«شهر شبهای بی سحر» در جشنواره تولید محتوای اصفهان سوم شد

 «شهر شبهای بی سحر» در جشنواره تولید محتوای اصفهان سوم شد

کاشان- ایرنا- مقاله تحقیقی ˈشهر شبهای بی سحرˈ با موضوع معرفی شهر زیرزمینی نوش آباد در سومین جشنواره تولید محتوای مکتوب بومی استان اصفهان رتبه سوم را کسب کرد

به گزارش ایرنا، مدیر مجموعه شهر زیرزمینی نوش آباد روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگاران اظهار داشت: آثار برتر این جشنواره پس از تایید و داوری در مرحله استانی به دفتر تالیف کتاب های درسی وزرات آموزش و پرورش ارسال تا به عنوان منبع آموزشی در کتابهای دوره ابتدایی گنجانده شود.

بگفته وی، این مقاله توسط گروه سه نفره «اعظم بریانی»، «سیدجلال جلیلی نوش آبادی» و «نجمه مسعودی خوی» از فرهنگیان کاشان تهیه شده که توانست امتیاز 80/67 از مجموع یکصد امتیاز داوران را کسب کند.

وی افزود: 'سفر به شهر سایه ها' با موضوع معرفی شهر زیرزمینی نوش آباد دیگر مقاله ارائه شده به این جشنواره بود که توسط «عباس نوابی پور» و «سید روح الله حسینی نوش آبادی» تهیه شده بود و توانست با کسب 67/67 به مرحله داوری این جشنواره راه یابد.

شافعی تاکید کرد: مجموعه باستانی شهر زیرزمینی نوش آباد یک اثر معماری کم نظیر در جهان است که باید به هر شکل ممکن معرفی شود و در این راستا از همه امکانات سخت افزاری و نرم افزاری استفاده می کنیم.

وی با اشاره به ضرورت آشنایی دانش آموزان و دانشجویان با میراث ارزشمند فرهنگی کشور تصریح کرد: حمایت از نویسندگان، پایان نامه های دانشجویی و تولید کنندگان آثار فرهنگی و هنری با موضوع شهر زیرزمینی نوش آباد از جمله برنامه هایی است که با هدف معرفی این مجموعه باستانی انجام می شود.

شهر زیرزمینی نوش آباد، بزرگترین شهر زیرزمینی دستکند جهان از نظر معماری با طول بیش از چهار کیلومتر در سه طبقه حفاری و طبقه سوم آن تا عمق 18 متری از زمین گسترده شده است.

این شهر تاریخی در سال 1385 با شماره 15816 در فهرست آثار ملی کشور ثبت شده و مراحل ثبت آن در فهرست میراث جهانی درحال پیگیری است.

لينك خبر ايرنا

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/01/01
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

آخرین مقالات

برنامه و پروژه ها

 • بازدید از پروژه عمرانی

  بازدید از پروژه عمرانی

  مشاهده مقاله
 • 🔹دعوت وحضورآقای حسن پور کارشناس ناظرپروژه‌های شهرستان کاشان وآران وبیدگل در ادراه کل راه وشهرسازی استان اصفهان پیرامون ادامه وتکمیل دهانه دوم پل خط راه آهن

  🔹دعوت وحضورآقای حسن پور کارشناس ناظرپروژه‌های شهرستان کاشان وآران وبیدگل در ادراه کل راه وشهرسازی استان اصفهان پیرامون ادامه وتکمیل دهانه دوم پل خط راه آهن

  🔹دعوت وحضورآقای حسن پور کارشناس ناظرپروژه‌های شهرستان کاشان وآران وبیدگل در ادراه کل راه وشهرسازی استان اصفهان پیرامون ادامه وتکمیل دهانه دوم پل خط راه آهن 🔺سه شنبه۱۴۰۰/۶/۱۶

  مشاهده مقاله
 • جلسه ونشست اعضاشورای شهر وسرپرست شهرداری بامهندس عصارزاده ریاست محترم اداره راه وشهرسازی شهرستان

  جلسه ونشست اعضاشورای شهر وسرپرست شهرداری بامهندس عصارزاده ریاست محترم اداره راه وشهرسازی شهرستان

  🔹جلسه ونشست اعضاشورای شهر وسرپرست شهرداری بامهندس عصارزاده ریاست محترم اداره راه وشهرسازی شهرستان درمحل دفترشورای اسلامی شهرنوش اباد پیرامون موضوعات: #پل دهانه دوم ریل راه آهن #مسکن_مهرنوش آباد #جاده_کنارگذر دوشنبه۱۵شهریور

  مشاهده مقاله
 • شروع لکه گیری آسفالت معابر و کوچه های سطح شهر

  شروع لکه گیری آسفالت معابر و کوچه های سطح شهر

  شروع لکه گیری آسفالت معابر و کوچه های سطح شهر بخصوص بافت قدیم و فرسوده با توجه برنامه و اولویت اجرا

  مشاهده مقاله
 • با پیگیری های شورای محترم اسلامی و به همت و همکاری شهرداری نوش آباد و اداره محترم برق شهرستان آران و بیدگل جابجائی و نصب سه اصله تیر برق واقع در معبر بلوار شهید حاج قاسم سلیمانی( محور کاشان -نوش آباد ) با هزینه ای بالغ بر ۱۵۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال انجام شد.

  با پیگیری های شورای محترم اسلامی و به همت و همکاری شهرداری نوش آباد و اداره محترم برق شهرستان آران و بیدگل جابجائی و نصب سه اصله تیر برق واقع در معبر بلوار شهید حاج قاسم سلیمانی( محور کاشان -نوش آباد ) با هزینه ای بالغ بر ۱۵۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال انجام شد.

  با پیگیری های شورای محترم اسلامی و به همت و همکاری شهرداری نوش آباد و اداره محترم برق شهرستان آران و بیدگل جابجائی و نصب سه اصله تیر برق واقع در معبر بلوار شهید حاج قاسم سلیمانی( محور کاشان -نوش آباد ) با هزینه ای بالغ بر ۱۵۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال انجام شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه

ارسال خبرنامه به ایمیل شما

گالری تصاویر