نوش آباد سرمایه های نهفته بسیاری دارد

نوش آباد سرمایه های نهفته بسیاری دارد

نوش آباد – نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی، شهر نوش آباد را دارای سرمایه های نهفته بسیاری دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آباد، عباسعلی منصوری در جلسه انجمن توسعه و پیشرفت نوش آباد که در محل شهرداری برگزار شد با اشاره به سرمایه های نهفته این شهر اظهار داشت: نوش آباد از جمله شهرهایی است که در هر زمینه ای سرمایه های نهفته دارد از سویی در بحث گردشگری می توان با توسعه شهر زیرزمینی و رسیدگی به آثار تاریخی شهر اقدامات مناسبی انجام داد و از سویی دیگر وجود شهرک صنعتی انصار که با جذب سرمایه گذاران در این بخش ها می توان بزرگترین مشکلات از جمله کار برای جوانان را مرتفع کرد

وی در ادامه گفت: راه اندازی جاده گرمسار - آران و بیدگل یکی از امتیازات این شهر خواهد بود که می تواند در رونق و توسعه شهر نوش آباد در بخش های مختلف از جمله گردشگری اثر گذار باشد.

منصوری در پاسخ به سوالات حاضرین در جلسه در خصوص مظلوم واقع شدن نوش آباد در تقسیمات بودجه در شهرستان اشاره داشت و افزود: هر گونه تضییع حقوق شهر نوش آباد در تقسیمات بودجه را رد می کنم و در صورت هر گونه ناحقی و یا کارشکنی از سوی برخی مسئولات ادارات با جدیت پیگیری و برخورد می کنم.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس خاطر نشان کرد: در صورتی که شهروندان و اعضای شورای شهر مدارک و مستنداتی در خصوص این موضوع که حقی از نوش آباد ضایع می شود به اطلاع بنده برسانند از مسئولین پاسخ درست خواسته و حق این شهر محروم را محقق می کنم.

شهردار نوش آباد در ادامه این جلسه با اشاره به بودجه این شهرداری اظهار داشت: از مهمترین مشکلات شهرداری نوش آباد بودجه است که با حمایت بخش های مختلف و تامین بودجه می توان به امور عمرانی و اجرایی شهر سرعت بیشتری داد و در نتیجه خدمات بیشتری به مردم ارائه کرد.

علی اصغر شقایقی گفت: با پیگیری های مکرر این شهرداری تا کنون از 7 میلیارد بودجه فقط 4 میلیارد آن محقق شده است.

وی در ادامه افزود: گردشگری یکی از موضوعات مهم شهر نوش آباد است که باید تمام توان خود را در توسعه و رونق این بخش بگذاریم چرا که با رسیدن به موضوع مهم بخش عمده ای از مشکلات نوش آباد کاسته شده و در رونق اقتصادی شهر نیز موثر است.

شقایقی در خصوص اهمیت شهرزیرزمینی نوش آباد خاطر نشان کرد: شهر زیرزمینی نوش آباد در ابتدا در زیر یکی از منازل شهروندان نوش آباد کشف شد که با پیگیری های مکرر صورت گرفته و تخصیص اعتبارات ویژه از سوی شهرداری نوش آباد نیمی از مشکلات شهر زیرزمینی مرتفع شد و اکنون قسمتی از آن برای بازدید کنندگان آماده شده است.

شهردار نوش آباد در ادامه گفت: شهرداری نوش آباد در تامین هزینه های حفظ و نگهداری از مجموعه منحصر به فرد شهرزیرزمینی پیشقدم بوده و سازمان میراث فرهنگی تاکنون به قول خود در زمینه تامین بودجه برای لایروبی این مجموعه اقدامی انجام نداده و این در حالی است که حتی کلیه هزینه های باستان شناسان را شهرداری پرداخت می کند.

معاون اداری، مالی و عمرانی دانشگاه پیام نور کشور در ادامه این جلسه با اشاره به وضعیت دانشگاه پیام نور نوش آباد اظهار داشت: دانشگاه پیام نور نوش آباد از ابتدای راه اندازی در مرز انحلال بود که با پیگیری های مکرر مسئولین از این اقدام جلوگیری شد اما این مرکز نیازمند یک ساختمان مناسب در این شهر است تا دانشجویان به راحتی بتوانند در آن مشغول به تحصیل باشند.

سید محمد صدری، در ادامه به جاذبه ها و قابلیت های گردشگری نوش آباد اشاره کرد و افزود: شهر نوش آباد در کل منطقه کاشان کویر منحصر به فردی دارد که در صورت توجه به آن و ایجاد یک جاده مناسب، می توان گردشگران بسیاری را به این منطقه جذب کرد.

وی گفت: شهر زیرزمینی نوش آباد یک گنجینه ارزشمندی در کنار ماست که شاید کمتر توجهی از سوی مسئولان با این اثر ارزشمند می شود در صورتی که در شهرهای دیگر این مجموعه را به عنوان یک اشانتیون به میهمانان خود معرفی می کنند که در نتیجه با استقبال گرم آنها مواجه می شوند.

دکتر سعید سرکار در ادامه جلسه انجمن توسعه و پیشرفت نوش آباد که در محل دفتر شهرداری برگزار شد اظهار داشت: گردشگری در نوش آباد نیازمند یک برنامه ریزی و فرهنگ سازی مناسب است.

وی در ادامه افزود: مردم نوش آباد باید کلیه اموری که به گردشگر منتهی می شود را آموزش ببیند که این کار می تواند در مساجد، حسینیه ها و حتی مدارس و ... انجام شود.

سعید سرکار با اشاره به اهمیت سرمایه گذاری در بخش گردشگری، گفت: ایده و ابتکار در عملکرد از سرمایه بهتر است چراکه با انجام راه های جذب بیشتر گردشگر می توان سرمایه بیشتری برای شهر بدست آورد، و سرمایه اصلی آنچیزی است که گردشگر با خود می آورد، مسئولین باید امکانات و شرایط لازم برای سرمایه گذاری را برای سرمایه گذار محیا نمایند و سرمایه گذار هم با جذب سرمایه های سرگردان اشتغال به وجود آورد.

مشاور وزیر نیرو در امور شاهد و ایثارگران نیز در ادامه این جلسه خاطر نشان کرد: شهر نوش آباد می تواند مرکزیت سرمایه گذاری باشد و در نتیجه باعث توسعه کل شهرستان در بحث گردشگری باشد.

"سردار ابراهیم راحمی"  گفت: شهر نوش آباد تاریخچه و قدمت دیرینه ای دارد و باید به وضعیت شهر زیرزمینی نوش آباد توجه جدی شود، نباید تمام هزینه ها و مشکلات شهر نوش آباد به عهده شهرداری باشد و برای توسعه گردشگری نوش آباد در احداث جاده گرمسار باید توجه ویژه ای به این شهر تاریخی شود./

جلسه انجمن توسعه و پیشرفت شهر نوش آباد با حضور، سردار راحمی مشاور وزیر نیرو در امور شاهد و ایثارگران، سید محمد صدری، معاون دانشگاه پیام نور کشور، دکتر سعید سرکار، علي اصغر شقايق شهردار نوش آباد،  رییس و اعضای شورای اسلامی شهر نوش آباد، تیمسار منصوری نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی. و مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره انجمن پیشرفت نوش آباد برگزار شد.

 

 

 

 

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/01/01
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

آخرین مقالات

برنامه و پروژه ها

 • بازدید از پروژه عمرانی

  بازدید از پروژه عمرانی

  مشاهده مقاله
 • 🔹دعوت وحضورآقای حسن پور کارشناس ناظرپروژه‌های شهرستان کاشان وآران وبیدگل در ادراه کل راه وشهرسازی استان اصفهان پیرامون ادامه وتکمیل دهانه دوم پل خط راه آهن

  🔹دعوت وحضورآقای حسن پور کارشناس ناظرپروژه‌های شهرستان کاشان وآران وبیدگل در ادراه کل راه وشهرسازی استان اصفهان پیرامون ادامه وتکمیل دهانه دوم پل خط راه آهن

  🔹دعوت وحضورآقای حسن پور کارشناس ناظرپروژه‌های شهرستان کاشان وآران وبیدگل در ادراه کل راه وشهرسازی استان اصفهان پیرامون ادامه وتکمیل دهانه دوم پل خط راه آهن 🔺سه شنبه۱۴۰۰/۶/۱۶

  مشاهده مقاله
 • جلسه ونشست اعضاشورای شهر وسرپرست شهرداری بامهندس عصارزاده ریاست محترم اداره راه وشهرسازی شهرستان

  جلسه ونشست اعضاشورای شهر وسرپرست شهرداری بامهندس عصارزاده ریاست محترم اداره راه وشهرسازی شهرستان

  🔹جلسه ونشست اعضاشورای شهر وسرپرست شهرداری بامهندس عصارزاده ریاست محترم اداره راه وشهرسازی شهرستان درمحل دفترشورای اسلامی شهرنوش اباد پیرامون موضوعات: #پل دهانه دوم ریل راه آهن #مسکن_مهرنوش آباد #جاده_کنارگذر دوشنبه۱۵شهریور

  مشاهده مقاله
 • شروع لکه گیری آسفالت معابر و کوچه های سطح شهر

  شروع لکه گیری آسفالت معابر و کوچه های سطح شهر

  شروع لکه گیری آسفالت معابر و کوچه های سطح شهر بخصوص بافت قدیم و فرسوده با توجه برنامه و اولویت اجرا

  مشاهده مقاله
 • با پیگیری های شورای محترم اسلامی و به همت و همکاری شهرداری نوش آباد و اداره محترم برق شهرستان آران و بیدگل جابجائی و نصب سه اصله تیر برق واقع در معبر بلوار شهید حاج قاسم سلیمانی( محور کاشان -نوش آباد ) با هزینه ای بالغ بر ۱۵۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال انجام شد.

  با پیگیری های شورای محترم اسلامی و به همت و همکاری شهرداری نوش آباد و اداره محترم برق شهرستان آران و بیدگل جابجائی و نصب سه اصله تیر برق واقع در معبر بلوار شهید حاج قاسم سلیمانی( محور کاشان -نوش آباد ) با هزینه ای بالغ بر ۱۵۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال انجام شد.

  با پیگیری های شورای محترم اسلامی و به همت و همکاری شهرداری نوش آباد و اداره محترم برق شهرستان آران و بیدگل جابجائی و نصب سه اصله تیر برق واقع در معبر بلوار شهید حاج قاسم سلیمانی( محور کاشان -نوش آباد ) با هزینه ای بالغ بر ۱۵۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال انجام شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه

ارسال خبرنامه به ایمیل شما

گالری تصاویر