برای ثبت شهر زیرزمینی نوش آباد در میراث جهانی تلاش کنیم

برای ثبت شهر زیرزمینی نوش آباد در میراث جهانی تلاش کنیم

برای ثبت شهر زیرزمینی نوش آباد در میراث جهانی تلاش کنیم

 فرماندار آران و بیدگل گفت: برای ایجاد درآمد پایدار، صنعت گردشگری یکی از بهترین موضوعات در سال رونق تولید پیش بینی راهکارهای اشتغالزایی است.

به گزارش ایسنا- منطقه اصفهان در کاشان اسماعیل بایبوردی در آیین روز نوش آباد، اظهار کرد: نقشه دشمنان ایجاد محدودیت برای معیشت و اقتصاد مردم است که با تدبیر رهبر انقلاب و رئیس جمهوری، این رویا نقش بر آب خواهد شد.

وی افزود:  نوش آباد به واسطه مردم باهوش آن در ساخت شهر زیرزمینی به جهان معرفی شده است. شهری که نماد حیات است و مردم برای نجات جان خود آن را ساختند. نماد فرهنگ و تمدن ایرانیان است که به عنوان بزرگترین معماری دستکند جهان باید قدر آن را بدانیم .

وی تصریح کرد: شهر زیر زمینی نوش‌آباد محدود به یک منطقه نیست بلکه یک اثر متعلق به ایران و تمام جهان است که مسوولیت سنگینی برای حفظ آن داریم. باید با استفاده از مدیریت دانش‌بنیان باید برای جذب گردشگران برنامه‌ریزی کنیم.

فرماندار آران و بیدگل با بیان اینکه گردشگری سومین صنعت جهانی است، تصریح کرد: بر اساس اعلام سازمان جهانی جهانگردی هر گردشگر خارجی با ورود به کشور مقصد ۱۷۰۰ دلار آورده ارزی دارد در حالی که هر بشکه نفت تنها ۶۵ دلار آورده دارد.

وی تاکید کرد: اگر می‌خواهیم حال مردم خوب شود، باید حال میراث فرهنگی خوب شود، حال گردشگران خوب شود و خدمات دانش‌بنیان به آنها عرضه کنیم. سیاست دولت تدبیر و امید، دخالت حداقلی در مدیریت صنعت گردشگری و حمایت و نظارت حداکثر مبتنی بر رعایت تعالیم دینی و اخلاقی است.

بایبوردی خاطرنشان: انتظار است که اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان برای ثبت شهر زیرزمینی نوش آباد در فهرست میراث جهانی تلاش کنند تا امکان حضور گردشگران خارجی بیش از پیش فراهم شود.

به گزارش ایسنا، آیین روز نوش آباد، دومین جمعه فروردین هر سال، با هدف سیاسگذاری و برنامه ریزی توسعه این شهر با حضور کارشناسان بومی برگزار می شود.

 

رولبط عمومی
توسط: رولبط عمومی 1398/01/11
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

برنامه و پروژه ها

 • آغاز عملیات عمرانی بلوک فرش کوچه شهروند 2

  آغاز عملیات عمرانی بلوک فرش کوچه شهروند 2

  آغاز عملیات عمرانی بلوک فرش کوچه شهروند 2

  مشاهده مقاله
 • ششمین مصاحبه مدیر روابط عمومی شهرداری با شهردار محترم شهر نوش آباد

  ششمین مصاحبه مدیر روابط عمومی شهرداری با شهردار محترم شهر نوش آباد

  ششمین مصاحبه مدیر روابط عمومی شهرداری با شهردار محترم شهر نوش آباد ‏ورودی شهر نوش آباد از کاشان ایمن می شود

  مشاهده مقاله
 • از سری برنامه های مناسبتی ایام الله دهه فجر ۹۹ تقدیر و تشکر از زحمات و خدمات رسانی شایان توجه رانندگان تاکسی خطی نوش آباد

  از سری برنامه های مناسبتی ایام الله دهه فجر ۹۹ تقدیر و تشکر از زحمات و خدمات رسانی شایان توجه رانندگان تاکسی خطی نوش آباد

  تقدیر و تشکر از زحمات و خدمات رسانی شایان توجه رانندگان تاکسی خطی نوش آباد و اهداء لوح تقدیر با حضور شهردار محترم،رییس محترم شورای اسلامی شهر ، مدیر خدمات شهری و مسئول حمل و نقل شهرداری.

  مشاهده مقاله
 • افتتاح پروژه عمرانی جدولگذاری و آسفالت معابرشهرک مسکونی حسن آباد بمناسبت ایام الله دهه فجر

  افتتاح پروژه عمرانی جدولگذاری و آسفالت معابرشهرک مسکونی حسن آباد بمناسبت ایام الله دهه فجر

  افتتاح پروژه عمرانی جدولگذاری و آسفالت معابرشهرک مسکونی حسن آباد بمناسبت ایام الله دهه فجر

  مشاهده مقاله
 • نصب سیستم جامع شهرسازی

  نصب سیستم جامع شهرسازی

  در راستای بروز نمودن سیستم های نرم افزاری شهرداری طی توافق با سازمان همیاری شهرداریهای استان اصفهان(همیارشهر)اقدام به نصب سیستم جامع شهرسازی بروز نمود در این خصوص خدمات شهرداری به شهروندان با سرعت بالاتر و دقت لازمه صورت می گیرد. شهردار نوش آباد اظهار داشت در راه تکریم ارباب رجوع از سه سال گذشته سیستم های نرم افزاری جدیدی به منظور ارتقاء وضعیت اداری شهرداری خریداری و نصب گردیده است و از کاربران تقاضای خدمات به موقع را در تحقق اهداف پیش رو نموده که اتلاف وقت و بروکراسی طولانی در امور اداری شهرداری یکی از نگرانیهای مجموعه بوده است؛امید است با اینگونه اقدمات در سالهای آتی شهرداری بصورت الکترونیک خدمات خود را سرعت بخشیده تا انتظارات شهروندان از این مجموعه خدماتی مرتفع گردد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه

ارسال خبرنامه به ایمیل شما

گالری تصاویر