شهر زیرزمینی نوش آباد در ساعت زمین خاموش خواهد شد

شهر زیرزمینی نوش آباد در ساعت زمین خاموش خواهد شد

شهر زیرزمینی نوش آباد در ساعت زمین خاموش خواهد شد

شهردار نوش آباد گفت: مجموعه باستانی شهر زیرزمینی نوش آباد به عنوان بزرگترین معماری دستکند جهان، همراه با ۱۲۸ کشور دنیا، برای نهمین سال متوالی به احترام زمین یک ساعت خاموش خواهد شد.

محمود اشرفی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان در کاشان، اظهار کرد: نوش آباد از نخستین شهرهایی است که در نه سال گذشته در اجرای طرح ساعت زمین مشارکت داشته است و بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی که به این شهر سفر می کنند در اجرای این طرح حضور داشته اند.

وی افزود: زمانیکه چراغ های مجموعه شهر زیرزمینی نوش آباد در عمق 16 متری خاموش می شود، اهمیت انرژی و روشنایی بیش از پیش مشخص می شود و همین موضوع زمینه ای است که هر فرد، برای حفظ زمین و منابع خدادادی به سهم خود حتی به اندازه خاموش کردن یک لامپ تلاش کند.

شهردار نوش آباد تصریح کرد: ساعت زمین یک رویداد جهانی است که با هدف آگاهی رسانی درباره تغییرات آب و هوایی، ترویج فرهنگ مدیریت مصرف انرژی و فراهم کردن زمینه های توسعه پایدار در بهره مندی از منابع گوناگون انرژی و محیط زیست از سال 2007 در آخرین شنبه ماه مارس توسط صندوق جهانی طبیعت (World Wide Fund for Nature) برگزار می‌شود.

اشرفی گفت: برنامه ساعت زمین همراه با سخنرانی کارشناسان، امسال نیز در شنبه ۱۰ فروردین  برابر با ۳۰ مارس ۲۰۱۹ از ساعت ۲۰:۳۰ تا ۲۱:۳۰  در میدان ورودی دوم  شهر زیر زمینی نوش آباد  با حضور گردشگران و با مشارکت انجمن های مردم نهاد برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا، مجموعه باستانی شهرزیرزمینی نوش آباد، به عنوان بزرگترین معماری دستکند جهان، یک هزار و ۵۰۰ سال قدمت دارد که طبقه اول آن در عمق سه متری و طبقه سوم آن در عمق ۱۶ متری از سطح زمین ساخته شده و ارتفاع هر طبقه حدود ۱۸۰ سانتی متر است.این شهر با وسعت و پیشینیه تاریخی خود، اثری فراتر از مراکزی است که به عنوان شهر زیر زمینی در کوبرپدی استرالیا، کاپادوکیه ترکیه یا ونکوور کانادا معرفی شده‌اند.

 

روابط عمومی
توسط: روابط عمومی 1398/01/07
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

آخرین مقالات

برنامه و پروژه ها

 • بازدید از پروژه عمرانی

  بازدید از پروژه عمرانی

  مشاهده مقاله
 • 🔹دعوت وحضورآقای حسن پور کارشناس ناظرپروژه‌های شهرستان کاشان وآران وبیدگل در ادراه کل راه وشهرسازی استان اصفهان پیرامون ادامه وتکمیل دهانه دوم پل خط راه آهن

  🔹دعوت وحضورآقای حسن پور کارشناس ناظرپروژه‌های شهرستان کاشان وآران وبیدگل در ادراه کل راه وشهرسازی استان اصفهان پیرامون ادامه وتکمیل دهانه دوم پل خط راه آهن

  🔹دعوت وحضورآقای حسن پور کارشناس ناظرپروژه‌های شهرستان کاشان وآران وبیدگل در ادراه کل راه وشهرسازی استان اصفهان پیرامون ادامه وتکمیل دهانه دوم پل خط راه آهن 🔺سه شنبه۱۴۰۰/۶/۱۶

  مشاهده مقاله
 • جلسه ونشست اعضاشورای شهر وسرپرست شهرداری بامهندس عصارزاده ریاست محترم اداره راه وشهرسازی شهرستان

  جلسه ونشست اعضاشورای شهر وسرپرست شهرداری بامهندس عصارزاده ریاست محترم اداره راه وشهرسازی شهرستان

  🔹جلسه ونشست اعضاشورای شهر وسرپرست شهرداری بامهندس عصارزاده ریاست محترم اداره راه وشهرسازی شهرستان درمحل دفترشورای اسلامی شهرنوش اباد پیرامون موضوعات: #پل دهانه دوم ریل راه آهن #مسکن_مهرنوش آباد #جاده_کنارگذر دوشنبه۱۵شهریور

  مشاهده مقاله
 • شروع لکه گیری آسفالت معابر و کوچه های سطح شهر

  شروع لکه گیری آسفالت معابر و کوچه های سطح شهر

  شروع لکه گیری آسفالت معابر و کوچه های سطح شهر بخصوص بافت قدیم و فرسوده با توجه برنامه و اولویت اجرا

  مشاهده مقاله
 • با پیگیری های شورای محترم اسلامی و به همت و همکاری شهرداری نوش آباد و اداره محترم برق شهرستان آران و بیدگل جابجائی و نصب سه اصله تیر برق واقع در معبر بلوار شهید حاج قاسم سلیمانی( محور کاشان -نوش آباد ) با هزینه ای بالغ بر ۱۵۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال انجام شد.

  با پیگیری های شورای محترم اسلامی و به همت و همکاری شهرداری نوش آباد و اداره محترم برق شهرستان آران و بیدگل جابجائی و نصب سه اصله تیر برق واقع در معبر بلوار شهید حاج قاسم سلیمانی( محور کاشان -نوش آباد ) با هزینه ای بالغ بر ۱۵۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال انجام شد.

  با پیگیری های شورای محترم اسلامی و به همت و همکاری شهرداری نوش آباد و اداره محترم برق شهرستان آران و بیدگل جابجائی و نصب سه اصله تیر برق واقع در معبر بلوار شهید حاج قاسم سلیمانی( محور کاشان -نوش آباد ) با هزینه ای بالغ بر ۱۵۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال انجام شد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه

ارسال خبرنامه به ایمیل شما

گالری تصاویر