله
 • شروع لکه گیری آسفالت معابر و کوچه های سطح شهر

  شروع لکه گیری آسفالت معابر و کوچه های سطح شهر

  شروع لکه گیری آسفالت معابر و کوچه های سطح شهر بخصوص بافت قدیم و فرسوده با توجه برنامه و اولویت اجرا

  مشاهده مقاله
 • با پیگیری های شورای محترم اسلامی و به همت و همکاری شهرداری نوش آباد و اداره محترم برق شهرستان آران و بیدگل جابجائی و نصب سه اصله تیر برق واقع در معبر بلوار شهید حاج قاسم سلیمانی( محور کاشان -نوش آباد ) با هزینه ای بالغ بر ۱۵۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال انجام شد.

  با پیگیری های شورای محترم اسلامی و به همت و همکاری شهرداری نوش آباد و اداره محترم برق شهرستان آران و بیدگل جابجائی و نصب سه اصله تیر برق واقع در معبر بلوار شهید حاج قاسم سلیمانی( محور کاشان -نوش آباد ) با هزینه ای بالغ بر ۱۵۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال انجام شد.

  با پیگیری های شورای محترم اسلامی و به همت و همکاری شهرداری نوش آباد و اداره محترم برق شهرستان آران و بیدگل جابجائی و نصب سه اصله تیر برق واقع در معبر بلوار شهید حاج قاسم سلیمانی( محور کاشان -نوش آباد ) با هزینه ای بالغ بر ۱۵۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال انجام شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه

ارسال خبرنامه به ایمیل شما

گالری تصاویر