گردشگری می‌تواند درآمد و اشتغال پایدار تأمین کند

 گردشگری می‌تواند درآمد و اشتغال پایدار تأمین کند

گردشگری می‌تواند درآمد و اشتغال پایدار تأمین کند

فرماندار آران و بیدگل گفت: گردشگری نوعی سرمایه‌گذاری و گردشگر فرصتی است که می‌تواند درآمد و اشتغال پایدار را تأمین کند و در این جهت باید برای تقویت زیرساخت‌های گردشگری، مقدمات لازم اندیشیده  شود.

به گزارش ایسنا – منطقه اصفهان و به نقل از انجمن دوستداران آثار تاریخی و مفاخر فرهنگی نوش‌آباد، اسماعیل بایبوردی، اظهار کرد: تقویت زیرساخت  اقامتگاه‌های بوم گردی برای پذیرش و ماندگاری گردشگران به ویژه در ایام نوروز یک ضرورت است.

وی افزود: راه‌اندازی نمایشگاه صنایع دستی در محوطه شهر زیرزمینی نوش‌آباد باعث افزایش زیبایی و جذابیت این مجموعه به عنوان بزرگ‌ترین معماری دستکند جهانی می‌شود.

فرماندار آران و بیدگل تأکید کرد: مقصدهای گردشگری مثل مسجد جامع، شهر زیرزمینی و قلعه سیزان از جاذبه‌های تاریخی و زیبای نوش‌آباد و قهوه سنتی انوشه، آیین‌های خیل عرب، سقاخوانی، کتل و جریده شویی  از برجسته‌ترین آیین‌های سنتی و معنوی این شهر است.

بایبوردی تصریح کرد: راه‌اندازی کریدور پیاده راه فرش در شهرستان آران و بیدگل می‌تواند بین مردم و گردشگران مناطق گردشگری از یکسو و صنعت فرش ماشینی از سوی دیگر ارتباط برقرار کرده و به فضای تفریحی و افزایش تحرک و نشاط اجتماعی و گردشگری این شهرستان کمک کند.

وی با تأکید بر گردشگری پاک و سالم گفت: گردشگران باید با حفظ شعائر دینی، مذهبی و اخلاقی و احترام به فرهنگ ملی ایرانیان و فرهنگ محلی این شهرستان از جاذبه‌های طبیعی و گردشگری استفاده کنند.

بایبوردی بر ضرورت تسریع در راه‌اندازی موزه مردم شناسی و باستان‌شناسی نوش‌آباد تأکید کرد و افزود:  اقداماتی که از سال ۱۳۸۳ برای راه‌اندازی آن توسط مسئولان محلی انجام شده است می‌تواند در معرفی شهر نوش‌آباد اثرگذار باشد.

همچنین مدیرعامل انجمن دوستداران آثار تاریخی و مفاخر فرهنگی نوش‌آباد گفت: با توجه به اهمیت و منحصر به فرد بودن مجموعه باستانی شهر زیرزمینی نوش‌آباد در جهان، تشکیل کارگروهی با مشارکت و مسئولیت پذیری سایر دستگاه‌های مربوط برای ساماندهی و بهبود وضعیت گردشگری این شهر یک ضرورت است.

حمیدرضا انصاری فر در این دیدار اظهار کرد: پیگیری و راه‌اندازی موزه نوش‌آباد بعد از یک دهه، جذب و معرفی سرمایه‌گذار برای تأمین زیرساخت‌های گردشگری، معرفی مدیری توانمند برای پایگاه پژوهشی نوش‌آباد، معرفی و دفاع از حقوق قانونی شهر زیرزمینی  نوش‌آباد از دیگر خواسته‌های  انجمن دوستداران آثار تاریخی و مفاخر فرهنگی نوش‌آباد است.

به گزارش ایسنا، هم‌زمان با روز جهانی راهنمایان گردشگری، اعضای هیئت مدیره  انجمن دوستداران آثار تاریخی و مفاخر فرهنگی نوش‌آباد با فرماندار شهرستان آران و بیدگل دیدار کرده و به تبادل‌نظر پرداختند.


انتهای پیام

روابط عمومی
توسط: روابط عمومی 1397/12/05
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

برنامه و پروژه ها

 • هفتم مهرماه روز آتش نشانی و خدمات ایمنی را به همه قهرمانان بی ادعا تبریک عرض می نماییم.

  هفتم مهرماه روز آتش نشانی و خدمات ایمنی را به همه قهرمانان بی ادعا تبریک عرض می نماییم.

  #آتشنشانی وخدمات ایمنی 🔹به مناسبت ۷ مهر، روز ملی آتش نشانی و ایمنی حضور سرپرست محترم شهرداری ، مدیر خدمات شهری و اعضای محترم شورای اسلامی شهر نوش آباد در محل ایستگاه آتش نشانی شهر نوش آباد و تجلیل از آتش نشانان ۷مهرماه۱۴۰۰ #قهرمانان بی ادعا #قهرمانان_واقعی

  مشاهده مقاله
 • بازدید از پروژه عمرانی

  بازدید از پروژه عمرانی

  مشاهده مقاله
 • 🔹دعوت وحضورآقای حسن پور کارشناس ناظرپروژه‌های شهرستان کاشان وآران وبیدگل در ادراه کل راه وشهرسازی استان اصفهان پیرامون ادامه وتکمیل دهانه دوم پل خط راه آهن

  🔹دعوت وحضورآقای حسن پور کارشناس ناظرپروژه‌های شهرستان کاشان وآران وبیدگل در ادراه کل راه وشهرسازی استان اصفهان پیرامون ادامه وتکمیل دهانه دوم پل خط راه آهن

  🔹دعوت وحضورآقای حسن پور کارشناس ناظرپروژه‌های شهرستان کاشان وآران وبیدگل در ادراه کل راه وشهرسازی استان اصفهان پیرامون ادامه وتکمیل دهانه دوم پل خط راه آهن 🔺سه شنبه۱۴۰۰/۶/۱۶

  مشاهده مقاله
 • جلسه ونشست اعضاشورای شهر وسرپرست شهرداری بامهندس عصارزاده ریاست محترم اداره راه وشهرسازی شهرستان

  جلسه ونشست اعضاشورای شهر وسرپرست شهرداری بامهندس عصارزاده ریاست محترم اداره راه وشهرسازی شهرستان

  🔹جلسه ونشست اعضاشورای شهر وسرپرست شهرداری بامهندس عصارزاده ریاست محترم اداره راه وشهرسازی شهرستان درمحل دفترشورای اسلامی شهرنوش اباد پیرامون موضوعات: #پل دهانه دوم ریل راه آهن #مسکن_مهرنوش آباد #جاده_کنارگذر دوشنبه۱۵شهریور

  مشاهده مقاله
 • شروع لکه گیری آسفالت معابر و کوچه های سطح شهر

  شروع لکه گیری آسفالت معابر و کوچه های سطح شهر

  شروع لکه گیری آسفالت معابر و کوچه های سطح شهر بخصوص بافت قدیم و فرسوده با توجه برنامه و اولویت اجرا

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه

ارسال خبرنامه به ایمیل شما

گالری تصاویر