گرامیداشت روز جهانی معلولان در شهرداری نوش‌آباد

گرامیداشت روز جهانی معلولان در شهرداری نوش‌آباد

شهردار نوش‌آباد با تاکید بر زمینه‌سازی برای شکوفایی استعدادها و توانایی‌های نهفته معلولان، گفت: در طراحی شهری باید نیازهای معلولان، سالمندان وکودکان را در نظر گرفت. –

به گزارش خبرگزاری فارس از کاشان، علی‌اصغر شقایقی امشب در آیین گرامیداشت روز جهانی معلولان در شهرداری نوش‌آباد اظهار کرد: علاوه بر معلولان، سالمندان و کودکان جمعیتی را به وجود می‌آورند که نیازمند شرایط خاص هستند که در طراحی هر شهر باید این نیازها را در نظر گرفت اما تاکنون توجهی به آن نشده است.

وی تصریح کرد: معلولان چون افراد عادی باید از امکانات و امتیازات موجود جامعه بهره‌مند شوند و در این مسیر ضروری است که همه افراد جامعه حقوق یکدیگر را شناخته و رعایت کنند.

شهردار نوش‌آباد تأکید کرد: به دور از حس ترحم، معلولان را با باید دیده احترام بنگریم و حقوق آنها را نیز بیش از گذشته رعایت کنیم و شرایطی فراهم آوریم تا آنها خانه‌نشینی پیشه نکنند.

شقایقی ادامه داد: معلولان بخشی از جامعه هستند و اگر در جامعه حاضر شوند، می‌توانند بسیاری از مشکلات جامعه را برطرف کنند اما این حضور نیازمند تأمین مقدماتی بوده که کارآفرینی و مهارت‌های حرفه‌ای بخشی از آن است.

وی تأکید کرد: کارشناسان طراحی شهری باید با بررسی شرایط شهرها برای تردد و زندگی ‏اقشاری که به نوعی از محدودیت‌های حرکتی برخوردار هستند، به عنوان یک مطالبه اجتماعی، اعلام نظر کنند.

شقایقی خاطرنشان کرد: در سیره عملی امامان معصوم (ع)، برای رفتار کرامت‌آمیز با معلولان، برای جلوگیری از انزوا، گوشه‌نشینی و احساس یأس در معلولان درس‌های زیبا و آموزنده‌ای نهفته است.

به گفته وی، همه وظیفه داریم تا زمینه شکوفایی استعدادها و توانایی‌های نهفته معلولان را فراهم کنیم.

شقایقی متذکر شد: جامعه از افرادی با شرایط گوناگون تشکیل شده است و تنها زمانی به آرامش می‌رسد که صحیح زیستن در کنار یکدیگر، فرهنگ رایج جامعه شده و آن را در زندگی روزمره جاری کنیم.

در آیین گرامیداشت 12 آذر، روز جهانی معلولان، با اهدای لوح سپاس و هدایای شورای اسلامی شهر و شهرداری نوش‌آباد از خدمات عباس عظیمی کارمند معلول شهرداری نوش‌آباد تجلیل شد.

 

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/01/01
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

برنامه و پروژه ها

 • شروع عملیات عمرانی سطح شهر با اجرای پروژه کانیوگذاری کوچه شهروند دوم

  شروع عملیات عمرانی سطح شهر با اجرای پروژه کانیوگذاری کوچه شهروند دوم

  شروع عملیات عمرانی با اجرای کانیوگذاری کوچه شهروند دوم ، واقع در بلوار شهید شمس آبادی روبروی شهرداری.... ۱۸ اردیبهشت ماه نود و نه

  مشاهده مقاله
 • بررسی مسائل و مشکلات امور ورزش نوش آباد و پیگیری جذب اعتبارات لازم به منظور ساخت خانه ورزش نوش آباد

  بررسی مسائل و مشکلات امور ورزش نوش آباد و پیگیری جذب اعتبارات لازم به منظور ساخت خانه ورزش نوش آباد

  نشست اعضای شورای شهر و شهردار نوش آباد با آقای فرد نژاد رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان، آقای فتاحی مدیر اداره جهاد کشاورزی شهرستان و آقای سجادی نماینده شورا در امور ورزش نوش آباد با موضوع بررسی مسائل و مشکلات امور ورزش نوش آباد و پیگیری جذب اعتبارات لازم به منظور ساخت خانه ورزش نوش آباد

  مشاهده مقاله
 • مخلوط ریزی و زیر سازی معابر شهرک صنعتی انصار .

  مخلوط ریزی و زیر سازی معابر شهرک صنعتی انصار .

  مخلوط ریزی و زیر سازی معابر شهرک صنعتی انصار .

  مشاهده مقاله
 • اجرای بلوک فرش پیاده روی ضلع شمالی بلوار شمس آبادی

  اجرای بلوک فرش پیاده روی ضلع شمالی بلوار شمس آبادی

  اجرای بلوک فرش پیاده روی ضلع شمالی بلوار شمس آبادی

  مشاهده مقاله
 • اتمام سقف بتونی منبع آب ذخیره به مسا حت 125 متر مربع .

  اتمام سقف بتونی منبع آب ذخیره به مسا حت 125 متر مربع .

  اتمام سقف بتونی منبع آب ذخیره به مسا حت 125 متر مربع .

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه

ارسال خبرنامه به ایمیل شما

گالری تصاویر