گرامیداشت روز جهانی معلولان در شهرداری نوش‌آباد

گرامیداشت روز جهانی معلولان در شهرداری نوش‌آباد

شهردار نوش‌آباد با تاکید بر زمینه‌سازی برای شکوفایی استعدادها و توانایی‌های نهفته معلولان، گفت: در طراحی شهری باید نیازهای معلولان، سالمندان وکودکان را در نظر گرفت. –

به گزارش خبرگزاری فارس از کاشان، علی‌اصغر شقایقی امشب در آیین گرامیداشت روز جهانی معلولان در شهرداری نوش‌آباد اظهار کرد: علاوه بر معلولان، سالمندان و کودکان جمعیتی را به وجود می‌آورند که نیازمند شرایط خاص هستند که در طراحی هر شهر باید این نیازها را در نظر گرفت اما تاکنون توجهی به آن نشده است.

وی تصریح کرد: معلولان چون افراد عادی باید از امکانات و امتیازات موجود جامعه بهره‌مند شوند و در این مسیر ضروری است که همه افراد جامعه حقوق یکدیگر را شناخته و رعایت کنند.

شهردار نوش‌آباد تأکید کرد: به دور از حس ترحم، معلولان را با باید دیده احترام بنگریم و حقوق آنها را نیز بیش از گذشته رعایت کنیم و شرایطی فراهم آوریم تا آنها خانه‌نشینی پیشه نکنند.

شقایقی ادامه داد: معلولان بخشی از جامعه هستند و اگر در جامعه حاضر شوند، می‌توانند بسیاری از مشکلات جامعه را برطرف کنند اما این حضور نیازمند تأمین مقدماتی بوده که کارآفرینی و مهارت‌های حرفه‌ای بخشی از آن است.

وی تأکید کرد: کارشناسان طراحی شهری باید با بررسی شرایط شهرها برای تردد و زندگی ‏اقشاری که به نوعی از محدودیت‌های حرکتی برخوردار هستند، به عنوان یک مطالبه اجتماعی، اعلام نظر کنند.

شقایقی خاطرنشان کرد: در سیره عملی امامان معصوم (ع)، برای رفتار کرامت‌آمیز با معلولان، برای جلوگیری از انزوا، گوشه‌نشینی و احساس یأس در معلولان درس‌های زیبا و آموزنده‌ای نهفته است.

به گفته وی، همه وظیفه داریم تا زمینه شکوفایی استعدادها و توانایی‌های نهفته معلولان را فراهم کنیم.

شقایقی متذکر شد: جامعه از افرادی با شرایط گوناگون تشکیل شده است و تنها زمانی به آرامش می‌رسد که صحیح زیستن در کنار یکدیگر، فرهنگ رایج جامعه شده و آن را در زندگی روزمره جاری کنیم.

در آیین گرامیداشت 12 آذر، روز جهانی معلولان، با اهدای لوح سپاس و هدایای شورای اسلامی شهر و شهرداری نوش‌آباد از خدمات عباس عظیمی کارمند معلول شهرداری نوش‌آباد تجلیل شد.

 

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/01/01
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

برنامه و پروژه ها

 • آغاز عملیات عمرانی بلوک فرش کوچه شهروند 2

  آغاز عملیات عمرانی بلوک فرش کوچه شهروند 2

  آغاز عملیات عمرانی بلوک فرش کوچه شهروند 2

  مشاهده مقاله
 • ششمین مصاحبه مدیر روابط عمومی شهرداری با شهردار محترم شهر نوش آباد

  ششمین مصاحبه مدیر روابط عمومی شهرداری با شهردار محترم شهر نوش آباد

  ششمین مصاحبه مدیر روابط عمومی شهرداری با شهردار محترم شهر نوش آباد ‏ورودی شهر نوش آباد از کاشان ایمن می شود

  مشاهده مقاله
 • از سری برنامه های مناسبتی ایام الله دهه فجر ۹۹ تقدیر و تشکر از زحمات و خدمات رسانی شایان توجه رانندگان تاکسی خطی نوش آباد

  از سری برنامه های مناسبتی ایام الله دهه فجر ۹۹ تقدیر و تشکر از زحمات و خدمات رسانی شایان توجه رانندگان تاکسی خطی نوش آباد

  تقدیر و تشکر از زحمات و خدمات رسانی شایان توجه رانندگان تاکسی خطی نوش آباد و اهداء لوح تقدیر با حضور شهردار محترم،رییس محترم شورای اسلامی شهر ، مدیر خدمات شهری و مسئول حمل و نقل شهرداری.

  مشاهده مقاله
 • افتتاح پروژه عمرانی جدولگذاری و آسفالت معابرشهرک مسکونی حسن آباد بمناسبت ایام الله دهه فجر

  افتتاح پروژه عمرانی جدولگذاری و آسفالت معابرشهرک مسکونی حسن آباد بمناسبت ایام الله دهه فجر

  افتتاح پروژه عمرانی جدولگذاری و آسفالت معابرشهرک مسکونی حسن آباد بمناسبت ایام الله دهه فجر

  مشاهده مقاله
 • نصب سیستم جامع شهرسازی

  نصب سیستم جامع شهرسازی

  در راستای بروز نمودن سیستم های نرم افزاری شهرداری طی توافق با سازمان همیاری شهرداریهای استان اصفهان(همیارشهر)اقدام به نصب سیستم جامع شهرسازی بروز نمود در این خصوص خدمات شهرداری به شهروندان با سرعت بالاتر و دقت لازمه صورت می گیرد. شهردار نوش آباد اظهار داشت در راه تکریم ارباب رجوع از سه سال گذشته سیستم های نرم افزاری جدیدی به منظور ارتقاء وضعیت اداری شهرداری خریداری و نصب گردیده است و از کاربران تقاضای خدمات به موقع را در تحقق اهداف پیش رو نموده که اتلاف وقت و بروکراسی طولانی در امور اداری شهرداری یکی از نگرانیهای مجموعه بوده است؛امید است با اینگونه اقدمات در سالهای آتی شهرداری بصورت الکترونیک خدمات خود را سرعت بخشیده تا انتظارات شهروندان از این مجموعه خدماتی مرتفع گردد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه

ارسال خبرنامه به ایمیل شما

گالری تصاویر