خروجی شهرزیرزمینی نوش آباد آماده سازی می شود

خروجی شهرزیرزمینی نوش آباد آماده سازی می شود

نوش آباد – شهردار نوش آباد در حاشیه جلسه ساماندهی مجموعه شهرزیرزمینی از آماده سازی خروجی شهرزیرزمینی نوش آباد تا پایان امسال خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آباد،اویی نیوز، علی اصغر شقایقی اظهار داشت: خروجی های شهرزیرزمینی جهت دسترسی و بهره برداری بیشتر گردشگران در دستور کار شورای اسلامی شهر، شهرداری نوش آباد و اداره میراث فرهنگی شهرستان آران و بیدگل قرار گرفت.

وی افزود: در سال های گذشته محوطه ای جهت تعبیه خروجی شهرزیرزمینی توسط شهرداری خریداری شده بود که اکنون با ایجاد راه پله که با نظارت سازمان میراث فرهنگی ایجاد می شود مشکل اساسی شهرزیرزمینی که خروجی است مرتفع می شود و گردشگران به راحتی می توانند از شهرزیرزمینی بازدید بعمل آورند.

علی اصغر شقایقی در ارتباط با ایجاد خروجی و اتصال سایر مسیرهای شهرزیرزمینی اظهار داشت: شهر زیرزمینی نوش آباد یکی از آثار ارزشمند ملی است که قابلیت ثبت در فهرست میراث جهانی را دارد؛ ابعاد این مجموعه به بیش از 4 کیلومتر می رسد و در سطح های مختلف در سه طبقه ایجاد شده و گردشگرانی که به این شهر سفر می کنند تنها 300 متر از این فضاها را بازدید می کنند که پس از تعبیه خروجی ورودی دوم این شهر در نظر داریم برای ورودی اول آن خروجی تعبیه و ورودی سوم آنرا نیز آماده سازی کنیم.

سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان آران و بیدگل در ادامه این جلسه که به منظور رسیدگی و ساماندهی به مجموعه باستانی شهرزیرزمینی با حضور مهندس شقایقی شهردار نوش آباد و جواد نیک سرشت عضو و مسئول عمران شورای اسلامی شهرنوش آباد، برگزار شد، اظهار داشت: دو بحث اصلی ، ادامه ساماندهی محوطه سازی آب انبار چاله سی و ایجاد راه ارتباطی جهت خروجی شهر زیرزمینی در دستور کار مشترک شهرداری و سازمان میراث فرهنگی قرار گرفت.

عباس متولی در ادامه افزود: در پروژه اول در محوطه تاریخی آب انبار چاله سی که در سال 1390 توسط اداره میراث فرهنگی آران و بیدگل ساماندهی محوطه آب انبار با مبلغی برابر با 100,000,000 میلیون ريال آغاز شده بود مقرر گردید شهرداری برای تکمیل ساماندهی این محوطه اقدام نماید، اقداماتی از قبیل مرمت مصالح فرسوده و بندکشی داخل مخزن، اجرای دیوارکشی شبکه ای در محدوده مخزن آب انبار انجام گردید که بدلیل عدم وجود اعتبار این پروژه ناتمام مانده بود.

وی خاطر نشان کرد: در پروژه مرمت آب انبار چاله سی ادامه عملیات مربوط به آب انبار چاله سی و در پروژه دوم که ایجاد خروجی جهت تسهیل در رفت و آمد گردشگران است که طرح اجرایی این کار توسط مسئول باستان شناسی شهرزیرزمینی خانم ساروخانی آماده سازی شده توسط شهرداری نوش آباد انجام خواهد پذیرفت.

عباس متولی اظهار داشت: اجرای این طرح به دلیل استقبال بی نظیر گردشگران از مجموعه های باستانی شهر زیرزمینی نوش آباد صورت می گیرد، این پروژه توسط شهرداری نوش آباد اجرا و با نظارت سازمان میراث فرهنگی صورت می گیرد و تا پایان سال جاری به اتمام می رسد.

جلسه ساماندهی و برنامه ریزی جهت توسعه شهرزیرمینی با حضور سرپرست میراث فرهنگی شهرستان آران و بیدگل(عباس متولی)، شهردار نوش آباد (علی اصغر شقایقی)، مسئول باستان شناسی مجموعه شهرزیرزمینی (زهرا ساروخانی) وعضو و مسئول عمران شورای اسلامی شهر نوش آباد (جواد نیک سرشت) در محل شهرداری نوش آباد برگزار گردید. 

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/01/01
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

آخرین مقالات

برنامه و پروژه ها

 • بازدید از پروژه عمرانی

  بازدید از پروژه عمرانی

  مشاهده مقاله
 • 🔹دعوت وحضورآقای حسن پور کارشناس ناظرپروژه‌های شهرستان کاشان وآران وبیدگل در ادراه کل راه وشهرسازی استان اصفهان پیرامون ادامه وتکمیل دهانه دوم پل خط راه آهن

  🔹دعوت وحضورآقای حسن پور کارشناس ناظرپروژه‌های شهرستان کاشان وآران وبیدگل در ادراه کل راه وشهرسازی استان اصفهان پیرامون ادامه وتکمیل دهانه دوم پل خط راه آهن

  🔹دعوت وحضورآقای حسن پور کارشناس ناظرپروژه‌های شهرستان کاشان وآران وبیدگل در ادراه کل راه وشهرسازی استان اصفهان پیرامون ادامه وتکمیل دهانه دوم پل خط راه آهن 🔺سه شنبه۱۴۰۰/۶/۱۶

  مشاهده مقاله
 • جلسه ونشست اعضاشورای شهر وسرپرست شهرداری بامهندس عصارزاده ریاست محترم اداره راه وشهرسازی شهرستان

  جلسه ونشست اعضاشورای شهر وسرپرست شهرداری بامهندس عصارزاده ریاست محترم اداره راه وشهرسازی شهرستان

  🔹جلسه ونشست اعضاشورای شهر وسرپرست شهرداری بامهندس عصارزاده ریاست محترم اداره راه وشهرسازی شهرستان درمحل دفترشورای اسلامی شهرنوش اباد پیرامون موضوعات: #پل دهانه دوم ریل راه آهن #مسکن_مهرنوش آباد #جاده_کنارگذر دوشنبه۱۵شهریور

  مشاهده مقاله
 • شروع لکه گیری آسفالت معابر و کوچه های سطح شهر

  شروع لکه گیری آسفالت معابر و کوچه های سطح شهر

  شروع لکه گیری آسفالت معابر و کوچه های سطح شهر بخصوص بافت قدیم و فرسوده با توجه برنامه و اولویت اجرا

  مشاهده مقاله
 • با پیگیری های شورای محترم اسلامی و به همت و همکاری شهرداری نوش آباد و اداره محترم برق شهرستان آران و بیدگل جابجائی و نصب سه اصله تیر برق واقع در معبر بلوار شهید حاج قاسم سلیمانی( محور کاشان -نوش آباد ) با هزینه ای بالغ بر ۱۵۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال انجام شد.

  با پیگیری های شورای محترم اسلامی و به همت و همکاری شهرداری نوش آباد و اداره محترم برق شهرستان آران و بیدگل جابجائی و نصب سه اصله تیر برق واقع در معبر بلوار شهید حاج قاسم سلیمانی( محور کاشان -نوش آباد ) با هزینه ای بالغ بر ۱۵۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال انجام شد.

  با پیگیری های شورای محترم اسلامی و به همت و همکاری شهرداری نوش آباد و اداره محترم برق شهرستان آران و بیدگل جابجائی و نصب سه اصله تیر برق واقع در معبر بلوار شهید حاج قاسم سلیمانی( محور کاشان -نوش آباد ) با هزینه ای بالغ بر ۱۵۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال انجام شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه

ارسال خبرنامه به ایمیل شما

گالری تصاویر