کاروان خادمان حرم حضرت امام رضا (ع) در نوش آباد

کاروان خادمان حرم حضرت امام رضا (ع) در نوش آباد

نوش آباد – در شب میلاد امام رضا(ع) با حضور خادمان رضوی آرزوی شهید سید فرهاد متولی شهیدی از خطه کویری و شهر آیین‌های عاشورایی نوش‌آباد، پس از ۳۳ سال برآورده شد.

به گزارش اویی نیوز، کاروان پنج نفره خادمان حرم رضوی اعزامی از مشهد مقدس که برای شرکت در جشن ملی زیر سایه خورشید همزمان با سراسر کشور به کاشان سفر کردند شنبه شب در منزل دانشجوی تربیت معلم شهید سید فرهاد متولی در شهر نوش‌آباد حضور یافتند و با پدر و مادر این شهید بزرگوار دیدار کردند.

مولودی‌خوانی توسط خادمان حرم رضوی در ابتدای مراسم همراه با دود اسفند و اشک شوق حضار فضای معنوی مراسم را دوچندان کرد.

خواهر شهید سید فرهاد متولی در این دیدار در خصوص آرزوی برادرش قبل از اعزام به جبهه گفت: سال ۶۰ زمانی که برای آخرین بار اعزام شد خیلی دلش می‌خواست قبل از رفتن به جبهه به اتفاق مادرش به مشهد سفر کند اما متأسفانه به این آرزویش نتوانست جامعه عمل بپوشاند.

حرمت سادات متولی افزود: وقتی به ما اطلاع دادند توفیق حضور خادمان در منزل ما روزی شده و سعادت دیدار سفیران رضوی را پیدا کردیم با خود گفتم آرزوی شهید سید فرهاد پس از ۳۳ سال اجابت شد اگر برای سید فرهاد میسر نشد آن روزها مادر را به آستان بوسی علی بن موسی الرضا(ع) ببرد امروز مولا، نمایندگان و وکلایش را فرستاد تا همه خانواده‌اش با پای دل زائر حرم رضوی شوند.

وی با تشریح کاملی از ویژگی‌های شخصیتی و فضایل اخلاقی این گل باغ رسالت گفت: دینداری، عمل به فرامین اسلامی و دستورات حیات‌بخش قرآن و تبعیت از ولی فقیه انتظارات سید فرهاد از ما در زمان حاضر است به ویژه در موقعیت فعلی که دین، ارزش‌ها و اخلاق جوانان در معرض فساد و خطر تهاجمات فرهنگی قرار گرفته است.

به گفته وی، سید فرهاد در زمان حیاتش و حتی به عنوان وصیتش نیز انتخاب راه صحیح با بصیرت و تکیه بر مبانی اسلامی و حرکت در مسیر ولایت فقیه را توصیه کرد و در وصیتنامه‌اش نیز نوشت:” پشتیبان ولایت فقیه باشید تا خدا پشتیبان شما باشد”.

پدر شهید سید فرهاد متولی نوش‌آبادی نیز گفت: سید فرهاد تمام کارهایش صادقانه و خالصانه برای کسب رضایت خدا و عمل به روایات ائمه(ع) بود.

سید دخیل متولی اضافه کرد: شهید متولی لبخند، اخلاق حسنه و رفتار نیکو را به افرادی که با آنها روبرو می‌شد حتی کسانی که با او بد رفتاری می‌کردند هدیه می‌کرد و از هیچ کاری برای بندگان دریغ نمی‌کرد.

مادر شهید نیز افزود: سید فرهاد شهید متولی در کنار درس و تحصیل کمک به والدین و خانواده را واجب می‌دانست و حتی اگر برای کسی کاری از دستش بر نمی‌آمد با کلامش، سخنش و اخلاق و رفتار محمدی دل بندگان خدا را شاد می‌کرد.

کبری جزائری متذکر شد: عمل به اعمال دینی، اهمیت به مبانی شرعی و سیاسی، انجام رفتارهای ارزشی و عمل به ارزش‌های اسلامی، شرکت در جلسات دینی، ادعیه و معارف اسلامی، مطالعه، کمک مادی و معنوی به افراد نیازمند، برگزاری جلسات دعا، کلاس‌های قرآنی و ارشاد و هدایت افراد برایش در اولویت قرار داشت.

حجت‌الاسلام مهداد ملایی به عنوان مبلغ کاروان، حمیدرضا حضرتی و مهدی جعفرزاده دربان کشیک دوم آستان و جلیل حسن‌زاده فراش کشیک چهارم اعضای این کاروان به همراه اعضای مؤسسه خادمین حضرت رضا(ع) در کاشان و دست‌اندرکاران برگزاری جشنواره فرهنگی هنری آه و آهو ضمن دیدار با خانواده شهید متولی برنامه تقدیر از گروه جهادی خواهران «ام ابیها» از سپاه کاشان را نیز در منزل این شهید انجام دادند.

شهید سید فرهاد متولی در عملیات بیت‌المقدس در آزاد‌سازی خرمشهر در ۲۳ اردبیهشت سال ۶۱ شهید شد اما پیکر گلگونش پس از ۲۷ ماه چشم انتظاری خانواده در شلمچه پیدا شد و در روز عید فطر سال ۶۳ در میان دستان انبوه مردم عزادار و شهیدپرور شهر نوش‌آباد تشییع و در گلزار شهدا در جوار بارگاه امامزاده محمد بن زید بن حسن بن علی (ع) این شهر به خاک سپرده شد.

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/01/01
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

آخرین مقالات

برنامه و پروژه ها

 • بازدید از پروژه عمرانی

  بازدید از پروژه عمرانی

  مشاهده مقاله
 • 🔹دعوت وحضورآقای حسن پور کارشناس ناظرپروژه‌های شهرستان کاشان وآران وبیدگل در ادراه کل راه وشهرسازی استان اصفهان پیرامون ادامه وتکمیل دهانه دوم پل خط راه آهن

  🔹دعوت وحضورآقای حسن پور کارشناس ناظرپروژه‌های شهرستان کاشان وآران وبیدگل در ادراه کل راه وشهرسازی استان اصفهان پیرامون ادامه وتکمیل دهانه دوم پل خط راه آهن

  🔹دعوت وحضورآقای حسن پور کارشناس ناظرپروژه‌های شهرستان کاشان وآران وبیدگل در ادراه کل راه وشهرسازی استان اصفهان پیرامون ادامه وتکمیل دهانه دوم پل خط راه آهن 🔺سه شنبه۱۴۰۰/۶/۱۶

  مشاهده مقاله
 • جلسه ونشست اعضاشورای شهر وسرپرست شهرداری بامهندس عصارزاده ریاست محترم اداره راه وشهرسازی شهرستان

  جلسه ونشست اعضاشورای شهر وسرپرست شهرداری بامهندس عصارزاده ریاست محترم اداره راه وشهرسازی شهرستان

  🔹جلسه ونشست اعضاشورای شهر وسرپرست شهرداری بامهندس عصارزاده ریاست محترم اداره راه وشهرسازی شهرستان درمحل دفترشورای اسلامی شهرنوش اباد پیرامون موضوعات: #پل دهانه دوم ریل راه آهن #مسکن_مهرنوش آباد #جاده_کنارگذر دوشنبه۱۵شهریور

  مشاهده مقاله
 • شروع لکه گیری آسفالت معابر و کوچه های سطح شهر

  شروع لکه گیری آسفالت معابر و کوچه های سطح شهر

  شروع لکه گیری آسفالت معابر و کوچه های سطح شهر بخصوص بافت قدیم و فرسوده با توجه برنامه و اولویت اجرا

  مشاهده مقاله
 • با پیگیری های شورای محترم اسلامی و به همت و همکاری شهرداری نوش آباد و اداره محترم برق شهرستان آران و بیدگل جابجائی و نصب سه اصله تیر برق واقع در معبر بلوار شهید حاج قاسم سلیمانی( محور کاشان -نوش آباد ) با هزینه ای بالغ بر ۱۵۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال انجام شد.

  با پیگیری های شورای محترم اسلامی و به همت و همکاری شهرداری نوش آباد و اداره محترم برق شهرستان آران و بیدگل جابجائی و نصب سه اصله تیر برق واقع در معبر بلوار شهید حاج قاسم سلیمانی( محور کاشان -نوش آباد ) با هزینه ای بالغ بر ۱۵۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال انجام شد.

  با پیگیری های شورای محترم اسلامی و به همت و همکاری شهرداری نوش آباد و اداره محترم برق شهرستان آران و بیدگل جابجائی و نصب سه اصله تیر برق واقع در معبر بلوار شهید حاج قاسم سلیمانی( محور کاشان -نوش آباد ) با هزینه ای بالغ بر ۱۵۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال انجام شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه

ارسال خبرنامه به ایمیل شما

گالری تصاویر