آموزش چهار رشته جديد در مركز فني حرفه اي نوش آباد

آموزش چهار رشته جديد در مركز فني حرفه اي نوش آباد

مفاد تفاهم‌نامه همکاری آموزشی جذب توریست بین مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اصفهان و شورای شهر نوش‌آباد به عنوان پایلوت کشوری با صدور مجوز آموزش چهار رشته در این شهر عملیاتی شد

مهران فرزین در حاشیه نشست با شورای شهر نوش‌آباد در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کاشان اظهار داشت: با صدور این مجوز چهار رشته عکاسی دیجیتال، راهنمای عمومی گردشگری، سفال‌گری و مدیر دفاتر خدمات گردشگری در مرکز فنی و حرفه‌ای شهری نوش‌آباد برای علاقه‌مندان به این رشته‌ها، آموزش داده می‌شود.

وی با اشاره پیشینه تاریخی و باستانی 7 هزار ساله نوش‌آباد به‌ویژه میراث معنوی مذهبی این شهر افزود: برای عملیاتی شدن مفاد این تفاهم‌نامه همکاری علاوه بر ایجاد زیرساخت‌های لازم در توسعه گردشگری نوش آباد شکوفایی اقتصادی این شهر نیز در سالی که توسط مقام معظم رهبری با عنوان «حماسه سیاسی حماسه اقتصادی» نامگذاری شده است محقق می‌شود.

به گفته وی، توسعه زیرساخت‌های گردشگری و فراهم کردن زمینه‌های لازم برای رفاه حال و رضایت گردشگران داخلی و خارجی که برای بازدید از جاذبه‌های طبیعی، فرهنگی و مذهبی آن به ویژه شهر زیرزمینی«اویی» و مشاهده آیین‌های عاشورایی روزهای هشتم تا دوازدهم محرم در این شهر سفر می‌کنند ضروری و مورد نیاز بود.

دبیر فراکسیون اصناف مجلس شورای اسلامی و مشاور اتاق اصناف کشور، آموزش را گزینه لازم در ایجاد زیرساخت‌های لازم برای جذب توریست دانست و گفت: از آنجا که متولی امر آموزش و کسب مهارت عملی این چهار رشته سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای به عنوان مرکز واجد شرایط دریافت تسهیلات خوداشتغالی و مشاغل خانگی است تاییدیه یا گواهینامه در پایان دوره به شرکت‌کنندگان اعطا می‌شود.

فرزین خاطرنشان کرد: اعطای پروانه مهارت برای شرکت‌کنندگان در این دوره‌های آموزشی یکی دیگر از محاسن این تفاهم‌نامه است که آنها می‌توانند با کسب این پروانه، بودجه تسهیلات خوداشتغالی و مشاغل خانگی را نیز دریافت کنند.

وی اقتصاد و اشتغال پایدار را در گرو آموزش دانست و گفت: با اجرای این تفاهم‌نامه آموزشی مربوط به بخش مهارت‌آموزی فنی و حرفه‌ای، خدمات صنفی در حوزه گردشگری مشاغل مناسب با این حوزه ایجاد می‌شود و تحول عظیمی در اقتصاد و شکوفایی اشتغالزایی این منطقه رخ می‌دهد.

به گفته وی، عملیاتی شدن این تفاهم‌نامه همکاری با مساعدت و حمایت اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اصفهان و  پیگیری‌های اعضای شورای شهر و انجمن دوستداران میراث فرهنگی نوش‌آباد محقق شد.

دبیر فراکسیون اصناف مجلس شورای اسلامی و مشاور اتاق اصناف کشور در پایان مطالبات مردم نوش‌آباد در پیگیری بخش شدن این شهر و مشکلات مربوط به احداث واحدهای مسکونی مهر را یادآور شد و عنوان کرد: این دو خواسته مردمی شهر نوش‌آباد در حال پیگیری است.

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/01/01
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

برنامه و پروژه ها

 • آغاز عملیات عمرانی بلوک فرش کوچه شهروند 2

  آغاز عملیات عمرانی بلوک فرش کوچه شهروند 2

  آغاز عملیات عمرانی بلوک فرش کوچه شهروند 2

  مشاهده مقاله
 • ششمین مصاحبه مدیر روابط عمومی شهرداری با شهردار محترم شهر نوش آباد

  ششمین مصاحبه مدیر روابط عمومی شهرداری با شهردار محترم شهر نوش آباد

  ششمین مصاحبه مدیر روابط عمومی شهرداری با شهردار محترم شهر نوش آباد ‏ورودی شهر نوش آباد از کاشان ایمن می شود

  مشاهده مقاله
 • از سری برنامه های مناسبتی ایام الله دهه فجر ۹۹ تقدیر و تشکر از زحمات و خدمات رسانی شایان توجه رانندگان تاکسی خطی نوش آباد

  از سری برنامه های مناسبتی ایام الله دهه فجر ۹۹ تقدیر و تشکر از زحمات و خدمات رسانی شایان توجه رانندگان تاکسی خطی نوش آباد

  تقدیر و تشکر از زحمات و خدمات رسانی شایان توجه رانندگان تاکسی خطی نوش آباد و اهداء لوح تقدیر با حضور شهردار محترم،رییس محترم شورای اسلامی شهر ، مدیر خدمات شهری و مسئول حمل و نقل شهرداری.

  مشاهده مقاله
 • افتتاح پروژه عمرانی جدولگذاری و آسفالت معابرشهرک مسکونی حسن آباد بمناسبت ایام الله دهه فجر

  افتتاح پروژه عمرانی جدولگذاری و آسفالت معابرشهرک مسکونی حسن آباد بمناسبت ایام الله دهه فجر

  افتتاح پروژه عمرانی جدولگذاری و آسفالت معابرشهرک مسکونی حسن آباد بمناسبت ایام الله دهه فجر

  مشاهده مقاله
 • نصب سیستم جامع شهرسازی

  نصب سیستم جامع شهرسازی

  در راستای بروز نمودن سیستم های نرم افزاری شهرداری طی توافق با سازمان همیاری شهرداریهای استان اصفهان(همیارشهر)اقدام به نصب سیستم جامع شهرسازی بروز نمود در این خصوص خدمات شهرداری به شهروندان با سرعت بالاتر و دقت لازمه صورت می گیرد. شهردار نوش آباد اظهار داشت در راه تکریم ارباب رجوع از سه سال گذشته سیستم های نرم افزاری جدیدی به منظور ارتقاء وضعیت اداری شهرداری خریداری و نصب گردیده است و از کاربران تقاضای خدمات به موقع را در تحقق اهداف پیش رو نموده که اتلاف وقت و بروکراسی طولانی در امور اداری شهرداری یکی از نگرانیهای مجموعه بوده است؛امید است با اینگونه اقدمات در سالهای آتی شهرداری بصورت الکترونیک خدمات خود را سرعت بخشیده تا انتظارات شهروندان از این مجموعه خدماتی مرتفع گردد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه

ارسال خبرنامه به ایمیل شما

گالری تصاویر