تشکل های مردم نهاد، استفاده از حداکثر ظرفیت‌های اجتماعی است

تشکل های مردم نهاد، استفاده از حداکثر ظرفیت‌های اجتماعی است

خبرگزاری ایمنا: مدیرعامل انجمن دوستداران آثار تاریخی و مفاخر فرهنگی نوش آباد گفت: ایجاد اداره کل امور مجامع و تشکل های مردم نهاد در معاونت سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، کمک به توسعه و استفاده از حداکثر ظرفیت های اجتماعی است .
سیدجعفر فاطمی در گفتگو با خبرنگار ایمنا در کاشان افزود: تشکیل این اداره، نقش موثری در هدایت تشکل های مردم نهاد و راهکارهای همکاری با سازمان است که ناشی از اعتقاد مسوولان میراث فرهنگی کشور به کارکرد مثبت و موثر سازمان های مردم نهاد در حوزه های سه گانه این سازمان است.
وی اظهار داشت: سازمان های مردم نهاد به عنوان بخشی از افراد جامعه، تحقق مشارکت مردم را، برای رسیدن به هدف های مشترک با دولت در مسیر توسعه ایفا می کنند.
به گفته مدیرعامل انجمن دوستداران آثار تاریخی و مفاخر فرهنگی نوش آباد سازمان های مردم نهاد قادرند جایگزینی مناسب برای دولت ها در زمینه ارائه خدمات و اولویت هایی مانند، حمایت از کودکان، توسعه مشارکت ها، محیط زیست و گردشگری باشند بدون آنکه هزینه ای به دولت تحمیل کنند.
وی تصریح کرد: سازمان های مردم نهاد نقش اثر بخشی در جمع آوری و انعکاس بازخوردها درباره رویکردها، سیاست ها و برنامه ریزی ها ی سازمان های دولتی و بخش های حاکمیتی دارند. 
فاطمی گفت: به عنوان فردی که سابقه بیش از یک دهه، فعالیت در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری را داشته ام، امید بسیاری در این دولت برای فعالیت های این چنینی می بینم.
وی افزود: نشست مدیران ارشد سازمان میراث فرهنگی با انجمن های فعال در این حوزه که هفته گذشته در کاخ گلستان برگزار شد،می تواند نقطه شروعی برای تعمیق این همکاری ها باشد. 
مدیر عامل انجمن دوستداران آثار تاریخی و مفاخر فرهنگی نوش آباد  تصریح کرد: امید است با تداوم این نشست ها، شاهد ارتقاء جایگاه میراث فرهنگی در کشور باشیم و مسیر تقابل و محدودیت هایی که در صدد تضعیف، کنترل و انحلال اینگونه سازمان ها بود، برداشته شود.
شایان ذکر است، انجمن دوستداران آثار تاریخی و مفاخر فرهنگی نوش آباد، در سال ۱۳۸۳ با هدف شناسایی ظرفیت های گردشگری در این شهر تاریخی تشکیل شد و با برگزاری دوره های آموزشی و همایش های ملی و محلی، توانسته است نوش آباد را به عنوان یکی از پنج شهر نمونه تاریخی کشور معرفی کند.

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/01/01
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

برنامه و پروژه ها

 • از سری برنامه های مناسبتی ایام الله دهه فجر ۹۹ تقدیر و تشکر از زحمات و خدمات رسانی شایان توجه رانندگان تاکسی خطی نوش آباد

  از سری برنامه های مناسبتی ایام الله دهه فجر ۹۹ تقدیر و تشکر از زحمات و خدمات رسانی شایان توجه رانندگان تاکسی خطی نوش آباد

  تقدیر و تشکر از زحمات و خدمات رسانی شایان توجه رانندگان تاکسی خطی نوش آباد و اهداء لوح تقدیر با حضور شهردار محترم،رییس محترم شورای اسلامی شهر ، مدیر خدمات شهری و مسئول حمل و نقل شهرداری.

  مشاهده مقاله
 • افتتاح پروژه عمرانی جدولگذاری و آسفالت معابرشهرک مسکونی حسن آباد بمناسبت ایام الله دهه فجر

  افتتاح پروژه عمرانی جدولگذاری و آسفالت معابرشهرک مسکونی حسن آباد بمناسبت ایام الله دهه فجر

  افتتاح پروژه عمرانی جدولگذاری و آسفالت معابرشهرک مسکونی حسن آباد بمناسبت ایام الله دهه فجر

  مشاهده مقاله
 • نصب سیستم جامع شهرسازی

  نصب سیستم جامع شهرسازی

  در راستای بروز نمودن سیستم های نرم افزاری شهرداری طی توافق با سازمان همیاری شهرداریهای استان اصفهان(همیارشهر)اقدام به نصب سیستم جامع شهرسازی بروز نمود در این خصوص خدمات شهرداری به شهروندان با سرعت بالاتر و دقت لازمه صورت می گیرد. شهردار نوش آباد اظهار داشت در راه تکریم ارباب رجوع از سه سال گذشته سیستم های نرم افزاری جدیدی به منظور ارتقاء وضعیت اداری شهرداری خریداری و نصب گردیده است و از کاربران تقاضای خدمات به موقع را در تحقق اهداف پیش رو نموده که اتلاف وقت و بروکراسی طولانی در امور اداری شهرداری یکی از نگرانیهای مجموعه بوده است؛امید است با اینگونه اقدمات در سالهای آتی شهرداری بصورت الکترونیک خدمات خود را سرعت بخشیده تا انتظارات شهروندان از این مجموعه خدماتی مرتفع گردد.

  مشاهده مقاله
 • اتمام عملیات آسفالت اطراف میدان بسیج

  اتمام عملیات آسفالت اطراف میدان بسیج

  اتمام عملیات آسفالت اطراف میدان بسیج

  مشاهده مقاله
 • اتمام عملیات جدول گذاری خیابان شهید صفایی

  اتمام عملیات جدول گذاری خیابان شهید صفایی

  اتمام عملیات جدول گذاری خیابان شهید صفایی

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه

ارسال خبرنامه به ایمیل شما

گالری تصاویر