بخش عمده ای از گردشگران داخلی، فقط مسافرت می کنند

بخش عمده ای از گردشگران داخلی، فقط مسافرت می کنند

خبرگزاری ایمنا: رییس هیئت مدیره انجمن دوستداران آثار تاریخی نوش آباد گفت: بخش عمده ای از گردشگران داخلی، فقط بین شهرها مسافرت می کنند و هیچ لذت و خاطره ماندگاری از گردش و سفر خود ندارند.
امیر کدخدایی، در حاشیه کارگاه آموزشی میراث بانان کوچک در گفتگو با خبرنگار ایمنا در کاشان افزود: گردشگری در مفهوم عام و حتی به اعتبار کلام قرآن، نوعی انتقال تجربه است و گردشگران می توانند با دیدن آثار تاریخی، موزه ها و نظیر آنها به تبادل فرهنگ ها بپردازند که متاسفانه این مفهوم در رفتار گردشگران داخلی دیده نمی شود.
وی اظهار داشت: گردشگران به اندازه تماشای یک بازی فوتبال، برای سفر خود، اهمیت و جایگاهی قایل نیستند و در مسیرهای مشخص، به مقاصد محدود و فقط در ایام خاصی از سال سفر می‌کنند.
به گفته این فعال حوزه گردشگری، در کشور ما نیز فرهنگ سازی عمومی درمورد نگاه درست به سفر و اصلاح نگرش مردم نسبت به گردشگری داخلی انجام نمی شود و به همین دلیل است که هر ساله، همه با وسیله شخصی خود به یک مکان معلوم مثل شمال کشور می رویم و آنجا را شلوغ و آلوده کرده و بر می گردیم.
وی تصریح کرد: تخریب محیط زیست و مکان های تاریخی، ترافیک گره خورده در جاده ها، زباله انبوه و گاهی نیز درگیری های فیزیکی، نتایج بی توجهی به اصل گردشگری هدفمند است. 
کدخدایی تاکید کرد: افزایش افسردگی و اضطراب که حتی به شهرهای کوچک کشیده شده و زیان‌های اجتماعی کلان را بر جامعه تحمیل می کند، ناشی از ناآگاهی نسبت به گردشگری و گذران سالم اوقات فراغت شهروندان به ویژه جوانان است. 
وی گفت: حتی شهرهای کوچک کشور برای ساماندهی اوقات فراغت نه تنها امکانات کم ندارد، بلکه جاذبه‌های پیرامون آن می‌تواند سالانه حتی پذیرای گردشگر ان خارجی نیز باشد که برپایی جشنواره های موسیقی، بازی های بومی، غذاهای محلی و نظیر آن نمونه کوچکی از آن است.
این فعال در حوزه گردشگری افزود: مشکل گردشگری ما این است که مردم فقط مقصدهای تکراری را می‌شناسند و حتی رسانه ها نیز به این مشکل دامن می زند و حاضر نیست جاذبه های گردشگری و تفریحی مناطق دیگری را معرفی کند.
وی اظهار داشت: مکانی که یک گردشگر داخلی با نیم ساعت تماشا می کند، یک گردشگر خارجی برای دیدن آن، لااقل دو ساعت نگاه می کند، مطالعه می کند و حتی برای مطالعات بعدی از آن عکس می گیرد.
به گفته کدخدایی کارگاه آموزشی میراث بانان کوچک، طرحی است که توسط انجمن دوستداران آثار تاریخی و مفاخر نوش آباد، به منظور آشنایی دانش آموزان دوره ابتدایی با اهمیت حفاظت از آثار تاریخی و معنوی و محیط زیست در آستانه سیزدهم فروردین در میدان امام حسین علیه السلام برگزار می شود.
شایان ذکر است؛ معرفی آثار تاریخی، شیوه مذاکره با گردشگران، شیوه نگارش سفرنامه گردشگری و آموزش عکاسی از جمله برنامه های این طرح است که برای دومین سال برگزار شد.

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/01/01
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

برنامه و پروژه ها

 • اتمام عملیات آسفالت اطراف میدان بسیج

  اتمام عملیات آسفالت اطراف میدان بسیج

  اتمام عملیات آسفالت اطراف میدان بسیج

  مشاهده مقاله
 • اتمام عملیات جدول گذاری خیابان شهید صفایی

  اتمام عملیات جدول گذاری خیابان شهید صفایی

  اتمام عملیات جدول گذاری خیابان شهید صفایی

  مشاهده مقاله
 • اجرای پروژه سیستم آبیاری تحت فشار بارانی پارک لاله

  اجرای پروژه سیستم آبیاری تحت فشار بارانی پارک لاله

  اجرای پروژه سیستم آبیاری تحت فشار بارانی پارک لاله؛ فاز مقدماتی شامل اجرای رینگ آبیاری با مبلغی بالغ بر دو میلیارد و پانصد میلیون ریال

  مشاهده مقاله
 • اولین جلسه بررسی اساسنامه منطقه صنعتی انصار نوش آباد

  اولین جلسه بررسی اساسنامه منطقه صنعتی انصار نوش آباد

  اولین جلسه بررسی اساسنامه منطقه صنعتی انصار نوش آباد

  مشاهده مقاله
 • جلسه هم اندیشی شهرسازی و امور فنی شهرداری نوش آباد با مسئولین محترم دفتر نمایندگی نظام مهندسی شهرستان آران و بیدگل

  جلسه هم اندیشی شهرسازی و امور فنی شهرداری نوش آباد با مسئولین محترم دفتر نمایندگی نظام مهندسی شهرستان آران و بیدگل

  جلسه هم اندیشی شهرسازی و امور فنی شهرداری نوش آباد با مسئولین محترم دفتر نمایندگی نظام مهندسی شهرستان آران و بیدگل

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه

ارسال خبرنامه به ایمیل شما

گالری تصاویر