چهارمین مصاحبه مدیر روابط عمومی شهرداری نوش آباد با شهردار محترم

چهارمین مصاحبه مدیر روابط عمومی شهرداری نوش آباد با شهردار محترم

با سلام و احترام فرصت مغتنمی شد تا گفتگوی جدیدی داشته باشیم و آن هم پیرامون راههای مواصلاتی به شهر نوش آباد از جمله محور فیض آباد واقع در ضلع شمالی شهر نوش‌آباد دیدگاه ها و موارد زیادی در حول و حوش آن مطرح می‌شود می‌خواهیم از زبان شما نیز بشنویم و شهروندان از نظر جنابعالی اطلاع یابند.

۱-با توجه به مقدمه‌ای که عرض شد از نظر موقعیتی جاده معروف به فیض آباد در کدام حوزه واقع و آیا محل مذکور ارتباطی با شهرداری دارد یا خیر؟

پاسخ: موقعیت محل اشاره شده تا بقعه امام زاده سلیمانیه معروف به فیض‌آباد از پل رودخانه سوک چم که معروف به سوک چم شاخه تقی‌زاده است در حریم شهر نوش آباد واقع است به طوری که نقشه حریم شهر نوش آباد تا حدود ۸۰۰ متر بعد از زیارتگاه را در بر می‌گیرد و از محورجاده به عرض حدود 700 تا 800 متر طرفین جز طرح حریم شهر است و در حوزه نظارتی اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای است و از شهر نوش آباد تا محل بقعه حدود ۱۰ کیلومتر است.

2-گفته می‌شود در حدود ۲۰ سال قبل محور مذکور توسط جمعی از کشاورزان و مدیرعاملان مزارع آسفالت گردیده است و بعد از این مدت آیا اقدام جدیدی در برنامه کاری دستگاه‌های متولی می باشد؟

پاسخ: محور فیض آباد از قدیم الایام مسیر تردد کشاورزان و دامداران مزارع بوده و در حال حاضر بسیار پرتردد و با عرض کم آسفالت خطرآفرین شده اگر چنانچه وسائط نقلیه عبوری کشاورزان باشد خطر حادی وجود ندارد ولی ورود تریلرهای شرکت فولاد و وسایل حمل آجر از شهرک صنعتی فخاران فیض آباد مشکل را دو چندان نموده است به‌طوری که هنگام عبور از کنار یکدیگر و یا سبقت گیری اینگونه وسایل با توجه به عرض 5/5 متری آسفالت از شانه‌های جاده استفاده که سبب خالی شدن و خرد شدن لبه های جاده می‌گردد که در این خصوص شورای محترم اسلامی جلساتی داشته اند تا مشکلات تردد مرتفع گردد ولی تاکنون نتیجه مطلوبی حاصل نگردیده است در دوره چهارم شورای اسلامی شهر و مدیریت شهری تلاش شده است تا اقدامی جهت روکش آسفالت محل به خصوص سه کیلومتر انتهایی آن شود که سرانجام شهرداری موفق به تنظیم تفاهم نامه فی مابین اداره راه و شهرسازی وقت مبنی بر تحویل مقدار ۴۱۴ تن قیر برای ترمیم جاده شده است.

3-در صورت ممکن به تاریخ تفاهم‌نامه و ادامه روند آن اشاره  نمایید و اینکه چرا این تفاهم نامه با شهرداری تنظیم شده است مگر نفرمودید محورجز حوزه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای است؟

پاسخ: تفاهم‌نامه در فروردین سال ۱۳۹۶ به امضاء شهردار و رئیس اداره راه و شهرسازی وقت مطابق با صورتجلسه فی مابین راهداری ، راه و شهرسازی و شهرداری رسیده است. با پیگیری های شورای محترم و شهرداری در آذر ماه ۹۷ مقدار ۳۰۰ تن از قیر تفاهم نامه تحویل پیمانکار شهرداری جهت اجرا گردیده و مختصات عملیات اجرایی برای ۱۰ کیلومتر است و این میزان قیر مسیر ۱۰ کیلومتری را با عرض ۶ متر پوشش نمی‌دهد پیمانکار شهرداری طی ضمانتنامه ای متعهد به اجرا بوده و پیگیری‌های شهرداری طی دو سال گذشته به منظور تحویل ۱۱۴ تن قیر  باقیمانده در تفاهم‌نامه بی‌نتیجه مانده است.

4-شهردار محترم سوال اینجاست چنانچه شهرداری با میزان قیر در اختیار وارد اجرای پروژه شود و روکش آسفالت را به انجام رساند چه مشکلی سد راه شهرداری است؟

پاسخ: تنها بحث تامین قیر برای اجرا نیست بلکه هزینه‌های جانبی ، مصالح ، پخت ، حمل و پخش آسفالت نیز مطرح است به طوری که نزدیک به یک میلیارد و دویست میلیون تومان هزینه‌های اشاره شده می باشد که انتظار دارند شهرداری خارج محدوده شهر یعنی در حریم هزینه نماید ، نه این فعل قانونی است و نه در توان شهرداری است . شهرداری در حال حاضر واسطه اجراست و چنانچه این اعتبار در دست شهرداری می بود، معابر فرسوده بافت قدیم شهربازسازی و ترمیم می‌گردید.

5-بعضی از افراد اشاره دارند که شهرداری مقدار قیر اختصاصی را صرف پروژه های آسفالت شهر نموده ؛ این یک موضوع که  انتظار است به صراحت برای شهروندان محترم روشن بفرمایید و موضوع دیگر ،حرف آخر و تصمیم نهایی را بیان نمایید؟

پاسخ: مقدار قیر اختصاصی تا کنون نزد پیمانکار و حتی لیتری  از آن را شهرداری جهت پروژه های عمرانی خود مصرف ننموده است با جلسات مختلف با اتفاق اعضای محترم شورای اسلامی شهر نوش آباد در تهران با مسئولین و استان و همچنین در صحن شورا توانستیم موافقت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای را در خصوص همراهی جهت اجرای پروژه آسفالت محور حاصل نماییم. بدین ترتیب که چنانچه بخواهد تعریض مسیر انجام گیرد آزاد سازی و زیر سازی به عهده شهرداری و پخش بیس به عهده اداره کل راهداری ، مصالح آسفالت به عهده شهرداری و پخت، حمل و پخش آسفالت به عهده اداره کل راهداری که این تفاهم نامه از طریق شهرداری به امضا رسیده و مقرر است پس از امضای اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اجرایی گردد و به لحاظ اینکه موقعیت محل همانطور که اشاره شد در حریم شهر قرار دارد طی جلسه ای  به اتفاق اعضای محترم شورا در محل دفتر شرکت تعاونی فخاران منطقه صنعتی فیض آباد از آنان درخواست همراهی و کمک شد که این عزیزان نیز با آغوش باز پذیرفتند تا هنگام اجرا همکاری مالی بنمایند. امیدواریم اداره راهداری شهرستان  پیگیر موضوع  باشند و این عمل نیز محقق گردد.

دهم آذر ماه ۹۹

روابط عمومی
توسط: روابط عمومی 1399/09/10
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

آخرین مقالات

برنامه و پروژه ها

 • بازدید از پروژه عمرانی

  بازدید از پروژه عمرانی

  مشاهده مقاله
 • 🔹دعوت وحضورآقای حسن پور کارشناس ناظرپروژه‌های شهرستان کاشان وآران وبیدگل در ادراه کل راه وشهرسازی استان اصفهان پیرامون ادامه وتکمیل دهانه دوم پل خط راه آهن

  🔹دعوت وحضورآقای حسن پور کارشناس ناظرپروژه‌های شهرستان کاشان وآران وبیدگل در ادراه کل راه وشهرسازی استان اصفهان پیرامون ادامه وتکمیل دهانه دوم پل خط راه آهن

  🔹دعوت وحضورآقای حسن پور کارشناس ناظرپروژه‌های شهرستان کاشان وآران وبیدگل در ادراه کل راه وشهرسازی استان اصفهان پیرامون ادامه وتکمیل دهانه دوم پل خط راه آهن 🔺سه شنبه۱۴۰۰/۶/۱۶

  مشاهده مقاله
 • جلسه ونشست اعضاشورای شهر وسرپرست شهرداری بامهندس عصارزاده ریاست محترم اداره راه وشهرسازی شهرستان

  جلسه ونشست اعضاشورای شهر وسرپرست شهرداری بامهندس عصارزاده ریاست محترم اداره راه وشهرسازی شهرستان

  🔹جلسه ونشست اعضاشورای شهر وسرپرست شهرداری بامهندس عصارزاده ریاست محترم اداره راه وشهرسازی شهرستان درمحل دفترشورای اسلامی شهرنوش اباد پیرامون موضوعات: #پل دهانه دوم ریل راه آهن #مسکن_مهرنوش آباد #جاده_کنارگذر دوشنبه۱۵شهریور

  مشاهده مقاله
 • شروع لکه گیری آسفالت معابر و کوچه های سطح شهر

  شروع لکه گیری آسفالت معابر و کوچه های سطح شهر

  شروع لکه گیری آسفالت معابر و کوچه های سطح شهر بخصوص بافت قدیم و فرسوده با توجه برنامه و اولویت اجرا

  مشاهده مقاله
 • با پیگیری های شورای محترم اسلامی و به همت و همکاری شهرداری نوش آباد و اداره محترم برق شهرستان آران و بیدگل جابجائی و نصب سه اصله تیر برق واقع در معبر بلوار شهید حاج قاسم سلیمانی( محور کاشان -نوش آباد ) با هزینه ای بالغ بر ۱۵۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال انجام شد.

  با پیگیری های شورای محترم اسلامی و به همت و همکاری شهرداری نوش آباد و اداره محترم برق شهرستان آران و بیدگل جابجائی و نصب سه اصله تیر برق واقع در معبر بلوار شهید حاج قاسم سلیمانی( محور کاشان -نوش آباد ) با هزینه ای بالغ بر ۱۵۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال انجام شد.

  با پیگیری های شورای محترم اسلامی و به همت و همکاری شهرداری نوش آباد و اداره محترم برق شهرستان آران و بیدگل جابجائی و نصب سه اصله تیر برق واقع در معبر بلوار شهید حاج قاسم سلیمانی( محور کاشان -نوش آباد ) با هزینه ای بالغ بر ۱۵۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال انجام شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه

ارسال خبرنامه به ایمیل شما

گالری تصاویر