بیش از یک میلیارد ریال برای حفاظت آثار تاریخی نوش آباد اختصاص داده شده است

بیش از یک میلیارد ریال برای حفاظت آثار تاریخی نوش آباد اختصاص داده شده است

خبرگزاری ایمنا: سرپرست نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان آران و بیدگل گفت: در سال جاری، یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال از اعتبارات اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به حفاظت از آثار تاریخی نوش آباد اختصاص داده شده است.

عباس متولی در حاشیه نشست سالانه انجمن دوستداران آثار تاریخی و مفاخر نوش آباد در گفتگو با خبرنگار ایمنا در کاشان افزود: برای مرمت مسجد جامع نوش آباد ۵۰۰ میلیون ریال، موزه مردم شناسی ۳۰۰ میلیون ریال، تجهیز پایگاه پژوهشی میراث فرهنگی و تکمیل سایت گردشگری مذهبی این شهر ۴۰۰ میلیون ریال اعتبار تخصیص داده شده است.
وی اظهار داشت: طی ۱۵ سال از تشکیل سازمان های مردم نهاد در این شهرستان، انجمن دوستداران آثار تاریخی و مفاخر نوش آباد، به مدد علاقه، همت بلند و تحصیلات و آموزش های تخصصی کارنامه درخشانی در سطح کشور داشته است.
به گفته سرپرست نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، با تمام توان از فعالیت و برنامه های این انجمن حمایت و همچنین از همفکری، تعامل و توانایی های آنها استفاده کرده است.
سید جعفر فاطمی مدیر عامل انجمن دوستداران آثار تاریخی و مفاخر نوش آباد نیز گفت: این نشست سیزدهمین سالگرد شروع به کار انجمن با پشتوانه توان علمی، تعهد و دانش فرزندانی است که برای آبادانی و توسعه ایران اسلامی در این شهر تاریخی اراده کرده اند.
وی افزود: هدف از تشکیل این انجمن به عنوان یک نهاد مردمی، اقناع فرهنگی و ترویج تفکر حفظ آثار تاریخی و تمدن در این خطه از ایران اسلامی بوده است. 
مدیر عامل انجمن دوستداران آثار تاریخی و مفاخر نوش آباد اظهار داشت: انجمن دوستداران آثار تاریخی و مفاخر نوش آباد طی ۱۳ سال فعالیت خود توانست، حفظ میراث فرهنگی و آثار تاریخی را به عنوان یک ضرورت و دغدغه ملی در سطح جامعه مطرح کند.
به گفته وی، شناسامه و مستند سازی آثار تاریخی نوش آباد، تلاش برای ثبت آثار تاریخی و معنوی در فهرست میراث ملی، پیگیری راه اندازی پایگاه ملی پژوهشی میراث فرهنگی، ثبت آیین سنتی مذهبی خیل عرب نوش آباد در فهرست میراث معنوی از جمله فعالیت های انجمن بوده است. 
فاطمی، تصریح کرد: عضو گیری انجمن از بین چهره های شاخص فرهنگی، علمی، اجتماعی و هنری از جمله رویکردهای با هدف معرفی نوش آباد و همگانی کردن حفظ آثار تاریخی بوده است.
وی اجرای طرح های همیاران گردشگری، برگزاری سومین سال ساعت زمین همزمان با شهرهای بزرگ جهان، امضای تفاهنامه با سازمان فنی و حرفه ای استان اصفهان برای انتخاب نوش آباد به عنوان شهر پایلوت آموزش های گردشگری  را از جمله فعالیت های انجمن دوستداران آثار تاریخی و مفاخر نوش آباد برشمرد./1

لینک ایمنا

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/01/01
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

برنامه و پروژه ها

 • آغاز عملیات عمرانی بلوک فرش کوچه شهروند 2

  آغاز عملیات عمرانی بلوک فرش کوچه شهروند 2

  آغاز عملیات عمرانی بلوک فرش کوچه شهروند 2

  مشاهده مقاله
 • ششمین مصاحبه مدیر روابط عمومی شهرداری با شهردار محترم شهر نوش آباد

  ششمین مصاحبه مدیر روابط عمومی شهرداری با شهردار محترم شهر نوش آباد

  ششمین مصاحبه مدیر روابط عمومی شهرداری با شهردار محترم شهر نوش آباد ‏ورودی شهر نوش آباد از کاشان ایمن می شود

  مشاهده مقاله
 • از سری برنامه های مناسبتی ایام الله دهه فجر ۹۹ تقدیر و تشکر از زحمات و خدمات رسانی شایان توجه رانندگان تاکسی خطی نوش آباد

  از سری برنامه های مناسبتی ایام الله دهه فجر ۹۹ تقدیر و تشکر از زحمات و خدمات رسانی شایان توجه رانندگان تاکسی خطی نوش آباد

  تقدیر و تشکر از زحمات و خدمات رسانی شایان توجه رانندگان تاکسی خطی نوش آباد و اهداء لوح تقدیر با حضور شهردار محترم،رییس محترم شورای اسلامی شهر ، مدیر خدمات شهری و مسئول حمل و نقل شهرداری.

  مشاهده مقاله
 • افتتاح پروژه عمرانی جدولگذاری و آسفالت معابرشهرک مسکونی حسن آباد بمناسبت ایام الله دهه فجر

  افتتاح پروژه عمرانی جدولگذاری و آسفالت معابرشهرک مسکونی حسن آباد بمناسبت ایام الله دهه فجر

  افتتاح پروژه عمرانی جدولگذاری و آسفالت معابرشهرک مسکونی حسن آباد بمناسبت ایام الله دهه فجر

  مشاهده مقاله
 • نصب سیستم جامع شهرسازی

  نصب سیستم جامع شهرسازی

  در راستای بروز نمودن سیستم های نرم افزاری شهرداری طی توافق با سازمان همیاری شهرداریهای استان اصفهان(همیارشهر)اقدام به نصب سیستم جامع شهرسازی بروز نمود در این خصوص خدمات شهرداری به شهروندان با سرعت بالاتر و دقت لازمه صورت می گیرد. شهردار نوش آباد اظهار داشت در راه تکریم ارباب رجوع از سه سال گذشته سیستم های نرم افزاری جدیدی به منظور ارتقاء وضعیت اداری شهرداری خریداری و نصب گردیده است و از کاربران تقاضای خدمات به موقع را در تحقق اهداف پیش رو نموده که اتلاف وقت و بروکراسی طولانی در امور اداری شهرداری یکی از نگرانیهای مجموعه بوده است؛امید است با اینگونه اقدمات در سالهای آتی شهرداری بصورت الکترونیک خدمات خود را سرعت بخشیده تا انتظارات شهروندان از این مجموعه خدماتی مرتفع گردد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه

ارسال خبرنامه به ایمیل شما

گالری تصاویر