میراث فرهنگی هویت مردم یک کشور است

 میراث فرهنگی هویت مردم یک کشور است

به گزارش ایرنا، ˈسمیع اله حسینی مکارمˈ روز جمعه در آیین یادمان ثبت معنوی آیین خیمه برداری نوش آباد اظهار داشت: برای حفظ میراث فرهنگی و هویت کشورمان باید آن را از آفات و آسیب ها حفظ کنیم.
وی افزود: امروز با پیشرفت علم و فناوری، جهانی سازی و جهانی شدن، میراث معنوی است که می تواند دوام و بقای هویت ملت ها را حفظ کند.
حسینی مکارم، میراث ناملموس را عنصر شناسایی اقوام و ملل مختلف خواند و اظهار داشت: حفظ و اشاعه میراث فرهنگی باعث می شود تا در جوامع مختلف، احترام متقابل تقویت شود، تعامل میان ملل صورت پذیرد و مهمتر از همه، صلح به عنوان یک ضرورت پایدار باقی بماند.
وی تاکید کرد: در دولت تدبیر و امید، سیاست های کلان سازمان میراث فرهنگی مبتنی بر کاهش تصدی گری دولت است تا مشارکت مردم برای حفظ و احیای میراث تاریخی کشور تقویت شود.
معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: منابع مالی دولت به اندازه ای نیست که بتواند برای حفظ آثار تاریخی و معنوی کشور کفایت کند و راه برون رفت از آن مراجعه به مردم و جذب مشارکت شهروندان است.
حسینی مکارم افزود: ایران نهمین رتبه میراث فرهنگی جهان را دارد اما در جذب گردشگر در رتبه نزدیک به 100 قرار دارد که این نشان دهنده عدم توانایی ما در استفاده از ظرفیت های کشور است.
وی، آیین سنتی مذهبی خیمه برداری نوش آباد یا ˈخیل عربˈ را نماد دین مداری ایرانیان پاک نهاد و نیک اندیش توصیف کرد که با استفاده از ظرفیت های هیات های مذهبی و سازمان های مردم نهاد این شهر سالانه بیش از 50 هزار گردشگر مذهبی را جلب می کند.
آیین خیمه برداری نوش آباد یا ˈخیل عربˈ یک آیین سنتی مذهبی است که عصر یازدهم محرم با حضور یک هزار هنرمند تعزیه در نوش آباد  برگزار می شوداین آیین به شماره 598 در فهرست معنوی کشور به ثبت رسیده است.

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/01/01
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

برنامه و پروژه ها

 • آغاز عملیات عمرانی بلوک فرش کوچه شهروند 2

  آغاز عملیات عمرانی بلوک فرش کوچه شهروند 2

  آغاز عملیات عمرانی بلوک فرش کوچه شهروند 2

  مشاهده مقاله
 • ششمین مصاحبه مدیر روابط عمومی شهرداری با شهردار محترم شهر نوش آباد

  ششمین مصاحبه مدیر روابط عمومی شهرداری با شهردار محترم شهر نوش آباد

  ششمین مصاحبه مدیر روابط عمومی شهرداری با شهردار محترم شهر نوش آباد ‏ورودی شهر نوش آباد از کاشان ایمن می شود

  مشاهده مقاله
 • از سری برنامه های مناسبتی ایام الله دهه فجر ۹۹ تقدیر و تشکر از زحمات و خدمات رسانی شایان توجه رانندگان تاکسی خطی نوش آباد

  از سری برنامه های مناسبتی ایام الله دهه فجر ۹۹ تقدیر و تشکر از زحمات و خدمات رسانی شایان توجه رانندگان تاکسی خطی نوش آباد

  تقدیر و تشکر از زحمات و خدمات رسانی شایان توجه رانندگان تاکسی خطی نوش آباد و اهداء لوح تقدیر با حضور شهردار محترم،رییس محترم شورای اسلامی شهر ، مدیر خدمات شهری و مسئول حمل و نقل شهرداری.

  مشاهده مقاله
 • افتتاح پروژه عمرانی جدولگذاری و آسفالت معابرشهرک مسکونی حسن آباد بمناسبت ایام الله دهه فجر

  افتتاح پروژه عمرانی جدولگذاری و آسفالت معابرشهرک مسکونی حسن آباد بمناسبت ایام الله دهه فجر

  افتتاح پروژه عمرانی جدولگذاری و آسفالت معابرشهرک مسکونی حسن آباد بمناسبت ایام الله دهه فجر

  مشاهده مقاله
 • نصب سیستم جامع شهرسازی

  نصب سیستم جامع شهرسازی

  در راستای بروز نمودن سیستم های نرم افزاری شهرداری طی توافق با سازمان همیاری شهرداریهای استان اصفهان(همیارشهر)اقدام به نصب سیستم جامع شهرسازی بروز نمود در این خصوص خدمات شهرداری به شهروندان با سرعت بالاتر و دقت لازمه صورت می گیرد. شهردار نوش آباد اظهار داشت در راه تکریم ارباب رجوع از سه سال گذشته سیستم های نرم افزاری جدیدی به منظور ارتقاء وضعیت اداری شهرداری خریداری و نصب گردیده است و از کاربران تقاضای خدمات به موقع را در تحقق اهداف پیش رو نموده که اتلاف وقت و بروکراسی طولانی در امور اداری شهرداری یکی از نگرانیهای مجموعه بوده است؛امید است با اینگونه اقدمات در سالهای آتی شهرداری بصورت الکترونیک خدمات خود را سرعت بخشیده تا انتظارات شهروندان از این مجموعه خدماتی مرتفع گردد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه

ارسال خبرنامه به ایمیل شما

گالری تصاویر