بداخلاقی، میدان مینی است که نسل جوان را تهدید می‌کند

بداخلاقی، میدان مینی است که نسل جوان را تهدید می‌کند

عضو هئیت علمی دانشگاه آزاد اسلامی گفت:بداخلاقی میدان های مینی است که دنیای امروز به ویژه نسل جوان با آن تهدید می شود و برای نجات از این مسیر باید در سن کمتر از 10 سال آنها را با آموزه های اخلاقی آشنا کرد و خانواده، رسانه و فضای آموزشی، سه محیط آموزش اخلاق است

به گزارش باشگاه خبرنگاران ، محسن عرب عامری" افزود: جهان غرب که دچار پندار "خودبرتربینی" است، جنگ نرم را برای تسخیر کشورها برگزیده است تا باورها و ارزشهای جامعه را تغییر" دهد.
به گفته وی، فناوری مانند شمشیر دو لبه است و غرب با این باور که با زور نمی توان عقاید و اخلاق جوامع را تغییر داد، از مسیر تکنولوژی پسامدرن مثل فضای مجازی، شبکه های اجتماعی و بازیهای رایانه ای وارد میدان شده است .
وی اظهار داشت: تجدد مهمترین "مین" است که نسل تحصیل کرده را هدف گرفته است و برای دفاع در برابر آن باید ذهن و اندیشه های ذهنی افراد را اصلاح کردتا از گذرگاهها گذشته و مهارت کسب کند.
وی تئوری "دیگری" را از دیگر ابزار جنگ نرم و مینهای تهدید کننده کشورهای درحال توسعه ذکر کرد و تصریح کرد: دولتمردان آمریکا از دهه 20 با توسعه ساختمانهای بزرگ و ماشین های بزرگ، در صدد القا بزرگ بودن آمریکا در کشورها کرد و جهان سومیهای درحال گذر، فکر میکند که "دنیای دیگری" دنیای بهتر است.
وی تصریح کرد: اگر خودباوری نداشته باشیم، الگوهای وارداتی را به عنوان الگوی برتر انتخاب می کنیم هرچند که با ارزشهای جامعه در تضاد باشد .
این استاد دانشگاه افزود: هویت، ترکیبی از هدف و ارزشها است و از اینرو جهان استکبار در صدد حذف هویت، از جوامعی است که افراد آن برای خود هدفی ندارند.
وی تاکید کرد: کم شدن احترام، یکی از مینهای فرهنگی است، و باید حرمتها را در جامعه حفظ کنیم. حسن و قبح، زشتی و زیبایی، مفاهیمی یکسان در همه فرهنگها است اما اندازه آن، متغیر است .
به گفته وی، "زود پذیری" از دیگر تهدیدهای نسل جوان است. جوامع شرقی، مردمانی آرمان گرا هستند و دنیای فانتزی را به راحتی می پذیرند اما تحلیل پذیر نیستند و چون توجهی به تغییر شرایط ندارند، آرمانهایشان محدود است.
عرب عامری افزود: باید ارزشهای جامعه را احیا کنیم، برای توسعه فرهنگی باید عنصر شناخت را در جامعه ترویج کنیم،تا شهروندان به بصیرت و معرفت برسند و برای موفقیت باید ظرفیت های غیردولتی را فعال کنیم و دنبال قهرمان دولتی نباشیم.

لینک ایلنا

لینک باشگاه خبرنگاران

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/01/01
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

برنامه و پروژه ها

 • مخلوط ریزی و زیر سازی معابر شهرک صنعتی انصار .

  مخلوط ریزی و زیر سازی معابر شهرک صنعتی انصار .

  مخلوط ریزی و زیر سازی معابر شهرک صنعتی انصار .

  مشاهده مقاله
 • اجرای بلوک فرش پیاده روی ضلع شمالی بلوار شمس آبادی

  اجرای بلوک فرش پیاده روی ضلع شمالی بلوار شمس آبادی

  اجرای بلوک فرش پیاده روی ضلع شمالی بلوار شمس آبادی

  مشاهده مقاله
 • اتمام سقف بتونی منبع آب ذخیره به مسا حت 125 متر مربع .

  اتمام سقف بتونی منبع آب ذخیره به مسا حت 125 متر مربع .

  اتمام سقف بتونی منبع آب ذخیره به مسا حت 125 متر مربع .

  مشاهده مقاله
 • شروع به کار ساخت سرویس بهداشتی پارک شهرداری

  شروع به کار ساخت سرویس بهداشتی پارک شهرداری

  شروع به کار ساخت سرویس بهداشتی پارک شهرداری

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه

ارسال خبرنامه به ایمیل شما

گالری تصاویر