شهر زیر زمینی نوش آباد، نماد صلح طلبی ایرانیان است

شهر زیر زمینی نوش آباد، نماد صلح طلبی ایرانیان است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایلنا ، «یوری هگلند» در دیدار از مجموعه باستانی شهر زیر زمینی نوش آباد ذر گفتگو با خبرنگاران گفت: ایران یک کشور با آثار فراوان فرهنگی با پشتوانه کهن تاریخ و تمدن است اما رسانه‌های غربی، ایران را یک کشور سیاسی معرفی می‌کنند.

این تولید کننده برنامه‌های اینترنتی اظهار داشت: برای افتخار ایرانیان و شکوه تمدن فرهنگی ایران، همین شهر زیرزمینی نوش‌آباد، هم کافی است در حالی که زندگی در سراسر این کشور، افتخار آمیز است اما به خوبی معرفی نمی‌شود.

وی تصریح کرد: مجموعه باستانی شهر زیرزمینی نوش آباد، یک اثر تعجب برانگیز و شگفت انگیز در نوع ساختار و یک تعریف از نوع تفکر و اندیشه و فرهنگ بشر دوستانه ایرانیان می‌باشد که منحصر به فرد است.

این گردشگر هلندی افزود: تاسف برانگیز است که به آثار بی‌نظیر و تاریخی ایران چندان توجهی نمی‌شود، در حالی که ترکیه به کاپادوکیه افتخار می‌کند که یک معماری ایرانی است و یا در کشور ما، به یک قبرستان قدیمی افتخار می‌کنند.

وی تاکید کرد: مهم‌ترین هدف من از سفر در جهان، شناخت فرهنگ‌ها است، فرهنگ کشور‌ها و مناطق، خواندنی نیست و باید از نزدیک لمس کرد و ایران یک کشور پرافتخار با فرهنگی اثرگذار است.

وی تصریح کرد: در یک ماه زندگی با مردم مناطق مختلف ایران فهمیدم که ایرانیان، مردمی با ذهن باز، رفتاری مودبانه و اخلاقی انسانی هستند در حالی که در بسیاری از کشور‌ها، این رفتار دوستانه را نمی‌توان سراغ گرفت.

هگلند گفت: معرفی آثار تاریخی ایران، بهترین تعریف از صلح دوستی و انسان دوستی ایرانیان است به طوری که آن‌ها که به ایران سفر داشته‌اند می‌گویند، خوش به حالتان که به ایران می‌روید و ایکاش بتوانیم برای دومین مرتبه هم سفر کنیم.

وی تاکید کرد: خوشبختی من است که برای دومین مرتبه به ایران سفر کرده‌ام زیرا سفردو هفته‌ای در سال قبل، فرصت کمی بود اما حالا صبورانه و با آرامش سفر می‌کنم.

لینک ایلنا

 

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/01/01
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

آخرین مقالات

برنامه و پروژه ها

 • بازدید از پروژه عمرانی

  بازدید از پروژه عمرانی

  مشاهده مقاله
 • 🔹دعوت وحضورآقای حسن پور کارشناس ناظرپروژه‌های شهرستان کاشان وآران وبیدگل در ادراه کل راه وشهرسازی استان اصفهان پیرامون ادامه وتکمیل دهانه دوم پل خط راه آهن

  🔹دعوت وحضورآقای حسن پور کارشناس ناظرپروژه‌های شهرستان کاشان وآران وبیدگل در ادراه کل راه وشهرسازی استان اصفهان پیرامون ادامه وتکمیل دهانه دوم پل خط راه آهن

  🔹دعوت وحضورآقای حسن پور کارشناس ناظرپروژه‌های شهرستان کاشان وآران وبیدگل در ادراه کل راه وشهرسازی استان اصفهان پیرامون ادامه وتکمیل دهانه دوم پل خط راه آهن 🔺سه شنبه۱۴۰۰/۶/۱۶

  مشاهده مقاله
 • جلسه ونشست اعضاشورای شهر وسرپرست شهرداری بامهندس عصارزاده ریاست محترم اداره راه وشهرسازی شهرستان

  جلسه ونشست اعضاشورای شهر وسرپرست شهرداری بامهندس عصارزاده ریاست محترم اداره راه وشهرسازی شهرستان

  🔹جلسه ونشست اعضاشورای شهر وسرپرست شهرداری بامهندس عصارزاده ریاست محترم اداره راه وشهرسازی شهرستان درمحل دفترشورای اسلامی شهرنوش اباد پیرامون موضوعات: #پل دهانه دوم ریل راه آهن #مسکن_مهرنوش آباد #جاده_کنارگذر دوشنبه۱۵شهریور

  مشاهده مقاله
 • شروع لکه گیری آسفالت معابر و کوچه های سطح شهر

  شروع لکه گیری آسفالت معابر و کوچه های سطح شهر

  شروع لکه گیری آسفالت معابر و کوچه های سطح شهر بخصوص بافت قدیم و فرسوده با توجه برنامه و اولویت اجرا

  مشاهده مقاله
 • با پیگیری های شورای محترم اسلامی و به همت و همکاری شهرداری نوش آباد و اداره محترم برق شهرستان آران و بیدگل جابجائی و نصب سه اصله تیر برق واقع در معبر بلوار شهید حاج قاسم سلیمانی( محور کاشان -نوش آباد ) با هزینه ای بالغ بر ۱۵۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال انجام شد.

  با پیگیری های شورای محترم اسلامی و به همت و همکاری شهرداری نوش آباد و اداره محترم برق شهرستان آران و بیدگل جابجائی و نصب سه اصله تیر برق واقع در معبر بلوار شهید حاج قاسم سلیمانی( محور کاشان -نوش آباد ) با هزینه ای بالغ بر ۱۵۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال انجام شد.

  با پیگیری های شورای محترم اسلامی و به همت و همکاری شهرداری نوش آباد و اداره محترم برق شهرستان آران و بیدگل جابجائی و نصب سه اصله تیر برق واقع در معبر بلوار شهید حاج قاسم سلیمانی( محور کاشان -نوش آباد ) با هزینه ای بالغ بر ۱۵۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال انجام شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه

ارسال خبرنامه به ایمیل شما

گالری تصاویر