بحث و بررسی در خصوص مشکلات مهم شهر نوش آباد با حضور مسئولین

بحث و بررسی در خصوص مشکلات مهم شهر نوش آباد با حضور مسئولین

با حضور جمعی از مسئولین شهر و شهرستان مشکلات مهم شهر نوش آباد مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش اویی نیوز، در این جلسه که با حضور ، امام جمعه شهر نوش آباد، تیمسار منصوری نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل، شهردار نوش آباد، رییس و اعضای شورای اسلامی شهر، دبیر اصناف در مجلس شورای اسلامی، هیئت امنا شهرک صنعتی، ستاد اقامه نماز جمعه و اصحاب رسانه  در دفتر شورای اسلامی شهر نوش آباد برگزار شد.

امام جمعه شهر نوش آباد در این جلسه گفت: نوش آباد علی‌رغم قابلیت‌های فرهنگی، مذهبی و گردشگر پذیر بودن آن پس از گذشت بیش از سه دهه از انقلاب اسلامی همچنان از کمبودهای بسیاری در حوزه‌های مختلف رنج می‌برد.

حجه السلام و المسلمین سید حسین علوی در ادامه افزود: در حال حاضر دو مسئله مهمی که در شهر وجود دارد، تاسیس بخشداری نوش آباد که خواسته به حق مردم شهید پرور و ولایی نوش آباد است و موضوع دیگر حفظ و ارتقای دانشگاه پیام نور نوش آباد است که مسئولین باید به این دو موضوع توجه ویژه ای داشته باشند.

رییس شورای اسلامی شهر نوش آباد نیز در این جلسه به مشکلات مهم نوش آباد اشاره کرد و اظهار داشت: طی سال گذشته جاده نوش آباد به کاشان از سوی شهرداری نوش آباد چهار بانده شده و مقرر بوده که از خط راه آهن تا کاشان توسط شهرداری کاشان چهار بانده و آسفالت گردد که متاسفانه هنوز این امر محقق نشده است و همچنین نبود روشنایی در جاده و پل زیر گذر راه آهن نیز دارای مشکلاتی است که موجب نارضایتی مردم شده است.

سید حسین یدالهی در ادامه افزود: از دیگر مشکلات موجود عدم توجه به جاده ارتباطی روستاهای اطراف به مرکز شهرستان است چراکه با تسریع در امر راه اندازی و تسطیح این جاده مشکلات روستائیان به منظور رفت آمد تسهیل می یابد.

وی در ادامه به مشکلات دانشگاه نوش آباد اشاره داشت و خاطر نشان کرد: دانشگاه پیام نور نوش آباد در سال های اخیر در این شهر آغاز به کار نمود اما به دلیل کمبود امکانات و فضاهای آموزشی به مرز انحلال و تعطیلی رسیده ولی با تلاش و پیگیری و کمک های شورای اسلامی شهر از این اتفاق ناخوشایند جلوگیری بعمل آمده است اما مسئولین مربوطه باید به این امر توجه ویژه ای داشته باشند چرا که وجود دانشگاه در هر شهر باعث توسعه و رونق فرهنگی و اجتماعی می گردد.

ایشان در ارتباط با مشکلات شهر زیرزمینی نوش آباد و لزوم اجرای طرح فاضلاب شهری گفت: شهر زیرزمینی نوش آباد یکی از آثار ارزشمند ملی است و از آنجایی که در شرف ثبت جهانی قرار دارد توجه ویژه مسئولین را می طلبد چراکه ورود فاضلاب های منازل به بیشتر فضاهای این مجموعه تاریخی باعث تخریب روز افزون این اثر شده و نیاز مبرم به اجرای طرح سپتیک فاضلاب شهری دارد، این طرح به تصویب رسیده اما تاکنون اجرایی نشده است.

سید حسین یدالهی در ادامه افزود: شهر زیرزمینی از سال های ۸۱ الی ۸۳ به صورت اتفاقی کشف و در سال ۸۵ ثبت ملی شده ولی متاسفانه تاکنون فقط ۳۰۰ متر از این فضاها برای گردشگران قابل بازدید است چراکه این شهر بیش از ۴ کیلومتر وسعت دارد و در سه طبقه در سطح های مختلف به وجود آمده است، حال اگر کلیه این فضاهای معماری منحصر به فرد آماده بازدید شود با استقبال بی نظیر گردشگران داخلی و خارجی مواجه می گردد و همین امر در توسعه اشتغال و بهبود وضع معیشتی مردم تاثیر گذار است.

وی افزود: از دیگر مشکلات میتوان به بحث بهداشت و درمان اشاره کرد چرا که درمانگاه نوش آباد هنوز تکمیل نشده است و از سویی دیگر آمبولانس تازه خریداری شده ویژه این درمانگاه به شهر آران و بیدگل منتقل شده و تاکنون بازگردانده نشده و همین موضوع انتقال بیماران به بیمارستان های مجاور را با مشکلات زیادی مواجه کرده است.

رییس شورای اسلامی شهر نوش آباد در ارتباط به شهرک صنعتی این شهر عنوان کرد: از دیگر راه کارهایی که در زمینه اشتغال زایی و جذب سرمایه داران میتوان اتخاذ نمود بحث شهرک صنعتی نوش آباد است چراکه با تبدیل این شهرک به شهرک صنعتی یا منطقه صنعتی و در کنار آن حمایت نماینده مردم کاشان در مجلس شورای اسلامی از سرمایه گذاران و پیگیری برای اختصاص وام های بانکی به آنان موجب رونق چرخه اقتصادی شهر می گردد.

سید حسین یدالهی با گلایه از اجرای طرح ناموفق مسکن مهر در نوش آباد گفت: اجرای طرح مسکن مهر در این شهر از ابتدا با مشکلات زیادی روبرو بوده است و اکنون دو سال است که این طرح از سوی پیمانکار رها شده و کسی پاسخگوی آن نیست و از سویی دیگر مردم با مراجعه به مسئولین مربوطه خواستار توجه و رسیدگی به این موضوع هستند اما تاکنون توجهی به این امر نشده و همچنان مشکلات آن به قوت خود باقی است.

شهردار نوش آباد در ادامه این جلسه با اشاره به مشکلات موجود در شهرداری اشاره کرد و اظهار داشت: شهرداری نوش آباد از ابتدای فعالیت خود در سال ۸۰ تا کنون با مشکلات مالی و اقتصادی مواجه است و نبود نقدینگی و اعتبارات از مهمترین مسائل شهرداری است.

“علی اصغر شقایقی” گفت: پروژه های زیادی در دستور کار شهرداری قرار دارد اما بدلیل اعتبارات محدود به کندی پیش می رود در صورتی که ارتباط شهرداری با سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور مجددا برقرار شود میتوان اعتبارات مناسبی از این طریق برای شهر نوش آباد دریافت نمود.

به گزارش اویی نیوز، وی در ادامه افزود: شهر زیرزمینی نوش آباد نیز با اعتبارات و حمایت های ویژه سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در سالهای ابتدای کشف احیاء گردید و در حال حاضر نیز پیگیر اختصاص اعتبار برای این مجموعه منحصر به فرد هستیم تا با همکاری سازمان میراث فرهنگی سایر مسیرهای این مجموعه لایروبی و بازگشایی شود.

شهردار نوش آباد در خصوص خطر پذیری و مدیریت بحران شهر نوش آباد، اظهار داشت: شهر نوش آباد بدلیل قرار داشتن در سطح پایین تر از شهرهای مجاور با خطراتی همچون سیل و طغیان رودخانه ها مواجه است در گذشته نیز این مسئله خسارت هایی به شهروندان وارد کرده است و از سویی دیگر وجود دو رودخانه در دو طرف نوش آباد این مسئله را تشدید می کند و حریم این روخانه ها نیاز به استحکام بخشی دارد و در صورت اختصاص اعتبار مورد نیاز از سوی استانداری اصفهان و اداره کل حوادث غیر مترقبه می توان از خطرات و بلایای طبیعی جلوگیری نمود.

در ادامه این جلسه نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی به بحث و بررسی مشکلات شهر نوش آباد پرداخت و خاطر نشان کرد: هر برنامه یا خواسته هایی که جنبه قانونی داشته باشد را با حمایت ویژه ای دنبال می کنم و پیشنهاد من به مسئولین شهری این است که در حال حاضر توجه ویژه ای به شهرک صنعتی داشته باشند تا با مشارکت همدیگر بتوانیم مشکلات این شهرک را مرتفع نموده و در امر اشتغال زایی برای جوانان حرکتی انجام دهیم.

تیمسار منصوری گفت: بحث تاسیس بخشداری نوش آباد را خواسته است اما بدلیل تغییر دولت و استقرار مسئولین جدید در این موضوع مقداری زمان بر است اما این بحث را به جد دنبال می کنیم تا حصول نتیجه ای صورت گیرد.

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/01/01
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

برنامه و پروژه ها

 • هفتم مهرماه روز آتش نشانی و خدمات ایمنی را به همه قهرمانان بی ادعا تبریک عرض می نماییم.

  هفتم مهرماه روز آتش نشانی و خدمات ایمنی را به همه قهرمانان بی ادعا تبریک عرض می نماییم.

  #آتشنشانی وخدمات ایمنی 🔹به مناسبت ۷ مهر، روز ملی آتش نشانی و ایمنی حضور سرپرست محترم شهرداری ، مدیر خدمات شهری و اعضای محترم شورای اسلامی شهر نوش آباد در محل ایستگاه آتش نشانی شهر نوش آباد و تجلیل از آتش نشانان ۷مهرماه۱۴۰۰ #قهرمانان بی ادعا #قهرمانان_واقعی

  مشاهده مقاله
 • بازدید از پروژه عمرانی

  بازدید از پروژه عمرانی

  مشاهده مقاله
 • 🔹دعوت وحضورآقای حسن پور کارشناس ناظرپروژه‌های شهرستان کاشان وآران وبیدگل در ادراه کل راه وشهرسازی استان اصفهان پیرامون ادامه وتکمیل دهانه دوم پل خط راه آهن

  🔹دعوت وحضورآقای حسن پور کارشناس ناظرپروژه‌های شهرستان کاشان وآران وبیدگل در ادراه کل راه وشهرسازی استان اصفهان پیرامون ادامه وتکمیل دهانه دوم پل خط راه آهن

  🔹دعوت وحضورآقای حسن پور کارشناس ناظرپروژه‌های شهرستان کاشان وآران وبیدگل در ادراه کل راه وشهرسازی استان اصفهان پیرامون ادامه وتکمیل دهانه دوم پل خط راه آهن 🔺سه شنبه۱۴۰۰/۶/۱۶

  مشاهده مقاله
 • جلسه ونشست اعضاشورای شهر وسرپرست شهرداری بامهندس عصارزاده ریاست محترم اداره راه وشهرسازی شهرستان

  جلسه ونشست اعضاشورای شهر وسرپرست شهرداری بامهندس عصارزاده ریاست محترم اداره راه وشهرسازی شهرستان

  🔹جلسه ونشست اعضاشورای شهر وسرپرست شهرداری بامهندس عصارزاده ریاست محترم اداره راه وشهرسازی شهرستان درمحل دفترشورای اسلامی شهرنوش اباد پیرامون موضوعات: #پل دهانه دوم ریل راه آهن #مسکن_مهرنوش آباد #جاده_کنارگذر دوشنبه۱۵شهریور

  مشاهده مقاله
 • شروع لکه گیری آسفالت معابر و کوچه های سطح شهر

  شروع لکه گیری آسفالت معابر و کوچه های سطح شهر

  شروع لکه گیری آسفالت معابر و کوچه های سطح شهر بخصوص بافت قدیم و فرسوده با توجه برنامه و اولویت اجرا

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه

ارسال خبرنامه به ایمیل شما

گالری تصاویر