بیش از یک میلیارد ریال برای حفاظت آثار تاریخی نوش آباد اختصاص داده شده است

بیش از یک میلیارد ریال برای حفاظت آثار تاریخی نوش آباد اختصاص داده شده است

خبرگزاری ایمنا: سرپرست نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان آران و بیدگل گفت: در سال جاری، یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال از اعتبارات اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به حفاظت از آثار تاریخی نوش آباد اختصاص داده شده است.

عباس متولی در حاشیه نشست سالانه انجمن دوستداران آثار تاریخی و مفاخر نوش آباد در گفتگو با خبرنگار ایمنا در کاشان افزود: برای مرمت مسجد جامع نوش آباد ۵۰۰ میلیون ریال، موزه مردم شناسی ۳۰۰ میلیون ریال، تجهیز پایگاه پژوهشی میراث فرهنگی و تکمیل سایت گردشگری مذهبی این شهر ۴۰۰ میلیون ریال اعتبار تخصیص داده شده است.
وی اظهار داشت: طی ۱۵ سال از تشکیل سازمان های مردم نهاد در این شهرستان، انجمن دوستداران آثار تاریخی و مفاخر نوش آباد، به مدد علاقه، همت بلند و تحصیلات و آموزش های تخصصی کارنامه درخشانی در سطح کشور داشته است.
به گفته سرپرست نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، با تمام توان از فعالیت و برنامه های این انجمن حمایت و همچنین از همفکری، تعامل و توانایی های آنها استفاده کرده است.
سید جعفر فاطمی مدیر عامل انجمن دوستداران آثار تاریخی و مفاخر نوش آباد نیز گفت: این نشست سیزدهمین سالگرد شروع به کار انجمن با پشتوانه توان علمی، تعهد و دانش فرزندانی است که برای آبادانی و توسعه ایران اسلامی در این شهر تاریخی اراده کرده اند.
وی افزود: هدف از تشکیل این انجمن به عنوان یک نهاد مردمی، اقناع فرهنگی و ترویج تفکر حفظ آثار تاریخی و تمدن در این خطه از ایران اسلامی بوده است. 
مدیر عامل انجمن دوستداران آثار تاریخی و مفاخر نوش آباد اظهار داشت: انجمن دوستداران آثار تاریخی و مفاخر نوش آباد طی ۱۳ سال فعالیت خود توانست، حفظ میراث فرهنگی و آثار تاریخی را به عنوان یک ضرورت و دغدغه ملی در سطح جامعه مطرح کند.
به گفته وی، شناسامه و مستند سازی آثار تاریخی نوش آباد، تلاش برای ثبت آثار تاریخی و معنوی در فهرست میراث ملی، پیگیری راه اندازی پایگاه ملی پژوهشی میراث فرهنگی، ثبت آیین سنتی مذهبی خیل عرب نوش آباد در فهرست میراث معنوی از جمله فعالیت های انجمن بوده است. 
فاطمی، تصریح کرد: عضو گیری انجمن از بین چهره های شاخص فرهنگی، علمی، اجتماعی و هنری از جمله رویکردهای با هدف معرفی نوش آباد و همگانی کردن حفظ آثار تاریخی بوده است.
وی اجرای طرح های همیاران گردشگری، برگزاری سومین سال ساعت زمین همزمان با شهرهای بزرگ جهان، امضای تفاهنامه با سازمان فنی و حرفه ای استان اصفهان برای انتخاب نوش آباد به عنوان شهر پایلوت آموزش های گردشگری  را از جمله فعالیت های انجمن دوستداران آثار تاریخی و مفاخر نوش آباد برشمرد./1

لینک ایمنا

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/01/01
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

برنامه و پروژه ها

 • مخلوط ریزی و زیر سازی معابر شهرک صنعتی انصار .

  مخلوط ریزی و زیر سازی معابر شهرک صنعتی انصار .

  مخلوط ریزی و زیر سازی معابر شهرک صنعتی انصار .

  مشاهده مقاله
 • اجرای بلوک فرش پیاده روی ضلع شمالی بلوار شمس آبادی

  اجرای بلوک فرش پیاده روی ضلع شمالی بلوار شمس آبادی

  اجرای بلوک فرش پیاده روی ضلع شمالی بلوار شمس آبادی

  مشاهده مقاله
 • اتمام سقف بتونی منبع آب ذخیره به مسا حت 125 متر مربع .

  اتمام سقف بتونی منبع آب ذخیره به مسا حت 125 متر مربع .

  اتمام سقف بتونی منبع آب ذخیره به مسا حت 125 متر مربع .

  مشاهده مقاله
 • شروع به کار ساخت سرویس بهداشتی پارک شهرداری

  شروع به کار ساخت سرویس بهداشتی پارک شهرداری

  شروع به کار ساخت سرویس بهداشتی پارک شهرداری

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه

ارسال خبرنامه به ایمیل شما

گالری تصاویر