اولین جشنواره گل و گلاب در شهر نوش آباد برگزار شد ( گزارش تصویری)

اولین جشنواره گل و گلاب در شهر نوش آباد برگزار شد ( گزارش تصویری)

اولین جشنواره گل و گلاب در شهر نوش آباد برگزار شد

به گزارش روابط عمومی شهرداری ریاست شورای اسلامی شهر افزود :اولین جشنواره گل و گلاب همزمان با برداشت گل محمدی در جنب امام زاده سلیمانیه فیض آباد و محوطه تاریخی ایلخانی در کویر نوش آباد  با هدف معرفی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های شهرتاریخی نوش آباد در حوزه گل و گلاب به سراسر کشوردراین شهر برگزار شد.

  رافعی افزود : بیش از 30 هکتار کشت گل محمدی در شهر نوش آباد وجود داردکه سالانه با توجه به کم آب بودن این منطقه و تغییر الگوی کشت این رقم رو به افزایش است. ایشان در ادامه گفت هفت کارگاه  گلاب گیری در  شهرمشغول به کار می باشند و تعداد قابل توجهی از مردم در این صنعت به فعالیت میپردازند.

ابولفضل رافعی اظهار داشت: نکته قابل توجه این است که گل محمدی در شهر نوش آباد 20روز زوتر از سایر مناطق کاشان بدست می آید و با توجه به کویری بودن منطقه و آفتابی که به گلها می تابد عطر و بوی گل محمدی شهر نوش آباد نسبت به سایر مناطق کوهپایه کاشان بیشترو بهتر است.

ایشان درپایان افزودند: شهرنوش آباد با داشتن ظرفیت‌های فراوان  و با توجه به شهر زیر زمینی ، کویر بکر منطقه ، وجود 30 قلعه در اطراف این شهر و تعداد زیادی از خانه های بوم گردی جهت اسکان مسافران  باعث حضور گردشگران خارجی و داخلی زیادی در این شهر شده که میتواند زمینه ساز تولید و اشتغال بسیار زیادی شود و ما تلاش می‌کنیم تا کارگاه‌های عرقیات را صنعتی و توسعه دهیم تا بتوانیم زمینه فرآوری گل را فراهم کنیم.

لازم به ذکر است برپایی اولین جشنواره گل و گلاب شهر نوش آباد با همکاریه جمعی از سرمایه گذاران در این صنعت و باغداران گل برگزار شد. 

روابط عمومی
توسط: روابط عمومی 1398/02/09
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

برنامه و پروژه ها

 • از سری برنامه های مناسبتی ایام الله دهه فجر ۹۹ تقدیر و تشکر از زحمات و خدمات رسانی شایان توجه رانندگان تاکسی خطی نوش آباد

  از سری برنامه های مناسبتی ایام الله دهه فجر ۹۹ تقدیر و تشکر از زحمات و خدمات رسانی شایان توجه رانندگان تاکسی خطی نوش آباد

  تقدیر و تشکر از زحمات و خدمات رسانی شایان توجه رانندگان تاکسی خطی نوش آباد و اهداء لوح تقدیر با حضور شهردار محترم،رییس محترم شورای اسلامی شهر ، مدیر خدمات شهری و مسئول حمل و نقل شهرداری.

  مشاهده مقاله
 • افتتاح پروژه عمرانی جدولگذاری و آسفالت معابرشهرک مسکونی حسن آباد بمناسبت ایام الله دهه فجر

  افتتاح پروژه عمرانی جدولگذاری و آسفالت معابرشهرک مسکونی حسن آباد بمناسبت ایام الله دهه فجر

  افتتاح پروژه عمرانی جدولگذاری و آسفالت معابرشهرک مسکونی حسن آباد بمناسبت ایام الله دهه فجر

  مشاهده مقاله
 • نصب سیستم جامع شهرسازی

  نصب سیستم جامع شهرسازی

  در راستای بروز نمودن سیستم های نرم افزاری شهرداری طی توافق با سازمان همیاری شهرداریهای استان اصفهان(همیارشهر)اقدام به نصب سیستم جامع شهرسازی بروز نمود در این خصوص خدمات شهرداری به شهروندان با سرعت بالاتر و دقت لازمه صورت می گیرد. شهردار نوش آباد اظهار داشت در راه تکریم ارباب رجوع از سه سال گذشته سیستم های نرم افزاری جدیدی به منظور ارتقاء وضعیت اداری شهرداری خریداری و نصب گردیده است و از کاربران تقاضای خدمات به موقع را در تحقق اهداف پیش رو نموده که اتلاف وقت و بروکراسی طولانی در امور اداری شهرداری یکی از نگرانیهای مجموعه بوده است؛امید است با اینگونه اقدمات در سالهای آتی شهرداری بصورت الکترونیک خدمات خود را سرعت بخشیده تا انتظارات شهروندان از این مجموعه خدماتی مرتفع گردد.

  مشاهده مقاله
 • اتمام عملیات آسفالت اطراف میدان بسیج

  اتمام عملیات آسفالت اطراف میدان بسیج

  اتمام عملیات آسفالت اطراف میدان بسیج

  مشاهده مقاله
 • اتمام عملیات جدول گذاری خیابان شهید صفایی

  اتمام عملیات جدول گذاری خیابان شهید صفایی

  اتمام عملیات جدول گذاری خیابان شهید صفایی

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه

ارسال خبرنامه به ایمیل شما

گالری تصاویر