تشکل های مردم نهاد، استفاده از حداکثر ظرفیت‌های اجتماعی است

تشکل های مردم نهاد، استفاده از حداکثر ظرفیت‌های اجتماعی است

خبرگزاری ایمنا: مدیرعامل انجمن دوستداران آثار تاریخی و مفاخر فرهنگی نوش آباد گفت: ایجاد اداره کل امور مجامع و تشکل های مردم نهاد در معاونت سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، کمک به توسعه و استفاده از حداکثر ظرفیت های اجتماعی است .
سیدجعفر فاطمی در گفتگو با خبرنگار ایمنا در کاشان افزود: تشکیل این اداره، نقش موثری در هدایت تشکل های مردم نهاد و راهکارهای همکاری با سازمان است که ناشی از اعتقاد مسوولان میراث فرهنگی کشور به کارکرد مثبت و موثر سازمان های مردم نهاد در حوزه های سه گانه این سازمان است.
وی اظهار داشت: سازمان های مردم نهاد به عنوان بخشی از افراد جامعه، تحقق مشارکت مردم را، برای رسیدن به هدف های مشترک با دولت در مسیر توسعه ایفا می کنند.
به گفته مدیرعامل انجمن دوستداران آثار تاریخی و مفاخر فرهنگی نوش آباد سازمان های مردم نهاد قادرند جایگزینی مناسب برای دولت ها در زمینه ارائه خدمات و اولویت هایی مانند، حمایت از کودکان، توسعه مشارکت ها، محیط زیست و گردشگری باشند بدون آنکه هزینه ای به دولت تحمیل کنند.
وی تصریح کرد: سازمان های مردم نهاد نقش اثر بخشی در جمع آوری و انعکاس بازخوردها درباره رویکردها، سیاست ها و برنامه ریزی ها ی سازمان های دولتی و بخش های حاکمیتی دارند. 
فاطمی گفت: به عنوان فردی که سابقه بیش از یک دهه، فعالیت در حوزه میراث فرهنگی و گردشگری را داشته ام، امید بسیاری در این دولت برای فعالیت های این چنینی می بینم.
وی افزود: نشست مدیران ارشد سازمان میراث فرهنگی با انجمن های فعال در این حوزه که هفته گذشته در کاخ گلستان برگزار شد،می تواند نقطه شروعی برای تعمیق این همکاری ها باشد. 
مدیر عامل انجمن دوستداران آثار تاریخی و مفاخر فرهنگی نوش آباد  تصریح کرد: امید است با تداوم این نشست ها، شاهد ارتقاء جایگاه میراث فرهنگی در کشور باشیم و مسیر تقابل و محدودیت هایی که در صدد تضعیف، کنترل و انحلال اینگونه سازمان ها بود، برداشته شود.
شایان ذکر است، انجمن دوستداران آثار تاریخی و مفاخر فرهنگی نوش آباد، در سال ۱۳۸۳ با هدف شناسایی ظرفیت های گردشگری در این شهر تاریخی تشکیل شد و با برگزاری دوره های آموزشی و همایش های ملی و محلی، توانسته است نوش آباد را به عنوان یکی از پنج شهر نمونه تاریخی کشور معرفی کند.

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/01/01
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

برنامه و پروژه ها

 • مخلوط ریزی و زیر سازی معابر شهرک صنعتی انصار .

  مخلوط ریزی و زیر سازی معابر شهرک صنعتی انصار .

  مخلوط ریزی و زیر سازی معابر شهرک صنعتی انصار .

  مشاهده مقاله
 • اجرای بلوک فرش پیاده روی ضلع شمالی بلوار شمس آبادی

  اجرای بلوک فرش پیاده روی ضلع شمالی بلوار شمس آبادی

  اجرای بلوک فرش پیاده روی ضلع شمالی بلوار شمس آبادی

  مشاهده مقاله
 • اتمام سقف بتونی منبع آب ذخیره به مسا حت 125 متر مربع .

  اتمام سقف بتونی منبع آب ذخیره به مسا حت 125 متر مربع .

  اتمام سقف بتونی منبع آب ذخیره به مسا حت 125 متر مربع .

  مشاهده مقاله
 • شروع به کار ساخت سرویس بهداشتی پارک شهرداری

  شروع به کار ساخت سرویس بهداشتی پارک شهرداری

  شروع به کار ساخت سرویس بهداشتی پارک شهرداری

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه

ارسال خبرنامه به ایمیل شما

گالری تصاویر