گردشگری تنها مزیت نوش آباد است

گردشگری تنها مزیت نوش آباد است

شهرداری نوش آباد : معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی کشور در جمع نوش آبادی های مقیم تهران مطرح کرد: توسعه و رونق گردشگری تنها مزیت و پتانسیل موجود در شهر نوش آباد است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آباد، اویی نیوز، “سمیع الله حسینی مکارم” در جلسه ای که به منظور تاسیس انجمن عمران و توسعه نوش آباد در تهران تشکیل شده بود گفت: شهر نوش آباد با داشتن مجموعه ی شهر دست کند زیرزمینی با هزار و هفتصد سال قدمت که حدود چهار هزار متر طول و در سه طبقه به وجود آمده است که احتمالا ساخت این شهر ششصد و پنجاه سال زمان برده است که با بهره گیری از این پتانسیل می توان در رونق شهر بهره گرفت.

وی افزود: شهر زیرزمینی نوش آباد نمونه ی بی بدیلی از پیشینه ی تدابیر پدافند غیرعامل و ظرفیت و پتانسیلی اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی منحصر به فرد است.

حسینی مکارم وجود کویر و تعداد هفت آب انبار تاریخی، قلعه خشتی نوش آباد، مسجد جامع عتیق و مسجد حضرت علی و … را نیز اضافه بر مجموعه ی شهر زیرزمینی خواند که دارای ارزش تاریخی و فرهنگی است که هر کدام به دوره های سلجوقی تا صفویه می رسد.

نائب رییس شورای تحول اداری سازمان میراث فرهنگی خاطر نشان کرد: توجه داشته باشیم؛ نوش آباد آب انبارهای متعددی دارد که آب انبار مرکزی شهر نوش آباد و حدود پانصد سال قدمت دارد و جز یکی از آب انبارهای بزرگ کشور محسوب می شود.

معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی کشور آثار موجود نوش آباد مانند تپه قبرستان در حومه این شهر را بنابرتلقی برخی باستان شناسان، همدوره با تپه های سیلک دانست.

سمیع الله حسینی مکارم اظهار داشت: نوش آباد در کشاورزی و صنعت، برتری نسبی ندارد و گردشگری، تنها مزیت آن است و اگر مردم نوش آباد را توانمند کنیم و از محل گردشگری، درآمد داشته باشند؛ توسل به اعتبارات دولتی دیگر ضرورت نخواهد داشت.

رییس شورای امر به معروف و نهی از منکر سازمان میراث فرهنگی کشور در خصوص راه اندازی پایگاه میراث فرهنگی در این شهر خاطر نشان کرد: راه اندازی پایگاه پژوهشی میراث فرهنگی نوش آباد و همچنین ثبت شهر زیرزمینی به عنوان یک اثر جهانی در دستور کار سازمان میراث فرهنگی است و پیشرفت خوبی هم دارد.

حسینی مکارم در پایان گفت: حل اختلاف هیأت امناهای زیارت گاه ها و میراث فرهنگی در مورد امامزاده های موجود در منطقه مستلزم هماهنگی سازمان های اوقاف و میراث فرهنگی است که در حال حاضر این موضوع در دست پیگیری سازمان میراث فرهنگی است.

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/01/01
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

برنامه و پروژه ها

 • آغاز عملیات عمرانی بلوک فرش کوچه شهروند 2

  آغاز عملیات عمرانی بلوک فرش کوچه شهروند 2

  آغاز عملیات عمرانی بلوک فرش کوچه شهروند 2

  مشاهده مقاله
 • ششمین مصاحبه مدیر روابط عمومی شهرداری با شهردار محترم شهر نوش آباد

  ششمین مصاحبه مدیر روابط عمومی شهرداری با شهردار محترم شهر نوش آباد

  ششمین مصاحبه مدیر روابط عمومی شهرداری با شهردار محترم شهر نوش آباد ‏ورودی شهر نوش آباد از کاشان ایمن می شود

  مشاهده مقاله
 • از سری برنامه های مناسبتی ایام الله دهه فجر ۹۹ تقدیر و تشکر از زحمات و خدمات رسانی شایان توجه رانندگان تاکسی خطی نوش آباد

  از سری برنامه های مناسبتی ایام الله دهه فجر ۹۹ تقدیر و تشکر از زحمات و خدمات رسانی شایان توجه رانندگان تاکسی خطی نوش آباد

  تقدیر و تشکر از زحمات و خدمات رسانی شایان توجه رانندگان تاکسی خطی نوش آباد و اهداء لوح تقدیر با حضور شهردار محترم،رییس محترم شورای اسلامی شهر ، مدیر خدمات شهری و مسئول حمل و نقل شهرداری.

  مشاهده مقاله
 • افتتاح پروژه عمرانی جدولگذاری و آسفالت معابرشهرک مسکونی حسن آباد بمناسبت ایام الله دهه فجر

  افتتاح پروژه عمرانی جدولگذاری و آسفالت معابرشهرک مسکونی حسن آباد بمناسبت ایام الله دهه فجر

  افتتاح پروژه عمرانی جدولگذاری و آسفالت معابرشهرک مسکونی حسن آباد بمناسبت ایام الله دهه فجر

  مشاهده مقاله
 • نصب سیستم جامع شهرسازی

  نصب سیستم جامع شهرسازی

  در راستای بروز نمودن سیستم های نرم افزاری شهرداری طی توافق با سازمان همیاری شهرداریهای استان اصفهان(همیارشهر)اقدام به نصب سیستم جامع شهرسازی بروز نمود در این خصوص خدمات شهرداری به شهروندان با سرعت بالاتر و دقت لازمه صورت می گیرد. شهردار نوش آباد اظهار داشت در راه تکریم ارباب رجوع از سه سال گذشته سیستم های نرم افزاری جدیدی به منظور ارتقاء وضعیت اداری شهرداری خریداری و نصب گردیده است و از کاربران تقاضای خدمات به موقع را در تحقق اهداف پیش رو نموده که اتلاف وقت و بروکراسی طولانی در امور اداری شهرداری یکی از نگرانیهای مجموعه بوده است؛امید است با اینگونه اقدمات در سالهای آتی شهرداری بصورت الکترونیک خدمات خود را سرعت بخشیده تا انتظارات شهروندان از این مجموعه خدماتی مرتفع گردد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه

ارسال خبرنامه به ایمیل شما

گالری تصاویر