شهر زیر زمینی نوش آباد، نماد صلح طلبی ایرانیان است

شهر زیر زمینی نوش آباد، نماد صلح طلبی ایرانیان است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری ایلنا ، «یوری هگلند» در دیدار از مجموعه باستانی شهر زیر زمینی نوش آباد ذر گفتگو با خبرنگاران گفت: ایران یک کشور با آثار فراوان فرهنگی با پشتوانه کهن تاریخ و تمدن است اما رسانه‌های غربی، ایران را یک کشور سیاسی معرفی می‌کنند.

این تولید کننده برنامه‌های اینترنتی اظهار داشت: برای افتخار ایرانیان و شکوه تمدن فرهنگی ایران، همین شهر زیرزمینی نوش‌آباد، هم کافی است در حالی که زندگی در سراسر این کشور، افتخار آمیز است اما به خوبی معرفی نمی‌شود.

وی تصریح کرد: مجموعه باستانی شهر زیرزمینی نوش آباد، یک اثر تعجب برانگیز و شگفت انگیز در نوع ساختار و یک تعریف از نوع تفکر و اندیشه و فرهنگ بشر دوستانه ایرانیان می‌باشد که منحصر به فرد است.

این گردشگر هلندی افزود: تاسف برانگیز است که به آثار بی‌نظیر و تاریخی ایران چندان توجهی نمی‌شود، در حالی که ترکیه به کاپادوکیه افتخار می‌کند که یک معماری ایرانی است و یا در کشور ما، به یک قبرستان قدیمی افتخار می‌کنند.

وی تاکید کرد: مهم‌ترین هدف من از سفر در جهان، شناخت فرهنگ‌ها است، فرهنگ کشور‌ها و مناطق، خواندنی نیست و باید از نزدیک لمس کرد و ایران یک کشور پرافتخار با فرهنگی اثرگذار است.

وی تصریح کرد: در یک ماه زندگی با مردم مناطق مختلف ایران فهمیدم که ایرانیان، مردمی با ذهن باز، رفتاری مودبانه و اخلاقی انسانی هستند در حالی که در بسیاری از کشور‌ها، این رفتار دوستانه را نمی‌توان سراغ گرفت.

هگلند گفت: معرفی آثار تاریخی ایران، بهترین تعریف از صلح دوستی و انسان دوستی ایرانیان است به طوری که آن‌ها که به ایران سفر داشته‌اند می‌گویند، خوش به حالتان که به ایران می‌روید و ایکاش بتوانیم برای دومین مرتبه هم سفر کنیم.

وی تاکید کرد: خوشبختی من است که برای دومین مرتبه به ایران سفر کرده‌ام زیرا سفردو هفته‌ای در سال قبل، فرصت کمی بود اما حالا صبورانه و با آرامش سفر می‌کنم.

لینک ایلنا

 

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/01/01
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

برنامه و پروژه ها

 • شروع عملیات عمرانی سطح شهر با اجرای پروژه کانیوگذاری کوچه شهروند دوم

  شروع عملیات عمرانی سطح شهر با اجرای پروژه کانیوگذاری کوچه شهروند دوم

  شروع عملیات عمرانی با اجرای کانیوگذاری کوچه شهروند دوم ، واقع در بلوار شهید شمس آبادی روبروی شهرداری.... ۱۸ اردیبهشت ماه نود و نه

  مشاهده مقاله
 • بررسی مسائل و مشکلات امور ورزش نوش آباد و پیگیری جذب اعتبارات لازم به منظور ساخت خانه ورزش نوش آباد

  بررسی مسائل و مشکلات امور ورزش نوش آباد و پیگیری جذب اعتبارات لازم به منظور ساخت خانه ورزش نوش آباد

  نشست اعضای شورای شهر و شهردار نوش آباد با آقای فرد نژاد رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان، آقای فتاحی مدیر اداره جهاد کشاورزی شهرستان و آقای سجادی نماینده شورا در امور ورزش نوش آباد با موضوع بررسی مسائل و مشکلات امور ورزش نوش آباد و پیگیری جذب اعتبارات لازم به منظور ساخت خانه ورزش نوش آباد

  مشاهده مقاله
 • مخلوط ریزی و زیر سازی معابر شهرک صنعتی انصار .

  مخلوط ریزی و زیر سازی معابر شهرک صنعتی انصار .

  مخلوط ریزی و زیر سازی معابر شهرک صنعتی انصار .

  مشاهده مقاله
 • اجرای بلوک فرش پیاده روی ضلع شمالی بلوار شمس آبادی

  اجرای بلوک فرش پیاده روی ضلع شمالی بلوار شمس آبادی

  اجرای بلوک فرش پیاده روی ضلع شمالی بلوار شمس آبادی

  مشاهده مقاله
 • اتمام سقف بتونی منبع آب ذخیره به مسا حت 125 متر مربع .

  اتمام سقف بتونی منبع آب ذخیره به مسا حت 125 متر مربع .

  اتمام سقف بتونی منبع آب ذخیره به مسا حت 125 متر مربع .

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه

ارسال خبرنامه به ایمیل شما

گالری تصاویر