مشاهده مطالب

سخن شهردار

به نام خدای رب العالمین

باسلام خدمت شهروندان شریف شهرمان

در دهه های اخیر با توسعه اقتصاد صنعتی، جمعیت شهرنشینی روبه افزایش نهاده و شرایط اجتماعی ، فرهنگی و اقتصادی خاصی را حاکم کرده که سر فصل همه آنها، جایگزینی مفهوم شهروندی بجای شهرنشینی است.

در شهرهای پیشرفته امروز، همه افراد جامعه، خود را سهیم و شریک درمدیریت شهر می دانند و به نوعی در مسیر توسعه شهر تلاش می کنند و تعامل نزدیک شهروندان با مدیران شهری، شرایط مناسب و افزایش کیفیت زندگی را ایجاد می کند.

نوش آباد، با اتکا به پیشینه فرهنگ و تمدن خود، می تواند الگوی شهر اخلاق باشد. وجود پرشمار آثار تاریخی ازجمله مجموعه باستانی شهرزیرزمینی نوش آباد، به عنوان بزرگترین معماری دستکن جهان، به تنهایی می تواند نماد وسعت اخلاق، همکاری و همزیستی مردم این خطه کهن از ایران اسلامی باشد. هرچند که آیین های سنتی و مذهبی محرم بر غنای فرهنگ و تمدن این شهر افزوده اما عطر ایثار که در کوچه کوچه این شهر پراکنده شده است، روح نوعدوستی تا مرز از جان گذشتن را در کالبد شهرمان می دمد.

شهراخلاق، با مدیریت تعاملی، توسعه پیدا می کند و مشارکت شهروندان، فرآیند برنامه ریزی را توسعه می دهد و هرچقدر آموزش های فردی توسعه پیدا کند، رسیدن به اهداف نیز آسان تر و نزدیک تر می شود.

شهرداری نوش آباد، توسعه شهری بر مدار اخلاق و مشارکت مردمی ، دوره جدیدی را آغاز کرده و در این آغاز مشارکت فعال و سازنده همه شهروندان  را می طلبد. باشد که به مدد همراهی و همدلی همه خیرخواهان ، شهری متناسب با شهروندان نیک اندیش و نیکومرام بسازیم.

علی اصغر شقایقی

شهردار نوش آباد

 

 

 

پیام شما؟
در صورت پاسخ، من را با ایمیل با خبر کن
نظرات کاربران

   

  5:13 AM اذان صبح
  6:40 AM طلوع خورشيد
  11:49 AM اذان ظهر
  4:58 PM غروب خورشيد
  5:16 PM اذان مغرب

        تاريخ نمايش
   
  عملکرد شهرداری را در سال 94 چگونه ارزیابی می کنید؟