میراث فرهنگی هویت مردم یک کشور است

 میراث فرهنگی هویت مردم یک کشور است

به گزارش ایرنا، ˈسمیع اله حسینی مکارمˈ روز جمعه در آیین یادمان ثبت معنوی آیین خیمه برداری نوش آباد اظهار داشت: برای حفظ میراث فرهنگی و هویت کشورمان باید آن را از آفات و آسیب ها حفظ کنیم.
وی افزود: امروز با پیشرفت علم و فناوری، جهانی سازی و جهانی شدن، میراث معنوی است که می تواند دوام و بقای هویت ملت ها را حفظ کند.
حسینی مکارم، میراث ناملموس را عنصر شناسایی اقوام و ملل مختلف خواند و اظهار داشت: حفظ و اشاعه میراث فرهنگی باعث می شود تا در جوامع مختلف، احترام متقابل تقویت شود، تعامل میان ملل صورت پذیرد و مهمتر از همه، صلح به عنوان یک ضرورت پایدار باقی بماند.
وی تاکید کرد: در دولت تدبیر و امید، سیاست های کلان سازمان میراث فرهنگی مبتنی بر کاهش تصدی گری دولت است تا مشارکت مردم برای حفظ و احیای میراث تاریخی کشور تقویت شود.
معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: منابع مالی دولت به اندازه ای نیست که بتواند برای حفظ آثار تاریخی و معنوی کشور کفایت کند و راه برون رفت از آن مراجعه به مردم و جذب مشارکت شهروندان است.
حسینی مکارم افزود: ایران نهمین رتبه میراث فرهنگی جهان را دارد اما در جذب گردشگر در رتبه نزدیک به 100 قرار دارد که این نشان دهنده عدم توانایی ما در استفاده از ظرفیت های کشور است.
وی، آیین سنتی مذهبی خیمه برداری نوش آباد یا ˈخیل عربˈ را نماد دین مداری ایرانیان پاک نهاد و نیک اندیش توصیف کرد که با استفاده از ظرفیت های هیات های مذهبی و سازمان های مردم نهاد این شهر سالانه بیش از 50 هزار گردشگر مذهبی را جلب می کند.
آیین خیمه برداری نوش آباد یا ˈخیل عربˈ یک آیین سنتی مذهبی است که عصر یازدهم محرم با حضور یک هزار هنرمند تعزیه در نوش آباد  برگزار می شوداین آیین به شماره 598 در فهرست معنوی کشور به ثبت رسیده است.

مدیرسایت
توسط: مدیرسایت 1396/01/01
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

برنامه و پروژه ها

 • شروع عملیات عمرانی سطح شهر با اجرای پروژه کانیوگذاری کوچه شهروند دوم

  شروع عملیات عمرانی سطح شهر با اجرای پروژه کانیوگذاری کوچه شهروند دوم

  شروع عملیات عمرانی با اجرای کانیوگذاری کوچه شهروند دوم ، واقع در بلوار شهید شمس آبادی روبروی شهرداری.... ۱۸ اردیبهشت ماه نود و نه

  مشاهده مقاله
 • بررسی مسائل و مشکلات امور ورزش نوش آباد و پیگیری جذب اعتبارات لازم به منظور ساخت خانه ورزش نوش آباد

  بررسی مسائل و مشکلات امور ورزش نوش آباد و پیگیری جذب اعتبارات لازم به منظور ساخت خانه ورزش نوش آباد

  نشست اعضای شورای شهر و شهردار نوش آباد با آقای فرد نژاد رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان، آقای فتاحی مدیر اداره جهاد کشاورزی شهرستان و آقای سجادی نماینده شورا در امور ورزش نوش آباد با موضوع بررسی مسائل و مشکلات امور ورزش نوش آباد و پیگیری جذب اعتبارات لازم به منظور ساخت خانه ورزش نوش آباد

  مشاهده مقاله
 • مخلوط ریزی و زیر سازی معابر شهرک صنعتی انصار .

  مخلوط ریزی و زیر سازی معابر شهرک صنعتی انصار .

  مخلوط ریزی و زیر سازی معابر شهرک صنعتی انصار .

  مشاهده مقاله
 • اجرای بلوک فرش پیاده روی ضلع شمالی بلوار شمس آبادی

  اجرای بلوک فرش پیاده روی ضلع شمالی بلوار شمس آبادی

  اجرای بلوک فرش پیاده روی ضلع شمالی بلوار شمس آبادی

  مشاهده مقاله
 • اتمام سقف بتونی منبع آب ذخیره به مسا حت 125 متر مربع .

  اتمام سقف بتونی منبع آب ذخیره به مسا حت 125 متر مربع .

  اتمام سقف بتونی منبع آب ذخیره به مسا حت 125 متر مربع .

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه

ارسال خبرنامه به ایمیل شما

گالری تصاویر