حضور جناب آقای دکتر عزیزی مدیر کل پایگاه های میراث فرهنگی کشور در محل پایگاه میراث فرهنگی نوش آباد و نشست صمیمانه با مسئولین شهر و گفتگو و تبادل نظر در خصوص آثار تاریخی، میراث فرهنگی و گردشگری شهر نوش آباد و تخصیص اعتبارات و بودجه لازم جهت ساماندهی، مرمت و بهره برداری از چندین پروژه میراثی

حضور جناب آقای دکتر عزیزی مدیر کل پایگاه های میراث فرهنگی کشور در محل پایگاه میراث فرهنگی نوش آباد و نشست صمیمانه با مسئولین شهر و گفتگو و تبادل نظر در خصوص آثار تاریخی، میراث فرهنگی و گردشگری شهر نوش آباد و تخصیص اعتبارات و بودجه لازم جهت ساماندهی، مرمت و بهره برداری از چندین پروژه میراثی

مدیرکل دفتر امور پایگاه‌های ثبت جهانی میراث فرهنگی کشور:
شورای راهبردی ضرورت پایگاه‌های پژوهشی میراث فرهنگی است .

🔹ایسنا/اصفهان مدیرکل دفتر امور پایگاه‌های ثبت جهانی سازمان میراث فرهنگی کشور، گفت: بافت تاریخی هر منطقه، بخشی از هویت کشور است که اگر نابود شود، بخشی از تاریخ و تمدن ما از بین خواهد رفت و باید با استفاده از ظرفیت تشکل‌های مردمی و شهروندان برای حفظ آن تلاش کنیم.

فرهاد عزیزی، در بازدید از پایگاه پژوهشی میراث فرهنگی نوش‌آباد اظهار کرد: باید با سازمان‌های مردمی و اداره‌هایی مثل شهرداری مذاکره کنیم تا بافت‌های تاریخی را احیا، مرمت و حفظ کنیم.

وی افزود: مشارکت تشکل‌های مردمی باعث می‌شود که نهادهای دولتی نیز اقدام به حرکت کرده و پاسخگو شوند. در هر گوشه ایران اگر تلاشی انجام شده با وجود کمبود اعتبار و بودجه دولتی، توان و اراده مردم قابل تحسین است.

به گزارش ایسنا، مدیرکل دفتر امور پایگاه‌های ثبت جهانی سازمان میراث فرهنگی کشور، تصریح کرد: مشکلات و کمبود اعتبار وجود دارد، اما اصل هر مدیریت، تدوین برنامه است که باید مورد توجه مدیران قرار بگیرد. وقتی طرح و برنامه خوب تعریف شود بودجه و اعتبار هم اختصاص پیدا می‌کند.

عزیزی تأکید کرد: بافت تاریخی نوش‌آباد بزرگ‌تر از یک پروژه است که متأسفانه این بافت و خانه‌های تاریخی در حال تخریب است، اگر این فضا احیا و مرمت شود یک بسته جالب گردشگری است.

مدیرکل دفتر امور پایگاه‌های ثبت جهانی سازمان میراث فرهنگی کشور، گفت: حفظ بافت نوش‌آباد، نیازمند یک برنامه اولویت‌بندی شده و هدفمند است. شورای راهبردی ضرورت پایگاه‌های پژوهشی میراث فرهنگی است تا بهترین راهکار و برنامه را تدوین و اجرا کند.

عزیزی افزود: در زمان شیوع ویروس کرونا با وجود همه محدودیت‌ها و مشکلات خاص آن، اما ثابت شد که گردشگری یک موضوع اثرگذار است و فرصتی است تا بتوانیم راهکارهای توسعه گردشگری را بهتر پیدا کنیم.

وی تأکید کرد: پایگاه‌های پژوهشی باید با مدیریت برنامه بتوانند نیازها و فرصت‌ها را مشخص کنند و بخش‌های مختلف را به کمک بگیرند. ضرورت‌ها باید شناسایی شده و بعد از اولویت‌بندی آن‌ها، مراحل انجام کار و مسیر حرکت تعیین شود.

عزیزی گفت: بافت تاریخی هر منطقه، سرمایه مردم و ارزش‌هایی است که نباید از بین برود. میراث فرهنگی منابعی است که اگر از بین رفت قابل بازسازی نیست.

همچنین مدیر پایگاه پژوهشی میراث فرهنگی نوش‌آباد، گفت: ابتدایی‌ترین موضوع یک پروژه علمی، خرد جمعی و حرکت بر اساس یک برنامه مشخص و هدفمند است. شهرداری‌ها اجازه ندهند که بافت تاریخی هر منطقه نابود شود.

رضا نوری شادمهانی، اظهار کرد: مجموعه باستانی شهر زیرزمینی نوش‌آباد، فرع بر اصل زندگی مردم است. در طرح‌های پژوهشی میراث فرهنگی و باستان‌شناسی، زندگی مردم نوش‌آباد و نمادهای این زندگی را نباید نادیده گرفت.

روابط عمومی
توسط: روابط عمومی 1399/03/19
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

برنامه و پروژه ها

 • هفتم مهرماه روز آتش نشانی و خدمات ایمنی را به همه قهرمانان بی ادعا تبریک عرض می نماییم.

  هفتم مهرماه روز آتش نشانی و خدمات ایمنی را به همه قهرمانان بی ادعا تبریک عرض می نماییم.

  #آتشنشانی وخدمات ایمنی 🔹به مناسبت ۷ مهر، روز ملی آتش نشانی و ایمنی حضور سرپرست محترم شهرداری ، مدیر خدمات شهری و اعضای محترم شورای اسلامی شهر نوش آباد در محل ایستگاه آتش نشانی شهر نوش آباد و تجلیل از آتش نشانان ۷مهرماه۱۴۰۰ #قهرمانان بی ادعا #قهرمانان_واقعی

  مشاهده مقاله
 • بازدید از پروژه عمرانی

  بازدید از پروژه عمرانی

  مشاهده مقاله
 • 🔹دعوت وحضورآقای حسن پور کارشناس ناظرپروژه‌های شهرستان کاشان وآران وبیدگل در ادراه کل راه وشهرسازی استان اصفهان پیرامون ادامه وتکمیل دهانه دوم پل خط راه آهن

  🔹دعوت وحضورآقای حسن پور کارشناس ناظرپروژه‌های شهرستان کاشان وآران وبیدگل در ادراه کل راه وشهرسازی استان اصفهان پیرامون ادامه وتکمیل دهانه دوم پل خط راه آهن

  🔹دعوت وحضورآقای حسن پور کارشناس ناظرپروژه‌های شهرستان کاشان وآران وبیدگل در ادراه کل راه وشهرسازی استان اصفهان پیرامون ادامه وتکمیل دهانه دوم پل خط راه آهن 🔺سه شنبه۱۴۰۰/۶/۱۶

  مشاهده مقاله
 • جلسه ونشست اعضاشورای شهر وسرپرست شهرداری بامهندس عصارزاده ریاست محترم اداره راه وشهرسازی شهرستان

  جلسه ونشست اعضاشورای شهر وسرپرست شهرداری بامهندس عصارزاده ریاست محترم اداره راه وشهرسازی شهرستان

  🔹جلسه ونشست اعضاشورای شهر وسرپرست شهرداری بامهندس عصارزاده ریاست محترم اداره راه وشهرسازی شهرستان درمحل دفترشورای اسلامی شهرنوش اباد پیرامون موضوعات: #پل دهانه دوم ریل راه آهن #مسکن_مهرنوش آباد #جاده_کنارگذر دوشنبه۱۵شهریور

  مشاهده مقاله
 • شروع لکه گیری آسفالت معابر و کوچه های سطح شهر

  شروع لکه گیری آسفالت معابر و کوچه های سطح شهر

  شروع لکه گیری آسفالت معابر و کوچه های سطح شهر بخصوص بافت قدیم و فرسوده با توجه برنامه و اولویت اجرا

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه

ارسال خبرنامه به ایمیل شما

گالری تصاویر