بخش عمده ای از گردشگران داخلی، فقط مسافرت می کنند

بخش عمده ای از گردشگران داخلی، فقط مسافرت می کنند

خبرگزاری ایمنا: رییس هیئت مدیره انجمن دوستداران آثار تاریخی نوش آباد گفت: بخش عمده ای از گردشگران داخلی، فقط بین شهرها مسافرت می کنند و هیچ لذت و خاطره ماندگاری از گردش و سفر خود ندارند.
امیر کدخدایی، در حاشیه کارگاه آموزشی میراث بانان کوچک در گفتگو با خبرنگار ایمنا در کاشان افزود: گردشگری در مفهوم عام و حتی به اعتبار کلام قرآن، نوعی انتقال تجربه است و گردشگران می توانند با دیدن آثار تاریخی، موزه ها و نظیر آنها به تبادل فرهنگ ها بپردازند که متاسفانه این مفهوم در رفتار گردشگران داخلی دیده نمی شود.
وی اظهار داشت: گردشگران به اندازه تماشای یک بازی فوتبال، برای سفر خود، اهمیت و جایگاهی قایل نیستند و در مسیرهای مشخص، به مقاصد محدود و فقط در ایام خاصی از سال سفر می‌کنند.
به گفته این فعال حوزه گردشگری، در کشور ما نیز فرهنگ سازی عمومی درمورد نگاه درست به سفر و اصلاح نگرش مردم نسبت به گردشگری داخلی انجام نمی شود و به همین دلیل است که هر ساله، همه با وسیله شخصی خود به یک مکان معلوم مثل شمال کشور می رویم و آنجا را شلوغ و آلوده کرده و بر می گردیم.
وی تصریح کرد: تخریب محیط زیست و مکان های تاریخی، ترافیک گره خورده در جاده ها، زباله انبوه و گاهی نیز درگیری های فیزیکی، نتایج بی توجهی به اصل گردشگری هدفمند است. 
کدخدایی تاکید کرد: افزایش افسردگی و اضطراب که حتی به شهرهای کوچک کشیده شده و زیان‌های اجتماعی کلان را بر جامعه تحمیل می کند، ناشی از ناآگاهی نسبت به گردشگری و گذران سالم اوقات فراغت شهروندان به ویژه جوانان است. 
وی گفت: حتی شهرهای کوچک کشور برای ساماندهی اوقات فراغت نه تنها امکانات کم ندارد، بلکه جاذبه‌های پیرامون آن می‌تواند سالانه حتی پذیرای گردشگر ان خارجی نیز باشد که برپایی جشنواره های موسیقی، بازی های بومی، غذاهای محلی و نظیر آن نمونه کوچکی از آن است.
این فعال در حوزه گردشگری افزود: مشکل گردشگری ما این است که مردم فقط مقصدهای تکراری را می‌شناسند و حتی رسانه ها نیز به این مشکل دامن می زند و حاضر نیست جاذبه های گردشگری و تفریحی مناطق دیگری را معرفی کند.
وی اظهار داشت: مکانی که یک گردشگر داخلی با نیم ساعت تماشا می کند، یک گردشگر خارجی برای دیدن آن، لااقل دو ساعت نگاه می کند، مطالعه می کند و حتی برای مطالعات بعدی از آن عکس می گیرد.
به گفته کدخدایی کارگاه آموزشی میراث بانان کوچک، طرحی است که توسط انجمن دوستداران آثار تاریخی و مفاخر نوش آباد، به منظور آشنایی دانش آموزان دوره ابتدایی با اهمیت حفاظت از آثار تاریخی و معنوی و محیط زیست در آستانه سیزدهم فروردین در میدان امام حسین علیه السلام برگزار می شود.
شایان ذکر است؛ معرفی آثار تاریخی، شیوه مذاکره با گردشگران، شیوه نگارش سفرنامه گردشگری و آموزش عکاسی از جمله برنامه های این طرح است که برای دومین سال برگزار شد.

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/01/01
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

برنامه و پروژه ها

 • هفتم مهرماه روز آتش نشانی و خدمات ایمنی را به همه قهرمانان بی ادعا تبریک عرض می نماییم.

  هفتم مهرماه روز آتش نشانی و خدمات ایمنی را به همه قهرمانان بی ادعا تبریک عرض می نماییم.

  #آتشنشانی وخدمات ایمنی 🔹به مناسبت ۷ مهر، روز ملی آتش نشانی و ایمنی حضور سرپرست محترم شهرداری ، مدیر خدمات شهری و اعضای محترم شورای اسلامی شهر نوش آباد در محل ایستگاه آتش نشانی شهر نوش آباد و تجلیل از آتش نشانان ۷مهرماه۱۴۰۰ #قهرمانان بی ادعا #قهرمانان_واقعی

  مشاهده مقاله
 • بازدید از پروژه عمرانی

  بازدید از پروژه عمرانی

  مشاهده مقاله
 • 🔹دعوت وحضورآقای حسن پور کارشناس ناظرپروژه‌های شهرستان کاشان وآران وبیدگل در ادراه کل راه وشهرسازی استان اصفهان پیرامون ادامه وتکمیل دهانه دوم پل خط راه آهن

  🔹دعوت وحضورآقای حسن پور کارشناس ناظرپروژه‌های شهرستان کاشان وآران وبیدگل در ادراه کل راه وشهرسازی استان اصفهان پیرامون ادامه وتکمیل دهانه دوم پل خط راه آهن

  🔹دعوت وحضورآقای حسن پور کارشناس ناظرپروژه‌های شهرستان کاشان وآران وبیدگل در ادراه کل راه وشهرسازی استان اصفهان پیرامون ادامه وتکمیل دهانه دوم پل خط راه آهن 🔺سه شنبه۱۴۰۰/۶/۱۶

  مشاهده مقاله
 • جلسه ونشست اعضاشورای شهر وسرپرست شهرداری بامهندس عصارزاده ریاست محترم اداره راه وشهرسازی شهرستان

  جلسه ونشست اعضاشورای شهر وسرپرست شهرداری بامهندس عصارزاده ریاست محترم اداره راه وشهرسازی شهرستان

  🔹جلسه ونشست اعضاشورای شهر وسرپرست شهرداری بامهندس عصارزاده ریاست محترم اداره راه وشهرسازی شهرستان درمحل دفترشورای اسلامی شهرنوش اباد پیرامون موضوعات: #پل دهانه دوم ریل راه آهن #مسکن_مهرنوش آباد #جاده_کنارگذر دوشنبه۱۵شهریور

  مشاهده مقاله
 • شروع لکه گیری آسفالت معابر و کوچه های سطح شهر

  شروع لکه گیری آسفالت معابر و کوچه های سطح شهر

  شروع لکه گیری آسفالت معابر و کوچه های سطح شهر بخصوص بافت قدیم و فرسوده با توجه برنامه و اولویت اجرا

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه

ارسال خبرنامه به ایمیل شما

گالری تصاویر