گردشگری می‌تواند درآمد و اشتغال پایدار تأمین کند

 گردشگری می‌تواند درآمد و اشتغال پایدار تأمین کند

گردشگری می‌تواند درآمد و اشتغال پایدار تأمین کند

فرماندار آران و بیدگل گفت: گردشگری نوعی سرمایه‌گذاری و گردشگر فرصتی است که می‌تواند درآمد و اشتغال پایدار را تأمین کند و در این جهت باید برای تقویت زیرساخت‌های گردشگری، مقدمات لازم اندیشیده  شود.

به گزارش ایسنا – منطقه اصفهان و به نقل از انجمن دوستداران آثار تاریخی و مفاخر فرهنگی نوش‌آباد، اسماعیل بایبوردی، اظهار کرد: تقویت زیرساخت  اقامتگاه‌های بوم گردی برای پذیرش و ماندگاری گردشگران به ویژه در ایام نوروز یک ضرورت است.

وی افزود: راه‌اندازی نمایشگاه صنایع دستی در محوطه شهر زیرزمینی نوش‌آباد باعث افزایش زیبایی و جذابیت این مجموعه به عنوان بزرگ‌ترین معماری دستکند جهانی می‌شود.

فرماندار آران و بیدگل تأکید کرد: مقصدهای گردشگری مثل مسجد جامع، شهر زیرزمینی و قلعه سیزان از جاذبه‌های تاریخی و زیبای نوش‌آباد و قهوه سنتی انوشه، آیین‌های خیل عرب، سقاخوانی، کتل و جریده شویی  از برجسته‌ترین آیین‌های سنتی و معنوی این شهر است.

بایبوردی تصریح کرد: راه‌اندازی کریدور پیاده راه فرش در شهرستان آران و بیدگل می‌تواند بین مردم و گردشگران مناطق گردشگری از یکسو و صنعت فرش ماشینی از سوی دیگر ارتباط برقرار کرده و به فضای تفریحی و افزایش تحرک و نشاط اجتماعی و گردشگری این شهرستان کمک کند.

وی با تأکید بر گردشگری پاک و سالم گفت: گردشگران باید با حفظ شعائر دینی، مذهبی و اخلاقی و احترام به فرهنگ ملی ایرانیان و فرهنگ محلی این شهرستان از جاذبه‌های طبیعی و گردشگری استفاده کنند.

بایبوردی بر ضرورت تسریع در راه‌اندازی موزه مردم شناسی و باستان‌شناسی نوش‌آباد تأکید کرد و افزود:  اقداماتی که از سال ۱۳۸۳ برای راه‌اندازی آن توسط مسئولان محلی انجام شده است می‌تواند در معرفی شهر نوش‌آباد اثرگذار باشد.

همچنین مدیرعامل انجمن دوستداران آثار تاریخی و مفاخر فرهنگی نوش‌آباد گفت: با توجه به اهمیت و منحصر به فرد بودن مجموعه باستانی شهر زیرزمینی نوش‌آباد در جهان، تشکیل کارگروهی با مشارکت و مسئولیت پذیری سایر دستگاه‌های مربوط برای ساماندهی و بهبود وضعیت گردشگری این شهر یک ضرورت است.

حمیدرضا انصاری فر در این دیدار اظهار کرد: پیگیری و راه‌اندازی موزه نوش‌آباد بعد از یک دهه، جذب و معرفی سرمایه‌گذار برای تأمین زیرساخت‌های گردشگری، معرفی مدیری توانمند برای پایگاه پژوهشی نوش‌آباد، معرفی و دفاع از حقوق قانونی شهر زیرزمینی  نوش‌آباد از دیگر خواسته‌های  انجمن دوستداران آثار تاریخی و مفاخر فرهنگی نوش‌آباد است.

به گزارش ایسنا، هم‌زمان با روز جهانی راهنمایان گردشگری، اعضای هیئت مدیره  انجمن دوستداران آثار تاریخی و مفاخر فرهنگی نوش‌آباد با فرماندار شهرستان آران و بیدگل دیدار کرده و به تبادل‌نظر پرداختند.


انتهای پیام

روابط عمومی
توسط: روابط عمومی 1397/12/05
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

برنامه و پروژه ها

 • اتمام عملیات جدول گذاری خیابان شهید صفایی

  اتمام عملیات جدول گذاری خیابان شهید صفایی

  اتمام عملیات جدول گذاری خیابان شهید صفایی

  مشاهده مقاله
 • اجرای پروژه سیستم آبیاری تحت فشار بارانی پارک لاله

  اجرای پروژه سیستم آبیاری تحت فشار بارانی پارک لاله

  اجرای پروژه سیستم آبیاری تحت فشار بارانی پارک لاله؛ فاز مقدماتی شامل اجرای رینگ آبیاری با مبلغی بالغ بر دو میلیارد و پانصد میلیون ریال

  مشاهده مقاله
 • اولین جلسه بررسی اساسنامه منطقه صنعتی انصار نوش آباد

  اولین جلسه بررسی اساسنامه منطقه صنعتی انصار نوش آباد

  اولین جلسه بررسی اساسنامه منطقه صنعتی انصار نوش آباد

  مشاهده مقاله
 • جلسه هم اندیشی شهرسازی و امور فنی شهرداری نوش آباد با مسئولین محترم دفتر نمایندگی نظام مهندسی شهرستان آران و بیدگل

  جلسه هم اندیشی شهرسازی و امور فنی شهرداری نوش آباد با مسئولین محترم دفتر نمایندگی نظام مهندسی شهرستان آران و بیدگل

  جلسه هم اندیشی شهرسازی و امور فنی شهرداری نوش آباد با مسئولین محترم دفتر نمایندگی نظام مهندسی شهرستان آران و بیدگل

  مشاهده مقاله
 • ادامه روند عملیات عمرانی در منطقه صنعتی نوش اباد

  ادامه روند عملیات عمرانی در منطقه صنعتی نوش اباد

  اتمام عملیات جدول گذاری خیابان مالیات واقع در منطقه صنعتی انصار شهر نوش آباد

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه

ارسال خبرنامه به ایمیل شما

گالری تصاویر