شهر زیر زمینی نوش آباد، نماد صلح طلبی ایرانیان است

شهر زیر زمینی نوش آباد، نماد صلح طلبی ایرانیان است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایلنا ، «یوری هگلند» در دیدار از مجموعه باستانی شهر زیر زمینی نوش آباد ذر گفتگو با خبرنگاران گفت: ایران یک کشور با آثار فراوان فرهنگی با پشتوانه کهن تاریخ و تمدن است اما رسانه‌های غربی، ایران را یک کشور سیاسی معرفی می‌کنند.

این تولید کننده برنامه‌های اینترنتی اظهار داشت: برای افتخار ایرانیان و شکوه تمدن فرهنگی ایران، همین شهر زیرزمینی نوش‌آباد، هم کافی است در حالی که زندگی در سراسر این کشور، افتخار آمیز است اما به خوبی معرفی نمی‌شود.

وی تصریح کرد: مجموعه باستانی شهر زیرزمینی نوش آباد، یک اثر تعجب برانگیز و شگفت انگیز در نوع ساختار و یک تعریف از نوع تفکر و اندیشه و فرهنگ بشر دوستانه ایرانیان می‌باشد که منحصر به فرد است.

این گردشگر هلندی افزود: تاسف برانگیز است که به آثار بی‌نظیر و تاریخی ایران چندان توجهی نمی‌شود، در حالی که ترکیه به کاپادوکیه افتخار می‌کند که یک معماری ایرانی است و یا در کشور ما، به یک قبرستان قدیمی افتخار می‌کنند.

وی تاکید کرد: مهم‌ترین هدف من از سفر در جهان، شناخت فرهنگ‌ها است، فرهنگ کشور‌ها و مناطق، خواندنی نیست و باید از نزدیک لمس کرد و ایران یک کشور پرافتخار با فرهنگی اثرگذار است.

وی تصریح کرد: در یک ماه زندگی با مردم مناطق مختلف ایران فهمیدم که ایرانیان، مردمی با ذهن باز، رفتاری مودبانه و اخلاقی انسانی هستند در حالی که در بسیاری از کشور‌ها، این رفتار دوستانه را نمی‌توان سراغ گرفت.

هگلند گفت: معرفی آثار تاریخی ایران، بهترین تعریف از صلح دوستی و انسان دوستی ایرانیان است به طوری که آن‌ها که به ایران سفر داشته‌اند می‌گویند، خوش به حالتان که به ایران می‌روید و ایکاش بتوانیم برای دومین مرتبه هم سفر کنیم.

وی تاکید کرد: خوشبختی من است که برای دومین مرتبه به ایران سفر کرده‌ام زیرا سفردو هفته‌ای در سال قبل، فرصت کمی بود اما حالا صبورانه و با آرامش سفر می‌کنم.

لینک ایلنا

 

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/01/01
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

برنامه و پروژه ها

 • آغاز عملیات عمرانی بلوک فرش کوچه شهروند 2

  آغاز عملیات عمرانی بلوک فرش کوچه شهروند 2

  آغاز عملیات عمرانی بلوک فرش کوچه شهروند 2

  مشاهده مقاله
 • ششمین مصاحبه مدیر روابط عمومی شهرداری با شهردار محترم شهر نوش آباد

  ششمین مصاحبه مدیر روابط عمومی شهرداری با شهردار محترم شهر نوش آباد

  ششمین مصاحبه مدیر روابط عمومی شهرداری با شهردار محترم شهر نوش آباد ‏ورودی شهر نوش آباد از کاشان ایمن می شود

  مشاهده مقاله
 • از سری برنامه های مناسبتی ایام الله دهه فجر ۹۹ تقدیر و تشکر از زحمات و خدمات رسانی شایان توجه رانندگان تاکسی خطی نوش آباد

  از سری برنامه های مناسبتی ایام الله دهه فجر ۹۹ تقدیر و تشکر از زحمات و خدمات رسانی شایان توجه رانندگان تاکسی خطی نوش آباد

  تقدیر و تشکر از زحمات و خدمات رسانی شایان توجه رانندگان تاکسی خطی نوش آباد و اهداء لوح تقدیر با حضور شهردار محترم،رییس محترم شورای اسلامی شهر ، مدیر خدمات شهری و مسئول حمل و نقل شهرداری.

  مشاهده مقاله
 • افتتاح پروژه عمرانی جدولگذاری و آسفالت معابرشهرک مسکونی حسن آباد بمناسبت ایام الله دهه فجر

  افتتاح پروژه عمرانی جدولگذاری و آسفالت معابرشهرک مسکونی حسن آباد بمناسبت ایام الله دهه فجر

  افتتاح پروژه عمرانی جدولگذاری و آسفالت معابرشهرک مسکونی حسن آباد بمناسبت ایام الله دهه فجر

  مشاهده مقاله
 • نصب سیستم جامع شهرسازی

  نصب سیستم جامع شهرسازی

  در راستای بروز نمودن سیستم های نرم افزاری شهرداری طی توافق با سازمان همیاری شهرداریهای استان اصفهان(همیارشهر)اقدام به نصب سیستم جامع شهرسازی بروز نمود در این خصوص خدمات شهرداری به شهروندان با سرعت بالاتر و دقت لازمه صورت می گیرد. شهردار نوش آباد اظهار داشت در راه تکریم ارباب رجوع از سه سال گذشته سیستم های نرم افزاری جدیدی به منظور ارتقاء وضعیت اداری شهرداری خریداری و نصب گردیده است و از کاربران تقاضای خدمات به موقع را در تحقق اهداف پیش رو نموده که اتلاف وقت و بروکراسی طولانی در امور اداری شهرداری یکی از نگرانیهای مجموعه بوده است؛امید است با اینگونه اقدمات در سالهای آتی شهرداری بصورت الکترونیک خدمات خود را سرعت بخشیده تا انتظارات شهروندان از این مجموعه خدماتی مرتفع گردد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه

ارسال خبرنامه به ایمیل شما

گالری تصاویر