«شهر شبهای بی سحر» در جشنواره تولید محتوای اصفهان سوم شد

 «شهر شبهای بی سحر» در جشنواره تولید محتوای اصفهان سوم شد

کاشان- ایرنا- مقاله تحقیقی ˈشهر شبهای بی سحرˈ با موضوع معرفی شهر زیرزمینی نوش آباد در سومین جشنواره تولید محتوای مکتوب بومی استان اصفهان رتبه سوم را کسب کرد

به گزارش ایرنا، مدیر مجموعه شهر زیرزمینی نوش آباد روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگاران اظهار داشت: آثار برتر این جشنواره پس از تایید و داوری در مرحله استانی به دفتر تالیف کتاب های درسی وزرات آموزش و پرورش ارسال تا به عنوان منبع آموزشی در کتابهای دوره ابتدایی گنجانده شود.

بگفته وی، این مقاله توسط گروه سه نفره «اعظم بریانی»، «سیدجلال جلیلی نوش آبادی» و «نجمه مسعودی خوی» از فرهنگیان کاشان تهیه شده که توانست امتیاز 80/67 از مجموع یکصد امتیاز داوران را کسب کند.

وی افزود: 'سفر به شهر سایه ها' با موضوع معرفی شهر زیرزمینی نوش آباد دیگر مقاله ارائه شده به این جشنواره بود که توسط «عباس نوابی پور» و «سید روح الله حسینی نوش آبادی» تهیه شده بود و توانست با کسب 67/67 به مرحله داوری این جشنواره راه یابد.

شافعی تاکید کرد: مجموعه باستانی شهر زیرزمینی نوش آباد یک اثر معماری کم نظیر در جهان است که باید به هر شکل ممکن معرفی شود و در این راستا از همه امکانات سخت افزاری و نرم افزاری استفاده می کنیم.

وی با اشاره به ضرورت آشنایی دانش آموزان و دانشجویان با میراث ارزشمند فرهنگی کشور تصریح کرد: حمایت از نویسندگان، پایان نامه های دانشجویی و تولید کنندگان آثار فرهنگی و هنری با موضوع شهر زیرزمینی نوش آباد از جمله برنامه هایی است که با هدف معرفی این مجموعه باستانی انجام می شود.

شهر زیرزمینی نوش آباد، بزرگترین شهر زیرزمینی دستکند جهان از نظر معماری با طول بیش از چهار کیلومتر در سه طبقه حفاری و طبقه سوم آن تا عمق 18 متری از زمین گسترده شده است.

این شهر تاریخی در سال 1385 با شماره 15816 در فهرست آثار ملی کشور ثبت شده و مراحل ثبت آن در فهرست میراث جهانی درحال پیگیری است.

لينك خبر ايرنا

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/01/01
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

برنامه و پروژه ها

 • شروع عملیات عمرانی سطح شهر با اجرای پروژه کانیوگذاری کوچه شهروند دوم

  شروع عملیات عمرانی سطح شهر با اجرای پروژه کانیوگذاری کوچه شهروند دوم

  شروع عملیات عمرانی با اجرای کانیوگذاری کوچه شهروند دوم ، واقع در بلوار شهید شمس آبادی روبروی شهرداری.... ۱۸ اردیبهشت ماه نود و نه

  مشاهده مقاله
 • بررسی مسائل و مشکلات امور ورزش نوش آباد و پیگیری جذب اعتبارات لازم به منظور ساخت خانه ورزش نوش آباد

  بررسی مسائل و مشکلات امور ورزش نوش آباد و پیگیری جذب اعتبارات لازم به منظور ساخت خانه ورزش نوش آباد

  نشست اعضای شورای شهر و شهردار نوش آباد با آقای فرد نژاد رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان، آقای فتاحی مدیر اداره جهاد کشاورزی شهرستان و آقای سجادی نماینده شورا در امور ورزش نوش آباد با موضوع بررسی مسائل و مشکلات امور ورزش نوش آباد و پیگیری جذب اعتبارات لازم به منظور ساخت خانه ورزش نوش آباد

  مشاهده مقاله
 • مخلوط ریزی و زیر سازی معابر شهرک صنعتی انصار .

  مخلوط ریزی و زیر سازی معابر شهرک صنعتی انصار .

  مخلوط ریزی و زیر سازی معابر شهرک صنعتی انصار .

  مشاهده مقاله
 • اجرای بلوک فرش پیاده روی ضلع شمالی بلوار شمس آبادی

  اجرای بلوک فرش پیاده روی ضلع شمالی بلوار شمس آبادی

  اجرای بلوک فرش پیاده روی ضلع شمالی بلوار شمس آبادی

  مشاهده مقاله
 • اتمام سقف بتونی منبع آب ذخیره به مسا حت 125 متر مربع .

  اتمام سقف بتونی منبع آب ذخیره به مسا حت 125 متر مربع .

  اتمام سقف بتونی منبع آب ذخیره به مسا حت 125 متر مربع .

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه

ارسال خبرنامه به ایمیل شما

گالری تصاویر