آموزش چهار رشته جديد در مركز فني حرفه اي نوش آباد

آموزش چهار رشته جديد در مركز فني حرفه اي نوش آباد

مفاد تفاهم‌نامه همکاری آموزشی جذب توریست بین مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اصفهان و شورای شهر نوش‌آباد به عنوان پایلوت کشوری با صدور مجوز آموزش چهار رشته در این شهر عملیاتی شد

مهران فرزین در حاشیه نشست با شورای شهر نوش‌آباد در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کاشان اظهار داشت: با صدور این مجوز چهار رشته عکاسی دیجیتال، راهنمای عمومی گردشگری، سفال‌گری و مدیر دفاتر خدمات گردشگری در مرکز فنی و حرفه‌ای شهری نوش‌آباد برای علاقه‌مندان به این رشته‌ها، آموزش داده می‌شود.

وی با اشاره پیشینه تاریخی و باستانی 7 هزار ساله نوش‌آباد به‌ویژه میراث معنوی مذهبی این شهر افزود: برای عملیاتی شدن مفاد این تفاهم‌نامه همکاری علاوه بر ایجاد زیرساخت‌های لازم در توسعه گردشگری نوش آباد شکوفایی اقتصادی این شهر نیز در سالی که توسط مقام معظم رهبری با عنوان «حماسه سیاسی حماسه اقتصادی» نامگذاری شده است محقق می‌شود.

به گفته وی، توسعه زیرساخت‌های گردشگری و فراهم کردن زمینه‌های لازم برای رفاه حال و رضایت گردشگران داخلی و خارجی که برای بازدید از جاذبه‌های طبیعی، فرهنگی و مذهبی آن به ویژه شهر زیرزمینی«اویی» و مشاهده آیین‌های عاشورایی روزهای هشتم تا دوازدهم محرم در این شهر سفر می‌کنند ضروری و مورد نیاز بود.

دبیر فراکسیون اصناف مجلس شورای اسلامی و مشاور اتاق اصناف کشور، آموزش را گزینه لازم در ایجاد زیرساخت‌های لازم برای جذب توریست دانست و گفت: از آنجا که متولی امر آموزش و کسب مهارت عملی این چهار رشته سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای به عنوان مرکز واجد شرایط دریافت تسهیلات خوداشتغالی و مشاغل خانگی است تاییدیه یا گواهینامه در پایان دوره به شرکت‌کنندگان اعطا می‌شود.

فرزین خاطرنشان کرد: اعطای پروانه مهارت برای شرکت‌کنندگان در این دوره‌های آموزشی یکی دیگر از محاسن این تفاهم‌نامه است که آنها می‌توانند با کسب این پروانه، بودجه تسهیلات خوداشتغالی و مشاغل خانگی را نیز دریافت کنند.

وی اقتصاد و اشتغال پایدار را در گرو آموزش دانست و گفت: با اجرای این تفاهم‌نامه آموزشی مربوط به بخش مهارت‌آموزی فنی و حرفه‌ای، خدمات صنفی در حوزه گردشگری مشاغل مناسب با این حوزه ایجاد می‌شود و تحول عظیمی در اقتصاد و شکوفایی اشتغالزایی این منطقه رخ می‌دهد.

به گفته وی، عملیاتی شدن این تفاهم‌نامه همکاری با مساعدت و حمایت اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اصفهان و  پیگیری‌های اعضای شورای شهر و انجمن دوستداران میراث فرهنگی نوش‌آباد محقق شد.

دبیر فراکسیون اصناف مجلس شورای اسلامی و مشاور اتاق اصناف کشور در پایان مطالبات مردم نوش‌آباد در پیگیری بخش شدن این شهر و مشکلات مربوط به احداث واحدهای مسکونی مهر را یادآور شد و عنوان کرد: این دو خواسته مردمی شهر نوش‌آباد در حال پیگیری است.

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/01/01
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

آخرین مقالات

برنامه و پروژه ها

 • بازدید از پروژه عمرانی

  بازدید از پروژه عمرانی

  مشاهده مقاله
 • 🔹دعوت وحضورآقای حسن پور کارشناس ناظرپروژه‌های شهرستان کاشان وآران وبیدگل در ادراه کل راه وشهرسازی استان اصفهان پیرامون ادامه وتکمیل دهانه دوم پل خط راه آهن

  🔹دعوت وحضورآقای حسن پور کارشناس ناظرپروژه‌های شهرستان کاشان وآران وبیدگل در ادراه کل راه وشهرسازی استان اصفهان پیرامون ادامه وتکمیل دهانه دوم پل خط راه آهن

  🔹دعوت وحضورآقای حسن پور کارشناس ناظرپروژه‌های شهرستان کاشان وآران وبیدگل در ادراه کل راه وشهرسازی استان اصفهان پیرامون ادامه وتکمیل دهانه دوم پل خط راه آهن 🔺سه شنبه۱۴۰۰/۶/۱۶

  مشاهده مقاله
 • جلسه ونشست اعضاشورای شهر وسرپرست شهرداری بامهندس عصارزاده ریاست محترم اداره راه وشهرسازی شهرستان

  جلسه ونشست اعضاشورای شهر وسرپرست شهرداری بامهندس عصارزاده ریاست محترم اداره راه وشهرسازی شهرستان

  🔹جلسه ونشست اعضاشورای شهر وسرپرست شهرداری بامهندس عصارزاده ریاست محترم اداره راه وشهرسازی شهرستان درمحل دفترشورای اسلامی شهرنوش اباد پیرامون موضوعات: #پل دهانه دوم ریل راه آهن #مسکن_مهرنوش آباد #جاده_کنارگذر دوشنبه۱۵شهریور

  مشاهده مقاله
 • شروع لکه گیری آسفالت معابر و کوچه های سطح شهر

  شروع لکه گیری آسفالت معابر و کوچه های سطح شهر

  شروع لکه گیری آسفالت معابر و کوچه های سطح شهر بخصوص بافت قدیم و فرسوده با توجه برنامه و اولویت اجرا

  مشاهده مقاله
 • با پیگیری های شورای محترم اسلامی و به همت و همکاری شهرداری نوش آباد و اداره محترم برق شهرستان آران و بیدگل جابجائی و نصب سه اصله تیر برق واقع در معبر بلوار شهید حاج قاسم سلیمانی( محور کاشان -نوش آباد ) با هزینه ای بالغ بر ۱۵۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال انجام شد.

  با پیگیری های شورای محترم اسلامی و به همت و همکاری شهرداری نوش آباد و اداره محترم برق شهرستان آران و بیدگل جابجائی و نصب سه اصله تیر برق واقع در معبر بلوار شهید حاج قاسم سلیمانی( محور کاشان -نوش آباد ) با هزینه ای بالغ بر ۱۵۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال انجام شد.

  با پیگیری های شورای محترم اسلامی و به همت و همکاری شهرداری نوش آباد و اداره محترم برق شهرستان آران و بیدگل جابجائی و نصب سه اصله تیر برق واقع در معبر بلوار شهید حاج قاسم سلیمانی( محور کاشان -نوش آباد ) با هزینه ای بالغ بر ۱۵۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال انجام شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه

ارسال خبرنامه به ایمیل شما

گالری تصاویر