مخالف گردشگری نیستیم، بلکه حامی آن هستیم

مخالف گردشگری نیستیم، بلکه حامی آن هستیم

 دادستان شهرستان آران و بیدگل در جلسه ستاد هماهنگی تسهیلات سفر نوروزی نوش آباد با اشاره به اهمیت گردشگری خواستار رونق بخشیدن به این صنعت شد. در این جلسه که با حضور شهردار و رییس شورای اسلامی شهرنوش آباد، مدیر پروژه شهر زیرزمینی، دادستان شهرستان آران و بیدگل، مدیر پایگاه پژوهشی میراث فرهنگی نوش آباد، رییس اداره میراث فرهنگی شهرستان آران و بیدگل، جانشین پلیس راهور شهرستان و رییس کلانتری و مسئول اطلاعات کلانتری نوش آباد در محل شهرداری برگزار گردید به مسائل، برنامه ها و مشکلات گردشگری نوش آباد پرداخته شد.

دادستان شهرستان آران و بیدگل در خصوص مسائل قضایی با ابراز خرسندی از انتصاب مسئول مستقیم برای شهرزیرزمینی خاطر نشان کرد: یکی از دغدغه های اصلی ما برنامه ریزی صحیح برای بحث گردشگری از سوی مسئولان است و ما نیز حامی گردشگری و موافق توسعه آن هستیم و از هر کمکی دریغ نمی کنیم چرا که موجب رونق اقتصادی شهر می شود اما باید مدیریت گردشگری، مدیریت واحد و مشخص باشد و مسئولی پاسخگو وجود داشته باشد و ورود گروه های خصوصی در امر مدیریت به صلاح شهر نیست و باید کل مردم از بحث گردشگری بهره ببرند و درآمد حاصل از آن در توسعه شهر استفاده شود.

محسن تاج افروز در ادامه افزود: خواسته ما از گردشگران و مسئولین فقط دو مورد است یکی رعایت شئونات اسلامی که نوش آباد شهری شهید پرور است که بیش از ۱۲۰ شهید تقدیم انقلاب نموده و بهتر است گردشگران نیز با رعایت اصول اولیه شئونات اسلامی و احترام به فرهنگ بومی منطقه بدون هیچ مشکلی از شهر بازدید کنند و مورد دوم مدیریت صحیح و نظارت دقیق بر برنامه ها و عملکرد ها است.

سید حسین یدالهی، رییس شورای اسلامی شهر نوش آباد ضمن بیان مشکلات و پیشنهادات خود در این جلسه اظهار داشت: گردشگرانی که به شهر نوش آباد سفر می کنند باید از تمامی آثار تاریخی شهر بازدید کنند که علاوه بر شهر زیرزمینی به آثاری همچون قلعه خشتی، مسجد جامع عتیق، مسجد علی و … بازدید نمایند و در کنار آن نیز باید مکان ها و بناها ساماندهی شود.

علی اصغر شقایقی، شهردار نوش آباد در ادامه این جلسه گفت: شهر زیرزمینی نوش آباد از جمله آثار شاخص نوش آباد است که باید مردم با ورود به این شهر احساس شهر بودن را داشته باشند و لازم است که سایر مسیرهای شهرزیرزمینی لایروبی و برای گردشگران قابل بازدید شود که با انتخاب شهردار یا مدیر پروژه شهرزیرزمینی امید است این امور با سرعت بیشتری انجام شود.

سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان آران و بیدگل ضمن اعلام آمادگی جهت برگزاری نمایشگاه صنایع دستی در نوش آباد خاطر نشان کرد: سازمان میراث فرهنگی با دارا بودن خانه ارباب ذبیح اله در نوش آباد امکان برگزاری نمایشگاه صنایع دستی به صورت کارگاهی را دارد که با دعوت از هنرمندان صنایع دستی نوش آباد می توان زمان بیشتری گردشگر را در این شهر نگه داشت تا از سایر برنامه ها بازدید کند.

عباس متولی در ادامه افزود: همزمان با روز اول عید باید برنامه استقبال از اولین مسافر نوروزی با اهدا جوایز نفیس برگزار شود تا هم خاطره ای خوب برای گردشگر ایجاد شود و تبلیغی مناسب جهت جذب بیشتر گردشگر باشد و برای آموزش راهنمایان گردشگری، میراث فرهنگی شهرستان آمادگی برگزاری دوره های کوتاه مدت آموزشی برای آنان را دارد که با آموزش صحیح و علمی از بروز مشکل جلوگیری شود.

وی در خصوص اهمیت شهرزیرزمینی گفت: شهرزیرزمینی اثری شاخص و متعلق به تمام ملت است و نگهداری و حفظ شهرزیرزمینی از درآمد و مسائل اقتصادی آن مهمتر است و باید تمامی مسائل حفاظتی در مجموعه در تمامی ایام لحاظ گردد.

شهردار یا مدیر پروژه شهرزیرمینی نوش آباد نیز در خصوص ساماندهی شهرزیرزمینی اظهار داشت: از جمله برنامه های شهرداری اویی، بیمه گردشگر است که تمامی گردشگرانی که به شهر وارد می شوند از بیمه گردشگر بهره مند خواهند شد.

عباس شافعی در ادامه افزود: ساماندهی خانه های استیجاری در نوروز از برنامه های دیگر شهرداری اویی خواهد بود و پس از اعلام فراخوان در سطح شهر متقاضیان جهت ثبت نام اقدام کنند و در خصوص اسکان در مدارس باید زمینه سازی اسکان آسان از سوی آموزش و پرورش ایجاد شود تا مردم دچار سردرگمی در شهر میشوند.

رییس کلانتری ۱۲ نوش آباد در این جلسه اظهار داشت: ساماندهی خانه های استیجاری باید در دستور کار قرار گیرد در برخی مواقع مشاهده شده افرادی با سند مالکیت غیر اقدام به اجاره منازل نموده اند و پس از مراجعه مالک اصلی کار به مراجع قضایی کشیده شده است.

بهرام جعفر زاده زارع در ادامه این جلسه خاطر نشان کرد: در بحث گردشگری باید حرکتی انجام شود تا به جای اینکه گردشگران فرهنگ خود را به مردم منتقل کنند، فرهنگ بومی و غنی مردم نوش آباد به گردشگران معرفی و بر آنها اثر گذار شود و در هر بروشور وصیت نامه و زندگی نامه شهدا و تصاویر شهدا نیز وجود داشته باشد.

جانشین پلیس راهور شهرستان آران و بیدگل نیز در خصوص موارد راهنمایی و رانندگی و مباحث ترافیکی نوروز با انتقاد از ورود تریلر ها و کامیون های سنگین در سطح شهر نوش آباد اظهار داشت: به اعتقاد ما گردشگر باید سالم به شهر ما بیاید و سالم به شهر خود بازگردد و با انجام یکسری از اقدامات نظیر نصب علائم هشدار دهنده، تابلو های راهنما، لکه گیری خیابان ها و جلوگیری از ورود تریلر ها به سطح شهر امنیت گردشگران را فراهم کنیم.

ستوان دوم محمدی در ادامه افزود: در ایام نوروز از ایجاد هرگونه حفاری در سطح شهر باید جلوگیری شود که طبق قانون پلیس راهور این موضوع ممنوع بوده و برخورد جدی با متخلفان صورت میگیرد.

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/01/01
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

برنامه و پروژه ها

 • آغاز عملیات عمرانی بلوک فرش کوچه شهروند 2

  آغاز عملیات عمرانی بلوک فرش کوچه شهروند 2

  آغاز عملیات عمرانی بلوک فرش کوچه شهروند 2

  مشاهده مقاله
 • ششمین مصاحبه مدیر روابط عمومی شهرداری با شهردار محترم شهر نوش آباد

  ششمین مصاحبه مدیر روابط عمومی شهرداری با شهردار محترم شهر نوش آباد

  ششمین مصاحبه مدیر روابط عمومی شهرداری با شهردار محترم شهر نوش آباد ‏ورودی شهر نوش آباد از کاشان ایمن می شود

  مشاهده مقاله
 • از سری برنامه های مناسبتی ایام الله دهه فجر ۹۹ تقدیر و تشکر از زحمات و خدمات رسانی شایان توجه رانندگان تاکسی خطی نوش آباد

  از سری برنامه های مناسبتی ایام الله دهه فجر ۹۹ تقدیر و تشکر از زحمات و خدمات رسانی شایان توجه رانندگان تاکسی خطی نوش آباد

  تقدیر و تشکر از زحمات و خدمات رسانی شایان توجه رانندگان تاکسی خطی نوش آباد و اهداء لوح تقدیر با حضور شهردار محترم،رییس محترم شورای اسلامی شهر ، مدیر خدمات شهری و مسئول حمل و نقل شهرداری.

  مشاهده مقاله
 • افتتاح پروژه عمرانی جدولگذاری و آسفالت معابرشهرک مسکونی حسن آباد بمناسبت ایام الله دهه فجر

  افتتاح پروژه عمرانی جدولگذاری و آسفالت معابرشهرک مسکونی حسن آباد بمناسبت ایام الله دهه فجر

  افتتاح پروژه عمرانی جدولگذاری و آسفالت معابرشهرک مسکونی حسن آباد بمناسبت ایام الله دهه فجر

  مشاهده مقاله
 • نصب سیستم جامع شهرسازی

  نصب سیستم جامع شهرسازی

  در راستای بروز نمودن سیستم های نرم افزاری شهرداری طی توافق با سازمان همیاری شهرداریهای استان اصفهان(همیارشهر)اقدام به نصب سیستم جامع شهرسازی بروز نمود در این خصوص خدمات شهرداری به شهروندان با سرعت بالاتر و دقت لازمه صورت می گیرد. شهردار نوش آباد اظهار داشت در راه تکریم ارباب رجوع از سه سال گذشته سیستم های نرم افزاری جدیدی به منظور ارتقاء وضعیت اداری شهرداری خریداری و نصب گردیده است و از کاربران تقاضای خدمات به موقع را در تحقق اهداف پیش رو نموده که اتلاف وقت و بروکراسی طولانی در امور اداری شهرداری یکی از نگرانیهای مجموعه بوده است؛امید است با اینگونه اقدمات در سالهای آتی شهرداری بصورت الکترونیک خدمات خود را سرعت بخشیده تا انتظارات شهروندان از این مجموعه خدماتی مرتفع گردد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه

ارسال خبرنامه به ایمیل شما

گالری تصاویر