گردشگری تنها مزیت نوش آباد است

گردشگری تنها مزیت نوش آباد است

شهرداری نوش آباد : معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی کشور در جمع نوش آبادی های مقیم تهران مطرح کرد: توسعه و رونق گردشگری تنها مزیت و پتانسیل موجود در شهر نوش آباد است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آباد، اویی نیوز، “سمیع الله حسینی مکارم” در جلسه ای که به منظور تاسیس انجمن عمران و توسعه نوش آباد در تهران تشکیل شده بود گفت: شهر نوش آباد با داشتن مجموعه ی شهر دست کند زیرزمینی با هزار و هفتصد سال قدمت که حدود چهار هزار متر طول و در سه طبقه به وجود آمده است که احتمالا ساخت این شهر ششصد و پنجاه سال زمان برده است که با بهره گیری از این پتانسیل می توان در رونق شهر بهره گرفت.

وی افزود: شهر زیرزمینی نوش آباد نمونه ی بی بدیلی از پیشینه ی تدابیر پدافند غیرعامل و ظرفیت و پتانسیلی اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی منحصر به فرد است.

حسینی مکارم وجود کویر و تعداد هفت آب انبار تاریخی، قلعه خشتی نوش آباد، مسجد جامع عتیق و مسجد حضرت علی و … را نیز اضافه بر مجموعه ی شهر زیرزمینی خواند که دارای ارزش تاریخی و فرهنگی است که هر کدام به دوره های سلجوقی تا صفویه می رسد.

نائب رییس شورای تحول اداری سازمان میراث فرهنگی خاطر نشان کرد: توجه داشته باشیم؛ نوش آباد آب انبارهای متعددی دارد که آب انبار مرکزی شهر نوش آباد و حدود پانصد سال قدمت دارد و جز یکی از آب انبارهای بزرگ کشور محسوب می شود.

معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی کشور آثار موجود نوش آباد مانند تپه قبرستان در حومه این شهر را بنابرتلقی برخی باستان شناسان، همدوره با تپه های سیلک دانست.

سمیع الله حسینی مکارم اظهار داشت: نوش آباد در کشاورزی و صنعت، برتری نسبی ندارد و گردشگری، تنها مزیت آن است و اگر مردم نوش آباد را توانمند کنیم و از محل گردشگری، درآمد داشته باشند؛ توسل به اعتبارات دولتی دیگر ضرورت نخواهد داشت.

رییس شورای امر به معروف و نهی از منکر سازمان میراث فرهنگی کشور در خصوص راه اندازی پایگاه میراث فرهنگی در این شهر خاطر نشان کرد: راه اندازی پایگاه پژوهشی میراث فرهنگی نوش آباد و همچنین ثبت شهر زیرزمینی به عنوان یک اثر جهانی در دستور کار سازمان میراث فرهنگی است و پیشرفت خوبی هم دارد.

حسینی مکارم در پایان گفت: حل اختلاف هیأت امناهای زیارت گاه ها و میراث فرهنگی در مورد امامزاده های موجود در منطقه مستلزم هماهنگی سازمان های اوقاف و میراث فرهنگی است که در حال حاضر این موضوع در دست پیگیری سازمان میراث فرهنگی است.

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/01/01
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

برنامه و پروژه ها

 • اتمام عملیات جدول گذاری خیابان شهید صفایی

  اتمام عملیات جدول گذاری خیابان شهید صفایی

  اتمام عملیات جدول گذاری خیابان شهید صفایی

  مشاهده مقاله
 • اجرای پروژه سیستم آبیاری تحت فشار بارانی پارک لاله

  اجرای پروژه سیستم آبیاری تحت فشار بارانی پارک لاله

  اجرای پروژه سیستم آبیاری تحت فشار بارانی پارک لاله؛ فاز مقدماتی شامل اجرای رینگ آبیاری با مبلغی بالغ بر دو میلیارد و پانصد میلیون ریال

  مشاهده مقاله
 • اولین جلسه بررسی اساسنامه منطقه صنعتی انصار نوش آباد

  اولین جلسه بررسی اساسنامه منطقه صنعتی انصار نوش آباد

  اولین جلسه بررسی اساسنامه منطقه صنعتی انصار نوش آباد

  مشاهده مقاله
 • جلسه هم اندیشی شهرسازی و امور فنی شهرداری نوش آباد با مسئولین محترم دفتر نمایندگی نظام مهندسی شهرستان آران و بیدگل

  جلسه هم اندیشی شهرسازی و امور فنی شهرداری نوش آباد با مسئولین محترم دفتر نمایندگی نظام مهندسی شهرستان آران و بیدگل

  جلسه هم اندیشی شهرسازی و امور فنی شهرداری نوش آباد با مسئولین محترم دفتر نمایندگی نظام مهندسی شهرستان آران و بیدگل

  مشاهده مقاله
 • ادامه روند عملیات عمرانی در منطقه صنعتی نوش اباد

  ادامه روند عملیات عمرانی در منطقه صنعتی نوش اباد

  اتمام عملیات جدول گذاری خیابان مالیات واقع در منطقه صنعتی انصار شهر نوش آباد

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه

ارسال خبرنامه به ایمیل شما

گالری تصاویر