گردشگری تنها مزیت نوش آباد است

گردشگری تنها مزیت نوش آباد است

شهرداری نوش آباد : معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی کشور در جمع نوش آبادی های مقیم تهران مطرح کرد: توسعه و رونق گردشگری تنها مزیت و پتانسیل موجود در شهر نوش آباد است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آباد، اویی نیوز، “سمیع الله حسینی مکارم” در جلسه ای که به منظور تاسیس انجمن عمران و توسعه نوش آباد در تهران تشکیل شده بود گفت: شهر نوش آباد با داشتن مجموعه ی شهر دست کند زیرزمینی با هزار و هفتصد سال قدمت که حدود چهار هزار متر طول و در سه طبقه به وجود آمده است که احتمالا ساخت این شهر ششصد و پنجاه سال زمان برده است که با بهره گیری از این پتانسیل می توان در رونق شهر بهره گرفت.

وی افزود: شهر زیرزمینی نوش آباد نمونه ی بی بدیلی از پیشینه ی تدابیر پدافند غیرعامل و ظرفیت و پتانسیلی اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی منحصر به فرد است.

حسینی مکارم وجود کویر و تعداد هفت آب انبار تاریخی، قلعه خشتی نوش آباد، مسجد جامع عتیق و مسجد حضرت علی و … را نیز اضافه بر مجموعه ی شهر زیرزمینی خواند که دارای ارزش تاریخی و فرهنگی است که هر کدام به دوره های سلجوقی تا صفویه می رسد.

نائب رییس شورای تحول اداری سازمان میراث فرهنگی خاطر نشان کرد: توجه داشته باشیم؛ نوش آباد آب انبارهای متعددی دارد که آب انبار مرکزی شهر نوش آباد و حدود پانصد سال قدمت دارد و جز یکی از آب انبارهای بزرگ کشور محسوب می شود.

معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی کشور آثار موجود نوش آباد مانند تپه قبرستان در حومه این شهر را بنابرتلقی برخی باستان شناسان، همدوره با تپه های سیلک دانست.

سمیع الله حسینی مکارم اظهار داشت: نوش آباد در کشاورزی و صنعت، برتری نسبی ندارد و گردشگری، تنها مزیت آن است و اگر مردم نوش آباد را توانمند کنیم و از محل گردشگری، درآمد داشته باشند؛ توسل به اعتبارات دولتی دیگر ضرورت نخواهد داشت.

رییس شورای امر به معروف و نهی از منکر سازمان میراث فرهنگی کشور در خصوص راه اندازی پایگاه میراث فرهنگی در این شهر خاطر نشان کرد: راه اندازی پایگاه پژوهشی میراث فرهنگی نوش آباد و همچنین ثبت شهر زیرزمینی به عنوان یک اثر جهانی در دستور کار سازمان میراث فرهنگی است و پیشرفت خوبی هم دارد.

حسینی مکارم در پایان گفت: حل اختلاف هیأت امناهای زیارت گاه ها و میراث فرهنگی در مورد امامزاده های موجود در منطقه مستلزم هماهنگی سازمان های اوقاف و میراث فرهنگی است که در حال حاضر این موضوع در دست پیگیری سازمان میراث فرهنگی است.

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/01/01
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

آخرین مقالات

برنامه و پروژه ها

 • بازدید از پروژه عمرانی

  بازدید از پروژه عمرانی

  مشاهده مقاله
 • 🔹دعوت وحضورآقای حسن پور کارشناس ناظرپروژه‌های شهرستان کاشان وآران وبیدگل در ادراه کل راه وشهرسازی استان اصفهان پیرامون ادامه وتکمیل دهانه دوم پل خط راه آهن

  🔹دعوت وحضورآقای حسن پور کارشناس ناظرپروژه‌های شهرستان کاشان وآران وبیدگل در ادراه کل راه وشهرسازی استان اصفهان پیرامون ادامه وتکمیل دهانه دوم پل خط راه آهن

  🔹دعوت وحضورآقای حسن پور کارشناس ناظرپروژه‌های شهرستان کاشان وآران وبیدگل در ادراه کل راه وشهرسازی استان اصفهان پیرامون ادامه وتکمیل دهانه دوم پل خط راه آهن 🔺سه شنبه۱۴۰۰/۶/۱۶

  مشاهده مقاله
 • جلسه ونشست اعضاشورای شهر وسرپرست شهرداری بامهندس عصارزاده ریاست محترم اداره راه وشهرسازی شهرستان

  جلسه ونشست اعضاشورای شهر وسرپرست شهرداری بامهندس عصارزاده ریاست محترم اداره راه وشهرسازی شهرستان

  🔹جلسه ونشست اعضاشورای شهر وسرپرست شهرداری بامهندس عصارزاده ریاست محترم اداره راه وشهرسازی شهرستان درمحل دفترشورای اسلامی شهرنوش اباد پیرامون موضوعات: #پل دهانه دوم ریل راه آهن #مسکن_مهرنوش آباد #جاده_کنارگذر دوشنبه۱۵شهریور

  مشاهده مقاله
 • شروع لکه گیری آسفالت معابر و کوچه های سطح شهر

  شروع لکه گیری آسفالت معابر و کوچه های سطح شهر

  شروع لکه گیری آسفالت معابر و کوچه های سطح شهر بخصوص بافت قدیم و فرسوده با توجه برنامه و اولویت اجرا

  مشاهده مقاله
 • با پیگیری های شورای محترم اسلامی و به همت و همکاری شهرداری نوش آباد و اداره محترم برق شهرستان آران و بیدگل جابجائی و نصب سه اصله تیر برق واقع در معبر بلوار شهید حاج قاسم سلیمانی( محور کاشان -نوش آباد ) با هزینه ای بالغ بر ۱۵۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال انجام شد.

  با پیگیری های شورای محترم اسلامی و به همت و همکاری شهرداری نوش آباد و اداره محترم برق شهرستان آران و بیدگل جابجائی و نصب سه اصله تیر برق واقع در معبر بلوار شهید حاج قاسم سلیمانی( محور کاشان -نوش آباد ) با هزینه ای بالغ بر ۱۵۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال انجام شد.

  با پیگیری های شورای محترم اسلامی و به همت و همکاری شهرداری نوش آباد و اداره محترم برق شهرستان آران و بیدگل جابجائی و نصب سه اصله تیر برق واقع در معبر بلوار شهید حاج قاسم سلیمانی( محور کاشان -نوش آباد ) با هزینه ای بالغ بر ۱۵۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال انجام شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه

ارسال خبرنامه به ایمیل شما

گالری تصاویر