گرامیداشت روز جهانی معلولان در شهرداری نوش‌آباد

گرامیداشت روز جهانی معلولان در شهرداری نوش‌آباد

شهردار نوش‌آباد با تاکید بر زمینه‌سازی برای شکوفایی استعدادها و توانایی‌های نهفته معلولان، گفت: در طراحی شهری باید نیازهای معلولان، سالمندان وکودکان را در نظر گرفت. –

به گزارش خبرگزاری فارس از کاشان، علی‌اصغر شقایقی امشب در آیین گرامیداشت روز جهانی معلولان در شهرداری نوش‌آباد اظهار کرد: علاوه بر معلولان، سالمندان و کودکان جمعیتی را به وجود می‌آورند که نیازمند شرایط خاص هستند که در طراحی هر شهر باید این نیازها را در نظر گرفت اما تاکنون توجهی به آن نشده است.

وی تصریح کرد: معلولان چون افراد عادی باید از امکانات و امتیازات موجود جامعه بهره‌مند شوند و در این مسیر ضروری است که همه افراد جامعه حقوق یکدیگر را شناخته و رعایت کنند.

شهردار نوش‌آباد تأکید کرد: به دور از حس ترحم، معلولان را با باید دیده احترام بنگریم و حقوق آنها را نیز بیش از گذشته رعایت کنیم و شرایطی فراهم آوریم تا آنها خانه‌نشینی پیشه نکنند.

شقایقی ادامه داد: معلولان بخشی از جامعه هستند و اگر در جامعه حاضر شوند، می‌توانند بسیاری از مشکلات جامعه را برطرف کنند اما این حضور نیازمند تأمین مقدماتی بوده که کارآفرینی و مهارت‌های حرفه‌ای بخشی از آن است.

وی تأکید کرد: کارشناسان طراحی شهری باید با بررسی شرایط شهرها برای تردد و زندگی ‏اقشاری که به نوعی از محدودیت‌های حرکتی برخوردار هستند، به عنوان یک مطالبه اجتماعی، اعلام نظر کنند.

شقایقی خاطرنشان کرد: در سیره عملی امامان معصوم (ع)، برای رفتار کرامت‌آمیز با معلولان، برای جلوگیری از انزوا، گوشه‌نشینی و احساس یأس در معلولان درس‌های زیبا و آموزنده‌ای نهفته است.

به گفته وی، همه وظیفه داریم تا زمینه شکوفایی استعدادها و توانایی‌های نهفته معلولان را فراهم کنیم.

شقایقی متذکر شد: جامعه از افرادی با شرایط گوناگون تشکیل شده است و تنها زمانی به آرامش می‌رسد که صحیح زیستن در کنار یکدیگر، فرهنگ رایج جامعه شده و آن را در زندگی روزمره جاری کنیم.

در آیین گرامیداشت 12 آذر، روز جهانی معلولان، با اهدای لوح سپاس و هدایای شورای اسلامی شهر و شهرداری نوش‌آباد از خدمات عباس عظیمی کارمند معلول شهرداری نوش‌آباد تجلیل شد.

 

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/01/01
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

آخرین مقالات

برنامه و پروژه ها

 • بازدید از پروژه عمرانی

  بازدید از پروژه عمرانی

  مشاهده مقاله
 • 🔹دعوت وحضورآقای حسن پور کارشناس ناظرپروژه‌های شهرستان کاشان وآران وبیدگل در ادراه کل راه وشهرسازی استان اصفهان پیرامون ادامه وتکمیل دهانه دوم پل خط راه آهن

  🔹دعوت وحضورآقای حسن پور کارشناس ناظرپروژه‌های شهرستان کاشان وآران وبیدگل در ادراه کل راه وشهرسازی استان اصفهان پیرامون ادامه وتکمیل دهانه دوم پل خط راه آهن

  🔹دعوت وحضورآقای حسن پور کارشناس ناظرپروژه‌های شهرستان کاشان وآران وبیدگل در ادراه کل راه وشهرسازی استان اصفهان پیرامون ادامه وتکمیل دهانه دوم پل خط راه آهن 🔺سه شنبه۱۴۰۰/۶/۱۶

  مشاهده مقاله
 • جلسه ونشست اعضاشورای شهر وسرپرست شهرداری بامهندس عصارزاده ریاست محترم اداره راه وشهرسازی شهرستان

  جلسه ونشست اعضاشورای شهر وسرپرست شهرداری بامهندس عصارزاده ریاست محترم اداره راه وشهرسازی شهرستان

  🔹جلسه ونشست اعضاشورای شهر وسرپرست شهرداری بامهندس عصارزاده ریاست محترم اداره راه وشهرسازی شهرستان درمحل دفترشورای اسلامی شهرنوش اباد پیرامون موضوعات: #پل دهانه دوم ریل راه آهن #مسکن_مهرنوش آباد #جاده_کنارگذر دوشنبه۱۵شهریور

  مشاهده مقاله
 • شروع لکه گیری آسفالت معابر و کوچه های سطح شهر

  شروع لکه گیری آسفالت معابر و کوچه های سطح شهر

  شروع لکه گیری آسفالت معابر و کوچه های سطح شهر بخصوص بافت قدیم و فرسوده با توجه برنامه و اولویت اجرا

  مشاهده مقاله
 • با پیگیری های شورای محترم اسلامی و به همت و همکاری شهرداری نوش آباد و اداره محترم برق شهرستان آران و بیدگل جابجائی و نصب سه اصله تیر برق واقع در معبر بلوار شهید حاج قاسم سلیمانی( محور کاشان -نوش آباد ) با هزینه ای بالغ بر ۱۵۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال انجام شد.

  با پیگیری های شورای محترم اسلامی و به همت و همکاری شهرداری نوش آباد و اداره محترم برق شهرستان آران و بیدگل جابجائی و نصب سه اصله تیر برق واقع در معبر بلوار شهید حاج قاسم سلیمانی( محور کاشان -نوش آباد ) با هزینه ای بالغ بر ۱۵۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال انجام شد.

  با پیگیری های شورای محترم اسلامی و به همت و همکاری شهرداری نوش آباد و اداره محترم برق شهرستان آران و بیدگل جابجائی و نصب سه اصله تیر برق واقع در معبر بلوار شهید حاج قاسم سلیمانی( محور کاشان -نوش آباد ) با هزینه ای بالغ بر ۱۵۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال انجام شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه

ارسال خبرنامه به ایمیل شما

گالری تصاویر