نخستین جلسه کمیته بهداشت و سلامت در نوش آباد برگزار شد + گزارش تصویری

نخستین جلسه کمیته بهداشت و سلامت در نوش آباد برگزار شد + گزارش تصویری

 در راستای اجرای برنامه های بهداشتی و درمانی و توسعه شهر با حضور جمعی از مسئولین شهری نخستین جلسه کمیته بهداشت و سلامت در شهر نوش آباد برگزار گردید.

به گزارش اویی نیوز، رییس شورای اسلامی شهر نوش آباد در این جلسه اظهار داشت: در شهر ما رسیدگی به مسائل بهداشتی و درمانی یکی از اولویت های مهم شورا است و  بهبود وضعیت بهداشتی و رفع معضلاتی که در این مسیر وجود دارد نیاز به برنامه ریزی و آموزش دارد.

سید حسین یدالهی گفت: در حال حاضر مهمترین مشکلاتی که در مسیر توسعه بهداشت و سلامت وجود دارد می توان به مسائل بهداشتی، خانه های مخروبه در سطح شهر، فاضلاب ورودی به کوچه های شهر، حیوانات ولگرد، حیوانات و پرندگان خانگی و بیماری های واگیر دار و غیر واگیر دار اشاره داشت.

سید حسین مستوری، کارشناس بهداشت و بیماری های غیر واگیردار در این جلسه عنوان کرد: توجه به بحث آموزش همگانی یکی از مهمترین مسائل است و در ارتباط با ارتقای سطح آگاهی افراد باید با استفاده از رابطین بهداشتی این امر را محقق نمود.

وی در ادامه افزود: اکنون بهترین راه برای آموزش همگانی استفاده از مکان های عمومی مانند: مساجد، سالن اجتماعات، نماز جمعه، مدارس است که مردم حضور پررنگ تری در این مکان ها دارند و با استفاده از حداقل زمان ممکن بهترین اطلاعات را به مردم منتقل نمود.

مسئول بهداشت محیط و حراست شبکه بهداشت آران وبیدگل نیز در این جلسه اظهار داشت: توجه به سلامت و بهداشت محیط در بحث بازار روز یا دوشنبه بازار در نوش آباد باید مورد اهمیت قرار گیرد و حداقل با استفاده از روکش آسفالت یا سنگ فرش از انتقال بیماری ها به مواد مصرفی مردم جلوگیری شود.

قاسم قاسم زاده گفت: از جمله مسائلی که باید مورد اهمیت قرار گیرد جمع آوری زباله و نظافت خیابان ها، توجه ویژه به اتباع افغانی، بیماری های واگیر دارد، سالک، شپش، وبا و … که با برنامه ریزی میتوان این مسائل را به حداقل رساند.

شهردار نوش آباد در ادامه این جلسه با تقدیر از اعضای کمیته سلامت گفت: شهرداری نوش آباد به یک آمادگی کامل رسیده تا با بهره گیری از توان واحد های مربوطه خود در بحث بهداشت و سلامت اقدامات موثری انجام دهد.

علی اصغر شقایقی در ادامه افزود: شهرداری با استناد به تبصره ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری ها جهت ارتقای سطح بهداشت و سلامت شهروندان جامعه آماده هر گونه اقدام عملی در این زمینه است.

عضو شورای اسلامی شهر نوش آباد نیز در این جلسه عنوان کرد: بحث آموزش و فرهنگ سازی یکی از مهمترین اصل ها در جامعه کنونی است و با بهره گیری از آن میتوان مشکلات موجود را حل و فصل نمود.

ناصر محرابی مقدم افزود: آگاهی رساندن و بالابردن اطلاعات عمومی مردم در خصوص بیماری های واگیردار و غیر واگیر دار و بحث بهداشت و درمان و سلامت جامعه می تواند به طور چشمگیری از پیشرفت بیماری ها جلوگیری نماید.

وی در ادامه عنوان کرد: آموزش به گروه های هدف از طریق بروشورها، استندهای تبلیغاتی و استفاده از افراد متخصص در مدارس، مساجد و جلسات اختصاصی در ارتباط با گروه ها مانند: دانش آموزان، بانوان و… در این زمینه پیشگیری و بهبود وضعیت سلامت و بهداشت در جامعه تاثیر بسزایی دارد.

رییس مرکز بهداشتی و درمانی شهید اخباری نوش آباد با اشاره به بحث بهداشت و سلامت عنوان کرد: توجه به سه بخش سلامت روح، سلامت جسم و سلامت رفاه اجتماعی در جامعه امروزی باید مورد اهمیت قرار گیرد.

دکتر عزیز اله جمالی گفت: برای بهبود وضعیت بهداشتی و درمانی باید به مسائلی همچون  رشد جمعیت جوان کشور، توجه به تحصیل و اشتغال، مسکن و ازدواج (بهداشت روانی) مورد توجه باشد.

وی در ادامه افزود: ما باید آموزش را مهمترین مسئله و در سرلوحه کار خود قرار دهیم چراکه هزینه پیشگیری و آموزش همیشه کمتر از درمان آن است.

جمالی در ادامه با انتقاد از کمبود امکانات اظهار داشت:  برای تحقق این امر اختصاص امکانات فیزیکی و تجهیزات فنی از مهمترین نیازها برای اجرای آموزش است که برای هر چه بهتر صورت گرفتن و انجام دادن آن به این امکانات نیاز است ولی اکنون با کمبود این تجهیزات روبرو هستیم.

دکتر مرضیه اخباری، کارشناس واحد سلامت روانی و اجتماعی معاونت دانشگاه علوم پزشکی کاشان به نقش موثر سازمان های مردم نهاد در زمینه بهداشت و سلامت اشاره داشت و مطرح کرد: بهره گیری از توان تشکل های مردمی NGO  ها و تشکیل این نهادهای مردمی در سطح شهر و بررسی و شناخت مشکل های بهداشتی خصوصاً بهداشت روانی می تواند در کاهش آمشکلات نقش بسزایی داشته باشد.

وی در ادامه عنوان کرد: این تشکل ها با شناخت گروه های هدف ( مدارس، دانش آموزان، موتورسواران، اعتیاد) اقدامات مطلوبی در آموزش و پیشگیری داشته باشند.


مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/01/01
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

برنامه و پروژه ها

 • حضور جناب آقای دکتر عزیزی مدیر کل پایگاه های میراث فرهنگی کشور در محل پایگاه میراث فرهنگی نوش آباد و نشست صمیمانه با مسئولین شهر و گفتگو و تبادل نظر در خصوص آثار تاریخی، میراث فرهنگی و گردشگری شهر نوش آباد و تخصیص اعتبارات و بودجه لازم جهت ساماندهی، مرمت و بهره برداری از چندین پروژه میراثی

  حضور جناب آقای دکتر عزیزی مدیر کل پایگاه های میراث فرهنگی کشور در محل پایگاه میراث فرهنگی نوش آباد و نشست صمیمانه با مسئولین شهر و گفتگو و تبادل نظر در خصوص آثار تاریخی، میراث فرهنگی و گردشگری شهر نوش آباد و تخصیص اعتبارات و بودجه لازم جهت ساماندهی، مرمت و بهره برداری از چندین پروژه میراثی

  حضور جناب آقای دکتر عزیزی مدیر کل پایگاه های میراث فرهنگی کشور در محل پایگاه میراث فرهنگی نوش آباد و نشست صمیمانه با مسئولین شهر و گفتگو و تبادل نظر در خصوص آثار تاریخی، میراث فرهنگی و گردشگری شهر نوش آباد و تخصیص اعتبارات و بودجه لازم جهت ساماندهی، مرمت و بهره برداری از چندین پروژه میراثی 🔺دوشنبه دوازدهم خردادماه ۹۹ در محل سالن جلسات پایگاه میراث فرهنگی نوش آباد

  مشاهده مقاله
 • پیگیری شهردار محترم و شورای اسلامی شهر جهت رفع موارد ترافیکی بلوار ایثارگران،با حضور جناب آقای مهندس آقابیگی(معاون محترم فنی فرماندار) و جناب سرگرد نژاد حسینی رئیس پلیس محترم راهور شهرستان پنج شنبه مورخ ۹۹/۳/۸

  پیگیری شهردار محترم و شورای اسلامی شهر جهت رفع موارد ترافیکی بلوار ایثارگران،با حضور جناب آقای مهندس آقابیگی(معاون محترم فنی فرماندار) و جناب سرگرد نژاد حسینی رئیس پلیس محترم راهور شهرستان پنج شنبه مورخ ۹۹/۳/۸

  پیگیری شهردار محترم و شورای اسلامی شهر جهت رفع موارد ترافیکی بلوار ایثارگران،با حضور جناب آقای مهندس آقابیگی(معاون محترم فنی فرماندار) و جناب سرگرد نژاد حسینی رئیس پلیس محترم راهور شهرستان پنج شنبه مورخ ۹۹/۳/۸

  مشاهده مقاله
 • نشست مشترک میراث فرهنگی،شورا و شهرداری پیرامون هماهنگی جهت انجام پروژه های عمرانی شهر نوش آباد.  ۱۱ خرداد ۹۹

  نشست مشترک میراث فرهنگی،شورا و شهرداری پیرامون هماهنگی جهت انجام پروژه های عمرانی شهر نوش آباد. ۱۱ خرداد ۹۹

  نشست مشترک میراث فرهنگی،شورا و شهرداری پیرامون هماهنگی جهت انجام پروژه های عمرانی شهر نوش آباد. ۱۱ خرداد ۹۹

  مشاهده مقاله
 • شروع عملیات عمرانی سطح شهر با اجرای پروژه کانیوگذاری کوچه شهروند دوم

  شروع عملیات عمرانی سطح شهر با اجرای پروژه کانیوگذاری کوچه شهروند دوم

  شروع عملیات عمرانی با اجرای کانیوگذاری کوچه شهروند دوم ، واقع در بلوار شهید شمس آبادی روبروی شهرداری.... ۱۸ اردیبهشت ماه نود و نه

  مشاهده مقاله
 • بررسی مسائل و مشکلات امور ورزش نوش آباد و پیگیری جذب اعتبارات لازم به منظور ساخت خانه ورزش نوش آباد

  بررسی مسائل و مشکلات امور ورزش نوش آباد و پیگیری جذب اعتبارات لازم به منظور ساخت خانه ورزش نوش آباد

  نشست اعضای شورای شهر و شهردار نوش آباد با آقای فرد نژاد رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان، آقای فتاحی مدیر اداره جهاد کشاورزی شهرستان و آقای سجادی نماینده شورا در امور ورزش نوش آباد با موضوع بررسی مسائل و مشکلات امور ورزش نوش آباد و پیگیری جذب اعتبارات لازم به منظور ساخت خانه ورزش نوش آباد

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه

ارسال خبرنامه به ایمیل شما

گالری تصاویر