اولویت های شهرداری نوش آباد کاهش هزینه ها، اجرای طرح های عمرانی و پرداخت بدهی هاست

اولویت های شهرداری نوش آباد کاهش هزینه ها، اجرای طرح های عمرانی و پرداخت بدهی هاست

 مهندس علی اصغر شقایقی که به عنوان شهردار منتخب شورای اسلامی شهر دوره چهارم در نوش آباد انتخاب شده، پیش از این نیز یک دوره شهردار نوش آباد بوده است.خبرنگار همشهری به بهانه حضور مجدد وی در این شهر و به منظور آگهای از برنامه های وی برای اداره شهر تاریخی نوش اباد با وی گفتگویی را انجام داده است که در پی می آید.

- استراتژی شهرداری و شورای اسلامی شهر در دوره جدید برای مدیریت شهر تاریخی نوش آباد چیست؟

ما در این دوره امیدواریم با یک برنامه مدون و اجرایی بتوانیم بخشی از محرومیت های شهر در زمینه های امور عمرانی، رفاهی و فرهنگی اجتماعی را با همکاری و مساعدت همه مسئولین شهری و شهرستان رفع نماییم.

با توجه  به اینکه بالغ بر ۲۵ میلیارد ریال از دوره قبل شورای اسلامی و شهرداری دیون برای شهرداری باقی مانده است و بعضاً از طریق دادگستری اقدام شده به ناچار باید در سال آتی انجام تعهدات  مذکور را در بودجه سال ۹۳ مصوب و انشااله پرداخت نماییم، در حالی که کل بودجه شهرداری در سال ۹۲،  ۲۰ میلیارد ریال بوده است یعنی میزان بدهی از یکسال بودجه شهرداری فراتر است اما برای اینکه هم بتوانیم بدهی ها را پرداخت کنیم و هم با توجه به انتظار شهروندان بتوانیم نیازهای عمرانی رفاهی و فرهنگی شهر را برطرف نماییم حداقل برابر ۲۵ میلیارد ریال پروژه های عمرانی را در سال ۹۳ به مبلغ ۱۰ میلیارد ریال جهت هزینه های جاری شهرداری مورد توجه قرار داده ایم.

- برنامه های شهرداری برای سال آینده چیست؟

در آبان ماه تقاضایی از سوی شهرداری به شورای شهر ارسال گردیده که طرح های مورد نظر شورا را برای سال ۹۳ و تهیه و تنظیم بودجه به این شهرداری اعلام نمایند. جلسات مشترکی تشکیل شده بعضی از پروژه ها مشخص و بعضی در دست بررسی است آنچه مسلم است پروژه های نیمه کاره قبلی در اولویت اجراء قرار دارد، که مهمترین آنها که نهایی گردیده آزاد سازی خیابان های بزرگمهر، نیایش و ورقاده می باشد.

- میزان بودجه سال آینده چه مقدار و جهت گیری بودجه به چه سمتی است؟

کل بودجه سال ۱۳۹۳ مبلغ ۶۰ میلیارد ریال خواهد بود که پس از تصویب شورای اسلامی شهر و آنالیز میزان درآمد و هزینه ها در سال ۹۳ قابلیت اجرایی پیدا خواهد کرد. و جهت گیری آن به سمت کاهش هزینه های جاری و صرفه جویی و اجرای طرح های عمرانی و پرداخت بدهی های شهرداری است.

- مهمترین مشکلات شهرداری نوش آباد چیست؟

در حال حاضر مهمترین مشکلات، بحث بدهی شهرداری از سنوات قبل و رکود اقتصادی و عدم توجه وزارت کشور و سازمان امور مالیاتی به پرداخت عوارض قانونی و ارزش افزوده به شهرداری های با درآمد کم می باشد و نکته مهمی که شهرداریها باید به آن توجه نمایند جلب مشارکت خیرین برای طرح های شهری است که ما نیز تلاش داریم برنامه ریزی هایی را برای مشارکت  خیرین محترم در شهر نوش اباد داشته باشیم.

- شاخص پروژه های سال آینده شهرداری چیست؟

آزاد سازی خیابان ها، آسفالت معابر شهرک صنعتی، تکمیل پارک نرگس، پارک شقایق و پارک ساحلی، آسفالت معابر سطح شهر، توجه خاص به محوطه سازی داخل و خارج قلعه خشتی جهت بازدید گردشگران، بلوک فرش معابر، جدول گذاری مسیرهای اصلی خیابان ها، توسعه و اصلاح فضای سبز موجود، بهسازی و ایجاد فضای سبز در ۷ میدان شهر، انتقال ایستگاه تخلیه زباله و حذف آن، آزادسازی چند پلاک در بلوار کمربندی که جهت عابرین خطر جانی و مالی دارد، توسعه فضاهای ورزشی شهر، روشنایی بلوارهای نوش آباد به طرف کاشان و به طرف آران و بیدگل و جدول گذاری و آسفالت هر دو بلوار.

- با توجه به اینکه شهر زیرزمینی پتانسیل گردشگری منحصر به فردی برای نوش آباد است، شهرداری چه برنامه هایی در زمینه توسعه، نگهداری و معرفی شهرزیرزمینی دارد؟

شهر زیر زمینی از سرمایه های شهر نوش اباد است با توجه به همت و تلاش سالیان گذشته شهرداری، شوراهای اسلامی و اداره میراث فرهنگی شهرستان آران و بیدگل اقداماتی جهت بازدید گردشگران انجام شده ولی متاسفانه هنوز به عنوان یک شهر نتوانسته است فضاهای بیشتر خود را در معرض بازدید گردشگران قرار دهد، که در این خصوص با همت و تلاش مجموعه فوق و کمک موثر دوستداران و فعالان میراث فرهنگی نوش آباد بنا داریم تا نسبت تعبیه خروجی های وضعیت موجود و از طرفی توسعه شهر زیرزمینی اقدام نماییم که همیاری و کمک  وزارت کشور و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور را طلب می کند.

- با توجه به اینکه رویکرد عمده شهرداری های کشور به سمت فعالیت های فرهنگی و اجتماعی است، شهرداری نوش آباد در این زمینه چه برنامه هایی دارد؟

با توجه به اینکه تشکل های مردمی شهر نوش آباد در تمام زمینه های فرهنگی به ویژه آیین های سنتی، مذهبی و عاشورایی، تعزیه خوانی و برگزاری سمینارهای فرهنگی، موزه های سنتی فعال هستند در این زمینه خوشبختانه کمبودی در شهر احساس نمی شود و شهرداری خود را متعهد می داند که در برنامه های سال ۹۳ در خصوص امور فرهنگی درسطح شهر سهم ویژه ای در بودجه سال ۹۳ پیش بینی نماید.

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/01/01
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

برنامه و پروژه ها

 • آغاز عملیات عمرانی بلوک فرش کوچه شهروند 2

  آغاز عملیات عمرانی بلوک فرش کوچه شهروند 2

  آغاز عملیات عمرانی بلوک فرش کوچه شهروند 2

  مشاهده مقاله
 • ششمین مصاحبه مدیر روابط عمومی شهرداری با شهردار محترم شهر نوش آباد

  ششمین مصاحبه مدیر روابط عمومی شهرداری با شهردار محترم شهر نوش آباد

  ششمین مصاحبه مدیر روابط عمومی شهرداری با شهردار محترم شهر نوش آباد ‏ورودی شهر نوش آباد از کاشان ایمن می شود

  مشاهده مقاله
 • از سری برنامه های مناسبتی ایام الله دهه فجر ۹۹ تقدیر و تشکر از زحمات و خدمات رسانی شایان توجه رانندگان تاکسی خطی نوش آباد

  از سری برنامه های مناسبتی ایام الله دهه فجر ۹۹ تقدیر و تشکر از زحمات و خدمات رسانی شایان توجه رانندگان تاکسی خطی نوش آباد

  تقدیر و تشکر از زحمات و خدمات رسانی شایان توجه رانندگان تاکسی خطی نوش آباد و اهداء لوح تقدیر با حضور شهردار محترم،رییس محترم شورای اسلامی شهر ، مدیر خدمات شهری و مسئول حمل و نقل شهرداری.

  مشاهده مقاله
 • افتتاح پروژه عمرانی جدولگذاری و آسفالت معابرشهرک مسکونی حسن آباد بمناسبت ایام الله دهه فجر

  افتتاح پروژه عمرانی جدولگذاری و آسفالت معابرشهرک مسکونی حسن آباد بمناسبت ایام الله دهه فجر

  افتتاح پروژه عمرانی جدولگذاری و آسفالت معابرشهرک مسکونی حسن آباد بمناسبت ایام الله دهه فجر

  مشاهده مقاله
 • نصب سیستم جامع شهرسازی

  نصب سیستم جامع شهرسازی

  در راستای بروز نمودن سیستم های نرم افزاری شهرداری طی توافق با سازمان همیاری شهرداریهای استان اصفهان(همیارشهر)اقدام به نصب سیستم جامع شهرسازی بروز نمود در این خصوص خدمات شهرداری به شهروندان با سرعت بالاتر و دقت لازمه صورت می گیرد. شهردار نوش آباد اظهار داشت در راه تکریم ارباب رجوع از سه سال گذشته سیستم های نرم افزاری جدیدی به منظور ارتقاء وضعیت اداری شهرداری خریداری و نصب گردیده است و از کاربران تقاضای خدمات به موقع را در تحقق اهداف پیش رو نموده که اتلاف وقت و بروکراسی طولانی در امور اداری شهرداری یکی از نگرانیهای مجموعه بوده است؛امید است با اینگونه اقدمات در سالهای آتی شهرداری بصورت الکترونیک خدمات خود را سرعت بخشیده تا انتظارات شهروندان از این مجموعه خدماتی مرتفع گردد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه

ارسال خبرنامه به ایمیل شما

گالری تصاویر