گزارش صد روزه دکتر حسینی مکارم

گزارش صد روزه دکتر حسینی مکارم

نوش آباد - اویی نیوز : معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور با اشاره به دستور رئیس جمهور در خصوص تدوین برنامه صد روزه دولت در بخش های مختلف، از تدوین و ارسال برنامه ۱۰۰ روزه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به ریاست جمهوری و کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی خبر داد.

«دکترسمیع الله حسینی مکارم» در تشریح تدوین این برنامه گفت: تدوین برنامه ۱۰۰ روزه سازمان میراث فرهنگی کشور در بدو ورود دکتر نجفی به این سازمان و با همکاری معاونین بخش های مختلف آغاز و در حال حاضر این برنامه تدوین و گزارش اقدامات انجام شده به ریاست جمهوری و کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ارسال شده است.

وی افزود: در این برنامه ابتدا وضعیت موجود سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در بخش های مختلف تبیین و سپس ماموریت های مهم این سازمان با توجه به اسناد بالا دستی برنامه ۱۰۰ روزه و نیز چشم انداز آینده سازمان میراث فرهنگی تدوین شده است.

به گفته وی در این برنامه تاکید شده است:”از آنجائی که میراث فرهنگی، ماهیت فرهنگی دارد بنابر این فرهنگ، محور همه فعالیت های این سازمان قرار خواهد گرفت.”

معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به تبیین وضع موجود سازمان اشاره کرد و افزود: این طور به نظر می رسد که با توجه به وضع موجود سازمان در بخش های مختلف باید درزمینه های گوناگون بیش از پیش کار شود چرا که وضع موجود مطلوب نیست.

وی ادامه داد: با توجه به انتظاراتی که مردم از دولت جدید و سازمان میراث فرهنگی دارند و نیز با توجه به انتظاری که مجموعه دولت و رئیس جمهور از این سازمان دارند طبیعی است که حساسیت انجام وظیفه در سازمان میراث فرهنگی افزایش یافته و باید با تلاش بیشتری کار کرد چرا که در حال حاضر میزان انتظاراتی که از این سازمان وجود دارد متناسب با امکانات موجود نیست.

وی گفت: در تهیه گزارش ۱۰۰ روزه اولین کاری که باید انجام می دادیم تبیین وضع موجود بود که انجام شد و سپس کنش ها و واکنش ها را تبیین و در نهایت تکالیف سازمان را در اسناد بالادستی استخراج و برنامه ۱۰۰ روزه را تدوین کردیم.

دکتر حسینی مکارم ادامه داد: با روی کار آمدن دولت جدید و سکانداری دکتر محمد علی نجفی در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به تبیین وضع سازمان در دولت قبل پرداخته شد که تغییرات مدیریتی مکرر بخصوص در ۴ سال گذشته، سیاست زدگی، ارائه آمارهای غیر واقعی، رفتار چالش برانگیز با رسانه ها،عدم تمرکز بر روی مسائل اصلی سازمان و … از مهمترین مشکلات سازمان میراث فرهنگی در زمان تهیه برنامه ۱۰۰ روزه بود .

حسینی مکارم سپس به تشریح وضعیت فعلی سازمان در حوزه های گوناگون پرداخت وگفت: در حال حاضر ۲ هزار و ۵۳ نفر به عنوان نیروی شاغل در ستاد سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فعالیت دارند؛ از این میان ۴۵۹ نفر رسمی و پیمانی و بقیه قرارداد کار معین و کار مشخص هستند.

وی با بیان اینکه ۴۲۰ نفر دارای مدرک تخصصی و یک هزار و ۶۳۳ نفر نیز دارای مدرک تحصیلی عمومی هستند خاطرنشان کرد:۵۰ درصد کارکنان سازمان دیپلم و زیر دیپلم هستند این در حالی است که با توجه به ماموریت ها، این سازمان نیاز به نیروهای تحصیل کرده و متخصص دارد.

به گفته حسینی مکارم، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در ستاد دارای ۹۵۳ پست سازمانی است اما تنها در ۵۰۰ پست سازمانی افراد مشخص شده اند.

معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی یادآور شد: تعداد یک هزار و ۷۳۴ نفر از کارکنان استانی نیز رسمی و ۴ هزار و ۹۶۹ نفر دیگر قراردادی هستند و ۳هزار و ۶۱۵ پست در استان ها داریم که به افراد سپرده شده است.

وی با قدردانی از سازمان مدیریت و برنامه ریزی به خاطر برگزاری جلسات متعدد با مدیران سازمان میراث فرهنگی ادامه داد: خوشبختانه در این خصوص و با هدف رفع مشکلات موجود جلسات متعددی با سازمان مدیریت و برنامه ریزی برگزار شد که این سازمان نیز با روی خوش و سعه صدر به بررسی مشکلات سازمان پرداخته و امیدواریم نتیجه این جلسات نتایج مثبتی همراه باشد.

وی در ادامه به وضعیت اعتبارات سازمان نیز اشاره کرد و افزود: متاسفانه در حال حاضر بدهی هایی به افراد و شرکت های مختلف وجود دارد که این بدهی ها یا از محل انجام پروژه های گوناگون توسط افراد وشرکت ها و یا از محل انجام همایش ها و ارائه خدمات توسط شرکت های مختلف به وجود آمده که دراین خصوص برنامه ریزی هایی انجام داده ایم و در صدد هستیم بدهی هایی که اسناد آن کامل است را پرداخت کنیم. در این میان اولویت با طلبکاران سال۹۲ است که اسناد آنها عاری از نقص باشد.

وی همچنین گفت: بودجه ای که به عنوان بودجه عمرانی (تملک دارایی سرمایه ای) برای سازمان میراث فرهنگی در نظر گرفته شده نسبت به اقداماتی که باید سازمان انجام دهد اندک به نظر می رسد و امیدواریم مساعدت هایی در این خصوص از سوی دولت صورت گیرد.

وی درادامه به وضعیت فضای اختصاص یافته به کارکنان سازمان میراث فرهنگی اشاره و تصریح کرد: بر اساس آنچه دولت مصوب کرده است نیاز به ۱۵ هزار متر مربع فضا داریم که درحال حاضر ۹ هزار و ۳۹ متر مربع فضا در اختیار سازمان میراث فرهنگی است.البته این میزان فضا بدون شک حداقل فضای مورد نیاز است.
وی گفت: در حوزه زیرساخت شبکه و مرکز داده های سازمان هم از نظر نیرو و هم از نظر اعتبارات دارای مشکلاتی هستیم، کما اینکه از ۴۰ نفر نیروی شاغل دراین حوزه ۳نفر رسمی و مابقی قراردادی هستند.
معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور با بیان اینکه تمامی این موارد در گزارش ۱۰۰ روزه تبیین و برای هرکدام ازآن ها راهکارهایی نیز ارائه شده است گفت: در خصوص مشکلات مرتبط با نیروی انسانی در صدد هستیم که از طریق برگزاری دوره های آموزشی و … وضعیت نیروها را ارتقاء ببخشیم .همچنین قصد داریم درتعامل با سازمان مدیریت و برنامه ریزی از طریق آزمون تا جایی که امکان داردنیروهای قرار دادی سازمان را استخدام و رسمی کنیم؛ ضمن اینکه در خصوص حقوق و دستمزد نیز به دنبال این هستیم که از بسترهای قانونی برای ترمیم حقوق و دستمزد کارکنان استفاده کنیم.
حسینی مکارم در ادامه به موضوع رفاه کارکنان سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اشاره کرد و گفت: در این خصوص مشکلات متعددی وجود دارد که در برنامه ۱۰۰ روزه ارائه شده به دولت راهکارهایی برای این موضوع نیز پیشنهاد شده است.
وی گفت: یکی از برنامه هایی که در خصوص رفاه کارکنان سازمان میراث فرهنگی به دنبال آن هستیم استفاده از اماکن اقامتی در طول سفر با تخفیف ویژه است به طوریکه کارکنان سازمان میراث فرهنگی در طول سفر تنها ۲۵ درصد هزینه سفر در محیط های اقامتی و … را پرداخت و مابقی از محل تخفیف و نیز پرداخت های سازمان برای مسافرت کارکنان پرداخت شود.
وی گفت: هم چنین در چهار نقطه تهران برای استفاده کارکنان از استخر و رستوران برنامه ریزی های خوبی انجام شده که اجرایی شدن این برنامه ها می تواند در بالابردن روحیه و ایجاد نشاط در کارکنان موثر باشد.
دکتر حسینی مکارم در پایان خاطر نشان کرد: کارکنان سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری جزو خدوم ترین و زحمت کش ترین نیروها هستند که تلاش برای بهبود شرایط فعالیت این افراد در این سازمان باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.
معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور از رئیس، معاونان، مشاوران و مدیران این سازمان برای مساعدت در تهیه برنامه ۱۰۰ روزه تشکروخاطر نشان کرد: در این خصوص سازمان مدیریت و برنامه ریزی و نیز اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی مساعدت های ارزشمندی با سازمان میراث فرهنگی کشور داشتند و از برنامه های سازمان حمایت کردند

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/01/01
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

آخرین مقالات

برنامه و پروژه ها

 • بازدید از پروژه عمرانی

  بازدید از پروژه عمرانی

  مشاهده مقاله
 • 🔹دعوت وحضورآقای حسن پور کارشناس ناظرپروژه‌های شهرستان کاشان وآران وبیدگل در ادراه کل راه وشهرسازی استان اصفهان پیرامون ادامه وتکمیل دهانه دوم پل خط راه آهن

  🔹دعوت وحضورآقای حسن پور کارشناس ناظرپروژه‌های شهرستان کاشان وآران وبیدگل در ادراه کل راه وشهرسازی استان اصفهان پیرامون ادامه وتکمیل دهانه دوم پل خط راه آهن

  🔹دعوت وحضورآقای حسن پور کارشناس ناظرپروژه‌های شهرستان کاشان وآران وبیدگل در ادراه کل راه وشهرسازی استان اصفهان پیرامون ادامه وتکمیل دهانه دوم پل خط راه آهن 🔺سه شنبه۱۴۰۰/۶/۱۶

  مشاهده مقاله
 • جلسه ونشست اعضاشورای شهر وسرپرست شهرداری بامهندس عصارزاده ریاست محترم اداره راه وشهرسازی شهرستان

  جلسه ونشست اعضاشورای شهر وسرپرست شهرداری بامهندس عصارزاده ریاست محترم اداره راه وشهرسازی شهرستان

  🔹جلسه ونشست اعضاشورای شهر وسرپرست شهرداری بامهندس عصارزاده ریاست محترم اداره راه وشهرسازی شهرستان درمحل دفترشورای اسلامی شهرنوش اباد پیرامون موضوعات: #پل دهانه دوم ریل راه آهن #مسکن_مهرنوش آباد #جاده_کنارگذر دوشنبه۱۵شهریور

  مشاهده مقاله
 • شروع لکه گیری آسفالت معابر و کوچه های سطح شهر

  شروع لکه گیری آسفالت معابر و کوچه های سطح شهر

  شروع لکه گیری آسفالت معابر و کوچه های سطح شهر بخصوص بافت قدیم و فرسوده با توجه برنامه و اولویت اجرا

  مشاهده مقاله
 • با پیگیری های شورای محترم اسلامی و به همت و همکاری شهرداری نوش آباد و اداره محترم برق شهرستان آران و بیدگل جابجائی و نصب سه اصله تیر برق واقع در معبر بلوار شهید حاج قاسم سلیمانی( محور کاشان -نوش آباد ) با هزینه ای بالغ بر ۱۵۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال انجام شد.

  با پیگیری های شورای محترم اسلامی و به همت و همکاری شهرداری نوش آباد و اداره محترم برق شهرستان آران و بیدگل جابجائی و نصب سه اصله تیر برق واقع در معبر بلوار شهید حاج قاسم سلیمانی( محور کاشان -نوش آباد ) با هزینه ای بالغ بر ۱۵۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال انجام شد.

  با پیگیری های شورای محترم اسلامی و به همت و همکاری شهرداری نوش آباد و اداره محترم برق شهرستان آران و بیدگل جابجائی و نصب سه اصله تیر برق واقع در معبر بلوار شهید حاج قاسم سلیمانی( محور کاشان -نوش آباد ) با هزینه ای بالغ بر ۱۵۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال انجام شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه

ارسال خبرنامه به ایمیل شما

گالری تصاویر