دومین مصاحبه واحد روابط عمومی شهرداری با شهردار محترم شهر تاریخی نوش آباد

دومین مصاحبه واحد روابط عمومی شهرداری با شهردار محترم شهر تاریخی نوش آباد

ضمن خداقوت به جنابعالی شهروندان سوالاتی مطرح می نمایند که نشان دهنده دغدغه آنان پیرامون انجام امور خدماتی و عمرانی شهرداریست و در این فرصت مناسب لازم است موضوع آسفالت شهرک مسکونی حسن آباد را مطرح نمائیم

1-آقای شهردار همانطور که مطلعید در شهرک حسن آباد جمعی از جوانان که بافت جدید از شهر را برای سکونت انتخاب و با اخذ وامهای مقاوم سازی و بعضا نیز با واگذاری املاک داخل بافت قدیم شهر در آنجا سکنا گزیده اند از شهرک حسن آباد بگویید.

پاسخ: در سال 85 شهرداری طی اقدامی با همکاری و همراهی کشاورزان مزرعه حسن آباد حدود 21 هکتار از اراضی شمال شهر را با توافق ابتدایی نسبت به اخذ موافقت کاربری مسکونی از کمیسیون ماده پنج شورای عالی شهرسازی و معماری اخذ نمود از حدود 670  پلاک مسکونی در محل تعداد 187 پلاک در سهم شهرداری و مابقی در سهم کشاورزان قرار گرفت و اقدامات اولیه زیرسازی معابر لوله گذاری آب و گاز و اجرای کابل تلفن و همچنین شبکه های برق از طریق شهرداری با همکاری دستگاه های اجرایی انجام شد.

2-سوال می نمایند شهرداری پس از اقداماتی اولیه که اشاره نمودید در دستور کار خود چه برنامه های اجرایی برای شهرک داشته است ؟

پاسخ: درسال 97 اقدامات عمرانی برای شهرک شروع گردید که در کام اول جدول گذاری خیابان مرکزی(نوروز)بود اما در گامهای بعدی که اجرای طرح میدان در دستور کار عمرانی شهرداری قرار داشت بعلت اعتراض بعضی از ساکنین بر تعریف عرض دور میدان و خیابان های بهار4 و بهار5 پروژه برای مدتی تعطیل شد و پس از کارشناسیها و جلسات کمیسیون عمران و رضایت ساکنین مجددا نسبت به اجرای میدان و خیابان های اشاره شده اقدام گردید و این تاخیر سبب کندی پیشرفت کار را در بر داشت.

3-شهروندان اذعان دارند که پس از عملیات جدول گذاری طی چندین مرحله زیرسازی خیابانها انجام گرفته و وعده آسفالت به آنان داده شده ولی عملا در شهرک بجز اقدامات اشاره شده فعالیت دیگری صورت نگرفته است.

پاسخ: آنچه که دیده می شود ظاهر و آنچه که شهرداری انجام داده طی دو مرحله از طریق پیمانکاران وعده آسفالت داده شده و حتی قرارداد با شهرداری داشته اند در مدت زمانی که بلوار شهیدان نیک سرشت(جانبازان) از طریق شرکت درم عملیات آسفالت داشت قرار بر این بود  که معابر اصلی شهرک نیز در ادامه و همزمان آسفالت شود ولی ریسک پیمانکار این بود با توجه به محدودیت و وضعیت نابسامان قیر و تهی بودن  انبار شرکت از قیر  ،  ادامه کار آسفالت ، شرکت را دچار مشکل خواهد ساخت و همین مسئله باعث تعطیل کار شد حال آنکه دستگاههای عمرانی  مشغول بکار زیرسازی از همان شرکت بودند.

4-مردم ساکن در شهرک پیش بینی می نمودند و یقین داشتند برای عید 99 قطعا معابر اصلی شهرک آسفالت و در سال 99 معابر فرعی در دستور کار شهرداری قرار خواهد گرفت پیش بینی جنابعالی چیست؟

پاسخ: آنچه که عزیزان شهروند پیش بینی نموده اند درست بوده و شهرداری نیز چنین برنامه ای را داشته است در سال 98 سهمیه قیر شهرداریها بصورت نقدی واریز گردید که این امر در تاریخ 20 اسفند ماه 98 محقق و وجهی بحساب شهرداری واریز که کفاف مقدار آسفالت مورد نیاز شهرک را نمی داد و در حد یک سوم هزینه های محاسبه شده بود و با پیمانکار دوم گفتگو و قراردادی تنظیم شد تا در پایان اسفند  این معظل بهداشتی از شهرک حسن آباد برداشته شود تعطیلی پی در پی کارخانه های آسفالت بعلت اشاعه ویروس کرونا نیز از طرفی دیگر مزید بر علت گردید و این اقدام محقق نشد و ما شرمنده شهروندان گردیدیم.

5-آقای شهردار سخن آخر برای شهروندان در شهرک حسن آباد

پاسخ: در دوره پنجم شوراها و مدیریت شهری جدید اقدامات صورت گرفته برای شهرک حسن آباد جدول گذاری های انجام شده بطول  3600 متر با هزینه ای بالغ بر 1/800/000/000 ریال در چهار خیابان و لوله گذاری آبیاری فضای سبز بطول 1300 متر با هزینه ای بالغ بر 1/000/000/000 ریال و زیرسازی معابر 14300 مترمربع با هزینه ای بالغ بر 5/800/000/000ریال می باشد واگذاری 3000 متر مربع زمین به اداره آموزش و پرورش شهرستان جهت احداث مجتمع فرهنگی و آموزشی سردار شهید سلیمانی به ارزش 20/000/000/000میلیارد ریال و در اختیار قرار دادن زمین و همکاری با اداره مخابرات بمنظور نصب دکل مخابراتی و رفع مشکل آنتن دهی همراه اول بوده است.

این نوید را به شهروندان محترم می دهیم که اولین اقدام آسفالت معابر اصلی در نوش آباد از شهرک حسن آباد شروع و معابر فرعی آن با خودیاری شهروندان در دستورکار شهرداریست.

روایط عمومی
توسط: روایط عمومی 1399/07/29
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

برنامه و پروژه ها

 • آغاز عملیات عمرانی بلوک فرش کوچه شهروند 2

  آغاز عملیات عمرانی بلوک فرش کوچه شهروند 2

  آغاز عملیات عمرانی بلوک فرش کوچه شهروند 2

  مشاهده مقاله
 • ششمین مصاحبه مدیر روابط عمومی شهرداری با شهردار محترم شهر نوش آباد

  ششمین مصاحبه مدیر روابط عمومی شهرداری با شهردار محترم شهر نوش آباد

  ششمین مصاحبه مدیر روابط عمومی شهرداری با شهردار محترم شهر نوش آباد ‏ورودی شهر نوش آباد از کاشان ایمن می شود

  مشاهده مقاله
 • از سری برنامه های مناسبتی ایام الله دهه فجر ۹۹ تقدیر و تشکر از زحمات و خدمات رسانی شایان توجه رانندگان تاکسی خطی نوش آباد

  از سری برنامه های مناسبتی ایام الله دهه فجر ۹۹ تقدیر و تشکر از زحمات و خدمات رسانی شایان توجه رانندگان تاکسی خطی نوش آباد

  تقدیر و تشکر از زحمات و خدمات رسانی شایان توجه رانندگان تاکسی خطی نوش آباد و اهداء لوح تقدیر با حضور شهردار محترم،رییس محترم شورای اسلامی شهر ، مدیر خدمات شهری و مسئول حمل و نقل شهرداری.

  مشاهده مقاله
 • افتتاح پروژه عمرانی جدولگذاری و آسفالت معابرشهرک مسکونی حسن آباد بمناسبت ایام الله دهه فجر

  افتتاح پروژه عمرانی جدولگذاری و آسفالت معابرشهرک مسکونی حسن آباد بمناسبت ایام الله دهه فجر

  افتتاح پروژه عمرانی جدولگذاری و آسفالت معابرشهرک مسکونی حسن آباد بمناسبت ایام الله دهه فجر

  مشاهده مقاله
 • نصب سیستم جامع شهرسازی

  نصب سیستم جامع شهرسازی

  در راستای بروز نمودن سیستم های نرم افزاری شهرداری طی توافق با سازمان همیاری شهرداریهای استان اصفهان(همیارشهر)اقدام به نصب سیستم جامع شهرسازی بروز نمود در این خصوص خدمات شهرداری به شهروندان با سرعت بالاتر و دقت لازمه صورت می گیرد. شهردار نوش آباد اظهار داشت در راه تکریم ارباب رجوع از سه سال گذشته سیستم های نرم افزاری جدیدی به منظور ارتقاء وضعیت اداری شهرداری خریداری و نصب گردیده است و از کاربران تقاضای خدمات به موقع را در تحقق اهداف پیش رو نموده که اتلاف وقت و بروکراسی طولانی در امور اداری شهرداری یکی از نگرانیهای مجموعه بوده است؛امید است با اینگونه اقدمات در سالهای آتی شهرداری بصورت الکترونیک خدمات خود را سرعت بخشیده تا انتظارات شهروندان از این مجموعه خدماتی مرتفع گردد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه

ارسال خبرنامه به ایمیل شما

گالری تصاویر