شهر زیرزمینی نوش آباد در ساعت زمین خاموش خواهد شد

شهر زیرزمینی نوش آباد در ساعت زمین خاموش خواهد شد

شهر زیرزمینی نوش آباد در ساعت زمین خاموش خواهد شد

شهردار نوش آباد گفت: مجموعه باستانی شهر زیرزمینی نوش آباد به عنوان بزرگترین معماری دستکند جهان، همراه با ۱۲۸ کشور دنیا، برای نهمین سال متوالی به احترام زمین یک ساعت خاموش خواهد شد.

محمود اشرفی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه اصفهان در کاشان، اظهار کرد: نوش آباد از نخستین شهرهایی است که در نه سال گذشته در اجرای طرح ساعت زمین مشارکت داشته است و بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی که به این شهر سفر می کنند در اجرای این طرح حضور داشته اند.

وی افزود: زمانیکه چراغ های مجموعه شهر زیرزمینی نوش آباد در عمق 16 متری خاموش می شود، اهمیت انرژی و روشنایی بیش از پیش مشخص می شود و همین موضوع زمینه ای است که هر فرد، برای حفظ زمین و منابع خدادادی به سهم خود حتی به اندازه خاموش کردن یک لامپ تلاش کند.

شهردار نوش آباد تصریح کرد: ساعت زمین یک رویداد جهانی است که با هدف آگاهی رسانی درباره تغییرات آب و هوایی، ترویج فرهنگ مدیریت مصرف انرژی و فراهم کردن زمینه های توسعه پایدار در بهره مندی از منابع گوناگون انرژی و محیط زیست از سال 2007 در آخرین شنبه ماه مارس توسط صندوق جهانی طبیعت (World Wide Fund for Nature) برگزار می‌شود.

اشرفی گفت: برنامه ساعت زمین همراه با سخنرانی کارشناسان، امسال نیز در شنبه ۱۰ فروردین  برابر با ۳۰ مارس ۲۰۱۹ از ساعت ۲۰:۳۰ تا ۲۱:۳۰  در میدان ورودی دوم  شهر زیر زمینی نوش آباد  با حضور گردشگران و با مشارکت انجمن های مردم نهاد برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا، مجموعه باستانی شهرزیرزمینی نوش آباد، به عنوان بزرگترین معماری دستکند جهان، یک هزار و ۵۰۰ سال قدمت دارد که طبقه اول آن در عمق سه متری و طبقه سوم آن در عمق ۱۶ متری از سطح زمین ساخته شده و ارتفاع هر طبقه حدود ۱۸۰ سانتی متر است.این شهر با وسعت و پیشینیه تاریخی خود، اثری فراتر از مراکزی است که به عنوان شهر زیر زمینی در کوبرپدی استرالیا، کاپادوکیه ترکیه یا ونکوور کانادا معرفی شده‌اند.

 

روابط عمومی
توسط: روابط عمومی 1398/01/07
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

برنامه و پروژه ها

 • آغاز عملیات عمرانی بلوک فرش کوچه شهروند 2

  آغاز عملیات عمرانی بلوک فرش کوچه شهروند 2

  آغاز عملیات عمرانی بلوک فرش کوچه شهروند 2

  مشاهده مقاله
 • ششمین مصاحبه مدیر روابط عمومی شهرداری با شهردار محترم شهر نوش آباد

  ششمین مصاحبه مدیر روابط عمومی شهرداری با شهردار محترم شهر نوش آباد

  ششمین مصاحبه مدیر روابط عمومی شهرداری با شهردار محترم شهر نوش آباد ‏ورودی شهر نوش آباد از کاشان ایمن می شود

  مشاهده مقاله
 • از سری برنامه های مناسبتی ایام الله دهه فجر ۹۹ تقدیر و تشکر از زحمات و خدمات رسانی شایان توجه رانندگان تاکسی خطی نوش آباد

  از سری برنامه های مناسبتی ایام الله دهه فجر ۹۹ تقدیر و تشکر از زحمات و خدمات رسانی شایان توجه رانندگان تاکسی خطی نوش آباد

  تقدیر و تشکر از زحمات و خدمات رسانی شایان توجه رانندگان تاکسی خطی نوش آباد و اهداء لوح تقدیر با حضور شهردار محترم،رییس محترم شورای اسلامی شهر ، مدیر خدمات شهری و مسئول حمل و نقل شهرداری.

  مشاهده مقاله
 • افتتاح پروژه عمرانی جدولگذاری و آسفالت معابرشهرک مسکونی حسن آباد بمناسبت ایام الله دهه فجر

  افتتاح پروژه عمرانی جدولگذاری و آسفالت معابرشهرک مسکونی حسن آباد بمناسبت ایام الله دهه فجر

  افتتاح پروژه عمرانی جدولگذاری و آسفالت معابرشهرک مسکونی حسن آباد بمناسبت ایام الله دهه فجر

  مشاهده مقاله
 • نصب سیستم جامع شهرسازی

  نصب سیستم جامع شهرسازی

  در راستای بروز نمودن سیستم های نرم افزاری شهرداری طی توافق با سازمان همیاری شهرداریهای استان اصفهان(همیارشهر)اقدام به نصب سیستم جامع شهرسازی بروز نمود در این خصوص خدمات شهرداری به شهروندان با سرعت بالاتر و دقت لازمه صورت می گیرد. شهردار نوش آباد اظهار داشت در راه تکریم ارباب رجوع از سه سال گذشته سیستم های نرم افزاری جدیدی به منظور ارتقاء وضعیت اداری شهرداری خریداری و نصب گردیده است و از کاربران تقاضای خدمات به موقع را در تحقق اهداف پیش رو نموده که اتلاف وقت و بروکراسی طولانی در امور اداری شهرداری یکی از نگرانیهای مجموعه بوده است؛امید است با اینگونه اقدمات در سالهای آتی شهرداری بصورت الکترونیک خدمات خود را سرعت بخشیده تا انتظارات شهروندان از این مجموعه خدماتی مرتفع گردد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه

ارسال خبرنامه به ایمیل شما

گالری تصاویر