«شهر شبهای بی سحر» در جشنواره تولید محتوای اصفهان سوم شد

 «شهر شبهای بی سحر» در جشنواره تولید محتوای اصفهان سوم شد

کاشان- ایرنا- مقاله تحقیقی ˈشهر شبهای بی سحرˈ با موضوع معرفی شهر زیرزمینی نوش آباد در سومین جشنواره تولید محتوای مکتوب بومی استان اصفهان رتبه سوم را کسب کرد

به گزارش ایرنا، مدیر مجموعه شهر زیرزمینی نوش آباد روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگاران اظهار داشت: آثار برتر این جشنواره پس از تایید و داوری در مرحله استانی به دفتر تالیف کتاب های درسی وزرات آموزش و پرورش ارسال تا به عنوان منبع آموزشی در کتابهای دوره ابتدایی گنجانده شود.

بگفته وی، این مقاله توسط گروه سه نفره «اعظم بریانی»، «سیدجلال جلیلی نوش آبادی» و «نجمه مسعودی خوی» از فرهنگیان کاشان تهیه شده که توانست امتیاز 80/67 از مجموع یکصد امتیاز داوران را کسب کند.

وی افزود: 'سفر به شهر سایه ها' با موضوع معرفی شهر زیرزمینی نوش آباد دیگر مقاله ارائه شده به این جشنواره بود که توسط «عباس نوابی پور» و «سید روح الله حسینی نوش آبادی» تهیه شده بود و توانست با کسب 67/67 به مرحله داوری این جشنواره راه یابد.

شافعی تاکید کرد: مجموعه باستانی شهر زیرزمینی نوش آباد یک اثر معماری کم نظیر در جهان است که باید به هر شکل ممکن معرفی شود و در این راستا از همه امکانات سخت افزاری و نرم افزاری استفاده می کنیم.

وی با اشاره به ضرورت آشنایی دانش آموزان و دانشجویان با میراث ارزشمند فرهنگی کشور تصریح کرد: حمایت از نویسندگان، پایان نامه های دانشجویی و تولید کنندگان آثار فرهنگی و هنری با موضوع شهر زیرزمینی نوش آباد از جمله برنامه هایی است که با هدف معرفی این مجموعه باستانی انجام می شود.

شهر زیرزمینی نوش آباد، بزرگترین شهر زیرزمینی دستکند جهان از نظر معماری با طول بیش از چهار کیلومتر در سه طبقه حفاری و طبقه سوم آن تا عمق 18 متری از زمین گسترده شده است.

این شهر تاریخی در سال 1385 با شماره 15816 در فهرست آثار ملی کشور ثبت شده و مراحل ثبت آن در فهرست میراث جهانی درحال پیگیری است.

لينك خبر ايرنا

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/01/01
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

برنامه و پروژه ها

 • آغاز عملیات عمرانی بلوک فرش کوچه شهروند 2

  آغاز عملیات عمرانی بلوک فرش کوچه شهروند 2

  آغاز عملیات عمرانی بلوک فرش کوچه شهروند 2

  مشاهده مقاله
 • ششمین مصاحبه مدیر روابط عمومی شهرداری با شهردار محترم شهر نوش آباد

  ششمین مصاحبه مدیر روابط عمومی شهرداری با شهردار محترم شهر نوش آباد

  ششمین مصاحبه مدیر روابط عمومی شهرداری با شهردار محترم شهر نوش آباد ‏ورودی شهر نوش آباد از کاشان ایمن می شود

  مشاهده مقاله
 • از سری برنامه های مناسبتی ایام الله دهه فجر ۹۹ تقدیر و تشکر از زحمات و خدمات رسانی شایان توجه رانندگان تاکسی خطی نوش آباد

  از سری برنامه های مناسبتی ایام الله دهه فجر ۹۹ تقدیر و تشکر از زحمات و خدمات رسانی شایان توجه رانندگان تاکسی خطی نوش آباد

  تقدیر و تشکر از زحمات و خدمات رسانی شایان توجه رانندگان تاکسی خطی نوش آباد و اهداء لوح تقدیر با حضور شهردار محترم،رییس محترم شورای اسلامی شهر ، مدیر خدمات شهری و مسئول حمل و نقل شهرداری.

  مشاهده مقاله
 • افتتاح پروژه عمرانی جدولگذاری و آسفالت معابرشهرک مسکونی حسن آباد بمناسبت ایام الله دهه فجر

  افتتاح پروژه عمرانی جدولگذاری و آسفالت معابرشهرک مسکونی حسن آباد بمناسبت ایام الله دهه فجر

  افتتاح پروژه عمرانی جدولگذاری و آسفالت معابرشهرک مسکونی حسن آباد بمناسبت ایام الله دهه فجر

  مشاهده مقاله
 • نصب سیستم جامع شهرسازی

  نصب سیستم جامع شهرسازی

  در راستای بروز نمودن سیستم های نرم افزاری شهرداری طی توافق با سازمان همیاری شهرداریهای استان اصفهان(همیارشهر)اقدام به نصب سیستم جامع شهرسازی بروز نمود در این خصوص خدمات شهرداری به شهروندان با سرعت بالاتر و دقت لازمه صورت می گیرد. شهردار نوش آباد اظهار داشت در راه تکریم ارباب رجوع از سه سال گذشته سیستم های نرم افزاری جدیدی به منظور ارتقاء وضعیت اداری شهرداری خریداری و نصب گردیده است و از کاربران تقاضای خدمات به موقع را در تحقق اهداف پیش رو نموده که اتلاف وقت و بروکراسی طولانی در امور اداری شهرداری یکی از نگرانیهای مجموعه بوده است؛امید است با اینگونه اقدمات در سالهای آتی شهرداری بصورت الکترونیک خدمات خود را سرعت بخشیده تا انتظارات شهروندان از این مجموعه خدماتی مرتفع گردد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه

ارسال خبرنامه به ایمیل شما

گالری تصاویر