در جذب گردشگر خارجی جزو 150 کشور اول دنیا هم نیستیم.

در جذب گردشگر خارجی جزو 150 کشور اول دنیا هم نیستیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از کاشان، اکبر رضوانیان صبح امروز در نخستین نشست هم‌اندیشی گردشگری در شهر زیرزمینی نوش‌آباد اظهار داشت: گردشگران خارجی، دوستدار فرهنگ و آداب و رسوم  مردم ایران هستند و این علاقه باید به عنوان جاذبه گردشگری مورد توجه برنامه‌ریزان قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: فلسفه ورود گردشگر، عرضه جاذبه‌های فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی ما است که نیازمند برنامه‌ریزی و بهره‌برداری از این پتانسیل است که نیازمند هزینه‌های کلان هم نیست.

این مدرس دانشگاه ابراز داشت: گردشگر فرهنگی هتل نمی‌خواهد، بلکه حاضر است در خانه‌ای قدیمی بدون تشریفات و تجهیزات مدرن لذت زندگی ساده را تجربه کند.

وی تأکید کرد: آیین‌های سنتی و مذهبی مثل خیمه‌برداری نوش‌آباد، نخل‌برداری سرفره کاشان یکی از جذاب‌ترین مراسم برای گردشگران خارجی است که می‌تواند به عنوان یک تور گردشگری مذهبی مورد توجه قرار گیرد.

صاحب برند گردشگری ایران گفت: ایران از لحاظ دارا بودن آثار تاریخی در رتبه دهم جهان و از لحاظ آثار طبیعی جز رتبه پنجم قرار دارد اما از لحاظ جذب گردشگر خارجی جزو 150 کشور اول دنیا هم نیستیم.

رضوانیان افزود: صنعت گردشگری جزو پنج صنعت برتر دنیا است و پیش‌بینی کارشناسان این است که تا 20 سال آینده به رتبه اول صنعت دنیا برسد.

مدیر مجموعه باستانی شهر زیرزمینی نوش‌آباد نیز در این نشست گفت: بعد از فعالیت گروه شهر زیرزمینی نوش‌آباد در فضای مجازی برای تبادل نظر فعالان حوزه گردشگری، جلسات هم‌اندیشی این گروه به صورت ماهانه در یکی از آثار تاریخی انجام می‌شود.

عباس شافعی افزود: پرداختن به اهمیت صنعت گردشگری به عنوان محور توسعه پایدار در شهرهای کوچک با مشارکت شهروندان به ویژه صاحب‌نظران بخش خصوصی و استفاده از سایر اندیشه‌ها از جمله اهداف برگزاری این نشست است.

به گفته وی، نخستین جلسه از این مجموعه نشست‌ها با عنوان «ˈنشستی در زیرزمین»ˈ به بررسی جایگاه گردشگری با تکیه بر هویت بومی به صورت نمادین در اتاق مشورت شهر زیرزمینی نوش‌آباد برگزار شد.

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/01/01
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

برنامه و پروژه ها

 • آغاز عملیات عمرانی بلوک فرش کوچه شهروند 2

  آغاز عملیات عمرانی بلوک فرش کوچه شهروند 2

  آغاز عملیات عمرانی بلوک فرش کوچه شهروند 2

  مشاهده مقاله
 • ششمین مصاحبه مدیر روابط عمومی شهرداری با شهردار محترم شهر نوش آباد

  ششمین مصاحبه مدیر روابط عمومی شهرداری با شهردار محترم شهر نوش آباد

  ششمین مصاحبه مدیر روابط عمومی شهرداری با شهردار محترم شهر نوش آباد ‏ورودی شهر نوش آباد از کاشان ایمن می شود

  مشاهده مقاله
 • از سری برنامه های مناسبتی ایام الله دهه فجر ۹۹ تقدیر و تشکر از زحمات و خدمات رسانی شایان توجه رانندگان تاکسی خطی نوش آباد

  از سری برنامه های مناسبتی ایام الله دهه فجر ۹۹ تقدیر و تشکر از زحمات و خدمات رسانی شایان توجه رانندگان تاکسی خطی نوش آباد

  تقدیر و تشکر از زحمات و خدمات رسانی شایان توجه رانندگان تاکسی خطی نوش آباد و اهداء لوح تقدیر با حضور شهردار محترم،رییس محترم شورای اسلامی شهر ، مدیر خدمات شهری و مسئول حمل و نقل شهرداری.

  مشاهده مقاله
 • افتتاح پروژه عمرانی جدولگذاری و آسفالت معابرشهرک مسکونی حسن آباد بمناسبت ایام الله دهه فجر

  افتتاح پروژه عمرانی جدولگذاری و آسفالت معابرشهرک مسکونی حسن آباد بمناسبت ایام الله دهه فجر

  افتتاح پروژه عمرانی جدولگذاری و آسفالت معابرشهرک مسکونی حسن آباد بمناسبت ایام الله دهه فجر

  مشاهده مقاله
 • نصب سیستم جامع شهرسازی

  نصب سیستم جامع شهرسازی

  در راستای بروز نمودن سیستم های نرم افزاری شهرداری طی توافق با سازمان همیاری شهرداریهای استان اصفهان(همیارشهر)اقدام به نصب سیستم جامع شهرسازی بروز نمود در این خصوص خدمات شهرداری به شهروندان با سرعت بالاتر و دقت لازمه صورت می گیرد. شهردار نوش آباد اظهار داشت در راه تکریم ارباب رجوع از سه سال گذشته سیستم های نرم افزاری جدیدی به منظور ارتقاء وضعیت اداری شهرداری خریداری و نصب گردیده است و از کاربران تقاضای خدمات به موقع را در تحقق اهداف پیش رو نموده که اتلاف وقت و بروکراسی طولانی در امور اداری شهرداری یکی از نگرانیهای مجموعه بوده است؛امید است با اینگونه اقدمات در سالهای آتی شهرداری بصورت الکترونیک خدمات خود را سرعت بخشیده تا انتظارات شهروندان از این مجموعه خدماتی مرتفع گردد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه

ارسال خبرنامه به ایمیل شما

گالری تصاویر