شهر نوش آباد و شهری در گرجستان خواهرخوانده می شود

شهر نوش آباد و شهری در گرجستان خواهرخوانده می شود

شهر نوش آباد و شهری در گرجستان خواهرخوانده می شود

شهردار شهر نوش آباد در کنفرانس خبری شهردار و اعضای شورای اسلامی  از پیشنهاد خواهرخواندگی شهر نوش آباد و شهر اوپلیس تسیخه در کشورگرجستان توسط کارشناسان ستاد بازآفرینی بافت فرسوده استان اصفهان خبرداد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری نوش آباد به نقل از  خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان، محمود اشرفی، شهردار نوش آباد، شامگاه دوشنبه در نشست خبری با خبرنگاران گفت: این پیشنهاد توسط کارشناسان ستاد بازآفرینی بافت فرسوده استان اصفهان به عنوان یک فرصت مناسب برای جذب افزایش گردشگر به شهر نوش آباد و رشد و شکوفایی اقتصاد گردشگری این شهر با توجه به ظرفیت عظیم شهر زیرزمینی مطرح و در حال بررسی و پیگیری است.

وی، وجه اشتراک این دو شهر و دلیل انتخاب خواهر خواندگی را وجود شهرزیرزمینی به عنوان پناهگاه در شهر نوش آباد و همین زیر ساخت در شهر اوپلیس تسیخه گرجستان به شکل مرتفع و برج های پناهگاهی برشمرد و گفت: در شهر زیرزمینی نوش آباد پناه گرفتن و دفاع در برابر دشمن زیر زمین بوده و در شهر اپلیس تسیخه در اتاقک های بالای برج های پناهگاهی بوده به این شکل که تا دشمن از دیواره برج به طرف بالا حرکت می کرده است از بالای برج به او حمله کرده و دفع می شده است.

اشرفی، تصریح کرد: اوپلیس تسیخه یکی از بزرگترین و قدیمی‌ترین شهرهای سنگی دنیا وشهری باستانی در ۱۰ کیلومتری شرق شهر گوری در استان شیدا کارتلی کشور گرجستان است که از تراشیده شدن صخره‌ها ایجاد شده است.

به گفته وی، افزون بر این پیشنهاد خواهرخواندگی نوش آباد در سطح بین المللی در سطح ملی نیز توسط اعضای شورای شهر صالح آباد استان همدان نیز به شورای شهر و شهرداری نوش آباد پیشنهاد شده که عملیاتی شدن آن در حال بررسی است.

*تصویب 81هکتار بافت تاریخی شهر نوش آباد در راستای جذب گردشگر داخلی و خارجی

شهردار نوش آباد، در ادامه از تصویب 81هکتاری بافت تاریخی در این شهر خبرداد و افزود: این طرح در کمیسیون ماده پنج قانون تأسیس شورای عالی شهرسازی و معماری ایران که مرکب از استاندار یا معاون وی به عنوان رییس‌، مدیر کل راه و شهرسازی به عنوان دبیر، شهردارشهر، رییس جهاد کشاورزی و مدیر کل میراث فرهنگی به عنوان اعضای اصلی است مصوب شد.

اشرفی گفت: اجرای این طرح در پنج محور واقع در پنج منطقه نوش آباد با انتخاب فاز اول در یکی از مناطق اصلی و محور گردشگری آغاز می شود.

به گفته وی،بدنه سازی، کف سازی و ساخت خانه ها در این بافت به شکل سنتی از جمله اقدامات عملیاتی اجرای این طرح است.

وی با اشاره به اینکه هزینه بدنه سازی و کف سازی بافت فرسوده به نرخ روز ۱۵۰ میلیارد ریال می شود اظهارداشت: اعطای پروانه رایگان توسط شهرداری به مالکانی که در این بافت منازل خود را به شکل سنتی احداث کنند از دیگر تسهیلات اجرای طرح مصوب بافت ۸۱ هکتاری در شهر نوش آباد است.

به گفته وی، هزینه پروانه‌های ساختمانی توسط اداره کل راه و شهرسازی پرداخت خواهد شد.

اشرفی در پایان با تاکید بر اینکه شهرداری نیازمند کار علمی و اصلاح خیلی‌ از موارد و ایجاد تغییرات است گفت: اگر تمام ساعات ۲۴ ساعت را هم بی وقفه کار کنم کاری برای شهرداری نکردم

شایان ذکر است : شهر نوش آباد با جمعیتی ۱۲ هزار نفر در غرب شهرستان آران و بیدگل و جنوب شهرستان کاشان واقع شده است که با وجود شهر زیرزمینی و آیین های سنتی مذهبی عزاداری عاشورا و ثبت شده در فهرست میراث معنوی کشور دارای پتانسیل جذب گردشگر و بازدید گردشگران داخلی و خارجی است.

 

روابط عمومی
توسط: روابط عمومی 1397/07/09
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

برنامه و پروژه ها

 • آغاز عملیات عمرانی بلوک فرش کوچه شهروند 2

  آغاز عملیات عمرانی بلوک فرش کوچه شهروند 2

  آغاز عملیات عمرانی بلوک فرش کوچه شهروند 2

  مشاهده مقاله
 • ششمین مصاحبه مدیر روابط عمومی شهرداری با شهردار محترم شهر نوش آباد

  ششمین مصاحبه مدیر روابط عمومی شهرداری با شهردار محترم شهر نوش آباد

  ششمین مصاحبه مدیر روابط عمومی شهرداری با شهردار محترم شهر نوش آباد ‏ورودی شهر نوش آباد از کاشان ایمن می شود

  مشاهده مقاله
 • از سری برنامه های مناسبتی ایام الله دهه فجر ۹۹ تقدیر و تشکر از زحمات و خدمات رسانی شایان توجه رانندگان تاکسی خطی نوش آباد

  از سری برنامه های مناسبتی ایام الله دهه فجر ۹۹ تقدیر و تشکر از زحمات و خدمات رسانی شایان توجه رانندگان تاکسی خطی نوش آباد

  تقدیر و تشکر از زحمات و خدمات رسانی شایان توجه رانندگان تاکسی خطی نوش آباد و اهداء لوح تقدیر با حضور شهردار محترم،رییس محترم شورای اسلامی شهر ، مدیر خدمات شهری و مسئول حمل و نقل شهرداری.

  مشاهده مقاله
 • افتتاح پروژه عمرانی جدولگذاری و آسفالت معابرشهرک مسکونی حسن آباد بمناسبت ایام الله دهه فجر

  افتتاح پروژه عمرانی جدولگذاری و آسفالت معابرشهرک مسکونی حسن آباد بمناسبت ایام الله دهه فجر

  افتتاح پروژه عمرانی جدولگذاری و آسفالت معابرشهرک مسکونی حسن آباد بمناسبت ایام الله دهه فجر

  مشاهده مقاله
 • نصب سیستم جامع شهرسازی

  نصب سیستم جامع شهرسازی

  در راستای بروز نمودن سیستم های نرم افزاری شهرداری طی توافق با سازمان همیاری شهرداریهای استان اصفهان(همیارشهر)اقدام به نصب سیستم جامع شهرسازی بروز نمود در این خصوص خدمات شهرداری به شهروندان با سرعت بالاتر و دقت لازمه صورت می گیرد. شهردار نوش آباد اظهار داشت در راه تکریم ارباب رجوع از سه سال گذشته سیستم های نرم افزاری جدیدی به منظور ارتقاء وضعیت اداری شهرداری خریداری و نصب گردیده است و از کاربران تقاضای خدمات به موقع را در تحقق اهداف پیش رو نموده که اتلاف وقت و بروکراسی طولانی در امور اداری شهرداری یکی از نگرانیهای مجموعه بوده است؛امید است با اینگونه اقدمات در سالهای آتی شهرداری بصورت الکترونیک خدمات خود را سرعت بخشیده تا انتظارات شهروندان از این مجموعه خدماتی مرتفع گردد.

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه

ارسال خبرنامه به ایمیل شما

گالری تصاویر