گردشگری می‌تواند درآمد و اشتغال پایدار تأمین کند

 گردشگری می‌تواند درآمد و اشتغال پایدار تأمین کند

گردشگری می‌تواند درآمد و اشتغال پایدار تأمین کند

فرماندار آران و بیدگل گفت: گردشگری نوعی سرمایه‌گذاری و گردشگر فرصتی است که می‌تواند درآمد و اشتغال پایدار را تأمین کند و در این جهت باید برای تقویت زیرساخت‌های گردشگری، مقدمات لازم اندیشیده  شود.

به گزارش ایسنا – منطقه اصفهان و به نقل از انجمن دوستداران آثار تاریخی و مفاخر فرهنگی نوش‌آباد، اسماعیل بایبوردی، اظهار کرد: تقویت زیرساخت  اقامتگاه‌های بوم گردی برای پذیرش و ماندگاری گردشگران به ویژه در ایام نوروز یک ضرورت است.

وی افزود: راه‌اندازی نمایشگاه صنایع دستی در محوطه شهر زیرزمینی نوش‌آباد باعث افزایش زیبایی و جذابیت این مجموعه به عنوان بزرگ‌ترین معماری دستکند جهانی می‌شود.

فرماندار آران و بیدگل تأکید کرد: مقصدهای گردشگری مثل مسجد جامع، شهر زیرزمینی و قلعه سیزان از جاذبه‌های تاریخی و زیبای نوش‌آباد و قهوه سنتی انوشه، آیین‌های خیل عرب، سقاخوانی، کتل و جریده شویی  از برجسته‌ترین آیین‌های سنتی و معنوی این شهر است.

بایبوردی تصریح کرد: راه‌اندازی کریدور پیاده راه فرش در شهرستان آران و بیدگل می‌تواند بین مردم و گردشگران مناطق گردشگری از یکسو و صنعت فرش ماشینی از سوی دیگر ارتباط برقرار کرده و به فضای تفریحی و افزایش تحرک و نشاط اجتماعی و گردشگری این شهرستان کمک کند.

وی با تأکید بر گردشگری پاک و سالم گفت: گردشگران باید با حفظ شعائر دینی، مذهبی و اخلاقی و احترام به فرهنگ ملی ایرانیان و فرهنگ محلی این شهرستان از جاذبه‌های طبیعی و گردشگری استفاده کنند.

بایبوردی بر ضرورت تسریع در راه‌اندازی موزه مردم شناسی و باستان‌شناسی نوش‌آباد تأکید کرد و افزود:  اقداماتی که از سال ۱۳۸۳ برای راه‌اندازی آن توسط مسئولان محلی انجام شده است می‌تواند در معرفی شهر نوش‌آباد اثرگذار باشد.

همچنین مدیرعامل انجمن دوستداران آثار تاریخی و مفاخر فرهنگی نوش‌آباد گفت: با توجه به اهمیت و منحصر به فرد بودن مجموعه باستانی شهر زیرزمینی نوش‌آباد در جهان، تشکیل کارگروهی با مشارکت و مسئولیت پذیری سایر دستگاه‌های مربوط برای ساماندهی و بهبود وضعیت گردشگری این شهر یک ضرورت است.

حمیدرضا انصاری فر در این دیدار اظهار کرد: پیگیری و راه‌اندازی موزه نوش‌آباد بعد از یک دهه، جذب و معرفی سرمایه‌گذار برای تأمین زیرساخت‌های گردشگری، معرفی مدیری توانمند برای پایگاه پژوهشی نوش‌آباد، معرفی و دفاع از حقوق قانونی شهر زیرزمینی  نوش‌آباد از دیگر خواسته‌های  انجمن دوستداران آثار تاریخی و مفاخر فرهنگی نوش‌آباد است.

به گزارش ایسنا، هم‌زمان با روز جهانی راهنمایان گردشگری، اعضای هیئت مدیره  انجمن دوستداران آثار تاریخی و مفاخر فرهنگی نوش‌آباد با فرماندار شهرستان آران و بیدگل دیدار کرده و به تبادل‌نظر پرداختند.


انتهای پیام

روابط عمومی
توسط: روابط عمومی 1397/12/05
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

برنامه و پروژه ها

 • آغاز عملیات عمرانی بلوک فرش کوچه شهروند 2

  آغاز عملیات عمرانی بلوک فرش کوچه شهروند 2

  آغاز عملیات عمرانی بلوک فرش کوچه شهروند 2

  مشاهده مقاله
 • ششمین مصاحبه مدیر روابط عمومی شهرداری با شهردار محترم شهر نوش آباد

  ششمین مصاحبه مدیر روابط عمومی شهرداری با شهردار محترم شهر نوش آباد

  ششمین مصاحبه مدیر روابط عمومی شهرداری با شهردار محترم شهر نوش آباد ‏ورودی شهر نوش آباد از کاشان ایمن می شود

  مشاهده مقاله
 • از سری برنامه های مناسبتی ایام الله دهه فجر ۹۹ تقدیر و تشکر از زحمات و خدمات رسانی شایان توجه رانندگان تاکسی خطی نوش آباد

  از سری برنامه های مناسبتی ایام الله دهه فجر ۹۹ تقدیر و تشکر از زحمات و خدمات رسانی شایان توجه رانندگان تاکسی خطی نوش آباد

  تقدیر و تشکر از زحمات و خدمات رسانی شایان توجه رانندگان تاکسی خطی نوش آباد و اهداء لوح تقدیر با حضور شهردار محترم،رییس محترم شورای اسلامی شهر ، مدیر خدمات شهری و مسئول حمل و نقل شهرداری.

  مشاهده مقاله
 • افتتاح پروژه عمرانی جدولگذاری و آسفالت معابرشهرک مسکونی حسن آباد بمناسبت ایام الله دهه فجر

  افتتاح پروژه عمرانی جدولگذاری و آسفالت معابرشهرک مسکونی حسن آباد بمناسبت ایام الله دهه فجر

  افتتاح پروژه عمرانی جدولگذاری و آسفالت معابرشهرک مسکونی حسن آباد بمناسبت ایام الله دهه فجر

  مشاهده مقاله
 • نصب سیستم جامع شهرسازی

  نصب سیستم جامع شهرسازی

  در راستای بروز نمودن سیستم های نرم افزاری شهرداری طی توافق با سازمان همیاری شهرداریهای استان اصفهان(همیارشهر)اقدام به نصب سیستم جامع شهرسازی بروز نمود در این خصوص خدمات شهرداری به شهروندان با سرعت بالاتر و دقت لازمه صورت می گیرد. شهردار نوش آباد اظهار داشت در راه تکریم ارباب رجوع از سه سال گذشته سیستم های نرم افزاری جدیدی به منظور ارتقاء وضعیت اداری شهرداری خریداری و نصب گردیده است و از کاربران تقاضای خدمات به موقع را در تحقق اهداف پیش رو نموده که اتلاف وقت و بروکراسی طولانی در امور اداری شهرداری یکی از نگرانیهای مجموعه بوده است؛امید است با اینگونه اقدمات در سالهای آتی شهرداری بصورت الکترونیک خدمات خود را سرعت بخشیده تا انتظارات شهروندان از این مجموعه خدماتی مرتفع گردد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه

ارسال خبرنامه به ایمیل شما

گالری تصاویر