در جذب گردشگر خارجی جزو 150 کشور اول دنیا هم نیستیم.

در جذب گردشگر خارجی جزو 150 کشور اول دنیا هم نیستیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از کاشان، اکبر رضوانیان صبح امروز در نخستین نشست هم‌اندیشی گردشگری در شهر زیرزمینی نوش‌آباد اظهار داشت: گردشگران خارجی، دوستدار فرهنگ و آداب و رسوم  مردم ایران هستند و این علاقه باید به عنوان جاذبه گردشگری مورد توجه برنامه‌ریزان قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: فلسفه ورود گردشگر، عرضه جاذبه‌های فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی ما است که نیازمند برنامه‌ریزی و بهره‌برداری از این پتانسیل است که نیازمند هزینه‌های کلان هم نیست.

این مدرس دانشگاه ابراز داشت: گردشگر فرهنگی هتل نمی‌خواهد، بلکه حاضر است در خانه‌ای قدیمی بدون تشریفات و تجهیزات مدرن لذت زندگی ساده را تجربه کند.

وی تأکید کرد: آیین‌های سنتی و مذهبی مثل خیمه‌برداری نوش‌آباد، نخل‌برداری سرفره کاشان یکی از جذاب‌ترین مراسم برای گردشگران خارجی است که می‌تواند به عنوان یک تور گردشگری مذهبی مورد توجه قرار گیرد.

صاحب برند گردشگری ایران گفت: ایران از لحاظ دارا بودن آثار تاریخی در رتبه دهم جهان و از لحاظ آثار طبیعی جز رتبه پنجم قرار دارد اما از لحاظ جذب گردشگر خارجی جزو 150 کشور اول دنیا هم نیستیم.

رضوانیان افزود: صنعت گردشگری جزو پنج صنعت برتر دنیا است و پیش‌بینی کارشناسان این است که تا 20 سال آینده به رتبه اول صنعت دنیا برسد.

مدیر مجموعه باستانی شهر زیرزمینی نوش‌آباد نیز در این نشست گفت: بعد از فعالیت گروه شهر زیرزمینی نوش‌آباد در فضای مجازی برای تبادل نظر فعالان حوزه گردشگری، جلسات هم‌اندیشی این گروه به صورت ماهانه در یکی از آثار تاریخی انجام می‌شود.

عباس شافعی افزود: پرداختن به اهمیت صنعت گردشگری به عنوان محور توسعه پایدار در شهرهای کوچک با مشارکت شهروندان به ویژه صاحب‌نظران بخش خصوصی و استفاده از سایر اندیشه‌ها از جمله اهداف برگزاری این نشست است.

به گفته وی، نخستین جلسه از این مجموعه نشست‌ها با عنوان «ˈنشستی در زیرزمین»ˈ به بررسی جایگاه گردشگری با تکیه بر هویت بومی به صورت نمادین در اتاق مشورت شهر زیرزمینی نوش‌آباد برگزار شد.

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/01/01
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

برنامه و پروژه ها

 • شروع عملیات عمرانی سطح شهر با اجرای پروژه کانیوگذاری کوچه شهروند دوم

  شروع عملیات عمرانی سطح شهر با اجرای پروژه کانیوگذاری کوچه شهروند دوم

  شروع عملیات عمرانی با اجرای کانیوگذاری کوچه شهروند دوم ، واقع در بلوار شهید شمس آبادی روبروی شهرداری.... ۱۸ اردیبهشت ماه نود و نه

  مشاهده مقاله
 • بررسی مسائل و مشکلات امور ورزش نوش آباد و پیگیری جذب اعتبارات لازم به منظور ساخت خانه ورزش نوش آباد

  بررسی مسائل و مشکلات امور ورزش نوش آباد و پیگیری جذب اعتبارات لازم به منظور ساخت خانه ورزش نوش آباد

  نشست اعضای شورای شهر و شهردار نوش آباد با آقای فرد نژاد رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان، آقای فتاحی مدیر اداره جهاد کشاورزی شهرستان و آقای سجادی نماینده شورا در امور ورزش نوش آباد با موضوع بررسی مسائل و مشکلات امور ورزش نوش آباد و پیگیری جذب اعتبارات لازم به منظور ساخت خانه ورزش نوش آباد

  مشاهده مقاله
 • مخلوط ریزی و زیر سازی معابر شهرک صنعتی انصار .

  مخلوط ریزی و زیر سازی معابر شهرک صنعتی انصار .

  مخلوط ریزی و زیر سازی معابر شهرک صنعتی انصار .

  مشاهده مقاله
 • اجرای بلوک فرش پیاده روی ضلع شمالی بلوار شمس آبادی

  اجرای بلوک فرش پیاده روی ضلع شمالی بلوار شمس آبادی

  اجرای بلوک فرش پیاده روی ضلع شمالی بلوار شمس آبادی

  مشاهده مقاله
 • اتمام سقف بتونی منبع آب ذخیره به مسا حت 125 متر مربع .

  اتمام سقف بتونی منبع آب ذخیره به مسا حت 125 متر مربع .

  اتمام سقف بتونی منبع آب ذخیره به مسا حت 125 متر مربع .

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه

ارسال خبرنامه به ایمیل شما

گالری تصاویر