آغار فعالیت کار گروه بهداشت و سلامت در شورای اسلامی شهر نوش آباد

آغار فعالیت کار گروه بهداشت و سلامت در شورای اسلامی شهر نوش آباد

خبرگزاری ایمنا: رییس شورای اسلامی شهر نوش آباد گفت: رسیدگی به مسائل بهداشتی پیش از شیوع بیماری و ضرورت های درمانی، یکی از اولویت های مهم در برنامه ریزی های شهری در دنیای مدرن است که با این هدف، کارگروه بهداشت و سلامت در این شورا تشکیل شده است.
سیدحسین یدالهی در حاشیه کارگروه بهداشت شورای اسلامی شهر نوش آباد در گفتگو با خبرنگار ایمنا در کاشان، هدف از تشکیل این کارگروه را جلب مشارکت دستگاه های دولتی و شخصیت های حقیقی و حقوقی برای همگانی سازی آموزش های سلامت محور در سطح شهر عنوان کرد.
به گفته وی، بهبود وضعیت بهداشت عمومی، نیازمند برنامه ریزی است که آموزش و فرهنگ سازی، مهمترین اصلی است که با بهره گیری از آن می توان مشکلات موجود را حل و فصل کرد. 
رییس شورای اسلامی شهر نوش آباد اظهار داشت: اطلاع رسانی و بالابردن آگاهی عمومی شهروندان، در خصوص بهداشت به ویژه سلامت روان و مهارت های ارتباط و زندگی افراد جامعه می تواند بطور چشمگیری از تحمیل هزینه درمان بر خانواده ها و کشور جلوگیری کند.
وی تاکید کرد: شیوه های متنوع آموزش به گروه های هدف به ویژه جوانان و بانوان با استفاده از کارشناسان و متخصصان در مدارس و مساجد در زمینه بهبود وضعیت سلامت و بهداشت شهروندان در جامعه تاثیر بسزایی دارد.
یدالهی، با اشاره به نقش موثر سازمان های مردم نهاد گفت: بهره گیری از توان تشکل های مردمی در سطح شهر و اطلاع رسانی به موقع در خصوص شناخت مشکلات بهداشتی به ویژه بهداشت روان شهروندان، در کاهش بسیاری از آسیب های اجتماعی اثربخش خواهد بود.
عزیز اله جمالی رییس مرکز اورژانس شهید اخباری نوش آباد نیز گفت: در بحث همگانی کردن بهداشت و سلامت شهروندان باید با نگاهی همه جانبه نگر ، سه بخش سلامت روح، سلامت جسم و رفاه اجتماعی در جامعه امروزی مورد توجه قرار گیرد.
وی افزود: برای بهبود وضعیت بهداشت و درمان باید به مسائلی همچون رشد جمعیت جوان کشور، توجه به تحصیل و اشتغال، مسکن، ازدواج و بهداشت روانی مورد توجه جدی برنامه ریزان قرار بگیرد.
رییس مرکز اورژانس شهید اخباری نوش آباد تصریح کرد: برای تامین سلامت جامعه در هر سطحی که باشد، باید آموزش را سرلوحه برنامه و کار خود قرار دهیم چراکه هزینه پیشگیری و آموزش به نسبت بالایی کمتر از درمان است. 
وی در ادامه با انتقاد از کمبود امکانات اظهار داشت: برای تحقق برنامه های پیشگیری، امکانات فیزیکی و تجهیزات فنی از مهمترین نیازها برای اجرای آموزش است ولی اکنون با کمبود این تجهیزات روبرو هستیم.
علی اصغر شقایقی، شهردار نوش آباد  نیز در این گفتگو گفت: اجرای تبصره ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری ها، می تواند باعث تحول در زیباسازی فضای عمومی شهرها و تامین سلامت شهروندان شود که اجرای آن نیازمند همکاری همه افراد فعال در جامعه است.
وی با مثبت خواندن تشکیل کمیته سلامت در شورای اسلامی شهر نوش آباد افزود: شهرداری نوش آباد، با بهره گیری از توان واحد های مربوط در راستای وظایف قانونی خود، در بحث بهداشت و سلامت آمادگی همکاری برای اجرای مصوبات این کمیته را دارد.
شهردار نوش آباد با اشاره به متن بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری تصریح کرد: شهرداری مکلف است تا از ایجاد اماکنی که مخالف اصول بهداشت در شهر می شود، جلوگیری کند و در صورت نیاز آنها را به خارج از شهر انتقال دهد. 
وی تاکید کرد: این تبصره شامل ۲۸ بند است که حتی جلوگیری از تمامی مشاغل و کسب‌هایی که مزاحمت ،سر وصدا، دود و عفونت ایجادمی کند را شامل می شود و حدود اختیارات یا تکالیف قانونی شهرداری را نیز مشخص کرده است.

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/01/01
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

آخرین مقالات

برنامه و پروژه ها

 • هفتم مهرماه روز آتش نشانی و خدمات ایمنی را به همه قهرمانان بی ادعا تبریک عرض می نماییم.

  هفتم مهرماه روز آتش نشانی و خدمات ایمنی را به همه قهرمانان بی ادعا تبریک عرض می نماییم.

  #آتشنشانی وخدمات ایمنی 🔹به مناسبت ۷ مهر، روز ملی آتش نشانی و ایمنی حضور سرپرست محترم شهرداری ، مدیر خدمات شهری و اعضای محترم شورای اسلامی شهر نوش آباد در محل ایستگاه آتش نشانی شهر نوش آباد و تجلیل از آتش نشانان ۷مهرماه۱۴۰۰ #قهرمانان بی ادعا #قهرمانان_واقعی

  مشاهده مقاله
 • بازدید از پروژه عمرانی

  بازدید از پروژه عمرانی

  مشاهده مقاله
 • 🔹دعوت وحضورآقای حسن پور کارشناس ناظرپروژه‌های شهرستان کاشان وآران وبیدگل در ادراه کل راه وشهرسازی استان اصفهان پیرامون ادامه وتکمیل دهانه دوم پل خط راه آهن

  🔹دعوت وحضورآقای حسن پور کارشناس ناظرپروژه‌های شهرستان کاشان وآران وبیدگل در ادراه کل راه وشهرسازی استان اصفهان پیرامون ادامه وتکمیل دهانه دوم پل خط راه آهن

  🔹دعوت وحضورآقای حسن پور کارشناس ناظرپروژه‌های شهرستان کاشان وآران وبیدگل در ادراه کل راه وشهرسازی استان اصفهان پیرامون ادامه وتکمیل دهانه دوم پل خط راه آهن 🔺سه شنبه۱۴۰۰/۶/۱۶

  مشاهده مقاله
 • جلسه ونشست اعضاشورای شهر وسرپرست شهرداری بامهندس عصارزاده ریاست محترم اداره راه وشهرسازی شهرستان

  جلسه ونشست اعضاشورای شهر وسرپرست شهرداری بامهندس عصارزاده ریاست محترم اداره راه وشهرسازی شهرستان

  🔹جلسه ونشست اعضاشورای شهر وسرپرست شهرداری بامهندس عصارزاده ریاست محترم اداره راه وشهرسازی شهرستان درمحل دفترشورای اسلامی شهرنوش اباد پیرامون موضوعات: #پل دهانه دوم ریل راه آهن #مسکن_مهرنوش آباد #جاده_کنارگذر دوشنبه۱۵شهریور

  مشاهده مقاله
 • شروع لکه گیری آسفالت معابر و کوچه های سطح شهر

  شروع لکه گیری آسفالت معابر و کوچه های سطح شهر

  شروع لکه گیری آسفالت معابر و کوچه های سطح شهر بخصوص بافت قدیم و فرسوده با توجه برنامه و اولویت اجرا

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه

ارسال خبرنامه به ایمیل شما

گالری تصاویر