گردشگری می‌تواند درآمد و اشتغال پایدار تأمین کند

 گردشگری می‌تواند درآمد و اشتغال پایدار تأمین کند

گردشگری می‌تواند درآمد و اشتغال پایدار تأمین کند

فرماندار آران و بیدگل گفت: گردشگری نوعی سرمایه‌گذاری و گردشگر فرصتی است که می‌تواند درآمد و اشتغال پایدار را تأمین کند و در این جهت باید برای تقویت زیرساخت‌های گردشگری، مقدمات لازم اندیشیده  شود.

به گزارش ایسنا – منطقه اصفهان و به نقل از انجمن دوستداران آثار تاریخی و مفاخر فرهنگی نوش‌آباد، اسماعیل بایبوردی، اظهار کرد: تقویت زیرساخت  اقامتگاه‌های بوم گردی برای پذیرش و ماندگاری گردشگران به ویژه در ایام نوروز یک ضرورت است.

وی افزود: راه‌اندازی نمایشگاه صنایع دستی در محوطه شهر زیرزمینی نوش‌آباد باعث افزایش زیبایی و جذابیت این مجموعه به عنوان بزرگ‌ترین معماری دستکند جهانی می‌شود.

فرماندار آران و بیدگل تأکید کرد: مقصدهای گردشگری مثل مسجد جامع، شهر زیرزمینی و قلعه سیزان از جاذبه‌های تاریخی و زیبای نوش‌آباد و قهوه سنتی انوشه، آیین‌های خیل عرب، سقاخوانی، کتل و جریده شویی  از برجسته‌ترین آیین‌های سنتی و معنوی این شهر است.

بایبوردی تصریح کرد: راه‌اندازی کریدور پیاده راه فرش در شهرستان آران و بیدگل می‌تواند بین مردم و گردشگران مناطق گردشگری از یکسو و صنعت فرش ماشینی از سوی دیگر ارتباط برقرار کرده و به فضای تفریحی و افزایش تحرک و نشاط اجتماعی و گردشگری این شهرستان کمک کند.

وی با تأکید بر گردشگری پاک و سالم گفت: گردشگران باید با حفظ شعائر دینی، مذهبی و اخلاقی و احترام به فرهنگ ملی ایرانیان و فرهنگ محلی این شهرستان از جاذبه‌های طبیعی و گردشگری استفاده کنند.

بایبوردی بر ضرورت تسریع در راه‌اندازی موزه مردم شناسی و باستان‌شناسی نوش‌آباد تأکید کرد و افزود:  اقداماتی که از سال ۱۳۸۳ برای راه‌اندازی آن توسط مسئولان محلی انجام شده است می‌تواند در معرفی شهر نوش‌آباد اثرگذار باشد.

همچنین مدیرعامل انجمن دوستداران آثار تاریخی و مفاخر فرهنگی نوش‌آباد گفت: با توجه به اهمیت و منحصر به فرد بودن مجموعه باستانی شهر زیرزمینی نوش‌آباد در جهان، تشکیل کارگروهی با مشارکت و مسئولیت پذیری سایر دستگاه‌های مربوط برای ساماندهی و بهبود وضعیت گردشگری این شهر یک ضرورت است.

حمیدرضا انصاری فر در این دیدار اظهار کرد: پیگیری و راه‌اندازی موزه نوش‌آباد بعد از یک دهه، جذب و معرفی سرمایه‌گذار برای تأمین زیرساخت‌های گردشگری، معرفی مدیری توانمند برای پایگاه پژوهشی نوش‌آباد، معرفی و دفاع از حقوق قانونی شهر زیرزمینی  نوش‌آباد از دیگر خواسته‌های  انجمن دوستداران آثار تاریخی و مفاخر فرهنگی نوش‌آباد است.

به گزارش ایسنا، هم‌زمان با روز جهانی راهنمایان گردشگری، اعضای هیئت مدیره  انجمن دوستداران آثار تاریخی و مفاخر فرهنگی نوش‌آباد با فرماندار شهرستان آران و بیدگل دیدار کرده و به تبادل‌نظر پرداختند.


انتهای پیام

روابط عمومی
توسط: روابط عمومی 1397/12/05
ارسال نظر

نظرات

مشاهده تمام نظرات

ارسال یک نظر

برنامه و پروژه ها

 • شروع عملیات عمرانی سطح شهر با اجرای پروژه کانیوگذاری کوچه شهروند دوم

  شروع عملیات عمرانی سطح شهر با اجرای پروژه کانیوگذاری کوچه شهروند دوم

  شروع عملیات عمرانی با اجرای کانیوگذاری کوچه شهروند دوم ، واقع در بلوار شهید شمس آبادی روبروی شهرداری.... ۱۸ اردیبهشت ماه نود و نه

  مشاهده مقاله
 • بررسی مسائل و مشکلات امور ورزش نوش آباد و پیگیری جذب اعتبارات لازم به منظور ساخت خانه ورزش نوش آباد

  بررسی مسائل و مشکلات امور ورزش نوش آباد و پیگیری جذب اعتبارات لازم به منظور ساخت خانه ورزش نوش آباد

  نشست اعضای شورای شهر و شهردار نوش آباد با آقای فرد نژاد رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان، آقای فتاحی مدیر اداره جهاد کشاورزی شهرستان و آقای سجادی نماینده شورا در امور ورزش نوش آباد با موضوع بررسی مسائل و مشکلات امور ورزش نوش آباد و پیگیری جذب اعتبارات لازم به منظور ساخت خانه ورزش نوش آباد

  مشاهده مقاله
 • مخلوط ریزی و زیر سازی معابر شهرک صنعتی انصار .

  مخلوط ریزی و زیر سازی معابر شهرک صنعتی انصار .

  مخلوط ریزی و زیر سازی معابر شهرک صنعتی انصار .

  مشاهده مقاله
 • اجرای بلوک فرش پیاده روی ضلع شمالی بلوار شمس آبادی

  اجرای بلوک فرش پیاده روی ضلع شمالی بلوار شمس آبادی

  اجرای بلوک فرش پیاده روی ضلع شمالی بلوار شمس آبادی

  مشاهده مقاله
 • اتمام سقف بتونی منبع آب ذخیره به مسا حت 125 متر مربع .

  اتمام سقف بتونی منبع آب ذخیره به مسا حت 125 متر مربع .

  اتمام سقف بتونی منبع آب ذخیره به مسا حت 125 متر مربع .

  مشاهده مقاله

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه کافی است نام و ایمیل خود را وارد کنید


👍 خبرنامه

ارسال خبرنامه به ایمیل شما

گالری تصاویر